Kolín – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | Zlín – Kometa Brno 2:4 (kon.)
Chomutov – Slavia 3:2 (kon.) | Vsetín – Olomouc 2:1 (kon.) | Havířov – Jihlava 2:3 (po pr.)
Písek – Č. Budějovice 1:6 (kon.) | Třinec – Vítkovice 4:5 (0:1 po s.n.) | Liberec – Pardubice 3:2 (kon.)
Berani Zlín
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC Kometa Brno
Sobota 29.10.2016, 12:30 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 18. kolo

59:25
    Až nyní zlínský gólman opouští svou klec a ševci hrají v šesti.

52:11
    Na ledě to trochu bublá. Dvě minuty si teď odsedí Kučera a Hefka. Oba za hrubost. Hrát se bude 5 na 4.

51:52
    Frydrych si odpyká dvě minuty za podražení a Zlínu se tak naskytá dobrá příležitost snížit.

41:51
    Zlín si zahraje přesilovku. Jurečka si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

41:42
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté zasazují svému soupeři další tvrdý úder. Nahozeného kotouče před branku se zmocnil Süss, posunul ho na LUKÁŠE FRYDRYCHA a ten ho nekompromisně pověsil pod břevno zlínské klece. Asistence: Jan Süss, Roman Jeřábek.

40:52
    Z 0:2 na 3:2. Obrat Komety je dokonán. Útočník PETR KREJČÍ dostal přihrávku za obranu, jel sám na Kořénka a ač na poprvé sice neuspěl, tak jeho dorážka už si cestu do sítě našla. Bez asistence.

38:42
    Hru musel až přerušit Kořének, kterého sekl přes ruku Matula a tak je brněnská přesilovka u konce a uvidíme hru 4 na 4.

37:30
    Bude se vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Světlík.

32:01
    Máme vyrovnáno! Šindelka rychle rozehrál kotouč, Kučera s ním kolem mantinelu dojel až do útočné třetiny, kde jeho střelu Kořének sice vyrazil, ale na následnou dorážku z hole RICHARDA ZAJÍČKA byl už krátký. Asistence: Štěpán Kučera, Martin Šindelka.

29:57
    Hosté snižují. Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Jeřábek, od mantinelu našel před brankou číhajícího JANA SÜSSE, který po kličce do bekhendu překonal bezmocného Kořénka. Asistence: Roman Jeřábek.

27:37
    Zlín právě vstřelil branku!
    Následnou šanci už ale Zlín využívá. KRISTIÁN LEŠKA se opřel do puku a jeho střela skončila až za zády překvapeného Šindelky. Radost syna nejproduktivnějšího hráče v historii extraligy byla nelíčená. Bez asistence.

24:50
    Po chybě obrany byl úplně sám před Kořénkem Frydrych. Ten byl asi sám překvapen a tak v obrovské šanci neuspěl a Kořének si připisuje další povedený zákrok.

16:44
    Zajíček dostal přes brankoviště přihrávku, puk mu úplně nesedl, ale i tak ho trefil a jen díky skvělému zákroku Kořénka si Zlín stále drží vedení.

14:14
    Nyní si Zlín zahraje i přesilovku. Jeřábek si odpyká dvě minuty za podražení.

14:08
    Domácí obraně utekl Matula a dostal se úplně sám před branku. Měl i dost času, tak si několikrát přehodil puk, zkusil vykličkovat Kořénka, ale zlínský brankář špičkou betonu vyrazil puk mimo branku.

09:21
    Kometa svou šanci nevyužila, ale ševci nyní ano. Po rychlém protiútoku se po přihrávce od Hefky prosazuje JAN VÁCLAVEK. Asistence: Vlastimil Hefka, Kryštof Dvořáček.

08:55
    Po nahození od modré se kotouč odrazil před branku, kde byl k puku nejblíže Frydrych, ale těsně promáchnul.

06:54
    Před branku si najel Pröschl, na kterého taky směřovala přihrávka, ale naštěstí pro hosty puk minul.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 10. Václavek (Hefka, Dvořáček), 28. Leška – 30. Süss (Jeřábek), 33. Zajíček (Kučera, Šindelka), 41. Krejčí, 42. Frydrych (Süss, Jeřábek)

Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Jenáček, Marek – Dvořáček, Světlík, Chalupa. Pröschl, Kočica, Václavek, Lekeše, Hefka, Sedláček, Fajkus, Kristek, Leška.
    HC Kometa Brno: Šindelka (Pleticha) – Krejčí Petr, Věžník, Jurnečka, Slabý, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Süss, Minárik, Krejčí Petr II, Matula, Novák, Frydrych, Zajíček, Kunc, Kadlic.

Rozhodčí: Šudoma – Valentík, Kučera.