Zvolen – Banská Bystrica 2:1 (po pr.) | Žilina – Nitra 0:2 (kon.) | Trenčín – Piešťany 1:0 (kon.)
Poprad – Martin 0:1 (1:2 po s.n.)
MsHK Žilina
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
HK Nitra
sk Neděle 06.03.2016, 17:00 • DOXXbet Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR)

59:50
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Filip Bajtek za hákovanie.

52:35
    Kardinálna minela Petra Königa pri vlastnej bránke, Aleš Ježek sa dostal k puku pred prázdnou bránkou Nitry, vystrelil a kde sa vzal, tu sa vzal všadebol Michal Valent, ktorý sa doslova vrhol po puku a zastavil ho v ceste za bránkovú čiaru!

48:59
    Václav Stupka pálil spoza hráča Nitry, Valent len reflexívne vyrazil puk betónom!

48:02
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Martin Leško za držanie.
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva David Laliberté.

45:17
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Henrich Ručkay za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

44:39
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Aleš Ježek za držanie.

41:28
    Ďalší samostatný nájazd v podaní Žiliny. Bol v ňom Novotný, ktorý bol síce tiesnený obrancom, ale predsa len vystrelil. Nuž a Valent potvrdil svoj dnešný výborný výkon.

38:21
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty za hákovanie dostáva kapitán Nitry Dušan Milo.

37:22
    Kombinačná akcia po osi Kuráli – Valášek, druhý menovaný z veľkého uhla trafil tyč bránky Michala Valenta!

36:31
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Marek Slovák za držanie hokejky.

35:34
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty za hákovanie dostáva Róbert Huna.

34:52
    Ďalšia pekná šanca Vlkov, Matej Valášek z pravej strany príklepom poriadne prevetral výstroj gólmana Nitry.

33:56
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Václav Stupka za podrazenie.

33:51
    Tak toto je neuveriteľné! Václav Stupka v druhom samostatnom úniku, Michal Valent ho znovu vychytal. Už i domáci útočník len nechápavo pokrútil hlavou.

32:13
    Obrovská šanca Žiliny, Václav Stupka sa rútil úplne osamotený na Valenta, no gólman Nitry je dnes vo famóznej forme.

31:17
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Ján Ťavoda za držanie, následne dostáva 10 minút za nešportové správanie a vzápätí inkasuje trest do konca stretnutia. Tak toto je veľký problém pre už i tak zdecimovanú zostavu Žiliny.

29:38
    Vylúčenie Žilina, 2+2 minúty dostáva Daniel Brejčák za údery.
    Vylúčenie Nitra, 2+2 minúty dostáva Marek Slovák za údery.
    28:05 BAKER - 0:2

28:05
    Nitra dala gól!
    Nuž a aj ju využívajú. Po peknej akcii bol úspešným strelcom JUSTIN BAKER. Asistencie: Miroslav Pupák, Juraj Štefanka.

27:16
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Ján Ťavoda za nedovolené bránenie v hre.
    26:10 BECA - 0:1

26:10
    Krásna akcia hostí, Henrich Ručkay sa presadil v súboji cez Leška, našiel krížnou prihrávkou pred bránkou nekrytého MATTHEWA BECU, ktorý vykúpal Tomeka a skóroval do prázdnej bránky. Asistencia: Henrich Ručkay.

21:07
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Lukáš Handlovský za sekanie.

20:40
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Marek Slovák za sekanie.

20:40
    Rastislav Konečný vysunul do brejku Emila Šveca, ktorý sa predral cez Ordzovenského, no jeho strela švihom mierila tesne vedľa bránky hostí!

18:11
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Štěpán Novotný za sekanie.

14:58
    Utešená strela Kuráliho od modrej čiary, Michal Valent predviedol ďalší skvelý zákrok!

08:53
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Filip Bajtek za nedovolené bránenie v hre.

08:00
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Peter Podhradský za krošček.

02:29
    Vylúčenie Nitra, 2 minúty dostáva Filip Bajtek za údery.
    Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Rastislav Konečný za držanie.

00:40
    Prvá veľká šanca hostí, Marek Slovák dostal ideálny puk do medzikružia, vystrelil, ale Tomáš Tomek bol na svojom mieste.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 27. Beca (Ručkay), 29. Baker (Pupák, Štefanka)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Brejčák, Zaťko, Homér (C), Ťavoda, Leško, Kuráli, Makovský – Konečný, Huna Ró., Švec – Handlovský, Novotný, Stupka – Valášek, Ježek, Rehák
    HK Nitra: Valent (Lakosil) – Milam, Ordzovenský, Baker, Milo (C), Podhradský, Mezei (A), König, Kuzma – Laliberté, Slovák, Blackwater – Pupák, Štefanka (A), Stloukal – Ručkay H., Beca, Kutálek – Piačka, Bene, Bajtek

Rozhodčí: Orolin, Snášel – Bednár, Holienka