Boston – Carolina 2:3 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 3:2 (kon.) | Florida – Ottawa 6:2 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.) | San Jose – New Jersey 0:3 (kon.)
HC Frýdek-Místek
5:2 (1:2, 2:0, 2:0) Stav série: 3:0
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 11.03.2016, 18:00 • Hala Polárka • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Ve třetí třetině přidali domácí stejně jako v té druhé další dvě branky a zajistili si tak postup do finále! Na svého finálového soupeře si však ještě budou muset Frýdecko-místečtí počkat.

V Polárce už nyní probíhá tradiční děkovačka. Ode mě je to pro dnešek vše, loučí se s vámi Monika Návratová. (20:24:14)

Je rozhodnuto, Frýdek-Místek postupuje do finále!

59:17
    Domácí fanoušci se postavili a začínají oslavovat postup do finále!

58:43
    Domácí už mají hotovo a přesto nepřestávají útočit! Střela Klimši skončila mimo.

58:11
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Tohle hostům nevyšlo, domácí se dostali k puku a jeli dva na jednoho, Káňa přihrál VLADIMÍRU LUKOVI a ten uklidil puk do prázdné brány! Asistence: Tomáš Káňa, Michael Foltýn.

57:55
    Střelu Slavíka od modré Daneček vychytal a přerušil hru.

57:49
    Hosté odvolali gólmana a zkoušejí to v šesti!

57:31
    Poruba se však nevzdává, usadila se v útočném pásmu a snaží se ještě něco vymyslet.

56:47
    Stejskal se dostal sám před Danečka, puk ale skončil pouze v hrudi domácího gólmana.

56:18
    Domácí fanoušci se baví a začínají oslavovat, Polárkou běží mexická vlna!

55:40
    Luka s Káňou mohli přidat další branku, nakonec to jim ale nevyšlo. u puku jsou stále domácí.

55:21
    Poruba v další šanci, tentokrát předvedl parádní zákrok domácí gólman Daneček, který teď klidí zasloužený potlesk svých fanoušků.

55:14
    Zachar se dostal do samostatného úniku, trefil však pouze horní tyč!

54:58
    Střelu Stejskala vyrazil Daneček lapačkou.

54:38
    Poruba se stále snaží se zápasem něco udělat, Frýdek-Místek však vypadá, že si postup do finále už vzít nenechá.

54:06
    Domácím teď bylo dvakrát po sobě odpískáno zakázané uvolnění.

53:52
    U puku už jsou domácí, kteří nepolevují a snaží se přidat pátou branku.

53:14
    Poruba se teď usadila v útočném pásmu a pokouší se o snížení, zatím však neúspěšně.

52:43
    Střelu jednoho z hostujících hráčů vychytal Daneček lapačkou a bude se tak vhazovat po jeho levici.

52:38
    Zakázané uvolnění domácích.

52:16
    Jaroš teď mohl přidat další branku, když tečoval střelu Heidera, puk však nakonec skončil v moci Kubáně.

51:06
    Daneček opět vyjel až k levému kruhu a skočil po puku, hra je tedy přerušena.

50:20
    Meidl přihrával zpoza brány Lukovi, ten ale Kubáně nepřekonal.

49:30
    Zachar si nabruslil až před bránu, Daneček puk vyrazil pouze k dalšímu porubskému hráči, ani ten ale bránu netrefil.

49:28

49:10
    Oddechový čas pro hosty.

49:10
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou branek ve vlastním oslabení. TADEÁŠ JAROŠ se dostal do úniku a z mezikruží parádně trefil levý horní roh brány! Asistence: Jakub Schwarz.

49:00
    Poruba se sice usadila v útočném pásmu, ke střele se ale nedostala.

48:08
    Polák zůstal na chvíli po tvrdém hitu ležet na ledě, teď se zvedá a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku. Vše však bylo v souladu s pravidly.

47:51
    Daneček vyrazil střelu a poté se musel zvedat z ledu, jeho soupeři se však o kotouč postarali a vyvezli jej z útočného pásma.

47:28
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Heider – 2 min., vysoká hůl).

47:19
    Střela Ballnera od modré skončila pouze v náruči Danečka.

47:19
    Dnešní utkání sleduje 2147 diváků.

46:10
    Dobrý obranný zákrok Heidera, který soupeři vypíchl v pravé chvíli puk a ten se tak ke střele ani nedostal.

45:37
    S nahozením Zachara neměl Daneček problém, u puku už jsou opět domácí.

45:03
    Domácí se usadili v útočném pásmu, jejich střely ale končí mimo.

