Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Ufa – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Toljatti – Dynamo Moskva 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Jokerit Helsinky
Úterý 06.09.2016, 16:00 • Traktor Arena • KHL

Do zápasu nezasáhl nikdo z českých či slovenských hráčů. (18:14:38)

Díky velmi dobře takticky zvládnuté třetí třetině vyhrávají tento dramatický duel, který nabídl tři branky, Helsinky. Domácí prohospodařili jednobrankové vedení. Rozhodující branku zaznamenal Masi Marjamäki.

59:53
    Domácí hrají v šesti.

59:30
    Posledních třicet sekund třetí periody.

59:12
    Domácí od své branky zakládají akci, gólman míří na střídačku. Pak ale se ale Čeljabinsk dostal do postavení mimo hru.

59:00
    Oddechový čas Traktoru.

58:44
    Až nyní se domácí dostávají do útočného pásma, gólman Traktoru míří na střídačku.

58:00
    Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a hostující celek kontroluje hru, drží ji daleko od své branky.

57:32
    Čeljabinsk nyní nehraje vůbec aktivně, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma. Čas z jeho pohledu ubíhá velmi rychle.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Helsinky se dostaly do vedení, které je stále aktuální.

55:30
    Domácí se dostávají do obtížné pozice, hosté se z ničeho nic ujali vedení a Traktor nyní nečeká vůbec nic snadného. Metr po metru budou muset získávat hrací plochu.
    54:49 Masi MARJAMÄKI - 1:2

54:49
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Tak nyní to už neplatí, hosté jdou do vedení. Po krásné kombinaci se prosazuje střelou do odkryté branky MASI MAJARMÄKI, který měl velmi snadnou práci. Díky pohledné akci se Helsinky dostávají do vedení. Asistence: Mika Niemi, Sakari Salminen.

54:37
    Závěr třetí třetiny se blíží, stav zápasu je stále nerozhodný.

53:02
    Jokerit se při pokusu dostat se do útočného pásma provinil postavením mimo hru. Buly bude ve středním pásmu.

52:10
    Helsinky hrají aktivněji, jejich problém je střelba. Respektive přesnost střelby výrazně pokulhává.

51:30
    Hostující celek se nyní dostal do útočného pásma, rána od modré čára se však neujala.

50:01
    Za vyrovnaného stavu a dramatického hokeje se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Oba celky mají k výhře momentálně stejně blízko či daleko.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 29. Kolcov (Jakuceňa) – 18. Hishon (Huhtala), 55. Marjamäki (Niemi, Salminen)

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Kolcov, N. Bělov, Borodkin, A. Petrov, Šinin, Žuldikov, Děnisov – Šarov, Mirnov, Jakuceňa – Kručinin, Sevankajev, Szczechura – Černikov, Pestunov, J. Petrov – Peňkovskij, Šolochov, Zinovjev – Mošarov.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, Jaakola, Lajunen, Jalvanti, Jensen, Lauridsen, Rautanen – Keränen, Jormakka, Regin – Huhtala, O'Neill, Hishon – Niemi, Marjamäki, Salminen – Mäkinen, Wirtanen, Anttila – Talaja.

Rozhodčí: Ovčinikov, Baluska – Golovljov, Čermenšev