Boston – Detroit 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:4 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:4 (po pr.)
Washington – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | New Jersey – Tampa 2:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:4 (kon.)
Ottawa – Florida 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (po pr.) | Chicago – St. Louis 1:2 (po pr.)
Dallas – Colorado 4:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
Nashville Predators
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Arizona Coyotes
Pátek 08.04.2016, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Utkání začíná v 02:00.

NASHVILLE PREDATORS

V Západní konferenci je už o postupujících rozhodnuto a domácí Nashville je jedním z těch šťastnějších týmů. Momentálně je totiž sedmý a podívá se do vyřazovací části. Predátoři by sice určitě byli raději za výhodu domácího prostředí, avšak dvě utkání před koncem už se mohou posunout jen o jednu příčku. Aktuálně mají domácí za sebou velmi nepovedenou sérii čtyř proher v řadě, kterou přerušili až ve středečním utkání pro Coloradu.

ARIZONA COYOTES

Hostující Arizona se letos dlouho snažila o play-off, avšak nakonec se přeci jenom do vyřazovací části nepodívá a sezóna pro ni skončí v neděli na ledě San Jose. Momentálně Arizona nemá zrovna ideální formu, když prohrála čtyři z posledních pěti utkání a ve dvou posledních zápasech inkasovala celkem 11 branek. V počtu obdržených branek jsou pak Kojoti druhým nejhorším týmem Západní konference.

Martin Hanzal (ARI)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Granberg, Ekholm, Ellis, Bitteto – Neal, Johansen, Jarnkrok – Smith, Riberiro, Forsberg – Arvidsson, Fisher, Wilsono – Bass, Gaustad, Sissons

Arizona Coyotes: Smith (Langhamer) – Murphy, Ekman-Larsson, Michálek, Connauton, Grant, Dahlbeck – Duclair, Vermette, Tanguay – Sekáč, Dauphin, Rieder – Doan, Richardson, Domi – Chipchura, Gordon, Martinook

Rozhodčí: Jean Hebert, TJ Luxmore – Darren Gibbs, Jonny Murray.

Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Predátory z Nashvillu a Kojoty z Arizony. Úvodní buly dnešního utkání bude tradičně o několik minut opožděno.

Konečně je vše připraveno k úvodnímu buly zápasu. Jde se na věc!

00:01

00:13
    O první ofenzivní akci zápasu se pokoušeli hostující hráči. Ke střele se však záhy po úvodním buly nedostali.

01:55
    Naopak Ryan Johansenovi z Nashvillu se už soupeřova gólmana podařilo zaměstnat. Mike Smith byl proti bekhendovému zakončení Johansena připraven.

02:35
    A na Smithe letěla další rána. Tentokrát to byl tvrdý projektil od modré čáry v podání Romana Josiho.

03:27
    Domácí celek je na začátku zápasu jednoznačně aktivnější a Smith musel potřetí zasahovat. Pokus Viktora Arvidssona nebyl příliš nebezpečný.

04:15
    V posledních zápasech hodně produktivní James Neal si sjel mezi kruhy a vypálil svižnou ránu. Puk skončil přesně na hrudi hostujícího brankáře.

04:46
    Arizona se ne a ne vymanit z převahy domácího týmu. Momentálně jen odevzdala kotouč a celá pětice odjela střídat.

05:38
    Další pouhé nahození hostujících hráčů. Ti se zatím v pásmu Nashvillu neusadili ani na deset vteřin.

06:26
    Arizona právě vstřelila branku!
    Nyní se ale hosté hned z první střely na bránu radují! Tvrdá rána po lede v podání Zbyňka Michálka nemířila mezi tři tyče, ale dobře postavený ANTOINE VERMETTE dokázal kotouč brbuslí usměrnit za záda domácího brankáře. Asistence: Zbyněk Michálek, Oliver Ekman-Larsson,
    06:26 Antoine VERMETTE - 0:1

07:21
    Domácí se pochopitelně okamžitě snaží odpovědět, avšak Ryan Johansen na Smithe nevyzrál a naopak se Nashville musel soustředit na zablokování Reiderovy střely.

08:05
    Kyle Chipchura obstaral druhou střelu Arizony a Rinne si tedy právě nyní připisuje první úspěšný zákrok zápasu.

10:01
    Domi se zničehonic zjevil u Rinneho brány a mohl zcela sám zakončovat. Finský brankář ale zapracoval na výbornou a potenciální nebezpečí dokázal odvrátit.

10:48
    Jeden z hostů by rád hrál, avšak v útočném pásmu je mu důrazně naznačován ofsajd. Hráč Arizony se tak poslušně vrátil do neutrální zóny.

