Slovensko – Bělorusko 0:3 (kon.)
konec
Slovensko
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Bělorusko
sk Sobota 05.11.2016, 15:00Družba Cup U18
Předzápasové kurzy: 2.45 4.2 2.15
Partner:
   
  Obrovská radosť v Gomeli, kde Bielorusko práve spečatilo svoj triumf na domácom Družba Cupe. Neprehralo ani jeden zápas, ale dnes patrí veľké uznanie aj slovenským hráčom, pretože tí predviedli dobrý výkon, avšak nevedeli z množstva skvelých šancí prekonať výborne chytajúceho brankár menom Andrei Hryshchanka. (17:15:45)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:12
  Pališčuk mohol pridať ešte jeden presný zásah, no stroskotal v nájazde na brankára Sklenára.
   
  58:43
  Hrehorčák vystrelil spomedzi kruhov, ale cez obrancu jeho pokus neprešiel. Slovensko sa snaží, čo to ide, lenže defenzíva súpera odoláva.
   
  58:00
  Posledné dve minúty tretej tretiny.
   
  57:50
  Na štadióne panuje skvelá nálada. Vypredaná hala už začala s mexickými vlnami.
   
  57:50
  Hryshchanka prerušuje hru na potlesk domáceho publika v Gomeli, avšak to, čo predviedli naši zverenci by sa dalo nazvať ako festival zahodených šancí. Strely prichádzali prakticky vždy, keď sa dalo a Bielorusi majú neuveriteľné šťastie, že držia čisté konto.
   
  57:14
  Držíme súpera ako vo zveráku, šance prichádzajú, ale končia buď na pozornom brankárovi Hryshchanku, alebo vedľa. Toto je neskutočný slovenský tlak.
   
  56:30
  Slováci sú na ľade šiesti, brankár Sklenár je teda na striedačke.
   
  56:22
  Naši už dvíhali ruky nad hlavu, ale strela z kruhu do brány neprešla. Brankár Hryshchanka potvrdil svoj skvelý výkon. Chvíľu na to sa stala takmer rovnaká situácia. Bieloruský brankár je dnes proste neprekonateľný. Určite najlepší hráč duelu.
   
  55:40
  Vylúčenie v tíme Bielorusko (Hryshchanka – 2 min.).
   
  55:40
  Aktivita Regendu s Urbánkom v okolí brány Bieloruska gól neprináša, aj keď teraz táto dvojica súperov pekne povyzvŕtala. Budeme však hrať presilovku.
   
  54:55
  Miloš Kelemen sa natlačil až pred bránu Hryshchanka, lenže gól strelou backhadnom priamo do gólmana nedal. Čo je ale horšie, tvrdo narazil na zadný mantinel a len pomaly opúšťa ľad.
   
  53:58
  Neskutočná presilovková kombinácia našich hráčov! Puk si na jeden dotyk vymenila celá päťka, lenže zakončujúci Korenčík nechal po strele spred bránkoviska vyniknúť Hryshchanka.
   
  53:14
  Slovensko zas drží protivníka v jeho pásme, ale tejto presilovke chýba streľba. Keď sa už o to Žiak pokúsil, strela mu vôbec nesadla a súper dostal puk preč.
   
  52:26
  Vylúčenie v tíme Bielorusko (Habrus – 2 min.).
   
  51:58
  Znova dobrá možnosť našich hokejistov, ktorí teraz prebrali taktovku, lenže všetko stroskotáva na brankárovi Bieloruska.
   
  50:49
  Naši získali puk za bránou Bieloruska a po prihrávke pred ňu mal dobrú šancu Giertl, avšak trafil len do hrude brankára Hryshchanku. Strelu nestihol namieriť.
   
  49:52
  Martinau dokorčuľoval puk pri bráne Sklenára a ešte sa ho snažil posunúť do šance pre spoluhráča, lenže prihrávka cez jediného slovenského beka neprešla.

  Matej Kubove

  Branky a nahrávky: 3. Martinau, 28. Pališčuk (Šemel, Filiayeu), 46. Martinau (Siarhei, Kot)


  Slovensko:
  Bělorusko: