Salzburg – Třinec 5:4 (1:0 po s.n.) | Sparta – Davos 5:2 (kon.) | Kloten – Mannheim 5:6 (0:2 po s.n.)
Eisbären – Okanagan 3:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
EHC Kloten Flyers
5:6 (0:3, 2:1, 3:1)
Adler Mannheim
Čtvrtek 07.04.2016, 18:00 • Tipsport aréna (malá hala) • Memoriál Jana Marka

Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. Na shledanou nebo počtenou se těší komentátor Jan Volf. (20:09:47)

Napínavé a do poslední chvíle dramatiké utkání musely rozhodnout až nájezdy. Přitom první třetina dopadla jednoznačně ve prospěch hostů. Kloten se ale nevzdal a ještě ukázal, že umí hrát hokej. Za to mu patří velká pochvala. Dovedl duel až do nájezdů. Tam ale padl. Každopádně byla to pozvánka sem do Prahy na Memoriál Jana Marka, Který se hraje až do neděle v Praze v Holešovicích. Tak neváhejte a přijďte na zajímavý mládežnický hokej.

60:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Adler Mannheim.
    Utkání rozhodl kličkou na forhend (pravák) německý hráč RUDOLF QUELLMALZ.

0:1
    Valenti blafákem na forhend a nad vyrážečku překonal Heinickeho.

Samostatné nájezdy začínají.

60:00

59:55
    Ještě brejková situace Klotenu. Vyhozený puk dojíždí útočník švýcarského klubu. V zakončení ale neuspěl. Schickedanz ho zneškodnil položeným betonem.

59:14
    Další výborný zákrok Heinickeho.

57:35
    Domácí v plném počtu. Kloten se ubránil. V důležitém oslabení nekapituloval. 3ance jsou 50 na 50.

57:25
    Drama jak se patří! Bojovnost maximální. Důraz v osobních soubojích obrovský. Nasazení stoprocentní.

55:35
    Vyloučení v týmu EHC Kloten Flyers (2 min.).

55:20
    Kloten právě vstřelil branku!
    To je drama! Skvělou bojovnost a chuť ukázali klotenští hokejisté. Skóre je tak vyrovnané 5:5. Kdo by to řekl po první třetině, že se Kloten takhle zvedne.

54:18
    Znovu se trefuje LAURENT KÄLIN. Z otočky mezi kruhy vystřelil po ledě a jak se říká hokejovým slangem: spadlo to tam.

52:53
    Dobrý úmysl. Střelu na teč vyslal obránce Mannheimu.

51:48
    To byla rána, kterou vyslal bek Mannheimu na branku od modré čáry. Heinicke ukázal skvělé reflexy a puk chytil do lapačky.

51:22
    Velké tempo nabral zápas v těchto chvílích. Je to pěkná podívaná. Hráči se srážejí, chodí naplno do soubojů.

49:00
    Eckl spálil šanci. Střílel z kruhů a Heinicke si ho vychutnal. V pohodě vyrazil puk za branku.

47:55
    Hráči německého týmu zase v útoku. Klotenští se ne a ne osvobodit. Soupeř je zavřel do pásma.

46:20
    Mannheim právě vstřelil branku! To je rychlá odpověď. Mannheim se dostává opět do dvougólového vedení.

44:22
    LAURENT KÄLIN střelcem kontaktního gólu. Mannheim tlak nevyužil a místo toho udeřili domácí na druhé straně. Schickedanz byl bezmocný proti dorážce Kälina.

42:59
    Skvělý průchod kolem mantinelu klubu z Německa. Při střele mu však puk vypíchl soupeř a z akce nebylo nic.

42:00
    Švýcaři se snaží o odpověď na 4. gól Mannheimu. Avšak tlak nestačí, musí více střílet a důrazně chodit na branku Schickedanze.

40:35
    Kloten je v útoku. Točí soupeře přihrávkami v jeho třetině.

40:01

40:00

39:50
    Mannheim právě vstřelil branku!

