Letňany – Zlín 2:6 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 2:3 (0:1 po s.n.) | Kladno – Slavia 6:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 3:2 (kon.) | Chomutov – Liberec 1:3 (kon.)
Sparta – K. Vary 4:1 (kon.) | Havířov – Vítkovice 0:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC ZUBR Přerov
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0) Stav série: 0:2
Mountfield HK
Pátek 11.03.2016, 15:00 • MEO Arena Přerov • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké páteční odpoledne z přerovské MEO Arény, která bude od 15:00 hostit druhé utkání čtvrtfinále play-off ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Přerov se tak znovu střetne s hradeckým Mountfieldem a bude odvracet soupeřův postupový mečbol.

V prvním utkání série na dva vítězné zápasy uspěl Mountfield HK 3:0 a je tak momentálně mnohem blíže k postupu do semifinále. Svěřenci trenéra Karla Soudka se dvakrát prosadili v první třetině a výsledek pak zpečetili v dějství třetím. Zubři nedokázali na východě Čech ani jednou skórovat, přestože měli, zejména ve druhé třetině, spoustu šancí. Tým okolo kouče Aleše Verlíka tak musí dnes zabrat.

HC ZUBR Přerov: Kocák (Rachůnek) – Vohrabal, Kopeček, Tureček, Tischer, Borot, Kleiner, Mlčák, Pěnčík – Krátký, Dobša, Šimanský, Indrák, Barveníček, Kadlic, Šafránek, Plášek, Govoruško.

Mountfield HK: Dvořák (Novotný) – Řehák, Voňka, Martinec, Junek, Krištof, Duben, Klodner – Soukup, Jakubec, M. Síla, Jušta, V. Síla, Vaňát, Pokorný, Šlaicher, Morong, Růta, Poppel.

Rozhodčí: Netopil – Hübl, Maloušek.

Oba týmy už jsou na ledové ploše. Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:22
    Domácí začali aktivně. Krátký posunul puk v útočném pásmu na Pláška, který jen těsně minul Dvořákovu klec.

01:07
    Teď však Zubři špatně rozehráli a ke střele se tak dostal Morong. Jeho pokus ale byl zblokován, proto Kocák nemusel zasahovat.

02:13
    První zákrok si připsal domácí brankář Kocák. Střelou jej prověřil Matěj Síla. Vhazuje se v útočném pásmu Mountfieldu.

03:40
    Hradečtí na chvíli převzali aktivitu a udrželi se útočném pásmu. Přerov však zodpovědně brání.

04:37
    Také Dvořák si připsal zákrok. Šafránek před bránou ale neuspěl.

05:16
    Kleiner zkusil pozornost hradeckého brankáře z ostrého úhlu. Hodně nebezpečný pokus však skončil mimo.

07:10
    Přerovský Borot se probíjel do útočného pásma, ale Klodnera nepřetlačil. Kotouč tak získal znovu Hradec, který obrací hru.

08:24
    Buly v útočném pásmu Zubrů. Zatím sledujeme velmi pěkný hokej nahoru dolů.

09:49
    Velká šance týmu z východních Čech. Vojtěch Síla poslal kotouč na Poppela, který však nedokázal před bránou vystřelit. Domácí Dobša mu totiž zablokoval hůl.

10:58
    Hosté jsou znovu usazeni v útočném pásmu, ale těžko se jim přechází přes přerovskou defenzivu. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

11:58
    Morong z otočky přihrával na hůl Vojtěcha Síly, který minul kotouč.

12:47
    Sledujeme velmi dlouhou pasáž bez přerušení. Už více než čtyři minuty jsou píšťalky rozhodčích němé.

14:02
    Stále se nepískalo. Hradecký brankář Dvořák trochu zariskoval při rozehrávce, ale Plášek kotouč nedokázal vystihnout.

15:31
    Obrany obou týmů zatím fungují na jedničku. Dobša se snažil procpat do útočného pásma, v čemž mu zabránil Růta.

16:50
    Přerov právě vstřelil branku!
    Teď však hosté propadli a Zubři otevírají skóre zápasu. Martinec jen nastřelil od modré domácího hráče, a tak Přerovští vyrazili do rychlého přečíslení, které po přihrávce Borota zakončil mezi betony JAN BARVENÍČEK. Asistence: Martin Borot.

18:02
    Mountfield se snaží o odpověď, ale zatím se mu to nedaří. Gól navíc domácí povzbudil. Dobša pálil z prostoru mezi kruhy a brankář Dvořák puk vyrazil.