44:11

44:00
    Cienciala střílel z pravého kruhu, puk však skončil pouze v náruči hostujícího brankáře.

43:22
    Kowalczyk se teď dvakrát po sobě dostal ke střele od modré, pokaždé však Kubáň dokázal puk vyrazit.

43:06
    Střela Piechy od modré byla sražena hostujícím bekem až do ochranné sítě.

42:34
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní brány a budou se snažit dostat do útočného pásma. To se jim také daří.

42:11
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Malý – 2 min., vysoká hůl).

41:30
    Podobná situace se právě opakovala, Cienciala přihrával najíždějícímu Kovařčíkovi, ten ale také přihrávku nezachytil a ke střele se nedostal.

41:09
    Samiec hledal před brankou Klimšu, ten ale jeho přihrávku nezachytil.

40:15
    Zakázané uvolnění Poruby.

40:01

Druhou třetinu už ovládli domácí hráči, kteří přidali dvě branky a otočili tak vedení na svoji stranu Nejprve se prosadil Martin Piecha a poté David Cienciala. Frýdek-Místek tak vede o jednu branku a pokud chce Poruba pomýšlet na čtvrtý zápas, bude muset zabrat a odvrátit konec sezóny.

Frýdek-Místek přišel o dva hráče. Obránce Štěpán Jeník má zlomené zápěstí a útočník Vít Christov pravděpodobně podvrtnutý kotník.

38:23
    Bučkovu ránu z pravého kruhu vyrazil Daneček betonem.

37:54
    Nepřesné přihrávky obou týmů teď přesouvají hru ze strany na stranu.

37:20
    Ofsajd hostů.

36:55
    Frýdek-Místek se tlačí do útoku a jde vidět, že chce za každou cenu přidat další branku.

35:55
    Lukovo nahození se snažil tečovat Káňa, puk ale za brankáře nedostal.

35:20
    Domácí se usadili v útočném pásmu, nejprve střílel Franek, ten ale bránu minul, poté Luka, jehož střelu Kubáň vyrazil.

34:32
    Meidl se snažil z mezikruží překonat Kubáně forhendem, bránu však nakonec minul.

34:02
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Buček – 2 min., sekání).

33:46
    Daneček musel opět vyjet až ke kruhům a doslova zalehnout puk, naštěstí pro domácí mu to vyšlo i tentokrát.

33:30
    Domácí se usadili v útočném pásmu, několikrát se dostali ke střele Kubáně ale nepřekonali.

32:57
    Franek se snažil překonat Kubáně hned nadvakrát, nejprve jeho střelu vyrazil, podruhé už ale skončila v náruči hostujícího brankáře.

32:28
    Vrána se mohl dostat do samostatného úniku, v přechodu přes modrou byl ale rychlejší než puk a byl tak odpískán ofsajd.

31:59
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

31:35
    Domácí zastavil v přechodu přes modrou ofsajd.

31:09
    Nerozchytaný Kubáň teď musel čelit smršti střel domácích, hostující gólman byl však úspěšný a všechny puky se mu podařilo vyrazit.

30:42

30:12
    Domácí hodně dobře brání a vyhazují puky do bezpečí, dostali se i ke střele.

28:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Schwarz – 2 min., nedovolené bránění).

28:02
    Do branky hostů nastupuje Andreas Kubáň.

28:02
    Domácí otáčí vývoj zápasu na svoji stranu! Káňa našel před bránou volného DAVIDA CIENCIALU, Tihlář se nestihl přesunout a Cienciala tak zakončoval do prázdné brány! Asistence: Tomáš Káňa, Ondřej Kovařčík.

26:59
    Střelu Klimši dokázal Tihlář pouze vykopnout betonem, puk neměl pod kontrolou, před ním ale nebyl nikdo v červeném dresu, kdo by mohl dorážet.

26:45
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru zpět před Danečka.

26:08
    Po teči Jaroše už se domácí tým i diváci radovali, gól to však nakonec není, jelikož puk podle všeho nepřešel brankovou čáru.

25:42
    Vránovu střelu od modré se snažil tečovat jeden z jeho spoluhráčů, nakonenc však neúspěšně.

25:14
    Daneček riskantně vyjel pro nahozený puk až k pravému kruhu, tato akce mu však vyšla a hra je přerušena.

25:04
    Hosté teď dvakrát po sobě opět vyhodili puk na zakázané uvolnění.

24:13
    Domácí opět srovnávají! MARTIN PIECHA se prokličkoval až do mezikruží, odkud poslal puk mezi betony hostujícího gólmana! Asistence: Michael Foltýn, David Samiec.

