Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 2:1 (kon.) | Kunlun – Petrohrad 3:5 (kon.)
Toljatti – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Kazaň – Soči 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 6:5 (po pr.)
Jokerit – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Záhřeb – Omsk 1:4 (kon.)
Amur Chabarovsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
CSKA Moskva
Čtvrtek 01.12.2016, 10:30 • Platinum Arena • KHL

Československá účast

Tomáš Zohorna (CHA) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:38
    Jan Kolář (CHA) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:35 (12:43:50)

Je dobojováno, CSKA Moskva otáčí vývoj zápasu, po výhře 2:1 tak bere plný počet bodů. O vítěznou branku se ve třetí třetině postaral přesilovkovou trefou Vjačeslav Osnovin. To je pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji přímený zbytek dne!

59:53
    Nejspíš poslední střela domácích mířila jen do bloku, puk letí až na polovinu Amuru.

59:39
    Tečovaný kotouč zamířil mimo mantinely, domácí trenér si bere oddychový čas.

59:13
    Metsola míří z brány, domácí to zkusí v šesti bruslařích!

58:28
    Střelu Žarkova zpoza obránce bez problémů kryje Metsola. Půjde finský gólman z brány?

58:04

57:23
    Tělegein dlouho váhal, co s pukem udělá, následně jen přihrál za branku, kde o kotouč Moskevští přišli.

56:23
    Na levé straně dostal nabito Petrov, ten tentokrát promáchl.

56:09
    Byvalcev (CHA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

54:53
    Po bekhendovém zakončení Tělegina se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal jeden z hostů, v dobré pozici ovšem zamířil bekhendem jen do hrudníku Metsoly!

54:06
    Kapustin se natlačil až přímo před Sorokina, puk ale po jeho zásahu zamířil daleko od brankové čáry.

53:42
    Malevič bude rozehrávat další akci Amuru, tomu už nezbývá mnoho času.

52:27
    Popov střílel z otočky bekhendem, tento pokus se mezi tři tyče nevešel, domácí tak stále drží šanci na vyrovnání.
    51:25 Vjačeslav OSNOVIN - 1:2

51:25
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení díky krásné akci na jeden dotyk. Puk putoval od Petrova k Popovovi, který našel v mezikruží skvěle postaveného VJAČESLAVA OSNOVINA. Ten v obrovské příležitosti nezaváhal, zamířil přesně nad lapačku domácího brankáře. Asistence: Alexander Popov, Kirill Petrov.

51:05
    Světlakov si sjel mezi kruhy, jeho skrytá střela jen těsně minula pravou tyč domácí brány!

50:10
    Domácí se podruhé osvobozují, vyrovnaný stav stále trvá.

49:25
    Ramstedt (CHA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

48:30
    Domácí dobře kombinovali v útočném pásmu, avšak následná střela Romanceva k bráně nedolétla – zastavil ji blokující hráč.

47:21
    Petrov v přímočaré akci mířil do vzdálenějšího rohu, jenže od hole obránce Kosmačjova puk odletěl do ochranné sítě.

47:01

46:47
    Další střela domácích mířila vysoko nad, navíc se po mantinelu svezla až na druhou polovinu hřiště.
    45:46 Dobrá příležitost domácích hráčů

45:46
    Po střele Ramstedta vznikl v brankovišti hostí velký závar, Sorokin jen ležel na břiše s roztaženými betony, svou svatyni ovšem uhlídal!

45:16
    Hosté hrají ve čtyřech.

45:12
    Kuusela vypálil jen do zakleknutého obránce moskevského týmu.

45:01
    A další krátká přesilová hra 5 na 3 čeká domácí. Petrov (MOS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

44:29
    Chabarovsk se vlastní nepřesností vyhání z útočného pásma.

43:37
    Hosté už hrají ve čtyřech.

43:31
    Zohorna pálil z velkého nápřahu, trefil ovšem jen znak na hrudi Sorokina.

43:16
    Nyní budou hrát hokejisté Amuru přesilovku 5 na 3. Hostující kapitán Děnisov (MOS) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

43:10
    Aťusovova střela k bráně nedolétla, domácím se početní výhoda nedaří.

42:43
    Malevič rozjíždí další útočnou akci zpoza své brány.

42:19
    Hosté se nyní brání bez problémů.

41:37
    Přesilovou hru si naopak zahrají domácí, protože Ničuškin (MOS) inkasuje 2 minuty za faul kolenem.

41:03

40:47
    Petrov opět číhal u pravé tyče, tentokrát přihrávku na něj obrana domácích vystihla.

40:01

Hosté druhou třetinu zabrali, což vedlo k tomu, že dominovali. O vyrovnávací gól se postaral v přesilové hře střelou na přední tyč Kirill Petrov. Do vedení se mohli hosté dostat minutu před koncem třetiny, krásné kombinaci do prázdné branky ovšem chybělo přesné zakončení.

