Mountfield HK – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.) | Zlín – Olomouc 7:2 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 6:7 (po pr.)
Havířov – Vsetín 6:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Písek – Kolín 2:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 1:4 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 05.11.2016, 15:30 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 20. kolo

Z Mladé Boleslavi je to s on-line přenosy pro tento týden vše, zde v malé hale ještě za hodinu odehraje své utkání krajský B tým domácích. Přejeme dobrý večer a klidný zbytek víkendu. (17:41:37)

Po dvou hodinách a deseti minutách je rozhodnuto o vítězi. Pardubice vedly celý zápas, přičemž své vedení postupně navyšovaly. Hostům pomohly zejména dvě bleskově využité přesilovky. Východočeši si tedy připsali další tři body a mohou nadále pomýšlet na souboj o první příčku s Hradcem Králové, domácí Mladé Boleslavi se tímto naopak může zkomplikovat cesta do play-off, protože České Budějovice, které jsou páté hrají vyrovnaně s Libercem.

59:09
    Poslední minuta se hraje ve středním pásmu.

58:47
    Po nepříjemném nahození od modré čáry skočil brankář Pardubic po puku a přerušil hru.

58:00
    Výborná individuální akce Hynka Havelky. Ten se prosmýkl několika hráčům a z otočky zakončil, ale Tomáše Kulicha tím nerozhodil.

56:22
    Ondřej Matýs hattrick nevstřelil. Z levého kruhu rozezvučel plexislo.

55:35
    Pardubice se provinily zakázaným uvolněním.

54:57

54:13
    Tato přesilovka Východočechům nejde. Ti si zatím nedokázali vytvořit tlak. Na druhou stranu už to asi nemají tolik zapotřebí, protože vedou o tři góly.

53:01
    Krátce po buly vyhodili Boleslavští puk za Tomáše Kulicha.

52:57
    I toto vyloučení je pro hosty pozitivní. Hynek Havelka (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:49
    Pardubice se snaží dohrát zápas aktivně a nedat domácím šanci.

50:53
    Východočeši uzamkli svého soupeře v pásmu a ostřelují boleslavskou svatyni.

50:05
    Další rychlou kombinaci Pardubic před boleslavskou brankou ukončil Radek Haas.

48:57

48:40
    Znovu zůstal ležet na ledě Oscar Flynn a musí odjet na střídačku s bolestivou grimasou. Nebude se však vylučovat.

48:20
    Domácí nehrají přesilovku špatně, ale hosté znovu poslali puk přes všechny čáry.

47:44
    Brankář Flynnovu střelu vyrazil před Lukáše Kučeru, ale ten nedokázal vypálit z první a nasměrovat puk do odkryté brány.

47:07
    Hosté hrají ve čtyřech.

47:01
    Domácí hned po buly vypálili, ale puk směřoval mimo tři tyče.

46:57
    Diváci a trenéři pořvávají na rozhodčí, ale už to vypadá, že se bude pokračovat ve hře.

46:57
    Trenéři Pardubic znovu protestují proti tomuto rozhodnutí i přes to, že budou hrát ve třech jen 10 sekund a je téměř rozhodnuto o tom, že vyhrají.

46:57
    Pardubice jdou do tří. Brankář Tomáš Kulich (PCE) vyhodil puk mimo hrací plochu. Menší trest za zdržování hry odpyká Michal Pochobradský.

46:34
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

46:15
    Bruslaři hrají dost stabilně, mají puk převážně na modré čáře a málo střílejí.

45:45
    Pardubičtí výborně napadají boleslavskou rozehrávku, což dělá Středočechům problémy.

45:25
    Domácí jsou usazení v útočném pásmu, zatím se však nedostali ke střele.

45:07
    Oscar Flynn obešel hosty několika kličkami, což neunesl kapitán Jakub Mert (PCE) a vrazil ho na hrazení. Mladá Boleslav si tedy zahraje přesilovou hru.

44:46
    Na ledě zůstal ležet kapitán domácích Zdeněk Křížek a odjíždí za pomoci spoluhráče. Tahá za sebou pravou nohu a zdá se, že nedohraje.

