Chabarovsk – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Vladivostok – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Kunlun – Soči 2:1 (kon.)
Novokuzněck – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 3:2 (2:1 po s.n.) | Jokerit – Viťaz 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jaroslavl 2:0 (kon.) | Záhřeb – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | HC Slovan – Petrohrad 0:6 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Spartak Moskva
Úterý 04.10.2016, 11:30 • Platinum Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Jan Kolář 1+0, 4 střely na branku, čas na ledě 23:59;
    Tomáš Zohorna 0+2, 0 střel, čas na ledě 19:52. (13:52:06)

Amur Chabarovsk vyhrává tento zápas poměrem 3:1. Na první gól diváci čekali do 21. minuty, kdy se prosadil hostující Vjačeslav Leščenko. Velmi rychle dokázali domácí vyrovnat, postaral se o to Maxim Kondratěv. Do vedení se domácí celek dostal v čase 29:43, v přesilovce mířil přesně Jan Kolář. Pojistku výhry přidal ve třetí třetině Teemu Ramstedt.

59:55
    Už se nic nestane.

59:25
    Buly ve středním pásmu, domácí fanoušci už začínají slavit výhru svých oblíbenců.

59:00
    Hraje se ve středním pásmu, poslední minuta hry. Hosté nemohou odvolat brankáře, neboť je puk blízko jejich branky.

58:31
    Markus Svensson musel zasahovat po střele jednoho z domácích hokejistů. Čas z pohledu hostů běží velmi rychle.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Hostující celek neví, jak překonat výborně hrající domácí defenzivu.

57:25
    Domácí tým, který vede o dvě branky, hraje momentálně velmi zkušeně. Drží puk za na svých holích a hosté se nemohou dostat do útoku.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
    56:31 Teemu RAMSTEDT - 3:1

56:31
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají. Po krásné kombinaci, kterou začal Tomáš Zohorna se puk dostal přes Kristiana Kuuselu až k TEEMU RAMSTEDTOVI, který měl před sebou odkrytou branku a dokázal ji s přehledem trefit. Asistence: Kristian Kuusela, Tomáš Zohorna.

55:35
    Mnoho času už Spartaku na vyrovnání nezbývá, navíc domácí mají hru pod kontrolou.

55:10
    Hostující celek oslabení zvládl, nyní hraje v plném počtu.

54:35
    Hostující tým hraje oslabení dobře, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinace. Bránící hráči rychle přistupují k protivníkům.

54:01
    Alexej Byvalcev se dostal do dobré pozice, jeho rána z mezikruží končí mimo branku.

53:35
    Amur se dostal do útočného pásma, snaží se vymyslet kombinaci, na jejímž konči bude třetí gól. Markus Svensson je ale pozorný a kryje všechny střely domácích.

53:10
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Kirillov – 2 min., vysoká hůl). Domácí mají k dispozici další přesilovku, naopak hosté to bou mít těžké.

52:35
    Pavel Dědunov se mohl stát hrdinou, měl na holi třetí branku domácích. V rozhodující moment se mu kotouč postavil na hranu, a tak nedokázal vystřelit přesně.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Kondratěv (Kuusela, Ramstedt), 30. J. Kolář (Ramstedt, T. Zohorna), 57. Ramstedt (Kuusela, T. Zohorna) – 21. Leščenko (M. Plotnikov, Gilroy)

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Metsola) – Zub, Kondratěv, J. Kolář, Kamalov, Kosmačjov, Adamčuk, Jelesin – Kapustin, Litovčenko, Romancev – T. Zohorna, Kuusela, Ramstedt – Vj. Ušenin, Byvalcev, Vl. Ušenin – Železnov, Dědunov, Kacuba.
    Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Högström, Dyblenko, Kalinin, Kirillov, Bondarev, Provolněv – M. Plotnikov, Leščenko, Stoa – Nikoncev, V. Berdnikov, Šmoljov – Bobrov, A. Voronin, N. Li – Pavljukov, Bobyljov, Kuvajev.

Rozhodčí: Ibatulin, Rogachjov – Shalagin, Shishlo