Německo – Česko 1:2 (kon.)
konec
Německo
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Česko
Sobota 05.11.2016, 17:00 • Bundesleistungszentrum Füssen • Reprezentace žen
Předzápasové kurzy: 2.25 4.2 2.33
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přejí příjemný zbytek večera. (19:05:38)
   
  Se čtyřmi body končí na turnaji třetí za prvními Ruskami a druhým Švýcarskem.
   
  Češky si dokázaly ve třetí třetině vzít svůj těsný náskok zpátky, když se za záda německé brankářky trefila Petra Herzigová. Do konce utkání pak už zvládly své vedení ubránit a po zásluze se tak radují z tříbodové výhry.
   
  Konec zápasu.
   
  44:30
  Češky mají možnost přidat další gól! Na trestnou lavici usedá Tamara Lan Yee Chiuová, a to na dvě minuty za sekání.
   
  43:46
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češky si berou svůj těsný náskok zpět! PETRA HERZIGOVÁ našla skulinku ve výstroji domácí brankářky a přidala už druhou českou branku. Asistence: Alena Polenská.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Už na začátku druhé třetiny si po faulu Rothemundové zahrály Češky přesilovku. Tu ale využít nedokázaly. Samy pak sice ubránily dvě oslabení, necelé dvě minuty před koncem prostřední části však srovnala krok Laura Klugeová. Ve třetí třetině se tak bude začínat v podstatě od začátku.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  38:16
  Německo právě vstřelilo branku!
  A je vyrovnáno. Chvíli před koncem prostřední části se Němkám podařilo najít cestu před českou brankářku a po střele LAURY KLUGEOVÉ srovnat krok. Asistence: Kelsey Soccio.
   
  34:25
  Další trest pro český výběr. Dvě minuty si míří odpykat také Kristýna Pacalová (CZE), a to za podražení.
   
  31:22
  Český tým střídá téměř v polovině utkání brankářky! Blanku Škodovou nahrazuje Kristýna Bláhová.
   
  28:04
  Znovu jsou to Češky, které jdou do čtyř a musí se bránit. Dvouminutový trest si odsedí Lucie Manhartová (CZE), a to za nedovolené bránění.
   
  20:49
  Přesilovku si na začátku druhé třetiny zahrají i Češky! Obránkyně Yvonne Rothemundová (GER) je potrestána menším trestem za hákování.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Po první třetině odchází do kabiny spokojenější tým pod vedením trenéra Vozáka. Češky dokázaly ubránit první oslabení a hned po návratu Kláry Chmelové z trestné lavice otevřely skóre utkání zásluhou přesné střely Simony Studentové. Do druhé třetiny tak Češky vstoupí s těsným náskokem.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  17:02
  Další trest pro Češky. Na trestnou lavici míří na dvě minuty za hákování Martina Zedníková (CZE).
   
  13:16
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češky ustály první oslabení a hned po návratu Chmelové z trestné lavice otevírají skóre utkání po přesné střele SIMONY STUDENTOVÉ, které nahrála právě vracející se Chmelová. Asistence: Klára Chmelová.

  Zuzana Spurná

  Branky a nahrávky: 39. Klugeová (Socciová) – 14. Studentová (Chmelová), 44. Herzigová (Polenská)


  Německo: Flötgenová (Alblová) – Heiseová, Graeveová, Rothemundová, Gleiβnerová, Bartschová, Socciová – Bysziová, Anwanderová, Zomová, Eisenschmidová, Hahnová, Lanzlová, Karpfová, Kantersová, Richterová, Klugeová, Nixová, Schmidová, Lan Yee Chiuová.
  Česko: Škodová (Bláhová) – Tejralová, Erbenová, Škrdlová, Herzigová, Zedníková, Pacalová, Horálková, Martinů – Chmelová, Topolská, Polenská, Studentová, Hymlárová, Povová, Tomasco, Smetková, Patočková, Manhartová, Mlýnková, Dýcková.

  Rozhodčí: Paule – Bauerová, Männleinová