Willem II – Groningen 2:1 (kon.) | Heracles – Sparta Rotterdam 2:2 (kon.) | Arnhem – Eindhoven 0:2 (kon.)
Ajax – Excelsior 1:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
1:0 (0:0)
SBV Excelsior
Sobota 29.10.2016, 20:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) [Kapacita: 53 502] • Nizozemská Eredivisie • 11. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (22:40:23)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli prakticky celý zápas lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 1:0. Domácí však dnes mohli vstřelit minimálně další tři branky. V 60. minutě navíc Schøne neproměnil penaltu. Hosté se dnes prakticky k ničemu nedostali a zaslouženě tak prohráli.

Držení míče: 69% – 31%
    Střely celkem: 26 – 5
    Střely na branku: 9 – 3

90+4
    90+3. Nouri v samotném závěru utkání pořádně vystrašil Muyterse.

90+3
    Jedovatou střelou se ještě v samotném závěru utkání prezentoval Nouri. Jeho povedenou střelu však poslal jen těsně vedle levé šibenice Muytersovy svatyně.

90+3
    Už nám běží poslední nastavená minutka utkání a vypadá to, že dnes uvidíme pouze jedinou branku, kterou vstřelil v 48. minutě Hakim Ziyech.

90+2
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už příliš nepospíchají.

90+1
    Žlutou kartu dostává Henrico Drost (SBV Excelsior).

90+1
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil pouze v rukavicích brankáře Onany.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minutky.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání. Stav je zatím stále 1:0 pro domácí Ajax Amsterdam.

89
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale nechtějí příliš riskovat, a tak se s ním dopředu příliš neženou.

88
    Nouri dostal příliš nepřesnou přihrávku na levé straně hřiště od Ziyecha a míč tak skončil pouze v zámezí.

87
    Van Duinen se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou opět domácí.

86
    Domácí poslali míč až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem až prakticky k Muytersovi.

85
    Hosté se po dlouhé době dostali s míčem na polovinu soupeře a hned z toho byla zajímavá šance. Pantič se odhodlal ke střele poblíž hranice vápna. Jeho pokus však skončil těsně nad brankou.

84
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů, který míč následně poslal svou hlavou mimo vápno.

83
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

83
    Pomalu, ale jistě se nám blíží konec dnešního utkání. Stav je zatím stále 1:0 pro domácí Ajax.

82
    Černý našel skvělou přihrávkou na hranici vápna rozeběhnutého Nouriho. Ten však následnou střelou z první branku vysoko přestřelil.

82
    Klaassen dostal příliš dlouhou přihrávku do vápna od Ziyecha a míč tak skončil pouze v náručí vyběhnuvšího Muyterse.

81
    Černý si neporozuměl poblíž hranice vápna soupeře s Dolbergem a míč tak od něj skončil pouze u jednoho z obránců.

Střely celkem: 22 – 4

80
    Fortes už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

80
    Fortes je momentálně ošetřován na hrací ploše, když po jednom ze soubojů s Schønem utrpěl nějaké zranění.

79
    Žlutou kartu dostává Lasse Schøne (Ajax Amsterdam).

79
    Černý se skvěle uvolnil na pravé straně hřiště přes Owusuho a dostal se s míčem do vápna. Jeho následný přízemní centr však skončil pouze u jednoho z obránců, který míč poslal daleko od své branky.

78
    Hosté se posledních cca deset minut nemohou vůbec dostat s míčem z vlastní poloviny.

77
    Klaassen dostal příliš dlouhou přihrávku od Ziyecha do úniku po levé straně hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.

77
    Jeden z domácích obránců trochu zariskoval na vlastní polovině, ale nakonec to za něj napravil Dijks, který vybojoval zpět ztracený míč.

76
    Domácí drží míč na svých kopačkách a ještě se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

75
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ryan Koolwijk, přichází Nigel Hasselbaink.
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Hicham Faik, přichází Kevin Vermeulen.

75
    Viergever se dopustil faulu na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

74
    Domácí zahrávali další rohový kop. Ale ani tento rohový kop nenadělal hostům větší potíže.

73
    Následný rohový kop se domácím příliš nepovedl a hrát tak mohou hosté.
    73. Václav Černý mohl přidat druhou branku svého týmu. Jeho střelecký pokus uvnitř vápna však Muyters skvěle vyrazil do zámezí.