11:30
    Velmi dobrá pasáž Nashvillu končí nepřesnou ranou a vyloučením na obou stranách. Ryan Johansen (NSH) dostává dvě trestné minuty za sekání, Kevin Connauton (ARI) stejný trest za držení protihráče.

11:46
    Filip Forsberg se ze středního pásma protáhl do toho útočného a pokusil se Smthe ohrozit střelou z pravého kruhu. Puk však byl sražen mimo tři tyče.

12:51
    Do velmi dobré pozici se na pravém křídle zjevil Craig Smith! Domácí útočník si po obdržení kotouče sjel blíže k brance a odkrytý prostor u vzdálenější tyči minul jen o pár centimetrů.

13:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

13:57
    Domácím se podařilo sevřít soupeře, avšak finální přihrávka zpoza brány nebyla přesná a kotouč mizí až za modrou čárou. Ve středním pásmu se k puku opět dostávají hráči Nashvillu.

14:36
    Arizona hodně dlouho vyčkávala s rozehrávkou a málem přišla o puk. Nakonec to však beci Kojotů se štěstím zvládli a dokázali přesunout hru opět do neutrální zóny.

14:48
    Tvrdý projektil v podání Alexe Granta končí v nastavené rukavici Pekky Rinneho. Jedná se teprve o třetí zákrok domácího brankáře.

15:19
    Po rychlém přechodu do útoku se od zadního mantinelu velmi dobře uvolnil Doan, který se rázem zjevil před Rinnem a finský brankář musel vytáhnout velmi kvalitní zákrok.

15:56
    Nyní už se domácí hráči tlačí na druhou stranu ledové plochy. Bitetto po jednom ze soubojů končí na ledě a bude se vylučovat.

16:03
    Nakonec se ale trestá za jiný souboj. Kyle Chipchura (ARI) si v souboji se Smithem pomohl háčkem, za což dostává dvouminutový trest.

16:41
    Hodně nepřesnou rozehrávkou se nyní prezentoval jeden z domácích, který ze středního pásma nahodil puk tak nešikovně, že touš vyskočil až mezi diváky.

17:21
    Nashville se až nyní dokázal usadit v útočném pásmu a rozjíždí kombinaci. Ke střele se ale zatím nikdo z přesilovkové pětice neodhodlal.

17:31
    Nakonec se sice Ellis rozhodl vystřelit, ale Smith s jeho pokusem neměl sebemenší problém. Puk se dostává do středního pásma.

18:03

18:46
    Nashvillu se opět podařilo sevřít soupeře a Mike Smith v bráně Arizony se musel hodně ohánět. Vše končí zakázaným uvolněním v podání Kojotů.

18:57
    Aktivní mladík Filip Forsberg se pokusil dorážet střelu svého spoluhráče, ale gólman Arizony byl hodně rychle na ledě a přikryl volný puk.

19:37
    Po ofsajdu domácího týmu se u střídačky Arizona roztrhla menší strkanice. V nic většího ale tento konflikt nepřerostl.

19:47
    Z poslední minuty třetiny se odehrálo dalších deset sekund a hra se nyní stěhuje před Smithe. Jeho kolegové z týmu totiž vyhodili kotouč na icing.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Pět vteřin po uplynutí řádné hrací doby v první třetině se domácí tlačili k zakončení, avšak z mezikruží se už jim nepodařilo vystřelit. Stav utkání po úvodní dvacetiminutovce je tak 0:1, když se jako jediný prosadil Antoine Vermette. Domácí jsou ale jasně lepším týmem a především na začátku druhé části se dá očekávat jejich tlak.

Další třetina začne přibližně v 3:01.

20:01

20:33
    První střelu druhé třetiny registrujeme již po 33 sekundách. V levého kruhu ji obstaral Petter Granberg.

21:05
    Domácí byli hodně blízko vyrovnání! Craig Smith se vymotal s kotoučem z rohu kluziště a dokázal vyslat svižnou ránu, která se zastavila až na tyči!

21:41
    Kotouče se zřejmě dotkl někdo ze střídačky Arizony a hra je tak přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:16
    Ze soubojů u zadního mantinelu vyšli jako vítězové hráči domácího Nashvillu, ale Johansen o puk záhy po přechodu do středního pásma přišel.

22:27
    Nealovi se to sice moc nezdá, ale i přesto je odpískán icing domácích Predátorů. Hra se tak logicky stěhuje před Pekku Rinneho.

