Arouca – Chaves 0:1 (kon.) | Boavista – Feirense 1:2 (kon.) | Tondela – Porto 0:0 (kon.)
Rio Ave – Sporting 3:1 (kon.)
FC Arouca
0:1 (0:1)
GD Chaves
Neděle 18.09.2016, 17:00 • Estádio Municipal de Arouca, Arouca (kapacita: 7.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 5. kolo

Chaves během úvodních čtyř kol jednou vyhrál a hned třikrát remizoval, nyní ale svou tříbodovou sbírku rozšiřuje a po vítězství na hřišti Aroucy zůstává nadále neporažen. Domácí prohráli potřetí v řadě a blíží se k samotnému dnu tabulky. O osudu utkání rozhodl minutu před koncem prvního poločasu Perdigão, který mohl po přestávce skórovat z volného přímého kopu, Bracali byl ovšem proti a nebýt jeho zákroků, mohlo utkání z pohledu domácího týmu dopadnou hůře. Konečný výsledek. Arouca 0 Chaves 1. (18:53:41)

90+4

90+4
    Stadionem se nese hlasitý pískot, který mohl přetavit v obrovskou radost Walter González, jenž se dokázal na pravé straně šestnáctky prosadit mezi dvojicí protihráčů, jeho následný lob ale zamířil nad!

90+3
    Za chvíli se rozeběhne poslední minuta nastavení a celého zápasu, během něhož zřejmě budeme svědky pouze jednoho gólu, který padl v závěru prvního poločasu.

90+2
    Artur Moreira si na levém křídle od postranní čáry skvěle naváděl míč do středu hřiště, vzápětí ho ale tvrdým zákrokem poslal k zemi Jubal.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Bruno Braga, přichází Carlos Ponck.

89
    Hostující celek v závěru utkání kouskuje hru a sahá k taktickému střídání.

88
    Chaves vzápětí podnikl po levém křídle rychlý protiútok, následná přízemní střela na přední tyč ale byla příliš slabá na to, aby si s ní Bracali neporadil!

87
    V obraně Chavesu panoval obrovský zmatek, kterého mohl využít jeden z domácích fotbalistů, jenže tváří v tvář Ricarda z blízkosti propálit nedokázal!

86
    Střídající Kuca dobře odcentroval z pravého křídla, jenže na přední tyči nebyl žádný z jeho spoluhráčů a míč skončil v náručí připraveného Ricarda.

85
    Obrana Chavesu funguje jako dobře promazaný a jen sporadicky pouští domácí Aroucu do zakončení.

84
    Arouca prohrává 1:0, přesto na jejích hráčích ale není šest minut před koncem vidět nějaká velká touha po vyrovnání.

83
    Perdigão odehrál skvělý zápas a po otevření skóre v závěru prvního poločasu si během odchodu ze hřiště vychutnával potlesk hostujících fanoušků.

82
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Perdigão, přichází João Mário.

81
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a hostující Chaves připravuje druhé střídání.

80
    Na obou stranách je k vidění hodně nepřesností. Arouca se sice dokáže dostat k šestnáctce soupeře, jenže poté následuje nepřesná přihrávka, střela či zbytečná ztráta míče.

79
    V defenzivní řadě hostujícího celku odvádí skvělou práci Felipe Lopes, z jehož tváře je vidět, že je vždy připraven a ve střehu.

78
    Hráči Chavesu otočili rychle hru a pokusili se proniknout do šestnáctky, v její blízkosti ovšem o míč přišli.

77
    Arouca se během posledních okamžiků ocitla pod mírným tlakem, fotbalisty hostujícího týmu ale do zakončení nepustila.

76
    Oba brankáři předvedli téměř identické zákroky a skóre zůstává neměnné. Arouca doma prohrává s Chavesem těsně 1:0.

75
    Na opačné straně hřiště mohl zahrozit z volného přímého kopu Artur Moreira, jehož technická střela se stáčela vedle bližší levé tyče, brankář Ricardo ale přesto zasáhl a míč vletu nataženou pravou rukou vyrazil!
    74. Perdigão nebyl daleko od toho, aby vstřelil druhý gól.

74
    Perdigão rozehrál standardní situaci a do pokutového území poslal z dálky tak nebezpečnou technickou střelu, že domácí brankář Bracali musel zasahovat! Bracali sice nic neviděl, nakonec ale míč stáčející se ke vzdálenější pravé tyči tygřím skokem vyrazil!

73
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Hugo Basto, přichází Kuca.

72
    Fotbalisté Chavesu vybojovali na pravém křídle rohový kop, následný centr, který byl na přední tyči jedním z hráčů nadzvednut, ale zamířil do území nikoho.

71
    Chaves se vymanil z tlaku soupeře a nyní jsou to jeho hráči, kteří mají územní převahu a kontrolu nad vývojem hry.

