Svätý Jur – Martin 3:0 (kon.) | Bardejov – Haniska 4:0 (kon.) | Skalica – Pohronie 3:0 (kon.)
B. Bystrica – Žilina B 1:1 (kon.) | Poprad – MFK Zvolen 2:2 (kon.)
MFK Skalica
3:0 (0:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
sk Sobota 06.08.2016, 17:00 • MFK Skalica • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dobrý deň. Pokračujeme druhým kolom našej druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. Dnes vám priblížime okrem iných stretnutie medzi domácim mužstvom menom MFK Skalica, ktoré bude hostiť FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa.

Domáca MFK Skalica odohrá na svojej pôde hneď druhý zápas pred domácimi fanúšikmi. V tom prvom zeleno – biely vyzvali do súboja o tri body nováčika v lige – Svätý Jur. Záhoráci síce hrali po 45. minútach doma nerozhodne 0:0, no v druhom polčase nenechali nič na náhodu a po dvoch góloch Jakubeka a jedného gólového zápisu Švrčeka si pripísali zverenci trénera Jozefa Kostelníka víťazstvo 3:0. FK Pohronie privítalo v prvom kole Šamorín. Zrodilo sa malé prekvapenie hneď na úvod novej sezóny, keďže Černákova družina doma prehrala 0:3 po góloch Fernanda, Pončáka a Mezovského.

V dnešnom zápase sú favoriti domáci futbalisti, ktorí majú v aktuálnej sezóne tie najvyššie možné ciele. Dnešným prenosom vás bude sprevádzať Michal Štetina. Prajeme vám pekný futbalový zážitok, ktorý si môžte vychutnať spolu s nami od 17:00.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Pavličko (Fišan) – Konečný, Švrček, Lipták, Jakubek, Hlavatovič, Neoveský, Mizerák, Majerník (C), Človečko, Hruška
    Náhradníci: Šebesta, Vrábel, Vrablec, Slaný

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Lešňovský – Rolinec, Nosko, Pittner, Prikryl, Pelegríni (C), Frimmel, Nurkovič, Garaj, Paraj, Sojka
    Náhradníci: Sekereš, Hrnčiar, Blaho, Fajčík, Blahút, Matuškovič, Packo

Rozhodca: Valášek – Jánošík, Smolíková.

Pekný deň zo Skalice. Trávnik by mal byť dobre pripravený, a tak nám už nič nebráni v tom, aby sme o pár minút začali. Hráči už pomaly prichádzajú na ihrisko. Prajeme Vám pekný futbalový zážitok.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Zápas sa začal výkopom hosťujúcich futbalistov. Pohronie sa ihneď pokúša o postupnú útočnú akciu, ktorou by sa hostia dostali do útoku.

2
    Konečný poslal prudký center na rozbehnutého Človečka, ktorý ale nezvládol spracovať loptu. Nasleduje vhadzovanie pre hostí.

3
    Do bezpečia odvrátil loptu Konečný, štartujúci Paraj bol zastavený pri postrannej čiare.

4
    Skaličania držia loptu na polovici súpera, postupnými krátkymi prihrávkami sa snažia nájsť recept na obranu Pohronia.

5
    Pohronie založilo útočnú akciu po ľavej strane. Hostia loptu potiahli až do vápna, kde ju dostal Nurkovič, ale jeho pokus bol zrazený.

6
    Obrovská šanca Skalice! Jeden z domácich obrancov dlhým pasom vysunul nabiehajúceho Lukáša Hrušku, ktorý ihneď centroval na voľného Jakubeka, no ten sa pošmykol a jeho zakončenie nebolo ideálne.

7
    Po súboji s Jakubekom ostáva ležať na ihrisku gólman hostí Lešňovský. Veríme, že bude v poriadku.

9
    Mizerák poslal oblúčik do šestnástky, ten ešte obrana hostí odvrátila, následne sa však lopta dostala na kopačky kapitána domácich Majerníka, ktorý si vytvoril priestor, avšak z mierneho uhla netrafil Lešňovského bránu.

10
    Dlhý center, ktorý vyslal obranca Dominik Rolinec smeroval priamo na kopačky domácich futbalistov

11
    Pohronie získava prvý rohový kop v zápase. Centrovaná lopta mala nájsť Mareka Frimmela, ktorý ale zlyhal hneď v spracovaní lopty.

12
    Skalica ostáva na útočnej polovici, Nosko síce loptu odkopol, tá je už ale naspäť na domácich kopačkách.

13
    Hostia si vybojovali štandardku tesne za polovicou ihriska, Prikrylova rozohrávka bola veľmi nepresná a adresáta nenašla.

15
    V tomto momente toho veľa na hracej ploche nevidíme. Lopta smeruje z jednej strany na druhú, sme svedkami samých nepresností.

