Arouca – Chaves 0:1 (kon.) | Boavista – Feirense 1:2 (kon.) | Tondela – Porto 0:0 (kon.)
Rio Ave – Sporting 3:1 (kon.)
Boavista FC
1:2 (0:1)
CD Feirense
Neděle 18.09.2016, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci pátého kola Primeira Ligy se odehraje zápas mezi Boavistou FC a CD Feirenense, které doposud dělí jediný bod.

Boavista FC
    Po loňské sezóně, kdy Boavista skončila jen 4 body nad sestupem letos vstoupila do sezóny výhrou nad Aroucou a poté dvakrát remizoval, domácí remíza s nováčkem Chaves mohla mrzet zvlášť. V posledním zápase pak Boavista podlehla favorizované Braze 0:3. Dnes se utká s dalším nováčkem a bude se chtít dostat v tabulce před něj.

CD Feirense
    Feirense se vrátilo do nejvyšší soutěže po pěti letech a hned v prvním kole dokázalo zvítězit na hřišti Estorilu, poté však tým z města Santa Maria da Feira dvakrát prohrál a na stávajících 6 bodů se dostal až poslední domácí výhrou nad poslední Tondelou.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Boavista FC: Meira – Lucas, Henrique, Talocha, Mesquita – Idris, Tengharrinha – Bukia, Espinho, Santos – Schembri
    Náhradníci: Ba – Carrca, Carvalho, Erivelto, Medeiros, Digas, Sampaio

CD Feirense: Pecanha – Goncalves, Rocha, Icaro, Barge – Semedo, Cris – Aurelio, Machado, Silva – Karamanos
    Náhradníci: Vana – Alcenat, Fabinho, Flavio, Dias, Kakuba, Platiny.

1

2
    Espinho krásným přímým kopem prověřil připraveného Pecanhu.

3
    Domácí jsou aktivnější a po dalším nedovoleném zákroku budou rozehrávat druhou standartní situaci krátce po sobě.

4
    Karamanos centr odhlavičkoval na rohový kop.

7
    Obraz hry je zatím jednoznačný, Boavista drží míč na svých kopačkách.

8
    Obrana Feirense zblokovala nebezpečnou ránu z hranice vápna.

11
    Pád Schembriho ve vápně byl posouzena čistě a penalty se tak Boavista nedočká.

14
    Bukia byl zfaulován těsně za vápnem a domácí budou mít výhodu dalšího přímého kopu ze strany.

15
    Nástřel před bránu skončil na prvním hráči.

16
    Jeden z mála útočných výpadů Feirense zastavilo hraní rukou od Karamanose.

20
    První zakončení si připsali také hosté, ale lehké líznutí hlavou skončila hodně mimo bránu.

21
    Hraje se hodně ostře, za necelou první čtvrtinu utkání už jsme viděli 12 faulů.

24
    Hra se vyrovnala a v posledních minutách mají míč více na kopačkách hosté.

26
    Střela z vápna byla ztečována a Espinho rozehraje třetí rohový kop domácího týmu.

27
    Žlutou kartu dostává Tangarrinha (Boavista FC).

29
    Feirense právě vstřelilo branku!
    Rychlý protiútok se štěstím zakončil do pravého dolního rohu brány TIAGO SILVA.
    29. SILVA - 0:1

32
    Domácí se z překvapivé branky zatím neoklepali a hraje se hlavně ve středu pole.

34
    Střelec branky Silva teď fauloval a z následného přímého kopu zakončila Boavista mimo.

38
    Opravdu surový faul předvedl Tiago Silva a po zásluze vidí žlutou kartu.

41
    Žlutou kartu dostává Barge (CD Feirense).

42
    Krásný fotbalový moment předvedl Idris střelou z voleje a neméně pěkně zakročil brankář Pecanha.

44
    Barge, který viděl žlutou kartu před pár minutami, znovu fauloval a po stažení soupeře rukou může být rád, že nešel předčasně do sprch.

45
    V poslední minutě prvního poločasu uvidíme ještě rohový kop.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

46

46
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Tengarrinha, přichází Medeiros.

48
    I druhý poločas zatím nabízí spoustu kouskování hry, i díky tomu ještě domácí pořádně nebyli před brankou soupeře.

51
    Skvěle zahranou standatku na zadní tyč kopl Santos, ale těsně před jeho spoluhráčem byl míč nadzvednut do zámezí.

53
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Barge, přichází Alcenat.

54
    Žlutou kartu dostává Cris (CD Feirense).

58
    Idrisův nebezpečný centr do ideálního prostoru skončil nakonec nikým netečován v autu.

65
    Lucas zachránil svůj tým, když zády zblokoval střelu Silvy.

67
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Machado, přichází Platiny.

68
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Santos, přichází Erivelto.

70
    Přestože Boavista drží míč trochu častěji na svých kopačkách, tak vyložené šance zatím nemá.

74
    Boavista právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno!
    Po centru ze strany se nádherným volejem trefil ANDRÉ BUKIA!
    74. BUKIA - 1:1

75
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Silva, přichází Fabinho.

78
    Zajímavý postup domácich zastavila až nepřesná zpětná přihrávka do vápna.

78
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Buka, přichází Digas.

79
    Domácí i nadále tlačí a po dalším faulu budou rozehrávat přímý kop.

80
    Žlutou kartu dostává Bruno (CD Feirense).

81
    Dnes je na tom Boavista s využitím standartek špatně a to se potvrdilo i v tomto případě.

84
    Aurelio zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřován.

86
    Zajímavou akci zakončil Lucas nad.

86
    Aurelio není schopen pokračovat a vzhledem k počtu střídání budou hosté dohrávat v deseti.

90
    Červenou kartu dostává Lucas (Boavista FC).
    90. Červená karta

90+2
    Nádhernou brankou z přímého kopu pravděpodobně dnešní utkání rozhodl VÍTOR BRUNO.
    90+2. BRUNO - 1:2

90+4
    Boavistě zbývá poslední minuta, aby s výsledkem něco udělala.

90+5
    Poslední rohový kop, ve vápně jsou až na brankáře všichni hráči domácích.

90+5

Boavista v druhé půli srovnala krok se soupeřem a když už se zdálo, že doje ke spravedlivé remíze, tak přišel klíčový moment a minela Lucase, která znamenala kromě vyloučení i nebezpečný přímý kop. Z toho se perfektně trefil Bruno a rozhodl tak o výhře svého týmu. (19:01:10)