23:31
    Ani jeden z týmů se nyní ne a ne dostat ke střele. Domácí se ale usazují v útočném pásmu a rozjíždí zajímavou kombinaci

24:17
    Střela sice přišla až nyní, avšak nutno říci, že se jednalo o střelu honě výživnou. Puk prolétl od modré čáry až k bráně, kterou minul jen o kousek.

24:46
    Zbyněk Michálek pro změnu zaměstnal domácího brankáře, který jeho tvrdou ránu tlumí v náruči. Buly po levici Pekky Rinneho.

25:35
    Arizona se delší dobu držela v útočném pásmu a nakonec získala aspoň přesilovou hru. Na lavici hanby už usedá Calle Jarnkrok (NSH), jenž se provinil nedovoleným bráněním.

26:00
    Přesilová hra Kojotů je hodně rychle u konce. Naprosto stejný trest jako Jarnkrok totiž nyní dostává Oliver Ekman-Larsson (ARI).

26:37
    Bleskový útok domácích dospěl do přečíslení dvou na jednoho! Craig Smith postupoval zleva a nakonec to byl on, kdo střílel mezi ruku a beton Mikea Smithe. Brankář Arizony opět připraven.

26:59
    Shane Doan se štěstím dostal puk od červené čáry až do útočného pásma, ale tam Arizona o puk velmi rychle přišla. Nashville se už zase tlačí dopředu.

27:21
    Mike Smith má další dva zákroky. Nejprve zlikvidoval Nealovu ránu z pravé strany a po chvíli se prezentoval hezkým semaforem proti pokusu Ryana Ellise.

27:35

28:19
    Josi se skvěle uvolnil a dokázal nezištnou přihrávkou najít volného Jarnkroka. Tomu však puk přijel na paty a po chvíli je domácím pískán icing.

28:52
    Hodně nepřesné nahození Arizony končí až v ochranné síti za bránou Pekky Rinneho. Buly se tak bude konat ve středním pásmu.

29:29
    Dvě velmi špatné rozehrávky Nashvillu vystihl Max Domi, který se nakonec prodral k zakončení. Z mezikruží ale puk přes pozorného brankáře Nashvillu nedostal.

29:42
    Zničehonic je to 0:2! Ekman-Larsson udržel útočné pásmo a po následné rychlé kombinaci zakončoval Domi. Jemná teč sice do sítě neprošla, ale chvíli na to dokázal Richardson přihrát na volného SHANEA DOANA, jenž okamžitě vystřelil a překonal přesunujícího se Rinneho. Asistence: Brad Richardson, Oliver Ekman-Larsson
    29:42 Shane DOAN - 0:2

30:17
    Nedovolené bránění! Tak zní přestupek, za který byl dvěma minutami potrestán Kevin Connauton (ARI).

30:52
    Hodně nepříjemný odraz od mantinelu nyní Smithovi mohl způsobit problémy, avšak u puku byli rychleji hostující obránci.

31:25
    Již několikátý střelecký pokus tohoto zápasu si nyní připsal Ryan Ellis. Ani tvrdým projektilem na Smithe nevyzrál.

32:12
    Mike Ribeiro to myslel dobře, ale při provedení přihrávky o mantinel scházelo více přesnosti. Puk letí přímo do středního pásma.

32:17

32:33
    Na trestnou lavici pro změnu usedá domácí hráč. Je jim Filip Forberg (NSH), který dostává dvě trestné minuty za hákování.

33:08
    Arizona se sice okamžitě usadila v útočném pásmu, avšak teď už se Jarnkrokovi podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

33:41
    Znovu je kotouč až za bránou Mikea Smithe. Zdá se, že tohle oslabení Nashville v pohodě přežije.

34:33

34:44
    Navrátilec z trestné lavice Filip Forsberg se okamžitě dostal do úniku a měl obrovskou šanci! Střelou ale nejprve trefil Smithe, který se následně dokázal natáhnout a zastavil i dorážku švédského útočníka!

34:55
    Další ofenzivní výpad Nashvillu vedl obránce Roman Josi, který zvolil ránu z levé strany a tou orazítkoval břevno Smithovy svatyně. Gólman Arizony ale nyní očividně není v pořádku.

35:22
    Po krátké komerční přestávce se pokračuje ve hře. U kotouč je Arizona, avšak ta se zatím nedostala dále než k červené čáře.

35:57
    Pekka Rinne nyní musel dávat pozor, neboť na něj letěla nevyzpytatelná střela Dauphina. Domácí gólman byl připraven na správném místě.

37:16
    Nashville se sice snaží, avšak zatím se do dalších šancí nemůže dostat. Hostující celek totiž velmi dobře brání svou modrou čáru.