44:30
    Hraje se nahoru dolů, Pardubičtí si však důkladně hlídají obranné pásmo.

43:04
    Od modré vystřelil Martin Dlabola, i přes stínící hráče si však Tomáš Kulich se střelou poradil.

42:47
    Tentokrát hru přerušilo postavení mimo hru. Hraje se bez gólových šancí.

41:58
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

40:01

Druhou třetinu ovládly Pardubice. Hra se více otevřela, Dynamo navíc výborně využilo své dvě přesilovky. Boleslavští mají problém s vytvářením větších šancí. Zda si hosté zkušeně ohlídají výsledek, nebo se dočkáme zvratu, napoví poslední dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 17:08.

40:00

39:24
    Třetina se dohrává v útočném pásmu Mladé Boleslavi. Za brankou se bojovalo o puk, ale sudí nakonec přerušil hru.

38:47
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    To už je skóre, které může dodat Pardubicím klid na hokejky. Střelu z dálky tečoval přesně do protipohybu gólmana MICHAL POCHOBRADSKÝ. Asistence: Václav Leder, Jan Černý.

38:10
    Antoníčkovu střelu z mezikruží vytěsnil Radek Haas vyrážečkou.

36:51
    Východočeši jsou pořád aktivní před Radkem Haasem a střílejí ze všech možných pozic.

35:12
    Po vstřelené brance jsou častěji na puku Pardubičtí, domácím několikaminutová pauza bez hry očividně moc neprospěla.

34:51
    Pardubičtí využívají bleskově další přesilovou hru a vracejí si dvoubrankový náskok. Z pravého kruhu střílel do prázdné branky osamocený ONDŘEJ MATÝS. Asistence: Martin Kostka, Jakub Mert.

34:39
    Hlavní pořadatel zápasu už jde k brance a vytváří prostor pro úchyt. Zhruba za minutu bude hra pokračovat.

34:39
    Tomáš Kulich se jen ztěžka zvedá z ledu. Mezitím je nutné vytvořit nové díry pro úchyt pardubické branky, takže se čeká na ledaře.

34:39
    Matěj Tóth (MBL) fauloval brankáře, a tak bude muset na dvě minuty na trestnou lavici, kde si odpyká trest za napadení.

32:48
    Další ofsajd přerušil hru.

31:49
    Oba týmy hrají v plném počtu.

30:32
    Oscar Flynn neměl z levého kruhu komu nahrát, a tak se k němu sjeli snad tři pardubičtí hráči a vzali mu puk.

29:59
    Domácí zastavil při přechodu do pásma ofsajd.

29:49
    Utkání začíná být nervózní, u branky se strhla menší šarvátka mezi Petrem Antoníčkem (PCE) a Jiřím Benešem (MBL). Oba byli vykázáni shodně na dvě minuty za hrubost.

29:49
    Hosté znovu uzamkli Mladou Boleslav v pásmu a měli slušné šance, Radek Haas však přerušil hru.

28:50
    Václav Imlauf jen těsně přestřelil levý horní roh pardubické branky.

27:54
    Hostům se nechtělo moc pokračovat ve hře, ale následně jim nic jiného samozřejmě nezbylo, a tak se znovu hraje.

27:54
    Trenéři Pardubic Richard Král a Martin Koudelka se dožadují vysvětlení od rozhodčích, se kterými diskutují.

27:54
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hlavní rozhodčí po poradě s brankovým rozhodčím uznal snižovací branku, které dosáhl OSCAR FLYNN poté, co dotlačil puk pod betonem Tomáše Kulicha. Asistence: Matěj Tóth.

27:54
    Pardubičtí fanoušci hlasitě protestují a hlavní rozhodčí si není jistý, jak celá situace vypadala, zda nepadl gól, a tak si povolal brankového rozhodčího Václava Koulu.

27:54
    Oscar Flynn jel na branku, přičemž hlavní rozhodčí odpískal samostatný nájezd pro podražení.