16
    Neoveský potiahol loptu, hľadal vpredu Jakubeka, prihrávka nebola zlá, ale trošku pridlhá. Na druhej strane podnikli hostia rýchly protiútok, ktorý im ale nevyšiel, a tak bude rozohrávať Pavličko.

18
    Obranca domácich menom Roman Konečný mal peknú gólovú šancu, no jeho strela letela mierne nad brvno hosťujúceho brankára, ktorý nebol k zákroku donútený.

19
    Dlhú nakopávanú loptu odhlavičkoval Nosko na kopačky domácich, diváci sa čudujú, keďže Nosko bol úplne sám, mohol teda v kľude rozohrať.

20
    Pelegríni hľadal voľného Sojku. Rýchlosť lopty podporil vietor, a tak nasleduje vhadzovanie pre Skalicu.

22
    Konečný v šestnástke našiel Hrušku, ten nebezpečne vystrelil, lopta tesne míňa bránu hostí!

23
    Prikryl poslal dlhú krížnu prihrávku na voľného Garaju, ktorého ale obral v strede pola pohotový Švrček.

24
    Pohronie kombinovalo v blízkosti šestnástky, dobre zakročil Konečný a odkopáva preč.

25
    Pohronie zahrávalo nebezpečný priamy kop z hranice šestnástky, Nurkovič zvolil strelu, ktorá letela vysoko nad.

26
    Hostia sa teraz len ťažko dostávajú z vlastnej polovice, snažil sa o to Sojka, ktorého čisto odzbrojil Mizerák.

28
    Skalica pekne zakombinovala na súperovej polovici, ale Konečného center zo stredu pola Človečka nenašiel a lopta sa ocitla mimo hracej plochy.

29
    Postupný útok Skalice zastavil Rolinec, hostia sa však ďaleko nedostali, Pohronie to skúsilo po ľavom krídle, kde bol Frimmel odzbrojený.

30
    Máme za sebou 30. minút stretnutia. Hra sa nám s postupom času poriadne vyrovnala, no stav máme stále nerozhodný 0:0.

32
    Majerník nabil Jakubekovi, ktorý sa už chystal k strele z prvej, no v poslednej chvíli mu snahu zablokoval Pittner.

33
    Hruškou tiahly center nenašiel Jakubeka ani Človečka, lopta končí za čiarou, rozohrávať bude Sojka.

34
    Krásny pas vyslal Človečko na rozbehnutého Jakubeka, no lopta bola príliš prudká, a tak končí v náruči Lešňovského.

35
    V týchto momentoch majú viac z hry a hlavne vážnejšie akcie futbalisti z Pohronia, ktorí posledných 20 minút predvádzajú skvelý výkon.

37
    Ďalšia obrovská šanca domácich! Neoveský rozbehol akciu zo zadu, loptu dostal Švrček, ktorý ju krásne pristavil Jakubekovi, no ten zvolil prízemnú strelu, ktorú Lešňovský nepustil za svoj chrbát.

38
    Domáci sa konečne prebrali a pýtajú si úvodný gól. No dnes podávajú obaja gólmani solídny výkon.

40
    Máme pred sebou záverečných 5 minút prvého polčasu. Nurkovičova myšlienka vysunúť Sojku sa končí na kopačke domáceho hráča Konečného.

41
    Samir Nurkovič zachytil jeden z pasov domácej Skalice, ale jeho hľadanie Garaju smerom dopredu presné nebolo.

43
    Paraj a Pelegríni teraz trochu motali hlavy obrancom Skalice, k zakončeniu sa ale nedostali. Pri lopte Neoveský.

44
    Lipták si pomohol prihrávkou na Pavlička, ten musel rýchlo vykopnúť, nakoľko ho už napádal Sojka, Pavličkou nákop skoro našiel Jakubeka, ale pri lopte bol skôr Švrček.

45
    V prvom polčase dnešného stretnutia sa bude nadstavovať ešte jedna minúta. Hostia sa v závere prvého dejstva dostali pod tlak domácich futbalistov.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Skončil sa nám prvý polčas, ktorý bol vyrovnaný, či už s faulami alebo streleckým výkonom. Uvidíme, či sa jeden z trénerov rozhodne poslať na trávnik nové sily, alebo naopak ponechá dôveru postaveným hráčom od úvodnej minúty.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Jakubek, prichádza Šebesta.

47
    Mizerák odzbrojil pri postrannej čiare Frimmela a vyrazil dopredu, ďaleko sa nedostal, po chvíľke sa ale opäť dostal k lopte a vybojoval pre svoj tím aut.

49
    Krásna práca Šebestu, ktorý vybojoval loptu pre Švrčeka, no jeho strela letela tesne mimo brány.

50
    Ján Mizerák sa ocitol v postavení mimo hry. Rozhodca stopuje hru pre ofsajd.

52
    Momentálne Skalica drží loptu na svojich kopačkách a pripravuje útok. Zásluhou Majerníka môže ísť dopredu Skalica, center Človečka nenašiel Šebestu a lopta končí mimo brány.