24:01
    Zakázané uvolnění hostů.

23:54

23:33
    Stejskal prověřil Danečka z ostrého úhlu, ten ale jeho střelu vyrazil do bezpečí.

22:44
    Poruba se stále nemůže dostat do útočného pásma.

22:36
    Zakázané uvolnění Poruby přesouvá hru před hostujícího gólmana.

22:07
    Domácí dokázali vyhodit puk do bezpečí a Poruba se tak znovu snaží získat útočné pásmo.

21:54
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Polák – 2 min., podražení).

20:20
    Foltýnovu dělovku od modré dokázal Tihlář pouze vyrazit.

20:01

V první třetině byla o něco aktivnějším týmem Poruba, což se projevuje i na výsledku. Hned ve třetí minutě otevřel v přesilovce skóre Rostislav Vaněk. Domácí sice dokázali na konci třetiny také využít početní výhodu, když Tomáš Káňa srovnal na 1:1. Hostům ale netrvalo ani minutu, vzít si své vedení zpět, když se prosadil Petr Seidler.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:30
    Poruba se stále drží v útočném pásmu Vaněk se dostal ke střele od modré, Daneček byl však pozorný.

19:01
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Luka – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

18:02
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba si však okamžitě bere vedení zpět! Hosté předvedli ukázkovou přesilovkovou kombinaci, Slavík přihrál k pravému kruhu Puškárovi a ten našel křižnou přihrávkou PETRA SEIDLERA, který zakončoval do odkryté brány. Asistence: Ján Puškár, Marek Slavík.

17:22
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Polák – 2 min., napadení).

17:16
    Domácí srovnávají stav! Luka vyhrál vhazování a přihrál k levému kruhu, kde stál připravený TOMÁŠ KÁŇA, který z první prostřelil hostujícího gólmana! Asistence: Vladimír Luka.

17:12
    Franek se dostal až do mezikruží, Tihlář byl však pozorný i tentokrát, puk chytil a přerušil hru.

16:48
    Maidl střílel z pravého kruhu, jeho střelu ale Tihlář vyrazil do bezpečí.

16:31
    Vaňka zastavil v jeho útočné akci ofsajd.

16:13
    Jaroš vybojoval puk v rohu, najel si až před brankáře, neměl ale dostatek času a prostoru k přesnému zakončení a puk nakonec minul bránu.

15:21
    Piecha projel s pukem mezi všemi porubskými hráči jako nůž máslem a dostal se až ke střele, trefil ale pouze tyč.

14:31

14:10
    Domácí však stále mají problém usadit se v pásmu, přesilovky jim dnes moc nejdou.

13:42

12:58
    Puškárova střela skončila mimo bránu, nyní už jsou u puku domácí.

12:31
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Vrána – 2 min., nedovolené bránění).

11:57
    Domácím se podařilo vyhodit puk na druhou stranu hřiště a stále jej drží daleko od své branky.

11:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Meidl – 2 min., vysoká hůl).

11:15
    Kowalczykova střela byla sražena mimo bránu, domácí jsou však stále v útočném pásmu.

11:10

10:38
    Puškár teď hned dvakrát prověřil Danečka, nejprve střílel z pravého kruhu a poté tečoval střelu svého spoluhráče. Domácí gólman však všechny puky vyrazil.

09:36
    Frýdek-Místek se snaží usadit v útočném pásmu a kombinuje, Poruba ale zatím dobře blokuje střely.

09:06
    Střela Jaroše byla sražena až do ochranné sítě.

08:25
    Meidl zachytil přihrávku a dostal puk do útočného pásma, ke střele se ale přes hostujícího obránce nedostal.

07:45
    Domácí v přechodu přes modrou opět zastavil ofsajd.

07:41

07:22
    Vhazování vyhráli hosté a opět se jim tak podařilo vyhodit, tahle přesilovka domácím nevychází.

07:19
    Káňova rána z mezikruží skončila v náruči Tihláře.

06:39
    Zakázané uvolnění domácích, teď se jim nedaří dostat se do útočného pásma, natož tak se v něm usadit.

06:08

05:41
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Puškár – 2 min., podražení).

05:41
    Domácí se dostali do útočného pásma ve vlastním oslabení a prověřili Tihláře i několika střelami. Nakonec si vykoledovali faul a bude se vylučovat.

05:09
    Střelu Gelnara Daneček zlikvidoval lapačkou, poté domácí vyhodili.

04:31
    Domácím se na chvíli podařilo vyhodit puk do bezpečí, Poruba už je ale zpět v útočném pásmu.

04:08
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Matyáš – 2 min., krosček).

