Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Ufa – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Toljatti – Dynamo Moskva 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Severstal Čerepovec
Úterý 06.09.2016, 18:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Ode mě to z tohoto zápasu bude všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (21:24:35)

Československá stopa v utkání
    Jakub Jeřábek (CEC) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:33 (nejvyšší v týmu)
    Roman Horák (CEC) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:35
    Jakub Kovář (CER) – 41 střel, 1 obdržený gól, 40 zákroků

Střely na branku: 41:31

A máme hotovo! Bod navíc dnes vybojovali hokejisté domácího Viťazu.

Ti sice od 8. minuty po trefě Igora Skorochodova prohrávali 0:1, ale jakoby je právě tato inkasovaná branka zdravě nabudila a dohnala k výhře. Na počátku 11. minuty srovnával na 1:1 Miro Aaltonen, který těžil z výborné práce Maria Kempeho.

Další dvě třetiny branku nenabídly, velkou šanci měl ale v poslední minutě třetí dvacetiminutovky Jakub Jeřábek, ex-plzeňský bek ale svého krajana v brance nepřekonal.

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde dvakrát za domácí skóroval Alexej Kopejkin. Za hosty se prosadil pouze Vitalij Sitnikov v páté sérii, po té šesté tedy mohl Viťaz slavit dvoubodový zisk.

65:00 Alexej KOPEJKIN - 2:1sn.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Viťaz.
    Autorem vítězného samostatného nájezdu je ALEXEJ KOPEJKIN, který proměnil i svůj druhý pokus! Na Jakuba Kováře našel recept parádním blafákem do bekhendu.

6. série
    2:1
    Alexej Kopejkin se rozjel ke svému druhému pokusu a bekhendem rozhoduje o výhře Viťazu!

6. série
    1:1
    Střelec úvodní branky utkání Igor Skorochodov recept na Harriho Säteriho nenašel, domácí tak mohou rozhodnout.
    S nožem na krku dokázal Alexej Kopejkin skórovat

5. série
    1:1
    Alexej Kopejkin to krásnou kličkou do forhendu dokázal a uvidíme šestou sérii!
    Vitalij Sitnikov v páté sérii nájezdů jako první skóroval

5. série
    0:1
    Vitalij Sitnikov zvolil parádní bekhendový blafák a překonal Säteriho, domácí tak budou muset skórovat!

4. série
    0:0
    Vjačeslav Soloduchin zkusil vystřelit rychle z dálky, ale Jakub Kovář ho vychytal. Nadále čekáme na branku v nájezdech!

4. série
    0:0
    Pořadí se obrátilo, a tak se rozjel hostující Jurij Trubačjov. S jeho zakončením si Harri Säteri poradil.

3. série
    0:0
    Pavle Černov jel velice rychle, bekhendem poté ale zcela minul Säteriho bránu.

3. série
    0:0
    Domácí útočník Mario Kempe volil tzv. Forsbergovu kličku, na Kováře však nevyzrál. Stále čekáme na gól.

2. série
    0:0
    Igor Magogin v zápase nebyl příliš vidět, nyní se rozjel velice rychle, ale bekhendem zamířil vysoko nad bránu.

2. série
    0:0
    Po celé utkání výborně hrající Miro Aaltonen kličkou do forhendu trefil pouze přesouvajícího se Jakuba Kováře.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 11. M. Aaltonen (Kempe), rozh. náj. Kopejkin – 8. Skorochodov (Jevsejenkov, Sitnikov)