Trenčín – Banská Bystrica 1:2 (1:2 po s.n.) | Poprad – Zvolen 6:5 (kon.)
HK Poprad
6:5 (3:0, 1:5, 2:0) Stav série: 1:2
HKM Zvolen
sk Čtvrtek 17.03.2016, 17:05 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

59:29
    Oddychový čas pre Zvolen!

58:48
    Baroš smeruje dole z ľadu, začína sa zvolenská power-play!

57:41
    Arne Kroták sa šikovne prebojoval do útočného pásma po ľavom krídle, puk stratil, opätovne ho však získal, avšak nakoniec cez ležiaceho Baroša netrafil do brány, ale mimo nej!

51:08
    Popradskí hokejisti si to opäť sťažujú. Henrich Jaborník odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

46:22
    Poprad si zavaril. Radomír Heizer odchádza na trestnú lavicu za držanie.
    42:38 ŠTEVULIAK - 6:5

42:38
    Poprad dal gól!
    Domáce mužstvo sa vzoprelo osudu tohto stretnutia a opäť získava vedenie! Odrazený puk po Koyšovej strele Achs, prihral ho na modrú čiaru Suchému. Suchý odtiaľ prihral napravo na PATRIKA ŠTEVULIAKA, ktorý strelou švihom prekonal Baroša!
    Asistencia: Radoslav Suchý.
    40:56 KROTÁK - 5:5

40:56
    Domáci hokejisti vyrovnávajú stav stretnutia! Heizer vyštartoval spoločne s ARNEM KROTÁKOM do prečíslenia. Prihral mu puk pred bránu, popradský kapitán si rutinérsky vychutnal gólmana Baroša blafákom na bekhend a vyrovnal na 5:5!
    Asistencia: Radomír Heizer.

39:26
    Obdržálek našiel v medzikruží Juraja Juríka, ktorého strela však skončil na Svobodovom betóne!

38:46
    Presilovú hru získavajú hráči HKm. Vladimír Lantoš si odsedí dve minúty za držanie protihráča.
    38:31 KOYŠ - 4:5

38:31
    Kamzíci využívajú presilovú hru a znižujú v závere tretiny! Puk sa z rohu klziska dostal pred brankára Baroša, odkiaľ sa podarilo zakončiť PATRIKOVI KOYŠOVI a strela skončila v bráne. Gól však musel byť potvrdený aj videorozhodcom, ktorý ho uznal!
    Asistencie: Richard Rapáč, Patrik Števuliak.

38:02
    Domáci budú hrať v početnej výhode. Bruno Mráz dostáva menší trest za držanie.

34:40
    Popradčania môžu znížiť vďaka presilovej hre. Lukáš Jurík odchádza na trestnú lavicu za vrazenie.

33:31
    Zvolenčania sa dostali do prečíslenia, nakoniec sa Radovan Puliš rozhodol sám zakončovať z ľavej strany, ale Svobodu neprekvapil!

30:41
    Poprad si zahrá prvú presilovku v stretnutí. Michal Juraško dostáva dve minúty za držanie.
    30:31 J. JURÍK - 3:5

30:31
    Zvolen dal gól!
    Hosťujúci hokejisti dokonca už aj zvyšujú svoje vedenie v tomto stretnutí! Po pravom krídle rýchlo prenikol JURAJ JURÍK, ktorý prevalcoval celú obranu a blafákom na forhend zakončil svoju akciu!
    Asistencia: Lukáš Jurík.
    27:58 L. JURÍK - 3:4

27:58
    Popradčania ani nestihli postaviť oslabovkový štvorec a hostia ich zaskočili gólom! Pekná akcia v útočnom pásme po osi Juraj Jurík – Obdržálek – Lukáš Jurík sa skončila práve gólom LUKÁŠA JURÍKA z tesnej blízkosti brány!
    Asistencie: Petr Obdržálek, Juraj Jurík.

27:47
    Zvolen bude hrať presilovú hru. Richard Rapáč dostáva dve minúty za seknutie.

