Pittsburgh – Calgary 2:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:3 (kon.) | Boston – Washington 1:2 (po pr.)
Tampa – Carolina 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 6:0 (kon.) | Winnipeg – Montreal 4:2 (kon.)
Toronto – Ottawa 2:3 (kon.) | Arizona – Florida 5:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 2:4 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 1:6 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 4:6 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Dallas 1:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Ottawa Senators
Neděle 06.03.2016, 01:10 • Air Canada Centre, Toronto • NHL
    Toronto v závěru ztratilo dobře rozehraný zápas

Z mé strany je to pro dnešek vše, díky za pozornost a někdy zase u hokejového přenosu na počtenou! (03:56:39)

Tři hvězdy zápasu:
    1. Zack Smith (OTT) 1+0, 3 střely, 2 bodyčeky, TOI 17:15
    2. William Nylander (TOR) 1+0, 4 střely, TOI 15:43
    3. Nikita Sošnikov (TOR) 1+0, 6 střel, 5 bodyčeků, TOI 17:51

Slovenská stopa v utkání:
    Martin Marinčin (TOR) – 2 zablokované střely, TOI 19:36

Toronto mělo v dnešním utkání střeleckou převahu a to poměrně výraznou, na druhé straně však Ottawa byla efektivnější a dvěma góly ve třetí třetině si Senátoři zajistili cenné dva body, které se v honbě za stažením manka na pozice v playoff budou hodit.

Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators 2:3
    Branky a nahrávky:
    10. Nylander (Laich), 33. Sošnikov (Leipsic) – 7. Ryan, 43. Methot (Chiasson, Dzingel), 58. Smith (Stone).

Střely na branku: 43-31. Zablokované střely: 14-21. Bodyčeky: 27-32. Přesilové hry: 3-1. Využití: 1-0. Vhazování: 56%-44%.

Většina nejspíš už myslela na prodloužení, ve kterém by se měla dnešní bitva rozhodnout, ale zcela opačného názoru byla dvojice Stone a Smith, po jejichž kombinace před brankou Berniera padl 135 vteřin před koncem rozhodující gól, který přisuzuje vítězství hostujícímu celku z Ottawy!

59:50
    A ve středním pásmu se již nejspíše skončí, puk je na modré čáře Toronta, kterému ubíhá čas!

59:30
    Senátoři se dokázali srovnat a brání se mnohem efektivněji, dokonce dostávají puk do středního pásma.

59:03
    Obrovský tlak vytváří domácí na své soupeře, ale nedaří se propálit Hammonda! Nylander to zkoušel dvakrát, Kadri od modré, ale bez úspěchu.

58:19
    Toronto se snaží o vyrovnání, ale Ottawa prozatím odolává. Klec Maple Leafs je prázdná!
    57:45 SMITH - 2:3

57:45
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté si dvě minuty před koncem možná zajišťují vítězství! Obrana Toronta trestuhodně nechala ZACKA SMITHA zcela samotného u pravé tyčky Berniera a právě na něho poslal přihrávku Mark Stone po přejezdu blíže k brance. Smith následně nezaváhal. Asistence: Mark Stone.

57:25
    Cecimu nevyšla přihrávka a puk mu odjíždí na zakázané uvolnění.

57:13
    Hunwick prověřil koncentraci brankáře Hammonda.

56:58
    Toronto zakládá útočnou akci z vlastní třetiny.

56:23
    Zakázané uvolnění Toronta po nepovedené dlouhé přihrávce.

55:55
    Gomez chtěl vysunout Ceciho do útočného pásma, ale obránce Ottawy byl za modrou dříve než puk.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Nylander (Laich), 33. Sošnikov (Leipsic) – 7. Ryan, 43. Methot (Chiasson, Dzingel), 58. Smith (Stone)

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Rielly, Hunwick, Corrado, Gardner, Carrick, Marinčin – Komarov, Kadri, Sošnikov – Kapanen, Nylander, Hyman – Leipsic, Holland, Grabner – Smith, Laich, Greening.
    Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – Karlsson, Methot, Ceci, Phaneuf, Wideman, Wiercioch – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Stone, Pageau, Smith – Chiasson, Gomez, Dzingel – Neil, Lazar, Paul.

Rozhodčí: Steve Kozari, TJ Luxmore – Mark Wheler, Scott Driscoll