73
    Václav Černý se dostal do obrovské šance po chybě jednoho z obránců. Jeho střelecký pokus uvnitř vápna k bližší tyči však Muyters fantasticky vyrazil do zámezí.

72
    Hosté se pouze osvobodili z vlastní poloviny dlouhým odkopem až k Onanovi.

71
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Abdelhak Nouri.
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Václav Černý.

70
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Fredy, přichází Stanley Elbers.

70
    Ziyech to zkusil přímo na branku. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad ní.

69
    Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z třiceti metrů.

68
    Dolberg se dostal s míčem středem hřiště až do vápna. Následně však vyslal na branku slabou střelu, se kterou Muyters neměl vůbec žádné problémy.

68
    Hosté si mezi sebou špatně přihráli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

67
    Owusu ztratil míč na polovině soupeře a musí tak pelášit zpět na svou pozici levého obránce.

66
    Teď si ale mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

65
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

64
    Pantič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
    63. Younes ve stoprocentní šanci selhal.

63
    Younes si skvěle narazil míč poblíž hranice vápna soupeře s Klaassenem. Ten mu míč skvěle poslal do vápna. Younes se následně ocitl s míčem zcela osamocen před Muytersem, kterého sice dokázal překonat, ale míč poslal těsně vedle pravé tyče.

62
    Dolberg se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus z velkého úhlu však Muyterse nepřekvapil.

61
    Fredy se dostal s míčem podél levé postranní čáry až k hranici vápna. Tam se však k němu seběhli hned dva obránci a o míč ho obrali.
    60. Penalta - Muyters zneškodnil Schøneho střelu k levé tyči.

60
    Lasse Schøne ale pokutový kop neproměňuje! Schøne se rozhodl míč poslat k levé tyči. Tam si to však namířil i brankář Muyters a jeho příliš nepovedenou střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.
    59. Mattheij fauloval ve vápně Dolberga a rozhodčí nařídil pokutový kop.

59
    Domácí budou zahrávat pokutový kop! Dolberg byl faulován ve vápně Mattheijem a rozhodčí nařizuje penaltu!

58
    Klaassen ztratil míč zhruba na polovině hřiště. Vzápětí ho ale zpět pro domácí vybojoval Schøne.

57
    Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

56
    Pantič poslal do vápna prudký centr na zadní tyč. Tam se však v tu dobu zrovna nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel a míč tak skončil pouze v zámezí.

55
    Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop poblíž hranice vápna soupeře.

54
    Následný rohový kop nenadělal domácím příliš velké potíže.
    53. Pantičovu prudkou střelu na přední tyč dokázal Onana vyrazit do zámezí.

53
    Pantič se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho pokus mířený k bližší tyči však Onana dokázal vyrazit mimo tři tyče.

52
    Domácí momentálně sevřeli svého soupeře na své útočné polovině a každou chvíli posílají do vápna jeden centr za druhým.
    51. Schøne parádní střelou orazítkoval pouze tyč Muytersovy svatyně.

51
    Schøne napřáhl ke střele z dobrých třiadvaceti metrů. Jeho vydařený pokus však skončil pouze na levé tyči Muytersovy svatyně.

50
    Dijks poslal do vápna centr z levé strany. Ve vápně však i v pádu dokázal Drost odhlavičkovat míč mimo vápno.

49
    Domácí tato branka nabudila a momentálně jsou aktivnějším týmem.
    48. Hakim ZIYECH - 1:0

48
    Ajax právě vstřelil branku!
    Domácí se ihned na začátku druhého poločasu dostávají do vedení! HAKIM ZIYECH se dostal k míči poblíž vápna soupeře. Následně napřáhl ke střele, kterou poslal míč přesně k levé tyči Muytersovy branky. Muyters proti této ráně neměl žádnou šanci.

47
    Ziyech poslal do vápna centr, který však odvrátil mimo vápno jeden z hostujících hráčů.

46
    Veltman byl faulován zhruba třiatřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

První poločas je za námi. Domácí jsou zatím lepším týmem, ale zatím se nedokázali střelecky prosadit. Ajax se dostal už v 8. minutě do obrovské šance, když Ziyech poslal skvělou přihrávku na hranici pokutového puntíku k úplně volnému Dolbergovi. Ten však střelou z první branku trestuhodně přestřelil. O dvě minuty později se Traoré odhodlal ke střele z hranice vápna. Jeho jedovatý pokus však Muyters dokázal vytěsnit mimo tři tyče. V samotném závěru prvního poločasu se dostal do zajímavé šance také hostující van Duinen, ale na Onanu nevyzrál. Po prvním poločase je tak stav utkání 0:0. Doufejme, že se ve druhé pětačtyřicetiminutovce dočkáme nějaké té branky.