37:59
    James Neal se zjevil za obranou Arizony, avšak na zakončení už měl hodně málo času a Smith zakročil! Dorážka Johansena už nebyla příliš nebezpečná.

38:24
    Hostující brankář si připisuje další úspěšný zákrok. Momentálně se vyšplhal už na číslo 18. Mezi těmito 18 zákroky je ale hned několik zákroků, které byly doslova perfektní.

38:51
    Puk je za bránou domácího brankáře a Nashville vyčkává na dostřídání všech hráčů. Poslední minutu tak ofenzivní akcí zřejmě načnou právě domácí.

39:15
    Aktivní Craig Smith se dostal ke střele, avšak ze solidní pozice napálil puk jen do svého jmenovce ve svatyni Kojotů. Zdá se, že v této třetině už nic zajímavějšího neuvidíme.

39:59
    V samotném závěru ještě mohl zahrozit Max Domi, nicméně ten místo střely dlouho míchal s kotoučem a o potenciální šanci se tak sám obral.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Také druhá část zápasu je úspěšně za námi a také v této třetině dala Arizona jednu branku. Ve 30. minutě se o ni postaral kapitán Kojotů Shane Doan jenž byl na levé straně trestuhodně osamocený. Nashville si sice vypracoval několik velmi dobrých šancí, ale vše skončily na skvěle chytajícím Smithovi či na konstrukci jeho brány.

Další třetina začne přibližně v 3:59.

40:01

40:53
    V první minutě třetí třetiny se ani jednomu z týmů nepodařilo obsadit útočné pásmo. U kotouč jsou momentálně hráči Arizony.

41:34
    Mike Ribeiro se zjevil před Smithem, ale na skvěle chytajícího gólmana si nepřišel! Forbsergova střela šla následně mimo.

41:57
    Do útočného pásma se nyní podívali i hosté a Rinne musel zasahovat proti bekhendovému pokusu Jordana Martinooka. Bez problémů uspěl.

43:11
    Po dvou vyražených střelách domácích hráčů se hosté uchýlili k pouhému nahození kotouče do středního pásma. Nashville má od začátku třetiny očekávanou převahu.

43:58
    Opět se hraje v pásmu Arizony. Ke střele se ale domácí nemohou prodrat.

44:27
    Střelou z pravého kruhu to nyní zkusil James Neal, avšak ani on nedostal kotouč do prostoru branky a Smith nemusel zasahovat.

44:54
    Na druhé straně Richardson dobře tečoval nahození od modré čáry a poté se ještě tlačil k dorážce. V pádu už ale poslal kotouč vedle!

46:17
    Mike Smith vyjel z brány a pomohl hostům s rychlejší rozehrávkou. Záhy po přechodu útočné modré čáry ale Arizona ztratila kotouč.

46:47
    Dobrou střelou z jízdy se nyní prezentoval Arvidsson, jenž Smithe donutil k zákroku lapačkou. Když už nic více, aspoň je z toho buly v útočném pásmu.

47:13
    Krátce po navázání hry po komerční přestávce se Connor Murphy (ARI) poroučí na trestnou lavici. Jednoho z domácích totiž trefil loktem.

47:26
    Nashville právě vstřelil branku!
    Využitá přesilová hra a je sníženo! Díky vyhranému buly se domácí usadili v útočném pásmu a po kombinaci na pravé straně se Craigu Smithovi podařilo najít osamoceného SHEAU WEBERA, jenž hostujícímu brankáři přesným zakončením z první nedal ani sebemenší šanci. Asistence: Craig Smith, Filip Forsberg
    47:26 Shea WEBER - 1:2

48:06
    Colin Wilson šikovně tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů, avšak Mike Smith byl tentokrát pozorný a dokázal zakročit.

48:54
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před bránu Arizony. Mike Smith musí vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti.

49:19
    Ani po dalším icingu Arizony se domácí neusadili v útočném pásmu a tak hosté bleskově přesunuli hru do pásma Nashvillu. Díky vyhranému následnému buly mohl pálit Michálek, který trefil jen Rinneho.

49:48
    Mike Smith (ARI) si nyní nepočínal ideálně a po lapení puku odpálil touš do ochranné sítě. Dvě trestné minuty za zdržování hry odsedí Duclair.

50:50
    Více než minuta přesilové hry je fuč a Nashville se ještě nedostal do útočného pásma. Tahle početní výhoda je zatím opravdu hodně chabá.

51:42
    Connor Murphy zablokoval střelu Mattiase Ekholma a už to vypadá, že tohle oslabení hosté v pohodě přežijí.