Další třetina začne přibližně v 12:07!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:18 Další šance hostů

39:18
    Střelu Andronova z levé strany vyrazil Metsola jen do mezikruží, odkud v pádu zakončoval další hráč CSKA, trefil ale pouze betony finského gólmana!

39:05
    Obrovskou šanci nyní spálil jeden z hostujících hráčů. Ten dostal puk na levou stranu, kde před ním zívala odkrytá brána. Hostující hráč ovšem nezakončil dobře – přízemní střelou trefil jen přesouvajícího se brankáře!

39:03
    Ruděnkov (CHA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

38:45
    Andronov se nestihl natlačit před branku, a tak alespoň zkoušel zakončení bekhendem, to si Matsola pohlídal.

38:09
    Stasjuk vyváží puk do útočného pásma, domácí odcházejí střídat.

37:09
    Přihrávku zpoza branky zachytil jeden z domácích obránců, Amur už nutně potřebuje přestávku.

36:02
    Kuusela střílel z bezprostřední blízkosti jen do brankáře, následně končí na ledové ploše.

35:10
    Stasjuk vypíchl puk a mířil na Sorokina, byl ovšem přidržen hostujícím bekem. Rozhodčí zákrok nejspíš neviděli, protože vylučovat nebudou.

34:15
    Tělegin objel bránu Amuru, ale už do ní nestihl zasunout puk.

33:48
    Hosté nyní tlačí domácí celek, ten se prakticky nedostává z vlastního pásma.

32:59
    Nahození Naumenkova musel domácí brankář vidět až na poslední chvíli, výborným zákrokem ale udržel vyrovnaný stav!

31:03
    Nahození Čmychova uvízlo v klubku clonících hráčů, následně vypadlo jen do míst, kde nikdo z hráčů v bílém nehlídkoval.

30:35
    Romancevovu střelu přes obránce hostující brankář viděl, a tak bez problémů zasáhl.
    28:47 Pohledná akce Domácích

28:47
    Malevič si krásně obešel blokujícího hráče, následně chytře nabídl puk na teč Stasjukovi. Puk mířící mezi betony si bohužel pro domácí hokejisty Sorokin pohlídal!
    27:12 Kirill PETROV - 1:1

27:12
    Hosté na úvod druhé třetiny přiložili pod kotel, což nese ovoce. Přesilovková kombinace mířila do mezikruží na Popova, ten se s pukem otočil a přihrál přímo na hůl připraveného KIRILLA PETROVA, na jehož střelu bez přípravy byl Metsola krátký. Asistence: Alexander Popov.

Kuusela (CHA) a Tělegin (MOS) si odsedí 2 minuty na trestné lavici za hrubost.

26:33
    Zohorna v oslabené prověřil hostujícího brankáře, ten betony vyráží.

25:56
    Domácí hasili tlak CSKA faulem. Stalnov (CHA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

25:38
    Metsola musel řešit další střelečcký pokus, tentokrát vyrazil nahození od modré.

25:12
    Maminova střla z vytočení nebyla přesná, navíc postrádala razanci.

24:31
    Ničuškin dokázal vyjet před domácí klec, avšak bekhendem trefil jen hrudník finského brankáře.

23:09
    Ramstedt přejel útočnou modrou, počkal na Kuuselu, jemuž následně nabil. Spolupráce těchto finských hráčů vyústila pouze ve střelu nad branku.

22:12
    Kosmačjov nedokázla vyhodit, a tak tlak CSKA pokračuje.

21:28
    Před brankou domácích nyní vznikl obrovský závar, přesto Metsola nemusel zasahovat.

20:30
    Útočný výpad hostů končí nepřesnou přihrávkou.

20:01

Amur byl v první třetině překvapivě lepším celkem, z čehož dokázal vytěžit také úvodní branku zápasu. O tu se postaral přesným bekhendovým zakončením Vladislav Ušenin. Metsola nemusel řešit žádnou velkou šanci CSKA, naopak za domácí mohl zvýšit v závěru Ruděnkov.

Další třetina začne přibližně v 11:19!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:15
    Romancev pod tlakem krásně našel na pravém křídle najetého Ruděnkova, jehož bekhend mířil jen do náruče připraveného Sorokina!

18:51
    Romancev nemohl uspět proti třem obránců, ti mu bez problémů vzali kotouč.

17:59
    Po vystřelení puku mimo mantinely se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:56
    Hosté se nepřesnou přihrávkou vyhánějí z útočného pásma.
    14:57 Vladislav UŠENIN - 1:0

14:57
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Na tlak hostujícího celku odpovídá Amur tím nejlepším způsobem – úvodním gólem. Litovčenko si všiml najetého VLADISLAVA UŠENINA, kterému přihrál přes šíři pásma. Domácí útočník ani chvíli neváhal, okamžitě vypálil a bekhendem vymetl pavučinky ve vzdálenějším rohu brány. Asistence: Vjačeslav Litovčenko.