27:21
    Tomáš Homolka vypálil přes stínící hráče, puk však nenabral nikterak velkou rychlost, takže si s ním i přesto Tomáš Kulich poradil.

27:10
    Pardubice si nerozuměly v rozehrávce, takže se provinily zakázaným uvolněním.

26:16
    Bruslaři jsou před Tomášem Kulichem, avšak nemohou si vypracovat žádné vážnější příležitosti.

24:56
    Dynamo se z krátkého tlaku vymanilo a zaváží kotouč do útočné třetiny.

24:31
    Oscar Flynn předvedl další výbornou sérii kliček a nakonec i vystřelil, leč trefil pouze bránícího hráče.

23:53
    Východočeši jsou stále usazení v útočné třetině.

22:50
    Pardubičtí svůj tlak zaslouženě proměňují v další rozdílový gól. DOMINIK CHÁRA si najel až k tyči a vypálil, brankář však puk nezachytil a ten doletěl až za jeho záda. Asistence: Ondřej Tobiáš, Michal Žouželka.

22:34
    Středočeši se stále jen brání.

22:11
    Pochobradského střelu zblokoval Radek Haas betonem.

21:15
    Z mezikruží se následně dostal ke střele Jan Oliva, ale i jeho vychytal domácí gólman.

21:07
    Dubovči trefil jen brankáře.

20:45
    Z mezikruží vystřelil Michal Žouželka, brankář Radek Haas situaci zvládl. Dynamo vstoupili do druhého dějství mnohem aktivněji než Mladá Boleslav.

20:23
    Pardubice vyhrály buly a jsou před boleslavským brankářem.

20:01

Týmy jsou již připraveny k zahájení druhé třetiny, která tedy započne za několik sekund.

Vyrovnaná první třetina nabídla spíše defenzivní hokej, svou druhou přesilovou hru však Pardubice využily na výbornou. Bruslaře tak může hodně mrzet zbytečné vyloučení v závěru.

Další třetina začne přibližně v 16:15.

20:00

19:54
    Šest sekund před koncem třetiny se Pardubice ujímají vedení. ONDŘEJ MATÝS zůstal osamocený před brankou, předvedl kličku a nasměroval puk do šibenice. Asistence: Martin Kostka, Michal Pochobradský.

19:40
    Do Matýsovy střely si ukázkově lehl Jan Červenka.

19:24
    Jan Dvořák (MBL) byl vykázán na dvě minuty za podražení.

17:56
    Střela Jana Dvořáka od mantinelu šla mimo.

16:37
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Hra se stěhuje po pravici Radka Haase.

16:07
    Střela Oscara Flynna z levého kruhu byla zblokována, hosté obracejí hru.

15:37
    Stále se hraje bez větších šancí, oba celky důkladně brání.

14:31
    Dnešní utkání sleduje 68 diváků.

14:27
    Čestmír Javůrek trefil od modré ochrannou síť nad Haasovou brankou.

14:04
    Z mezikruží vypálil Hynek Havelka, ale Tomáš Kulich vytáhl perfektní zákrok lapačkou.

13:35
    Zakázané uvolnění Pardubic.

13:24

13:23
    Dominik Hrachovec trefil jen bránícího hráče.

13:02
    Ani Bruslařskému klubu přesilová hra nejde, Pardubice se osvobozují a čas se krátí.

12:14
    Střela od modré čáry z hole Martina Nepokoje skončila jen na betonu Tomáše Kulicha.

11:50
    Mladá Boleslav má problém s proniknutím do pásma.

11:24
    Pardubice hrály v šesti. Trest za příliš mnoho hráčů odpyká Dominik Dubovči (PCE).

09:50
    Východočeši jsou v útočném pásmu, i na druhé straně se však činí obrana.

09:04
    Oscar Flynn kličkoval hodně dlouho, ale žádného z pardubických hráčů nakonec neobešel.

07:56
    Zdeněk Křížek vystřelil z pravého kruhu, ale nemířil zrovna přesně.

06:22
    Před spěchajícím Oscarem Flynnem přikryl Tomáš Kulich puk.