Střely celkem: 13 – 3
    Střely na branku: 3 – 2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2
    45+1. Van Duinen nedokázal v dobré šanci prostřelit Onanu.

45+1
    Van Duinen se v samotném závěru prvního poločasu dostal s míčem po individuální akci na levé straně hřiště až do vápna. Tam však proti němu dobře vyběhl Onana a jeho následný slabý střelecký pokus chytil do svých rukavic.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu. Stav utkání je stále bezbrankový.

44
    Dolberg se dostal ke střele z hranice vápna. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.

43
    Ziyech to zkusil přímo na branku. Jeho střelecký pokus však zablokovala dobře postavená zeď.

42
    Domácí budou zahrávat velmi zajímavý přímý kop. Traoré byl totiž faulován těsně za hranicí vápna. Uvidíme, co domácí z tohoto přímého kopu vymyslí.

41
    Ten však zahráli mizerně a jeden z hostujících hráčů neměl problém míč poslat svou hlavou mimo vápno.

41

40
    Karami poslal do vápna centr z pravé strany, který odvrátil mimo vápno Viergever. Tam se dostal k míči pouze Faik. Jeho následný střelecký pokus však nenadělal Onanovi větší potíže.

39
    Younes dostal za obránce příliš nepřesný pas od jednoho ze svých spoluhráčů. Naštěstí pro domácí Mattheij poslal míč svou hlavou do zámezí a domácí tak u míče zůstanou i nadále.

39
    Koolwijk byl faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají hosté.

38
    Domácí zahrávali rohový kop, se kterým ale hosté neměli žádné problémy.

37
    Ziyech si poblíž hranice vápna soupeře skvěle vyměnil míč s Dolbergem. Ten mu však poslal z prvního doteku příliš dlouhou přihrávku, kterou dokázal na poslední chvíli ve skluzu zmařit Drost.

36
    Ziyech opět napřáhl ke střele z hranice vápna. Tentokrát však jeho střelu zablokoval jeden z obránců.

35
    Ziyech napřáhl ke střele poblíž hranice vápna. Jeho slabý pokus však příliš nevyděsil brankáře Muyterse.

35
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak vcelku lehce přišli.

34
    Tam s ním však dlouho nepobili, neboť po nepřesné přihrávce se k němu dostal Veltman.

33
    Hosté se po dlouhé době dostali s míčem na polovinu soupeře.

Držení míče: 72% – 28%

32
    Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

31
    Schøne hledal dlouhou přihrávkou za obránce na pravé straně hřiště rozeběhnutého Veltmana. Ten si však míč ze vzduchu zpracoval pouze do zámezí.

30
    Traoré poslal do vápna přízemní centr z pravé strany. Míč však pouze prosvištěl malým vápnem a skončil na opačné straně hřiště u jednoho z obránců.

30
    Traoré poslal nepřesnou přihrávku Younesovi a míč tak získávají na své kopačky hosté.

29
    Schøne to zkusil přímo na branku. Jeho střelecký pokus však skončil zhruba metr nad ní.

28
    Dolberg byl faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

27
    S tímto rohový kopem však domácí neměli vůbec žádné problémy a míč jeden z nich pohodlně odhlavičkoval mimo vápno.

26
    Hosté budou zahrávat první rohový kop v dnešním utkání.

26
    Younes si tak dlouho hrál s míčem na polovině soupeře, až ho o něj připravil jeden z pozorných obránců.

25
    Oba týmy momentálně dost chybují a míč tak častokrát končí v zámezí.

24
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

23
    Dolbergův střelecký pokus z hranice vápna zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče.

22
    Van Duinen tvrdě fauloval na polovině soupeře Sáncheze a rozhodčí mu tak musí důrazně domluvit, aby se tyto fauly už neopakovaly.

21
    Muyters si dal načas s posláním míče zpět do hry a rozhodčí ho tak upozorňuje, že příště už to bude za kartu.

20
    Ziyech napřáhl ke střele zhruba z třiadvaceti metrů. Jeho pokus z první však skončil daleko vedle pravé tyče.

19
    Míč se od rohového praporku dostal na zadní tyči na hlavu Viergevera. Ten ho však následně poslal pouze nad branku.