70
    Chaves rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po následném centru se jeden z hostujících fotbalistů dostal v blízkosti malého pokutového území k hlavičce, ta ovšem byla nepřesná a zamířila daleko vedle vzdálenější pravé tyče.

69
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Fábio Martins, přichází Hamdou Elhouni.

68
    Zatímco se Arouca marně snaží dobýt bránu Chavesu, hosté připravují na střídačce první střídání.

67
    Dokonale to dokumentovala přízemní střela zpoza šestnáctky v podání Marlona de Jesúse, kterému zakončení vůbec nevyšlo a jeho následný pokus zamířil daleko vedle levé tyče.

66
    Arouca si začíná vytvářet velký tlak, jenže zatím střílí slepými náboji.

65
    Artur Moreira vzápětí tvrdě vypálil zpoza šestnáctky a jeho následný pokus skončil nad.

64
    Nuno Coelho byl zřejmě tím hráčem, který si v blízkosti levého rohu pokutového území srovnal míč na pravačku a poté napřáhl k nádherné technické střele, která těsně míjela vzdálenější pravý horní roh brány!

63
    Na stadionu se hodně píská, protože rozhodčí teď hodně hru pouští a některé z tvrdších zákroků zůstávají nepotrestány.

62
    Hru kouskují na obou stranách fauly, která zabraňují tomu, aby se jeden z týmů dostal do nějaké slibné brankové příležitosti.

61
    Chaves vede po hodině hry na hřišti Aroucy 1:0 a nic nenasvědčuje tomu, že by měl o své vedení přijít či dokonce poprvé v sezóně prohrát.

60
    Fábio Martins je po krátkém ošetření zpět na nohou a utkání může pokračovat.

59
    Ano, tvrdý náraz to asi byl, ale Fábio Martins si za něj může naprosto sám, neměl do osobního souboje jít tak tvrdě.

58
    Fábio Martins zezadu tvrdě nalétl u postranní čáry do Andersona Luise a poté se začal svíjet na zemi, jako by ho na nože brali.

57
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Zequinha, přichází Artur Moreira.

57
    Následovala standardní situace z ostrého úhlu, Bruno Braga to ale přesto zkusil a na bránu vyslal prudkou točenou střelu, která se málem stočila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Bracali ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit mimo!

56
    Rafael Assis se na levém křídle pokusil parádně proniknout do šestnáctky mezi dvěma protihráči a míč se mu mezi nimi podařilo ve vzduchu prohodit, následně mu ale vystavil závoru jeden z faulujících hráčů Aroucy.

55
    Fábio Martins uprostřed hrací plochy zatáhl za ruční brzdu a po jasném taktickém faulu zaslouženě uviděl žlutou kartu.

54
    Žlutou kartu dostává Fábio Martins (GD Chaves).

54
    Hosté na levé straně rozehráli rohový kop a na vzdálenější pravé tyči centr v pohodě stáhl ze vzduchu Bracali, který navíc založil rychlý protiútok.

53
    Chaves se vymanil z tlaku domácích fotbalistů a nyní jsou to jeho hráči, kteří mají více ze hry.

52
    Battaglia se postavil k rozehrání volného přímého kopu a pěknou střelou, která za zdí začala okamžitě padat, se snažil zamířit přesně k přední levé tyči, brankář Bracali byl u ní ale včas!

51
    Fábio Martins po krátkém ošetření odchází za postranní čáru a vypadá to, že kromě namožených hýždí z toho nic nebude.

50
    Fábio Martins skvěle pronikal středem hřiště do pokutového území a těsně před ním mu tvrdým skluzem vystavil stopku jeden z domácích fotbalistů.

49
    Crivellaro si v pokutovém území naskakoval na míč a během výskoku zřejmě udeřil svého protihráče loktem do obličeje.

48
    Chaves se krátce po přestávce ocitá pod velkým tlakem, který přerušil až hvizd hlavního rozhodčího.

47
    Anderson Luís zkusil vypálit zpoza šestnáctky v úvodu druhého poločasu, jeho následný pokus ale zamířil vedle levé tyče.

46
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Mateus, přichází Marlon de Jesús.

46
    Arouca právě rozehrála druhý poločas, do kterého vstupuje s jednobrankovým mankem.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

Chaves vstoupil do zápasu lépe a nebýt skvělých reflexů Bracaliho, mohl vyhrávat po čtvrthodině hry dvoubrankovým rozdílem. Jenže domácí brankář nejprve vytáhl tečovanou střelu Battagliy nad břevno a táhlou střelou Bruna Bragy vzápětí konečky prstů vedle levé tyče. Hosté se ale těsně před přestávkou přece jen dočkali, když minutu před koncem prvního poločasu skóroval po přetaženém centru Fábia Martinse z levého křídla v těžké pozici Perdigão. Skóre po prvním poločase. Arouca 0 Chaves 1.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    44. PERDIGÃO - 0:1

44
    Chaves právě vstřelil branku!
    Fábio Martins si na levé straně hřiště skvěle navedl míč na silnější pravačku a poté krásným přetaženým centrem našel na vzdálenější pravé tyči nabíhajícího PERDIGÃA, který do něj v pádu dokázal vložil pravou nohu a usměrnil míč v těžké pozici z blízkosti do brány. Asistence: Fábio Martins.