05:11
    Odpískáno i první zakázané uvolnění na straně Mladé Boleslavi.

04:54
    Dominik Hrachovec chtěl dorážet z první, ale gólman udržel kotouč před betonem. Ani další dotěrní hráči v zelenobílých dresech se gólu nedočkali.

04:20
    Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic, hosté ještě odešli střídat i přes to, že jim Petr Špringl říkal, že je icing.

03:58
    Týmy zatím důkladně brání, žádné větší šance k vidění nejsou.

03:29

03:17
    Další vyhození Mladé Boleslavi.

03:01
    Dynamu přesilová hra nejde, téměř brankáře domácích neprověřilo.

02:31
    Středočeši opět vyhodili kotouč na druhou stranu hřiště.

01:44
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, hosté mají problém usadit se před Radkem Haasem.

01:29
    První vyloučení zápasu. Jakub Šípek (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

00:16
    Pardubičtí hned vlétli do útočného pásma, ale zatím se jim nepodařilo vystřelit.

00:01

Hokejisté už přicházejí na ledovou plochu a tři rozhodčí po ledě již krouží. Za malou chvíli začínáme.

BK Mladá Boleslav: Haas (V. Marek) – Beneš, Novák, Dlabola (A),, Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Tóth, Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Jindra, Kučera

HC Dynamo Pardubice: Jánský (Kulich) – Dubovči, Leder, Oliva, Žouželka, Hybeš, Mert (C), Javůrek, Blažej – Pochobradský, Antoníček, Tobiáš, Kostka, Chára, Černý, Matýs (A), Rozlílek

Rozhodčí: Würtherle – Kettner, P. Špringl ml..

V malé hale se právě oba týmy rozbruslují. Od včerejška se zde ani neochladilo, ani neoteplilo, nad ledem jsou +4 stupně, u ledu pak mrzne.

Vzájemné zápasy
    Soupeři se střetnou již potřetí v této sezóně. Zatímco první utkání na svém ledě ovládli hokejisté Mladé Boleslavi 5:4 po samostatných nájezdech, 14. října zvítězili Pardubičtí doma v malé hale přesvědčivě 4:1, když utkání strhli na svou stranu především díky povedené druhé polovině utkání. Významnou stopu v tomto utkání zanechal mimo jiné reprezentační útočník Matěj Blümel, který bude v sobotu Dynamu chybět.

Mladé Boleslavi se naopak uplynulý měsíc příliš nevydařil, přesto se zdá, že se situace Středočechů zlepšuje. V posledních třech duelech Boleslavští vždy bodovali a poradili si se silným Libercem, přičemž naposledy porazili poslední Písek 5:0. Z marodky se domácím vrátil nejproduktivnější hráč soutěže Oscar Flynn (22+17), chybí jim naopak zraněný kapitán David Jirásek či obránce Matěj Horský, který je v USA s reprezentací do 18 let.

Pardubicím se nadmíru vydařil uplynulý měsíc, kdy zvítězili osmkrát v řadě. Nyní už však dva poslední duely Dynamo nezvládlo, díky čemuž se stěhovalo v tabulce z prvního místa na druhé. Naposledy nestačili Východočeši v pátek v derby na nedaleký Hradec Králové, kterému podlehli těsně 1:2.

V sobotu odpoledne proti sobě vyjedou na ledě boleslavské malé haly k dalšímu extraligovému utkání starší dorostenci Mladé Boleslavi a Pardubic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 28. Flynn (Tóth) – 20. Matýs (Kostka, Pochobradský), 23. Chára (Tobiáš, Žouželka), 35. Matýs (Kostka, Mert), 39. Pochobradský (Leder, Černý)

HC Dynamo Pardubice: Kulich (Jánský) – Dubovči, Leder, Oliva, Žouželka, Hybeš, Mert (C), Javůrek, Blažej – Pochobradský, Antoníček, Tobiáš, Kostka, Chára, Černý, Matýs (A), Rozlílek

Rozhodčí: Würtherle – Kettner, P. Špringl ml.