18
    Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

17
    Veltman poslal do vápna nadýchaný centr z pravé strany. Míč se však ve vápně dostal pouze na hlavu Drosta, který ho následně poslal mimo vápno.

16
    Traoré poslal do vápna centr z pravé strany, který však dokázal odvrátit mimo vápno jeden ze stoperů.

15
    Traoré poslal nepřesnou přihrávku na Dolberga a míč tak skončil pouze u Mattheije.

14
    Ti si však mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a míč tak od Karamiho skončil v zámezí.

13
    Domácí ve svém tlaku zezačátku utkání trochu polevili a momentálně se snaží hrát s míčem spíše hosté.

12
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil pouze v zámezí.

11
    Domácí zahrávali rohový kop, který však hostům příliš potíží nenadělal.
    10. Traorého jedovatou střelu dokázal Muyters vytěsnit mimo tři tyče.

10
    Traoré vyslal na branku nebezpečnou střelu z hranice vápna. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však Muyters dokázal vytěsnit mimo vápno.

9
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
    8. Dolberg ve stoprocentní šanci selhal.

8
    Ziyech dostal fantastický pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů. Následně místo střely poslal přihrávku do lepší pozice k přibíhajícímu Dolbergovi. Ten však následnou střelou z první branku trestuhodně přestřelil.

7
    Dolberg poslal poblíž hranice vápna soupeře nepřesnou přihrávku na Traorého a domácí tak o míč přišli.

6
    Ziyech napřáhl ke střele z větší vzdálenosti. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle levé tyče Muytersovy svatyně.

6
    Koolwijk ztratil míč na polovině soupeře a domácí tak upalují do protiútoku.

5
    Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

4
    Dolberg dostal příliš nepřesnou přihrávku od jednoho ze spoluhráčů ze středu hřiště a hrát tak mohou hosté.

3
    Van Duinen se dostal ke střele z hranice vápna. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle pravé tyče.

2
    Dijks poslal do vápna nadýchaný centr z levé strany. Na hranici vápna se už už dostával k hlavičce Dolberg, ale na míč jen o kousíček svou hlavou nedosáhl.

2
    Domácí vybojovali míč na své kopačky a momentálně s ním kombinují na polovině soupeře.

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních červeno-bílých dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, Sánchez, Viergever, Dijks – Klaassen, Schøne, Ziyech – Traoré, Dolberg, Younes.
    Náhradníci: Boer – Tete, Riedewald, Bazoer, Westermann, Černý, Casierra, van de Beek, Nouri.

SBV Excelsior: Muyters – Karami, H. Drost, Mattheij, Owusu – Faik, Fortes, Koolwijk – Fredy, van Duinen, Pantić.
    Náhradníci: Kurto, Havekotte – Kuipers, Hasselbaink, Elbers, Vermeulen, Brito, Massop.

Rozhodčí: Makkelie.

x

Poslední 3 vzájemná utkání

Ajax – Excelsior 3:0
    Excelsior – Ajax 0:2
    Ajax – Excelsior 1:0

Excelsior se momentálně nachází v tabulce na jedenácté příčce s deseti body. Po deseti odehraných zápasech si připsal na své konto 3 výhry, 1 remízu a 6 porážek. Venku zatím Excelsior odehrál čtyři zápasy, ze kterých 1x vyhrál, 1x remizoval a 2x prohrál.

Posledních 5 zápasů

Feyenoord – Excelsior 4:0 (POHÁR)
    Excelsior – Zwolle 0:2
    Excelsior – Roda 0:1
    G.A. Eagles – Excelsior 3:0
    Excelsior – PSV 1:3

Ajax se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce s třiadvaceti body. Po deseti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher, 2 remízy a 1 porážku. Na domácí půdě zatím Ajax odehrál pět zápasů, ze kterých 3x vyhrál, 1x remizoval a 1x prohrál.

Kizakken Boys – Ajax 1:6 (POHÁR)
    Feyenoord – Ajax 1:1
    Celta Vigo – Ajax 2:2 (EL)
    Den Haag – Ajax 0:2
    Ajax – Utrecht 3:2

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 11. kola nizozemské Eredivisie mezi Ajaxem Amsterdam a SBV Excelsior.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.