Olomouc – Třinec 1:4 (kon.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 7:2 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 3:0 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 7:1 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
HC Olomouc
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 24.09.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

56:55
    Na trestnou lavici míří další z Ocelářů, a to Lukáš Kaukič. Třinecká devítka si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

54:37
    Jakub Lacka (TRI) míří na trestnou lavici, třinecký útočník je potrestán za podražení.

53:17
    Na ledě zůstala poměrně velká stopa krve, olomoucký útočník má totiž zřejmě řeznou ránu na zápěstí. Hra je přerušena a čeká se na úpravu ledu.

53:17
    Jeden z Ocelářů u trestné lavice dohrál Podlahu. Na led a trestnou lavici se tak vysypalo plexisklo, za olomouckým útočníkem navíc spěchal doktor. Domácí patnáctka však nakonec dojela na střídačku sama.

52:33
    Hanáci si navíc zahrají další přesilovku. Na lavici hanby míří na dvě minuty Ondřej Hrachovský (TRI), a to za podražení.

47:05
    Menší trest si odpyká i jeden z olomouckých útočníků, a to Rok Macuh za napadení.

46:32
    Kohouti si zahrají další přesilovku! Jakub Lacka (TRI) míří na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

43:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři znovu těží ze zmatku před brankou a zvyšují své vedení už na tři góly, když vysoká střela JAKUBA LACKY mířila až za záda Pospíšila. Asistence: Jan Bartko.

37:12
    Znovu se potvrzuje pravidlo "nedáš – dostaneš", když nad Pospíšilovu lapačku mířil DOMINIK CIHLÁŘ. Asistence: Matěj Mach.

35:18
    Třinec chyboval v rozehrávce a v útočném pásmu se k puku dostal Kuba. Ten přidal na rychlosti a zkusil překvapit Loubala střelou nad lapačku, mířil ale trochu mimo třineckou branku.

34:08
    Na trestnou lavici míří i Pavel Tomaník (OLO), a to na dvě minuty za podražení.

33:08
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Adam Flok (TRI) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

27:22
    Ve stejném čase je tak Matěj Loubal (TRI) potrestán dvěma minutami za podražení. Trest odpyká Lukáš Jašek.

27:22
    Chvíli na to se před Loubalem objevil sám Šťastný, který si puk stáhl na levou stranu a snažil se zakončit do odkryté brány, Loubal ale proti olomouckému útočníkovi vytáhl hůl.

26:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti snižují náskok Třince ve vlastním oslabení! Až před Loubala se dostal JIŘÍ HORÁK, který doklepl puk za záda hostujícího brankáře. Bez asistence.

25:46
    Jenže právě Vítězslav Beutl (OLO) je pak potrestán dvěma minutami na trestné lavici za hákování.

23:00
    Ve stejný čas je právě Miroslav Kuba (OLO) potrestán dvěma minutami za sekání.

23:00
    Nadvakrát se snažil dostrkat puk kolem levé tyčky za Loubala Kuba, třinecký brankář byl ale ve střehu.

22:32
    Přesilovka pro Olomouc! Dominik Cihlář (TRI) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

14:46
    Pokračuje se v aktivní a atraktivní hře. Téměř do samostatného úniku se dostal Janiczek, který rozhýbal Pospíšila, stáhl si puk k pravé tyčce a zkoušel najít mezírku mezi výstrojí olomouckého brankáře a tyčkou. Pospíšil se ale nenechal zmást, roztáhl se přes brankoviště a ucpal všechny skulinky.

14:34
    Hostující obraně ujel po pravé straně Šťastný, který ale trefil jen betony připraveného Loubala.

13:56
    Oceláři těží z důrazu před brankou, když po zmatku před Pospíšilem sklepl puk za záda olomouckého brankáře na hranici brankoviště stojící JAN HLADONÍK. Asistence: Patrik Hrehorčák, Michal Kvasnica.

11:08
    Kalusovu střelu pak těsně před Pospíšilem zvedl nad branku Jelínek.

09:23
    Olomouc si ale přesilovku o čtyřicet devět vteřin zkrátila. Za podražení je totiž dvěma minutami potrestán Matic Jeklič (OLO).

08:12
    Přesilovku si už v první třetině zahrají i Olomoučtí. Michal Kvasnica (TRI) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.

07:45
    Do útoku sprintovali Hrehorčák s Hladoníkem. Hladoník si ještě v mezikruží klepal o přihrávku, puk ale zachytil vracející se Beier, který rychle otočil hru.

06:02
    Do útoku se rychle dostali Mach s Plitkem, třinecká patnáctka našla před Pospíšila najíždějícího Macha, který to zkusil z levého kruhu. Olomoucký brankář se ale stihl přesunout, a tak Mach trefil jen jeho betony.

05:08
    Ocelářům stačilo pouhých osm vteřin přesilovky k tomu, aby se dostali do vedení. JAKUB LACKA si našel ideální pozici u hranice levého kruhu a prudkou střelou prostřelil Pospíšila. Asistence: Jan Bartko, Lukáš Jašek.

04:50
    Dvířka na trestnou se poprvé otevírají a na lavici hanby míří jeden z Olomouckých. Konkrétně je to Rok Macuh, který si odpyká menší trest za sekání.

03:44
    Teď měli Olomoučtí velké štěstí. Třinec přidal na důrazu a cpal se do branky, Podlaha ale pomohl Pospíšilovi, když skočil do střely z mezikruží. S druhou dorážkou už si olomoucký brankář poradil a přerušil hru.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 27. Horák – 6. Lacka (Bartko, Jašek), 14. Kaukič (Hrehorčák, Kvasnica), 38. Cihlář (Mach), 44. Lacka (Bartko)

HC Olomouc: Pospíšil (Sonnek) – Štreit, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Jelínek – Zabloudil, Cach, Říčka, Horák, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Tomaník, Jeklič, Šťastný, Kuba.
    HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Hrachovský, Janiczek, Bartko, Adámek, Haman (C), Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Plitko, Jašek, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladoník, Lacka, Kalus.

Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Novák