14:23
    Druhá formace hostí zatlačila Amur v jeho pásmu, tlak ukončil až Petrov, jemuž se při střele svezl puk z čepele.

13:49
    Ničuškin si šikovně navedl puk na osu kluziště, jenže na poslední chvíli mu do střely sáhl jeden z obránců, a tak puk zamířil do ochranné sítě.

13:19
    Odpískáno zakázané uvolnění hráčů CSKA.

12:58

12:56
    Ještě jednu přešilovkovou střelu musel krýt hostující brankář, ale i pokus Stasjuka udržel v náruči.

12:29
    Jermakov našetřil drahocenné vteřinky v útočném pásmu.

12:03
    Kondratěv pálil od modré po rychlé kombinaci spoluhráčů, našel ovšem jen hruď připraveného Sorokina.

11:12
    Puk letí do středního pásma, hosté ihned po buly vyhazují.

10:58
    Poprvé se bude vylučovat také na straně moskevského celku. Tělegin (MOS) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

09:48
    Kapitán Aťušov pálil od modré, puk se několikrát odrážel před hostující bránou, přesto ho dokázal jeden z obránců CSKA odpálit.

08:51
    Odpískáno zakázané uvolnění hostujícího celku, který je zatím překvapivě pasivnější.

08:20
    Litovčenko nezpracoval dobrou nahrávku, a tak o puk musel bojovat v rohu – neúspěšně.

07:49
    Tělegin se vytočil od mantinelu, následně ale zamířil vysoko nad bránu.
    06:43 Velká šance Nazarova

06:43
    O první velkou příležitost se postaral domácí Nazarov, když jen z křídla sám proti Sorokinovi. Člen čtvrté formace Amuru střílel mezi betony, jenže Sorokin si tuhle variantu zakončení pohlídal!

05:58
    Sledujeme bojovný hokej, který nepřináší téměř žádné zakončení.

05:08
    Další útočnou akci domácích rozjíždí česká zadák Jan Kolář.

04:27
    S nahozením Kuusely neměl Sorokin žádné problémy.

03:55

03:31
    Andronov se snažil vyjet před Metsolu, puk ovšem neudržel na holi.

02:45
    CSKA se nemůže usadit v útočném pásmu, sledujeme třetí vyhození domácího Chabarovsku.

02:33
    A opět puk letí až za bránu Sorokina.

02:17
    Po zablokované střele od modré se domácím daří vyhodit puk.

01:55
    A právě Kosmačjov (CHA) je nyní vyloučen na 2 minuty za podražení.

01:35
    O první střelu zápasu se postaral Kosmačjov, který vypálil po přihrávce Romanceva.

00:56
    Amuru se nepodařilo přejít střední pásmo, takže rozehrává opět od svého gólmana.

00:25
    První útok hostů byl zastaven v rohu hřiště, a tak mohou hrát domácí.

00:01

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – Kondratěv (A), J. Kolář (A), Zub, Aťušov (C), Kosmačjov, Kamalov, Podzinš – T. Zohorna, Ramstedt, Kuusela – Vl. Ušenin, Byvalcev, Litovčenko – Stasjuk, Romancev, Železnov – Dědunov, V. Popov, Nazarov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Ožiganov, Děnisov (C), Jermakov, Kiselevič (A), Panin, Ar. Sergejev, Naumenkov – Kugryšev, Světlakov, Tělegin – K. Petrov, Al. Popov, Andronov (A) – Mamin, Osnovin, Ničuškin – V. Žarkov, D. Kvartalnov, Košelev – Kuzmenko..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva

To hosté si nemohou na nic stěžovat. Ve 37 utkáních nasbírali 78 bodů, za což jsou odměněni první příčkou Tarasovovy divize, pouze SKA Petrohrad je v célé KHL lepší.

Viktor Fasth – 12 zápasů, úspěšnost 90 %

Domácí se krčí na předposledním místě Černyševovy divize, na poslední Novokuzněck mají ovšem velký náskok 17 bodů. Kanadskému bodování tohoto celku vévodí Tomáš Zohorna, který má na svém kontě 9 gólů a 14 asistencí.

Jevgenij Alikin – 1 zápas, úspěšnost 81 %

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 15. Vl. Ušenin (Litovčenko) – 28. K. Petrov (Al. Popov), 52. Osnovin (Al. Popov, K. Petrov)

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – Kondratěv (A), J. Kolář (A), Malevič, Aťušov (C), Kosmačjov, Jelesin, Stalnov – T. Zohorna, Ramstedt, Kuusela – Vl. Ušenin, Byvalcev, Litovčenko – Stasjuk, Romancev, Kapustin – Ruděnkov, V. Popov, Nazarov.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Čmychov, Děnisov (C), Jermakov, Kiselevič (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij, Naumenkov – Scott, Světlakov, Tělegin – K. Petrov, Al. Popov, Andronov (A) – Mamin, Osnovin, Ničuškin – V. Žarkov, D. Kvartalnov, Košelev.