51:48

52:15
    Komerční přestávka je minulostí a po buly se k puku dostávají hosté. Ti se musí soustředit především na defenzívu, neboť se dá očekávat drtivý tlak Nashvillu.

53:56
    Dva střelecké pokusy ze skvělých pozic letěly mimo Smithovu bránu. Hosté poté vyhazují kotouč do středního pásma.

54:14
    Ekholm obkroužil bránu a dokázal svižně vypálit! Mike Smith však zakročil pravým ramenem a nyní už je kus černé pryže opět v neutrální zóně!

54:57
    Po delší době si úspěšný zákrok připisuje i Pekka Rinne, jenž zastavil slabší pokus Reidera. Domácí okamžitě spěchají na druhou stranu kluziště.

55:46
    Domácí útočník Craig Smith prověřil připravenost svého jmenovce v bráně Arizony. Ten byl opět na svém místě a zasáhl po osmadvacáté.

57:19
    Nashvillu se teď nedaří obsadit útočné pásmo. Arizona bez větších problémů vyváží kotouč až k útočné modré čáře.

57:58
    Znovu je puk až u Rinneho svatyně a domácí se k němu nemohou dostat. Čas na vyrovnání se povážlivě krátí.

58:06
    Pekka Rinne míří na střídačku a Nashville to tedy zkusí v šesti!

58:55
    Domácí přečkali jeden ofenzivní výpad soupeře, který netrefil prázdnou bránu a teď už sami zaměstnali brankáře hostujícího celku, který zastavil Ekholmovu ránu od modré.

58:55
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Je tady závěrečný tlak Nashvillu! Dělovka od modré čáry v podání Josiho byla sražena vedle bránu. Arizona dostává puk do středního pásma.

59:25
    Vinou ofsajdu domácích se vhazovalo ve středním pásmu. Rinne se tak musel vrátit do brány, ale teď už zase spěchá zpátky na střídačku.

59:41
    Kouzlo Mikea Smithe zrušeno a je vyrovnáno! Po vyhraném buly si kotouč nechal Roman Josi, který nahodil puk přímo na bránu a skvěle postavený FILIP FORSBERG tečoval kotouč mimo dosah hostujícího brankáře. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen
    59:41 Filip FORSBERG - 2:2

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Pouhých 19 vteřin už Arizoně zbývalo k tomu, aby v Nashvillu mohla slavit vítězství. Nyní se ale po vyrovnávací brance Filipa Forsberga musí připravovat na prodloužení, které začne za pár desítek vteřin.

60:01

60:20
    Tak tohle bylo opravdu hodně rychlé! ROMAN JOSI obdržel puk ve středním pásmu, nabral obrovskou rychlost díky které prosvištěl kolem svého strážce a záhy se tak zjevil přes Smithem. Švýcarský bek zachoval chladnou hlavu, rozhodil brankáře Arizony a zakončil za jeho tělo! Asistence: James Neal, Ryan Johansen
    60:20 Roman JOSI - 3:2p

Aktéři dnešního utkání tedy za bouření ochozů odcházejí do kabin a Nashville se nakonec může radovat z vítězství. Už to vypadalo, že si dva body odveze Arizona, avšak 19 sekund před koncem třetí třetiny srovnal Forsberg a 20 sekund po začátku prodloužení rozhodl Roman Josi, jenž tak po krásné individuální akci dokončil skvělý obrat Predátorů. Trochu kruté pro Mikea Smithe, který Arizonu držel celý zápas a nakonec se svým týmem získal jen jeden bod.

Jiří Sekáč (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:44

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 17 113 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou. (04:47:55)
    Roman Josi to udělal v prodloužení parádně!

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 48. Weber (C.Smith, Forsberg), 60. Forsberg (Josi, Johansen), 61. Josi (Neal, Johansen) – 7. Vermette (Michálek, Ekman-Larsson), 30. Doan (Richardson, Ekman-Larsson)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Granberg, Ekholm, Ellis, Bitteto – Neal, Johansen, Jarnkrok – C.Smith, Riberiro, Forsberg – Arvidsson, Fisher, Wilsono – Bass, Gaustad, Sissons
    Arizona Coyotes: M.Smith (Langhamer) – Murphy, Ekman-Larsson, Michálek, Connauton, Grant, Dahlbeck – Duclair, Vermette, Tanguay – Sekáč, Dauphin, Rieder – Doan, Richardson, Domi – Chipchura, Gordon, Martinook

Rozhodčí: Jean Hebert, TJ Luxmore – Darren Gibbs, Jonny Murray

Diváci: 17.113