Finsko – Česko 4:0 (kon.)
konec
Finsko
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Česko
Sobota 05.11.2016, 15:00 • Trio Areena Tikkurila • Reprezentace do 19 let
Předzápasové kurzy: 1.54 4.5 4.17
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu. (16:59:31)
   
  Poslední ze tří zápasů čeká českou devatenáctku v neděli od 12 hodin, a to znovu v jiném městě. Tentokrát v Espoo.
   
  Druhé utkání s Finskem českému výběru příliš nevyšlo. Češi už po první třetině prohrávali o tři góly, na začátku druhé třetiny navíc domácí přidali čtvrtou branku. Hra se pak poměrně vyrovnala, čeští junioři ale nedokázali najít recept na finského brankáře.
   
  Konec zápasu.
   
  43:48
  Na trestnou lavici míří další z Čechů, a to Matouš Bělohorský na dvě minuty za zdržování hry.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Ve druhé třetině se hra poměrně vyrovnala, český výběr přesto znovu sledoval puk mizející v brance, když se trefil Nicklas Nousiainen. Češi tak ve třetí třetině budou dotahovat už čtyřgólové manko.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  23:04
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Ani Kloučkovi čisté konto dlouho nevydrželo a Finové přidávají další gól. Skulinku ve výstroji českého brankáře dokázal najít NICKLAS NOUSIAINEN. Asistence: Antti Virtanen, Eetu Luostarinen.
   
  20:01
  Češi na začátku druhé třetiny střídají brankáře. Adama Wolfa nahrazuje mezi třemi tyčemi Milan Klouček!
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Mnohem spokojenější odchází po první třetině do kabin Finové, kteří se během osmnácti minut trefili hned třikrát. Skóre zápasu otevřel Jere Innala, o šest minut později přidal druhý gól Eetu Luostarinen. V posledních dvou minutách první třetiny zvýšil náskok finského výběru Santeri Suistia. Češi tak mají před prostřední částí o čem přemýšlet.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  17:39
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Stejně jako ve včerejším utkání se i tentokrát dostává finský výběr na třígólový rozdíl, tentokrát zásluhou SANTERI SUISTIA. Asistence: Topias Haapanen, Janne Hämäläinen.
   
  12:50
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finové uskakují českému výběru na rozdíl dvou gólů, když na českého brankáře dokázal vyzrát EETU LUOSTARINEN. Asistence: Roni Allén.
   
  10:48
  Tentokrát se dvířka na trestnou lavici otevírají českého hráče. Ondřej Šulek (CZE) si odpyká menší trest za vysokou hůl.
   
  06:29
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Domácí výběr ustál první oslabení a pár minut po návratu Kuiriho do hry otevírá skóre, když na českého brankáře dokázal vyzrát JERE INNALA. Asistence: Oskari Uomala.
   
  01:53
  Češi si velmi brzy vyzkouší své dovednosti v přesilové hře! Za držení protihráče je dvěma minutami potrestán Niko Kuiri (FIN).

  Zuzana Spurná

  Branky a nahrávky: 7. Innala (Uomala), 13. Luostarinen (Allén), 18. Suistio (Haapanen, Hämäläinen), 24. Nousiainen (Virtanen, Luostarinen)


  Finsko: Kaarlehto (Ruusu) – Reunanen (C), Laavainen, Virtanen, Pylkkänen, Suistio, Allén, Pynnönen, Ikonen– Lahtinen, Stråka, Nurmi – Innala, Uomala, Sihvonen – Haapanen, Kuiri, Hämäläinen – Ratinen, Luostarinen, Nousiainen.
  Česko: Wolf (20. Klouček) – Hanousek, Kaňák, Furch, Husa, Pospíchal, Haman, Valík – Vracovský, Pavlík, Šulek – Guman, Dvořák (C), Dufek – Bělohorský, Dymáček, Wágner – Fryšara, Heinrich, Janele – Bečvář.

  Rozhodčí: Vikman, Pajula – Mattlar, Niittylä