24:19
    Oddychový čas pre Poprad!
    24:19 OBDRŽÁLEK - 3:3

24:19
    Tak toto sa domácim hokejistom nesnívalo ani v tom najhoršom sne! Zvolen v priebehu troch minút vyrovnal stav stretnutia! PETR OBDRŽÁLEK vykorčuľoval po modrej čiare, dostal sa do medzikružia a odtiaľ presnou strelou švihom trafil voľné miesto bránky!
    Asistencia: Renars Demiters.
    23:55 BRABENEC - 3:2

23:55
    Stretnutie sa začína pomaly obracať v prospech zvolenských hokejistov! Do akcie vykorčuľoval Puliš, ktorý sa neulakomil a našiel pri pravej žrdi úplne voľného KAMILA BRABENCA, ktorého strela z prvej skončila jasne v popradskej bránke!
    Asistencia: Radovan Puliš, Jan Semorád.
    21:43 J. JURÍK - 3:1

21:43
    Zvolenu sa podarilo znížiť vedenie Popradu! Od modrej čiary nahodil puk na bránu Krejčí. Šikovne ho spred bránkoviska tečoval JURAJ JURÍK a Kostúr nemal najmenší nárok!
    Asistencia: Daniel Krejčí.

21:15
    Zvolen si zahrá prvú presilovú hru v stretnutí. Lukáš Paukovček je dvomi minútami potrestaný za nedovolené bránenie.
    18:50

18:50
    Heizer získal puk pri mantineli a prenechal ho na ľavom kruhu Arnemu Krotákovi, ktorý z prvej strieľal. Gólman Samuel Baroš puk krásnym semaforom zachytil do svojej lapačky!
    18:10 HEIZER - 3:0

18:10
    Popradu sa darí streliť aj tretí gól v stretnutí a to znamená dobrý úvod pre toto stretnutie! Malina nahodil puk po mantineli. Za bránkou ho zachytil Kasík, chvíľu si počkal na uvoľnenie RADOMÍRA HEIZERA, ktorý strelou z tesnej blízkosti prekonal Baroša!
    Asistencia: Jaroslav Kasík.
    15:54 LANTOŠ - 2:0

15:54
    Popradskí hokejisti sa dostávajú už do dvojgólového vedenia! Jaborník vybojoval puk pred brankárom Barošom, posunul ho nakrátko VLADIMÍROVI LANTOŠOVI a ten strelou do odkrytej časti brány zvyšuje vedenie Popradu!
    Asistencie: Henrich Jaborník, Ondrej Mikula.

14:33
    Dve minúty sa bude hrať v štyroch. Matúš Paločko dostáva dve minúty za seknutie a Radovan Puliš dve minúty za napadnutie.
    14:28

14:28
    Na opačnej strane mal dobrú príležitosť Heizer, ktorý šiel sám na brankára Baroša, ale jeho blafák na bekhend zvolenský gólman perfektne zastavil betónom!
    12:04 LANTOŠ - 1:0

12:04
    Domáci hokejisti sa dostávajú do vedenia! Hostia neodstránili puk z obrannej tretiny. Ten sa odrazil na hokejku Patrika Koyša, ktorý z rohu klziska našiel v medzikruží VLADIMÍRA LANTOŠA a ten strelou z prvej trafil ľavý horný roh Barošovej brány!
    Asistencia: Patrik Koyš.

04:04
    Koyš získal puk pri mantineli v útočnom pásme a z rohu klziska hľadal pred bránkou Rapáča. Baroš však výborne čítal hru, vyšiel z brány a prihrávku zachytil včas.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 13. Lantoš (Koyš), 16. Lantoš (Jaborník, Mikula), 19. Heizer (Kasík), 39. Koyš (Rapáč, Števuliak), 41. Kroták (Heizer), 43. Števuliak (Suchý) – 22. J. Jurík (D. Krejčí), 24. Brabenec (Puliš, Semorád), 25. Obdržálek (Demiters), 28. L. Jurík (Obdržálek, J. Jurík), 31. J. Jurík (L. Jurík)

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Jaborník, Fabian (A), Suchý, Dinda, Malina, Kasík (A), D. Šterbák – Kroták (C), Heizer, Paločko – R. Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Toma, Števuliak – Rusnák
    HKM Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Juraško (C), D. Krejčí, Andersons, Demiters, Pokovič, Hataš, Habšuda – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, L. Jurík. J. Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Škvaridlo (A)

Rozhodčí: D. Konc, Lauff – Rovenský, Smrek

Diváci: 2 215