19:09
    Hosté stále dobývají přerovskou bránu marně. Blíží se konec první třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu, která byla s minimem přerušení velmi rychlá a rozhodčí v ní ani nemusel vylučovat. Oba týmy se vystřídaly v aktivitě, lépe jsou na tom po úvodní dvacetiminutovce však Zubři, kteří jednu ze svých šancí proměnili a ve čtvrtfinálové sérii zaznamenali první gól. Druhá část začne v 15:41.

20:01

20:52
    První vyloučení v zápase. Zubři si zahrají přesilovku. Vyloučen je Voňka (HKM) za nedovolené bránění.

22:04
    Přesilovka se sice Zubrům zprvu nedařila, ale nakonec je využita! Plášek posunul puk na Kleinera, který vypálil a kotouč před brankářem Dvořákem parádně tečoval VOJTĚCH KADLIC. Asistence: Jakub Kleiner, Karel Plášek.

23:36
    Ve velké šanci mohl snížit Vojtěch Síla, který se dostal k odraženému puku, ale z úhlu trefil jen boční konstrukci brány.

24:22
    Vyloučení na obou stranách: Krátký (PRE) a Morong (HKM) dostali menší trest za hrubost.

26:45
    V obrovské šanci byl hradecký Poppel, který měl dostatek prostoru před bránou, ale Kocák vytáhl neskutečný zákrok!

27:51
    Na ledě se nám trochu přiostřilo, ale rozhodčí zatím nevylučuje.

29:26
    Hradec má šanci snížit skóre v přesilovce. Šafránek (PRE) je vyloučen za sekání.

30:26
    Zubři zkoušeli zaútočit i v oslabení, ale Plášek se dostal do ofsajdové pozice. Vhazuje se tak ve středním pásmu.

31:01
    Domácí dobře brání, do rány Martince totiž padl Krátký a dostal kotouč do středního pásma.

31:33
    Hradec právě vstřelil branku!
    Těsně po skončení přesilovky už to ale hradeckému týmu vyšlo. Po pohledné spolupráci prostřelil Kocáka z prostoru mezi kruhy ŠTĚPÁN POKORNÝ. Asistence: Denis Martinec, Tomáš Šlaicher.

32:28
    Indrák se dostal do dobré pozice, ale Dvořáka neoklamal. Na druhé straně tvrdě pálil Vojtěch Síla a Kocák jeho pokus vyrazil.

33:09
    Hra je přerušena, protože na ledě zůstal po střetu u mantinelu ležet hradecký obránce Klodner. Hrací plochu opouští s bolestivou grimasou, ale vypadá to, že bude v pořádku.

33:50
    Cestu za možným vyrovnáním si teď hosté komplikují. Jakubec (HKM) je potrestán za sekání.

34:39
    Domácí si dlouho přihrávali až se ke střele od modré odhodlal Kleiner. Kotouč proletěl těsně vedle levé tyče Dvořákovy brány.

35:35
    Dobša střílel z mezikruží, ale jeho ránu zblokoval Pokorný. Kotouč se o pár vteřin později dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Přerova.

36:21
    Domácí po delším čase přišli o útočné pásmu, protože Kopeček na modré neudržel kotouč. Hráči Mountfieldu se ale daleko s pukem nedostali.

37:33
    Přerované nedůrazně rozehráli, což mohl potrestat Poppel. Mlčák však svou chybu dobře napravil a k ohrožení Kocákovy svatyně tak nedošlo.

38:21
    Tak tohle byla tutovka, které může hradecký tým mrzet! Šlaicher dostal krásnou přihrávku od Martince přímo do jízdy, ale na Kocáka si nepřišel. Kotouč napálil nad bránu.

39:21
    Ale přece jen Mountfield slaví vyrovnání! Po velké šanci vystřelil MATĚJ SÍLA a Kocákovi prošel kotouč nad ramenem do brány. V závěru druhé třetiny tedy začínáme znovu. Asistence: David Voňka, Daniel Vaňát.

40:00

Klakson ukončil druhou třetinu, která byla velmi zajímavá. Domácí se nejdříve dostali už do dvoubrankového vedení, ale Hradečtí pak dokázali gólové manko smazat. Za nerozhodného stavu tak třetí dějství slibuje dramatickou podívanou. Třetí třetina začne v 16:29.

40:01

40:32
    Pokorný měl našlápnuto do útoku, ale těsně za modrou ztratil kotouč.

41:30
    Zaútočili také Zubři, ale i oni se nedokázali udržet v pásmu. Navíc je domácím po chvilce odpískán ofsajd.

42:46
    Hodně prostoru v útočném pásmu dostal hradecký Duben, který kličkami přešel přes dva domácí hráče, ale finální zakončení mu vůbec nevyšlo.

43:25
    Kotouč mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

43:45
    Velmi pěkně do útočného pásma pronikl Karel Plášek, který přebruslil soupeře, ale trefil brankáře jen do ramene.

