Stavanger – Nitra 2:1 (kon.) | HV71 – Sheffield 5:3 (kon.) | Krefeld – Kärpät 0:2 (kon.)
Mannheim – Lugano 2:3 (kon.) | Linz – Bern 1:3 (kon.) | Vienna Capitals – Skellefteå 3:2 (po pr.)
Växjö – Mladá Boleslav 7:3 (kon.)
Adler Mannheim
2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
HC Lugano
Čtvrtek 18.08.2016, 19:30 • SAP Arena, Mannheim • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek večera! (21:58:18)

Domácí už to nestihli, po buly se totiž dostal puk za branku, kde ho hráči Lugana udrželi. Hokejisté Mannheimu tak prohráli utkání, ve kterém vedli po první části již 2:0. Lugano však poté přidalo, ve druhé třetině vyrovnalo a v té závěrečné už padla jediná branka, kterou vstřelil v přesilovce Damien Brunner. Zkušený forvard tak rozhodl o výhře švýcarského týmu.

Střely na branku ve 3. třetině – 18:8, celkem – 34:29.

59:55
    Oddechový čas domácích. Zbývá pět sekund.

59:46
    Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč za Merzlikinsem neskončil! Pouze projel brankovištěm!

59:30
    Domácí hrají bez gólmana!

58:52
    Obrovská chyba v domácí rozehrávce! Dennis Endras však svému týmu ještě uchoval naději, když se v brankovišti roztáhl a zastavil forhendovou kličku Brunnera"

57:52
    Další nahozený kotouč pokryl pozorný Merzlikins. Plachta se nedostal k dorážce.

56:59
    Hosté jsou v plném počtu, do konce základní hrací doby zbývají tři minuty.

56:29
    Merzlikins si našel kotouč mezi bruslemi a dokázal ho přikrýt.

55:57
    Hosté se velmi dobře brání, mají za sebou přes polovinu oslabení.

54:53
    Jeden z domácích hráčů zakopl o položenou hůl gólmana Merzlikinse, jenž dostává už druhý trest za podražení! Šance pro Mannheim vyrovnat.

53:22
    Velmi dobré střídání hostí, kteří ostřelovali branku soupeře. Pokusy to byly ale většinou nepřesné.

52:57
    Merzlikins se za potlesku diváků zvedl a vypadá to, že zůstane v brance. Ještě si musí nasadit helmu.

52:57
    Na ledě je lékař, který přispěchal k otřesenému Merzlikinsovi. Na střídačce už se rozcvičuje náhradník Daniel Manzato.

52:57
    Elvis Merzlikins vyjel pro kotouč za branku a po kontaktu s Matthiasem Plachtou zůstává ležet na ledě. Tohle nevypadá úplně dobře.

52:47
    Sannitz se prokličkoval až do střelecké příležitosti. Útočník hostí narazil na připraveného Endrase.

52:37
    Lugano je kompletní právě nyní.

52:26
    Hosté opět vyhazují a tohle oslabení přežijí.

51:49
    Hráči Lugana vyhazují.

51:12
    Dobrý zákrok předvedl Elvis Merzlikins. Lotyšský reprezentační gólman sklapl betony včas.

50:34
    Vylučuje se na straně Lugana. Za sekání je potrestán Steve Hirschi.
    49:57 Damien BRUNNER - 2:3

49:57
    Lugano vstřelilo branku!
    Lugano otáčí skóre utkání! V samotném závěru přesilovky poslal před branku Tony Martensson a pohotový DAMIEN BRUNNER ho zametl do odkryté klece. Asistence: Tony Martensson a Linus Klasen.

48:44
    Domácí dostali kotouč alespoň do středního pásma.

47:59
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Jamie Tardif – 2 min., hákování).

47:59
    Julien Vauclair trefil od modré jen bránícího hráče, bude se ale vylučovat.

47:28
    Skončilo to střelou, kterou přidržel na hrudi Dennis Endras.

47:07
    Ve třetí třetině se hraje vyrovnaná partie. Nyní rozehrávají útok hosté.

46:41
    Od modré střílel Richmond. Merzlikins puk viděl a má ho ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.

45:42
    Tak ne, vhazuje se ve středním pásmu a jedeme dál v pěti na obou stranách.

45:42
    Rozhodčí se nyní radí. Možná se bude vylučovat...

45:42
    Hosté jsou v plném počtu. Merzlikins zastavil časomíru dalším zákrokem.

45:21
    Po střele Marcela Goce přerušil hru Merzlikins. Domácí početní výhoda se pomalu chýlí ke konci.

44:15
    Jeden z domácích hráčů nepřekonal Merzlikinse střelou z pravého kruhu.

43:54
    Teď už začíná zkrácená přesilovka mannheimských Orlů.

43:38
    Ryan Gardner se nechal vyprovokovat jedním z domácích hráčů a dostal dvě minuty za hrubost. Síly na ledě se vyrovnávají.

43:01
    Zackrisson se sám prokličkoval až mezi kruhy, ovšem střelou na vyrážečku Endrase nepřekonal!