38:37
    Skvěle Schickedanz. Nyní musíme pochválit i brankáře Mannheimu.

36:48
    Výtečný Heinicke. Pokryl i dorážky soupeře. Teď to byla opravdu jeho chvíle. Podržel své spoluhráče.

36:05
    Halberstadt selhal při možnosti vyrovnat skóre na 3:3. Blafák na bekhendovou stranu. Gólman ho vychytal.

35:35
    Krásná akce domácích. Přesné přihrávky, hlava nahoře. Paráda sledovat!

33:32
    Hráčům švýcarského klubu narostla křídla. Nyní jsou šance na výhru stejné.

32:41
    Puk mimo hru po vyhození obránce Klotenu v útočné třetině. Trest to nebude, jelikož hráči Klotenu vyhodili puk v útočném pásmu, ne v obranném.

32:10
    Derungs u puku v útočném pásmu. Míchá s pukem a hledá spoluhráče. Poměrně pěkné kombinace jsme měli možnost vidět u domácího celku.

31:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Rychlý hokej je k vidění v Holešovicích.

30:19
    Nekončící nápor hostů z Německa. Kloten už je unavený a stále nemůže vyhodit a odpočinout si. Až nyní střídají klotenští při přerušené hře.

29:11
    Hra přerušena pro puk mimo hru.

28:52
    To je obrovská převaha německého týmu. Zatím bez gólu.

28:30
    Mannheim stále v útoku. Střelba od modré, další tlak a boj o puk za brankou Heinickeho.

27:30
    Rychlý přechod do útoku ukázali hosté.

26:28
    Klotenští se vrhali do dalšího ataku. Mannheim je však odzbrojil na obranné modré a přejel do protiútoku, ze kterého také nic nebylo.

25:59
    Icing Klotenu. Hra se přesouvá do jeho obranné třetiny.

24:18
    Nyní je na švýcarké střídačce mnohem veseleji než v první nepovedené třetině. Autorem branky je MARCO LEHMANN, který zakončil kombinaci se spoluhráčem a uklidil puk po do branky střelou po ledě. Už je to jen o jednu branku. Tohle bude zajímavé!

23:25
    Střela mannheimského ráče, kterou zblokoval obránce domácích.

23:18
    Utkání dostalo nový náboj. Kloten zase v útoku!!

22:13
    Mannheim tráví čas tam, kde v první třetině exceloval, tedy v útočné třetině. Kloten je nyní ale sebevědomější.

20:48
    A přece má naději. Švýcarský klub se trefuje hned na začátku třetiny. Střelcem branky je IAN DERUNGS, který se nejrychleji zorientoval v brankovišti a vykřesal naději na výhru v tomto zápase.

20:12
    S pukem nyní hraje Mannheim.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Jasnou záležitost zatím sledujeme v malé hale v Holešovicích. Mannheim přehrává soupeře ve všech ohledech. Na tři góly mu stačilo zhruba 12 minut. Navíc dvě branky padly v přesilových hrách. Nedisciplinovanost Klotenu je tak hlavní příčinou jeho prozatímního nezdaru. Jestli se nezlepší, vypadá to tu na debakl a to by nebyl ideální vstup do turnaje.

20:00

19:24
    Další protiútok Klotenu. Špatná koncovka zatím provází švýcarské mladíky.

18:59
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (2 min.).

18:34
    Heinicke udržel alespoň nějakou naději na dobrý výsledek. Mannheim byl opět nebezpečný.

18:05
    Avšak možnost ke vstřelení gólu měl Kloten. Jeho hráči ujeli do brejku. Ten však zpackali a budou se muset bránit protivníkovi, který hraje početní výhodu.

17:14

17:00
    Mike Fischer ujel všem obráncům a následně se ocitl před brankářem Klotenu. V šanci ale selhal. Velká škoda pro Němce.

15:55
    Švýcarský tým nahodil do útočného pásma a dojíždí soupeře napadáním.