03:52

02:45
    Samiec se dostal do samostatného úniku, Tihláře ale nepřekonal.

02:28
    Poruba využívá přesilovku a otevírá skóre dnešního utkání! Sedlář našel v mezikruží ROSTISLAVA VAŇKA, který propasíroval puk mezi betony Danečka až za brankovou čáru! Asistence: Marek Sedlář, Martin Buček.

01:33
    Domácím se podařilo vyhodit puk do bezpečí a šetří tak cenný čas. Poruba se teď navíc dopustila ofsajdu.

00:58
    Hosté se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat, všechny pokusy o střely ale zatím skončily mimo bránu.

00:35
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kvapil – 2 min., vražení na hrazení).

00:26
    Porubu zatavil v přechodu do útočného pásma ofsajd.

00:08
    Frýdecko-místečtí vyhráli úvodní vhazování a Luka se hned pokusil nahodit puk na Tihláře, ten pak raději přerušil hru a následuje vhazování po jeho pravici.

00:01
    Frýdek-Místek už dnes může postoupit do finále.

HC Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) – Jeník, Heider, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Schwarz, Káňa, Cienciala, Meidl, Luka, Jaroš, Christov

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Tihlář) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Szajter, Vaněk, Vrána, Zachar, Blahuta, Sedlář, Stejskal, Seidler.
    Druhé utkání na ledě Poruby bylo také velmi vyhrocené.

2. SEMIFINÁLE
    Druhé utkání se odehrálo na ledě Poruby a domácí jej vůbec nezačali špatně, už v sedmé minutě poslal Ballner svůj tým do vedení. Hosté však nezůstali pozadu a na gól Poruby dokázal odpovědět Vladimír Luka. Na konci úvodní části otočil skóre Radek Meidl a Frýdek-Místek tak šel do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem. Prostřední část byla opět vyrovnaná a taky bezbranková. Na začátku poslední periody se znovu prosadil Radek Meidl a ve stejné minutě přidal čtvrtou branku hostů Tadeáš Jaroš. Domácí pak sice přidali druhou branku, to jim však už nebylo nic platné. Čtyři minuty před koncem potvrdili výhru hostů Martin Piecha a Tomáš Franek a Poruba tak na svém ledě prohrála 2:6.
    Už v prvním semifinále nechyběly pořádné bitky.

1. SEMIFINÁLE
    První semifinálové utkání začalo velmi vyrovnaně a tak skončila i první třetina. Oba týmy se pouze oťukávaly, domácí Frýdek-Místek se navíc rozehrával po týdnu zápasové pauzy a tak jsme nakonec neviděli góly ani žádné větší šance. Druhá část už byla zajímavější, skóre otevřel Tomáš Káňa, který hned vzápětí přidal i druhou branku. O chvíli později se prosadil Vít Christov a Frýdek-Místek už měl pohodlný tříbrankový náskok. V poslední třetině přidali domácí další dvě branky a Porubu tak porazili s přehledem 5:0 a Lukáš Daneček si hned ve svém prvním odchytaném play-off utkání připsal nulu.

HC RT TORAX Poruba
    Pokud chce Poruba pomýšlet na další utkání, musí dnes zabrat a suverénní Frýdek-Místek porazit. Pokud totiž prohraje, čeká porubské hráče konec sezóny.

Neproduktivnější hráči v play-off
    1. Petr Seidler (4+8)
    2. Vladimír Stejskal (5+5)
    3. David Zachar (3+5)
    Co od třetího semifinále očekává mladý frýdecko-místecký útočník Ondřej Kovařčík?

Frýdecko-místečtí jsou po dvou vítězstvích jednou nohou ve finále, do karet jim před třetím zápasem navíc hraje i bilance domácích zápasů, ve kterých svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka za celou sezónu našli jen jednoho přemožitele v podobě Hodonína.

Nejproduktivnější hráči play-off
    1. Tomáš Káňa (4+8)
    2. Vladimír Luka (5+6)
    3. Vít Christov (2+3)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Monika Návratová

Branky a nahrávky: 18. Káňa (Luka), 25. Piecha (Foltýn, Samiec), 29. Cienciala (Káňa, O. Kovařčík), 50. Jaroš (Schwarz), 59. Luka (Káňa, Foltýn) – 3. Vaněk (Sedlář, Buček), 19. Seidler (Puškár, Slavík)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (29. Kubáň) – Slavík, Peslar, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý, Buček – Ballner, Gelnar, Szajter, Vaněk, Vrána, Zachar, Blahuta, Sedlář, Stejskal, Seidler