43
    Domácí hráči odcentrovali z levého křídla, následný centr ale na přední tyči lapil v náručí pozorný Ricardo.

42
    Arouca dnes potřebuje zvítězit, jenže Chaves má skvělou formu a v letošní sezóně ještě neprohrál.

41
    Paulinho se blýskl skvělým defenzivním zákrokem a vypadá to vypadá, že se v prvním poločase žádné branky nedočkáme.

40
    Hugo Basto po levé straně skvěle pronikl do šestnáctky a poté byl od míče tvrdě odstaven Paulinhem, který zahrál skvěle tělem. Domácí se dožadovali odpískání penalty, ovšem marně.

39
    Chaves se dostal na levé straně hřiště k táhlé přízemní střele, ta ovšem nebyla dostatečně umístěna ani prudká a brankář Bracali si s ní hravě poradil.

38
    Walter González se ocitl v ofsajdu a následná přízemní střela Aroucy už byla naprosto zbytečná.

37
    Bruno Braga rozehrál skvěle rohový kop a na vzdálenější levé tyči našel přesným centrem jednoho ze svých spoluhráčů. Jeho následná hlavička ale zamířila vedle levé tyče.

36
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut, během kterých bychom rádi byli svědky nějakého gólu.

35
    Arouca na pravém křídle rozehrála rohový kop a na vzdálenější levé tyči vznikly obrovské zmatky, naštěstí pro hostující tým to ale dobře dopadlo a míč propadl do území nikoho.

34
    Zatím je hodně vidět, že sledujeme utkání dvou celků ze spodní poloviny tabulky. Pokud dobře počítám tak jsme zatím byli svědky tří slibných šancí, z toho dvou na straně hostujícího Chavesu.

33
    Hra se nyní odehrává převážně ve středu hrací plochy a ani jeden z týmů se nemůže dostat do zakončení.

32
    Zatímco úvod střetnutí patřil Chavesu, nyní jsou to hráči Aroucy, kteří tahají za delší konec lana.

31
    Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a skóre zůstává neměnné.

30
    Battaglia si počínal na pravé straně hřiště příliš důrazně a po tvrdém skluzu nepříjemně zasáhl Nuna Coelha.

29
    Následný centr nic nepřinesl a na přední tyči skončil na prvním hráčovi Chavesu.

28
    Arouca na levém křídle vybojovala rohový kop a společně s ním možnost ohrozit hostující bránu Ricarda.

27
    Hráči Chavesu mají nyní co dělat, aby se vůbec dostali na okamžik přes útočnou polovinu.

26
    Arouca začíná přitápět pod kotlem a přebírá iniciativu.
    25. Arouca po pravém křídle založila nebezpečný útok.

25
    Fotbalisté Aroucy předvedli nádhernou akci, když po krásném centru z pravého křídla hlavičkoval jeden z domácích hráčů ze středu šestnáctky těsně nad! Ricardo si na míč sáhl, takže bude následovat rohový kop.

24
    Arouca se dokázala usadit na své útočné polovině, do žádné velké šance se ale zatím nedostala.

23
    Prvního poločas se přehoupl do své druhé poloviny a zatím marně čekáme na úvodní gól.

22
    Na opačné straně zkusil své štěstí Rafael Lopes, který z hranice šestnáctky mířil přízemní střelou k levé tyči, jeho pokus ale postrádal razanci a Bracali si s ním hravě poradil.

21
    Zequinha zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho střela ovšem zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Ricardo.

20
    Chaves vybojoval ve středu útočné poloviny standardní situaci, po které následoval dlouhý pas do šestnáctky a brankář Bracali ho v pohodě stáhl do své náruče.

19
    Zequinha se dostal k odraženému míči a v rychlém sledu dvakrát vypálil zpoza šestnáctky, přičemž jeho první pokus byl zablokován a ten druhý sražen vedle vzdálenější levé tyče.

18
    Arouca rozehrála na levé straně hřiště rohový kop a následný centr uprostřed šestnáctky odvrátil jeden z hráčů Chavesu.

17
    Hostující obrana Chavese se ocitla pod tlakem a konec zmatkům učinilo odkopnutí míče na rohový kop.

16
    Je za námi úvodní čtvrthodina hry, po které domácí Arouca hraje s Chavesem bez branek 0:0. Hosté si vytvořili dvě slibné příležitosti, zatím se jim ale skórovat nepodařilo.