14:52
    Další tlak Němců. Bude se vhazovat ve třetině domácího týmu.

13:38

13:26
    Klotenský forvard Privet nabruslil v rychlosti do útočné třetiny.

11:39
    I Kloten si vyzkouší, jaké to je, hrát v přesile.

11:38

11:15
    Mannheim právě vstřelil branku! PHILLIP MASS autorem branky hostů. Další využitá početní výhoda Mannheimu. Brankář Klotenu vstával a při tom otevřel prostor mezi betony, kam poslal puk právě Phillip Mass. Asistence:

10:30
    Mannheim a jeho další snaha o využití přesilové hry. Kombinuje rozestavený v pásmu soupeře. Dopadne to třetím gólem?

09:59
    Vyloučení v týmu EHC Kloten Flyers (2 min. – napadení).

09:36

08:55
    Další šance německého klubu. Pas přes celou šířku pásma předvedli hosté. Brankář Klotenu pozorný.

08:01
    Mannheim má další přesilovku. To je voda na jeho mlýn.

07:36

07:10
    Mannheim tak využil početní výhodu a nyní je na koni a předvádí nátlakový hokej. Má samozřejmě psychickou výhodu. Vede brzo o dvě branky.

06:12
    Mannheim právě vstřelil branku! SEIDER MORITZ autorem další branky Mannheimu. Přesilovkovou kombinaci, která měla vše potřebné ke vstřelení gólu, předvedli hráči Mannheimu. Asistence:

05:38
    Kloten odvrátil jeden z ataků protivníka.

05:24

05:04
    Klotenský gólman měl spoustu práce s útočníky německého klubu.

04:24
    Zakázané uvolnění, které zahrál Mannheim.

03:52
    Další příležitost dostat se do útočného pásma měl Mannheim.

02:44
    Mannheim právě vstřelil branku! Mannheim vystřelil a poté i dorazil puk do brány. Ležícího brankáře překonal mannheimský hráč střelou nad ním. Autorem branky je

02:32
    Zkouška střely od modré německého klubu.

02:18
    Kloten nahodil a hra pokračuje za brankou Mannheimu. Souboj střídá souboj.

01:41
    O puk se bojuje u manitnelu. Je to taková válečná vřava.

00:30
    Brankář Mannheimu se zapojil do hry a rozehrál. Usnadnil hru svým obráncům.

00:01

EHC Kloten Flyers: Messerli (Heinicke) – Brunner, Morel, Rossi, Kälin – Zingg, Pina, Derungs, Gičenko, Lehmann, Müller, Privet, Halberstadt, Krayem, Locatelli, Mettler, Von Arbung, Waibel, Busovsky

Adler Mannheim: Schickedanz (Pakarinnen) – Quellmalz, Dziambor, Mass, Ewald, Moritz, Tobias, Klos, Eckl, Bauhof, Tim, Fischer, Schultz, Hermann, Valenti, Preto, Henn, Maxmilian, Sebastian.

Hezký den s hokejem. Jelikož týmy už dohráli svá ligová utkání, je čas na turnajové měření sil. Na memoriálu Jana Marka, hokejisty zemřelého při letadlovém neštěstí v září roce 2011, se představí celkem 10 týmů z různých koutů Evropy. A to je skvělá pozvánka podívat se na mládežnický hokej. (starší dorost)

Dnes nás čeká utkání mezi švýcarským Klotenem a německým Adler Mannheim. Zápas začíná v 18 hodin.

Turnaje se zúčastní týmy: HC Sparta Praha, HC Oceláři Třinec, Red Bull Salzburg, Manheim (Němci), Davos, Eisbären Berlín, Curych, Rögle (Švédové), Okanagan (St. Polten = rakouský tým), Kloten (Švýcaři)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 21. Derungs, 25. Lehmann, 45. Kälin, 55. Kälin – 7. Moritz, 12. Mass, rozh. náj. Quellmalz