42:36
    Ránu od modré vyrazil Endras, domácí vzápětí vyhazují.

41:53
    Dvě minuty za vysokou hůl pro Davida Wolfa. Domácí se musejí bránit.

41:36
    Hostům se to nepovedlo ani teď a byli vytlačeni až za svou klec, odkud rozehrávají.

40:47
    V úvodu třetí části jsme sledovali neúspěšné pokusy o přechod do útočného pásma na obou stranách.

40:01

Aktéři utkání se vracejí na led SAP Areny. Za malou chvíli začne třetí třetina.
    Ve druhé třetině srovnalo Lugano na 2:2, z čehož mají pochopitelně radost i fanoušci švýcarského týmu.

Třetí třetina začne přibližně ve 21:13.

Druhá třetina už byla o něčem jiném, než ta první. Lugano přidalo a pomohly mu také přesilovky. V polovině utkání tak vstřelil kontaktní branku Patrik Zackrisson a ve 35. minutě srovnal v početní výhodě Ryan Gardner. Domácí naopak v závěru periody nevyužili dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:15, celkem – 16:21.

40:00

39:17
    Lugano je v plném počtu. Domácí tak nevyužili minutu a půl dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.

38:27
    Hosté jsou z nejhoršího venku, už brání ve čtyřech!

37:55
    Carle z levého kruhu z první jen vyprášil betony brankáře Merzlikinse.

37:17
    Hostující gólman Elvis Merzlikins dostal trest za podražení! Ten za něho odsedí Sandell. Domácí budou hrát dlouhou přesilovku 5 na 3.

37:00
    Domácí to málem sehráli až do prázdné. Na finální přihrávku Joudreyho však nedosáhl jeho spoluhráč!

36:26
    Vyloučení v týmu HC Lugano (Linus Klasen – 2 min., sekání).
    34:31 Ryan GARDNER - 2:2

34:31
    Hosté v přesilovce vyrovnávají! Mezi kruhy se dostal ke kotouči RYAN GARDNER a poslal ho do šibenice nad vyrážečku Endrase. Asistence: Stefan Ulmer a Gregory Hofmann.

33:12
    Vyloučení v týmu Adler Mannheim (Nikolai Goc – 2 min., držení protihráče).

32:30
    S nahozením domácího obránce od modré čáry si poradil Merzlikins, který puk vyrazil do rohu.

30:35
    Uvidíme, co snížení hostí udělá s utkáním. Po přestávce se Lugano rozhodně dostalo do hry.
    29:43 Patrik Zackrisson (LUG) - 2:1

29:43
    Je sníženo! našel na levém kruhu PATRIKA ZACKRISSONA a ten ranou z první poslal puk do sítě – 2:1. Asistence: Buergler a Gregory Hofmann.

28:45
    Nyní hledal stejný hráč na zadní tyči svého spoluhráče, ovšem anion nedal gól.

28:20
    Před Merzlikinsem tečoval letící kotouč Raedeke, ale netrefil ho dobře a puk tak nezamířil do poloodkryté branky soupeře!

27:37
    Švýcaři ještě pokračovali ve své aktivitě, ale další větší šanci si už nevypracovali.

26:56
    Domácí jsou v plném počtu.

26:20
    Dennis Endras chytá velmi spolehlivě. Nepřekonali ho Klasen, Hofman a ani obránce, který na něj pálil od levého mantinelu.

25:52
    Domácí dobře ubránili minutu oslabení. Minuta jim ještě zbývá.

24:54
    Přesilovka pro Lugano! Za hákování je vyloučen David Wolf.

23:33
    Z pravé strany pálil na Endrase Walker, gólmana německé reprezentace nepřekonal.

23:16
    Hra se nyní v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu.

21:59
    Bittner to hned dvakrát zkoušel od modré. První pokus byl zblokovaný a druhý skončil mimo.

21:42
    Zakázané uvolnění Lugana.

20:56
    Hráči Lugana začali druhou třetinu aktivně a zatím se drží v útočné třetině.

20:01

Vše se chystá na start druhého dějství. Uvidíme, zda se Lugano dokáže zlepšit.

Další třetina začne přibližně ve 20:21.

Hokejisty Mannheimu vyprovází do šaten potlesk. Orli totiž ovládli první třetinu a zaslouženě vedou 2:0. Domácí dvakrát udeřili hned v první pětiminutovce duelu, kdy se prosadili David Wolf a Dominik Bittner a i poté byli lepším týmem. Lugano toho za dvacet minut mnoho nepředvedlo.

Střely na branku v 1. třetině – 10:6.

20:00

19:41
    Domácí brankář Endras přerušil svým zákrokem ofenzivní snahu soupeře, zkoušel to Sondell. Poté jsme ještě sledovali menší strkanici, ale za tu se vylučovat nebude. Lugano však bylo vykázáno do středního pásma.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny, hráči Lugana se trápí při zakládání útoků.

