Admira – Rapid 1:2 (kon.) | Salzburg – Ried 1:0 (kon.) | Wolfsberger – Mattersburg 3:0 (kon.)
St. Pölten – Rheindorf Altach 0:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
1:0 (1:0)
SV Guntamatic Ried
Sobota 29.10.2016, 18:30 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakouská Bundesliga • 13. kolo
    Umíte německy? Andreas Ulmer a Valon Berisha o zápase.

O osudu zápasu v Red Bull Areně rozhodl jediný gól, který vstřelil deset minut před koncem prvního poločasu po rychlém brejku Hwang Hee-Čan a vystřelil Salzburgu tři body. Úvodní střelec zápasu se mohl prosadit i po přestávce, jenže nevyzrál na fantasticky chytajícího Gebauera, který má obrovský podíl na tom, že Ried dnes neutrpěl těžší porážku. Konečný výsledek. Red Bull Salzburg 1 Josko Ried 0. (20:23:23)
    90+3. Fotogalerie ze zápasu mezi Salzburgem a Joskem Ried.

90+3

90
    Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.

85
    Ačkoliv Salzburg pět minut před koncem vede 1:0, tak hosté z Riedu se nevzdávají a snaží se usilovně vyrovnat, což je od nich velice sympatické.

82
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Rzatkowski, přichází Lazaro.

80
    Ademi se pokusil deset minut před koncem vypálit zpoza šestnáctky, také jeho střela ale byla nepřesná a zamířila mimo.

77
    Ried ve středu hřiště vybojoval míč a poté vyrazil do rychlého protiútoku, který zakončil střídající Honsak, jeho následná střela zpoza šestnáctky ale zamířila vysoko nad.

74
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Elsneg, přichází Nutz.

73
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hee-Čan, přichází Dabbur.

70
    Hee-Čan se na značce pokutového kopu ocitl v obrovské šanci a mohl zvýšit na 2:0, jenže brankáře Gebauer proti němu skvěle vyběhl a jeho střelu hrudí vyrazil!

69
    Lainer zkusil vypálit zpoza šestnáctky a jeho střela nebyla špatná, zamířila ovšem vedle levé tyče.

67
    Soriano rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a přesným centrem našel uprostřed šestnáctky Upamecana, ten ovšem hlavičkoval v záklonu vedle pravého horního rohu brány.

65
    Ried čelí velkému počtu standardních situací, zvládá je ovšem úspěšně odvracet.

64
    Salzburg má obrovské držení míče, zatím ale ze své převahy ve druhém poločase nevytěžil druhý pojišťující gól.

62
    Jonatan Soriano si na hranici malého pokutového území nabíhal na krásný přízemní centr z pravého křídla a už se chystal míč dorazit do prázdné brány, těsně před ním ho ale brankář Gebauer zasáhl vleže nataženou pravou rukou a vyrazil mimo nebezpečí!

60
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Laimer, přichází Schlager.

57
    Po rohovém kopu se uprostřed šestnáctky dostal do zakončení pravý obránce Lainer, jeho následná střela se ale mezi tři tyče nevešla.

Tomáš Reiner

Branky: 36. Hee-Čan

Karty:   53. Laimer (SLZ) – 51. Möschl (RIE)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:10.
    FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Upamecano, Miranda, Ulmer – Rzatkowski (82. Lazaro), Laimer (60. Schlager), Samassekou, Berisha – Hee-Čan (73. Dabbur), Soriano. (4-4-2)
    Náhradníci: Stankovic – Minamino, Gulbrandsen, Wisdom. Trenér: Óscar García.

SV Guntamatic Ried: Gebauer – Hart, Reifeltshammer, Özdemir, Chessa – Zujl, Prada – Bergmann (46. Möschl), Elsneg (74. Nutz), Marcos (46. Honsak) – Ademi. (4-2-3-1)
    Náhradníci: Durakovic – Brandner, Antonitsch, Ziegl. Trenér: Christian Benbennek.

Rozhodčí: Harald Lechner. Asistenti: Andreas Staudinger, Sebastian Gruber. Čtvrtý rozhodčí: Rene Eisner