54
    Skalica dala gól!
    A máme tu prvý gól stretnutia. Síce taký veľmi na hranici, ale je tam. Domáci vytvorili závar a hlavne zamotali obranu hostí, čo sa podarilo gólovo zúžitkovať LUKÁŠOVI HLAVATOVIČOVI.

55
    Skalica rozvinula peknú akciu na ktorej konci bol Švrček, ten skúsil strelu spoza šestnástky, mierila však len asi dva metre od pravej žrde.

57
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Garaj, prichádza Matuškovič.

58
    Tak toto bol škaredý zákrok Reného Paraju zozadu na Hlavatoviča. Hosťujúci hráč môže byť rád, že nedostal kartu. Hlavatovič sa už postavil, zdá sa, že bude v poriadku.

60
    Poskakujúcu loptu Lipták nestihol, Nurkovič bude vhadzovať.

61
    Mizerák nenechal preniknúť Matuškovica, následne sa hostia previnili postavením mimo hry.

63
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, vidíme množstvo osobných súbojov. Teraz ale mala Skalica slušnú šancu, Majerník našiel v šestnástke Šebestu, ktorý jemne ťukol do lopty pätičkou v snahe prekvapiť brankára, ten si to ale postrážil a s ľahkosťou chytá.

65
    Pohronie začína útokom, k utešenej strele sa dostal z ľavej strany Pittner, napálil jedného z domácich, ktorý ostáva ležať na trávniku jemne otrasený.

66
    Na ľavom krídle hľadal Frimmel Matuškoviča, ale nedokázal mu loptu prepasírovať pomedzi dvoch bekov a k lopte sa dostala Skalica.

68
    Domáci budú kopať pokutový kop!

68
    Ján Nosko vidí za faul v pokutovom území červenú kartu, čím výrazne oslabuje svoje mužstvo.

69
    ONDREJ NEOVESKÝ z pokutového kopu nezaváhal, a tak zvyšuje vedenie domácich na 2:0.

71
    Žltú kartu dostáva Konečný (MFK Skalica).

72
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Sojka, prichádza Blaho.

73
    Skaličania bránia svoju polovicu ihriska, Pohronie to skúša dlhými loptami, k centru sa opäť dostal Pelegríni a vybojoval sľubnú šancu pre svojho spoluhráča Matuškoviča, ktorého dobre obral Konečný.

74
    Dnešné stretnutie sleduje 745 divákov.

76
    Po Neoveského pase operuje s loptou na kopačke na pravom krídle Švrček a zápas vstupuje do svojej poslednej pätnásťminútovky.

77
    Nurkovič nepustil Človečka k centru a odzbrojil ho pri postrannej čiare. Prikryl ťahá loptu po druhej strane, ale tiež o ňu prišiel.

79
    Liptákov center z pravej strany zrazený na kopačky hostí. Blaho poslal dlhú loptu na rozbehnutého Pelegrína, ktorého ale dobre od lopty odstavil obranca Konečný.

81
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Švrček, prichádza Slaný.

82
    Šebestov center prečítal Prikryl, ktorý následne loptu stráca, ujal sa jej Hlavatovič, vyzval k zakončeniu Majerníka, ten na loptu nedosiahol.

84
    Žltú kartu dostáva Pittner (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

85
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Pelegríni, prichádza Hrnčiar.

86
    Domáci futbalisti sú vytláčani až k stredovému kruhu, Pohronie sa stiahol do obrany a ťažko sa cez tento val preniká.

87
    Domáci futbalisti sa už pripravujú na rohový kop. Zahrávať ho išiel Ján Mizerák, jeho centrovaná lopta našla skákajúceho Konečného, no lopta letela tesne nad bránu Lešňovského.

88
    Slaný prebral v strede ihriska loptu a vyslal oblúčik na Šebestu, ktorý to mal ťažké na spracovanie a pri lopte je brankár hostí.

89
    Sympatická snaha Pohronia, Majerník však odviedol dobrú robotu a nedovolil útočiacim hosťom zakončiť.

90
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Hruška, prichádza Vrábel.

90
    V druhom polčase sa nadstavuje záverečná minúta nad rámec hracej doby.

90+1
    Zápas sa už len dohráva, je jasné, že Skalica dnes zoberie všetky tri body.

90+1
    Žltú kartu dostáva Hrnčiar (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

90+1
    Domácim je dnes nariadený už druhý pokutový kop!

90+1
    Exekútorom penalty je ŠEBESTA, ktorý tentokrát strieľa po zemi k ľavej žrdi a zvyšuje na 3:0

90+1

Skončilo sa nám druhé kolo našej druhej najvyššej súťaže na Slovensku. Domáca Skalica ho vyhrala jednoznačným výsledkom 3:0, no v prvom polčase to bol úplne iný zápas ako v tom druhom. Od nás je to pre dnešok všetko. Prajeme Vám pekný zvyšok dňa.Dovidenia. (18:48:20)