15
    Vzápětí hosté rozehráli rohový kop, ani v tomto případě se ale po následném centru do další šance nedostali.
    14. Bruno Braga a jeho táhlá střela ze střední vzdálenosti.

14
    Bruno Braga pořádně vystrašil domácího brankáře táhlou střelou ze střední vzdálenosti, která mířila těsně nad zemí k pravé tyči, Bracali ji ale konečky prstů dokázal vytáhnout na rohový kop!

13
    Nelson Lenho odcentroval z levého křídla a jeho následný centr v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Bracali.

12
    Hosté vzápětí měli k dispozici rohový kop, po jeho rozehrání se al k ničemu nedostali a brankář Bracalli mohl zůstat v klidu.

11
    Nechybělo mnoho a Chaves se mohl po deseti minutách ujmout vedení.
    10. Battagliaova tečovaná střela pořádně vystrašila Bracaliho.

10
    Battaglia si z pravého křídla krásně navedl míč na levačku a poté napřáhl ke střele, která byla tečována a málem se ze vzduchu snesla pod břevno, Bracali ale vytáhl skvělý zákrok a nataženou rukou míč vytáhl na rohový kop!

9
    Fotbalisté Aroucy měli k dispozici uprostřed útočné poloviny další standardní situaci, následný centr ale skončil na zdi.

8
    Rafael Lopes si na pravém křídle tak dlouho rovnal míč na centr, až při něm nakonec podklouzl a míč zamířil vysoko nad.

7
    Arouca je směrem vpřed o něco aktivnější, jinak ale zatím sledujeme velice vyrovnané utkání.

6
    Arouca na pravém křídle vybojovala standardní situaci a jeden z jejích fotbalistů zkusil z dálky zamířit přímo na bránu, jeho následný pokus ale zamířil zhruba metr nad břevno.

5
    Úvod utkání příliš atraktivní fotbal nenabídl. Věřme, že se to brzy změní.

4
    Walter González vypomohl obraně a po dobrém prokrytí míče si vykoledoval u levé postranní čáry faul.

3
    Hosté posílali do pokutového území pěkný centr z pravého křídla, těsně před jedním z hráčů Chavesu ale skvěle zasáhl hlavou jeden z domácích obránců, který míč na vzdálenější levé tyči odhlavičkoval do bezpečí.

2
    Arouca se po zisku míče mohla poprvé vydat směrem vpřed, jenže její útok zastavila nepřesná kolmá přihrávka, která skončila pouze na kopačce hostujícího brankáře Ricarda.

1
    Za slunečného počasí v Arouce začalo utkání pátého kola Ligy NOS, jehož výkop obstarali fotbalisté hostujícího Chavesu.

1

FC Arouca: Bracali – Anderson Luís, Jubal, Velázquez, Hugo Basto – Crivellaro, André Santos, Nuno Coelho – Mateus, Walter González, Zequinha. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Rui Sacramento, Artur, Adilson, Marlon, Carleto, Kuca, Bruno Lopes.

GD Chaves: Ricardo – Paulinho, Felipe, Leandro Freire, Nélson Lenho – Fábio Martins, Assis, Battaglia, Braga – Perdigão, Rafael Lopes. (rozestavení 4-4-2)
    Náhradníci: António Filipe, Vukcevic, Fábio Santos, João Mário, Elhouni, Fall, Carlos Ponck.

Rozhodčí: Luís Ferreira. Asistenti: Nuno Manso, Luís Cabral. Čtvrtý rozhodčí: Carlos Macedo.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Arouca v úvodu letošní sezóny vyhrála pouze jeden ze čtyř zápasů a proti Chavesu, který letos v lize ještě neprohrál, se domácí budou snažit ukončit sérii dvou porážek v radě. Vzájemná bilance obou týmů hovoří pro Aroucu, která doma v listopadu 2013 a 2015 zvítězila bez inkasovaného gólu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Reiner

Branky: 44. Perdigão (Fábio Martins)

Karty:   54. Martins (CVS)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 12:4. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:19.
    FC Arouca: Bracali – Anderson Luís, Jubal, Velázquez, Hugo Basto (73. Kuca) – Crivellaro, André Santos, Nuno Coelho – Mateus (46. Marlon de Jesús), Walter González, Zequinha (57. Artur Moreira). (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Rui Sacramento, Adilson, Carleto, Bruno Lopes.

GD Chaves: Ricardo – Paulinho, Felipe, Leandro Freire, Nélson Lenho – Fábio Martins (69. Elhouni), Assis, Battaglia, Braga (90. Carlos Ponck) – Perdigão (82. João Mário), Rafael Lopes. (rozestavení 4-4-2)
    Náhradníci: António Filipe, Vukcevic, Fábio Santos, Fall.