18:00
    Zajímavá přihrávka zpoza brány. Najíždějící hráč Mannheimu ale skákavý kotouč netrefil.

17:36
    Hosté zahráli na icing, hra se stěhuje před brankáře Elvise Merzlikinse.

17:27
    Ofsajd Adleru. Vhazuje se ve středním pásmu.

17:15
    Utkání provází pěkná kulisa, kterou vytvářejí fanoušci Mannheimu.

16:38
    Teď se hra přeci jen trochu uklidnila, hraje se ve středu hřiště.

15:35
    Domácí pokračují ve své aktivitě. První třetina patří jasně jim.

14:14
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

13:51
    Hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli. Teď sice byli v útočném pásmu, ovšem neohrozili brankáře Endrase.

12:23
    I teď se hosté ubránili a jsou v plném počtu.

11:53
    Mannheim operuje před brankou soupeře, který se brání vypětím všech sil.

10:34
    Zákrok Merzlikinse, který přerušil hru po nahození od modré čáry.

10:22
    Opět se vylučuje. Na trestnou lavici míří hostující

08:57
    Hosté odolali a jsou kompletní.

08:10
    V dobré šanci se ocitl Festerling. Z prostoru mezi kruhy však nedokázal skórovat!

07:55
    Domácí hrají dobrou přesilovku a svírají Lugano v jeho obranném pásmu.

06:56
    Bude se vylučovat. Na trestnou lavici míří hostující Julien Vauclair za nedovolené bránění.
    04:48 Dominik BITTNER - 2:0

04:48
    Mannheim právě vstřelil branku!
    Domácí zvyšují na 2:0! Domácí si v útočném pásmu rychle vyměnili kotouč, ten se tak dostal až DOMINIKU BITTNEROVI, který od pravého mantinelu nahodil puk na branku a Merzlikins toho asi moc neviděl. Kotouč mu totiž propadl do sítě pod lapačkou. Asistence: Ronny Arendt a Brent Raedeke.

04:06
    Domácí jsou povzbuzeni a nadále soupeře přehrávají.
    02:52 David Wolf (MAN) - 1:0

02:52
    Domácí Orli jdou do vedení! Festerling rozjel DAVIDA WOLFA, který se trefil mezi betony brankáře Merzlikinse. Asistence: Garrett Festerling.

02:34
    Šance Lugana. Klasen nahazoval puk na teč najíždějícímu spoluhráči, ovšem kotouč je v náručí Endrase.

01:14
    Domácí začali velmi aktivně! Merzlikins teď nevěděl, kde mu hlava stojí a tenhle závar přestál jen se štěstím!

00:11
    První zákrok si připsal hostující gólman Merzlikins, který zachytil do lapačky nahození obránce Johnsona.

00:01
    Vše se chystá k zahájení tohoto utkání.

Adler Mannheim: Endras (Proske) – Johnson, Richmond, Akdag, Carle, Reul, N. Goc, Bittner – Festerling, Kolarik, Wolf – Plachta, M. Goc, Ullmann – Raedeke, Sparre, Tardif – Kink, Arendt, Hofflin – Joudrey. Trenér: Sean Simpson.

HC Lugano: Merzlikins (Manzato) – Chiesa, Sondell, Vauclair, Hirschi, Ronchetti, Ulmer, Sartori – Martensson, Klasen, Brunner – Bertaggia, Fazzini, Gardner – Hofmann, Zackrisson, Buergler – Reuille, Sannitz, Walker, Morini. Trenér: Doug Shedden.

Rozhodčí: Pražak (CZE), Piechaczek – Flad, Lajoie (GER).

Adler Mannheim:
    Orli dlouhodobě patří k předním německým klubům. Domácí ligu vyhrál Mannheim šestkrát, ale naposledy již v sezóně 2006/07. V loňském ročníku DEL skončili hráči Adleru už v osmifinále play-off, nad jejich síly byl Köln.

HC Lugano:
    Tradiční švýcarský klub je sedminásobným mistrem své země a také se může opřít o slušnou fanouškovskou základnu. V loňské sezóně se hráči Lugana dostali až do finále NLA, kde však podlehli 2:4 na zápasy Bernu.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Tento týden se rozjela skupinová fáze Ligy mistrů a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu zprostředkuji duel skupiny C mezi německým Adlerem Mannheim a HC Luganem ze Švýcarska. Jde o otevírací utkání zmíněné skupiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Wolf (Festerling), 5. Bittner (Arendt, Raedeke) – 30. Zackrisson (Buergler, Hofmann), 35. Gardner (Ulmer, Hofmann), 50. Brunner (Martensson, Klasen)

HC Lugano: Merzlikins (Manzato) – Chiesa, Sondell, Vauclair, Hirschi, Ronchetti, Ulmer, Sartori – Martensson, Klasen, Brunner – Bertaggia, Fazzini, Gardner – Hofmann, Zackrisson, Buergler – Reuille, Sannitz, Walker – Morini. Trenér: Doug Shedden.

Rozhodčí: Pražak (CZE), Piechaczek – Flad, Lajoie (GER)