44:15
    Rozhodčí teď chybě posoudili situaci jako zakázané uvolnění, proto se bude vhazovat ve středovém kruhu.

45:07
    Přerov bude pykat za faul, kterého se ve středním pásmu dopustil Kopeček (PRE). Dostal menší trest za hákování.

46:12
    Další hodně povedený průnik domácího Pláška. I tentokrát však byl brankář Dvořák na místě.

46:28
    Hradec hned otočil hru, a tak musel zasahovat i Kocák, kterého prověřil Morong.

47:07
    Přerovští Zubři přežili oslabení a jsou na ledě znovu kompletní.

47:38
    Indrák posunul v útočném pásmu kotouč na Šafránka, který zakončoval z bekhendu mimo tři tyče. Přerov je nyní na ledě lepším týmem.

48:40
    Domácí Kleiner obešel Martince, ale Voňka jej pak těsně před bránou odzbrojil. Na Zubrech je vidět velká snaha znovu strhnout vedení na svoji stranu.

50:24
    Obrovská šance v podání přerovského útočníka Indráka, kterému zpoza brány přistrčil puk Kadlic. Dvořák teď měl při ošemetném zákroku velké štěstí!

51:19
    Oboustranné vyloučení: Kleiner (PRE) a Pokorný (HKM). Oba hráči dostali menší tresty za krosček.

52:20
    Mountfield se při hře ve čtyřech usadil v útočném pásmu. Střela Dubna od modré čáry mířila vedle. Další rána Martince si pak našla cestu jen do lapačky brankáře Kocáka.

53:18
    Velmi agilní Plášek předvedl další z průniků, ale znovu neuspěl. Kotouč z bekhendové pozice poslal těsně vedle brány.

54:49
    Vojtěch Síla získal kotouč a mířil do šance, ale Pěnčík jej dokázal o puk v poslední chvíli obrat. Hradeckým je posléze odpískán úmyslný ofsajd.

56:06
    Růta byl blízko třetímu hradeckému gólu, ale dorážku si brankář Kocák pohlídal. Sledujeme obrovský boj z obou stran.

58:01
    Znovu se hraje delší pasáž bez přerušení. Plášek tentokrát nedokázal přejít přes Pokorného. Mlčákova rána pak zamířila do Dvořákovy lapačky.

58:10
    Po buly střílel Pěnčík a jeden z hostujících hráčů kotouč nepříjemně tečoval, ovšem mimo.

58:51
    Hra je přerušená, protože v útočném pásmu zůstal po střetu ležet domácí útočník Šafránek.

59:10
    Už běží poslední minuta třetí třetiny. Zdá se, že se tento druhý zápas čtvrtfinále play-off protáhne minimálně do prodloužení.

59:59
    Na časomíře zůstalo sedm desetin vteřiny a Hradec jde do oslabení. Krátký byl totiž ve velké šanci faulován. Jakubec (HKM) dostal menší trest za hákování.

60:00

Ve třetí třetině nedokázal ani jeden z týmů skórovat, přestože na to šance měl. Zápas tedy bude pokračovat desetiminutovým prodloužením. Přerov bude hrát v úvodu nastaveného času přesilovku.

60:01

60:22
    Díky teči Šlaichera dokázali hosté vyhodit kotouč přes všechny čáry.

61:02
    A znovu míří puk daleko od hradecké brány. Tentokrát se o to postaral Klodner. Přerovu se nedaří sevřít soupeře.

62:04
    Mountfield už je v plném počtu. Vhazuje se ve středním pásmu.

62:41
    Kleiner viděl dobře najetého Pláška, ale přihrávka mu nevyšla. Puku se tak zmocnili hosté.

64:02
    Dobša svedl velký boj o puk s Voňkou. Hradecký obránce nakonec kotouč u mantinelu získal.

64:47
    Na obou stranách se hraje s maximální opatrností.

65:43
    Proti střele Martince zasáhla Kocákova lapačka. Vhazuje se v útočném pásmu Mountfieldu.

66:21
    Klodner zůstal u mantinelu ležet, proto rozhodčí přerušil hru. Buly ve středovém kruhu.

66:53
    Do střely Pokorného vložil hůl Pěnčík a kus černé gumy tak zamířil hodně vysoko na ochrannou síť.

67:41
    Voňka teď nastřelil domácího Mlčáka do ruky. Přerovský bek ale statečné brání dál. Hradec je usazen v útočném pásmu.

69:10
    Zubři mohli rozhodnout, ale Kadlic po přihrávce Pláška trefil z blízkosti jen Dvořákův beton!

70:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního velmi dramatického mače. Po úpravě ledu tak souboj rozseknou nájezdy.

Samostatné nájezdy po úpravě ledu zahájí Hradec Králové.