Waregem – Sint-Truiden 2:0 (kon.) | Charleroi – Genk 1:3 (po pr.) | Oostende – Gent 1:0 (kon.)
Sporting Charleroi
1:3 (0:0)
KRC Genk
Středa 14.12.2016, 20:30 • Stade du Pays de Charleroi, Charleroi • Belgický pohár • Čtvrtfinále

Dnešní zápas je tak za námi a prodloužení na jeho rozhodnutí už stačilo. V prvním poločase prodloužení trochu se štěstím dostal míč do brány Karelis, ten samý hráč poté výhru další brankou pojistil na samém konci po parádní akci do prázdné brány. V tu dobu už hrálo Charleroi bez vyloučeného Maty, který stáhl právě unikajícího Karelise. Dál tedy jde Genk, domácí naopak po tomto duel v Beglickém poháru končí.

Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám pěkný zbytek týdne. (22:57:23)

119
    Je tu poslední střídání zápasu, ze hřiště jde hrdina Genku Karelis, na hřišti ho nahradí Dewaest.

117
    Domácí ale měli obrovskou šanci na snížení, protože se ke střele z malého vápna dostal Pollet, ovšem Bizot tuto ránu parádním reflexem vyrazil na roh!
    115. Nikolaos KARELIS - 1:3

115
    Genk právě vstřelil branku!
    A je hotovo – vše nejspíše uzavřel dnešní hrdina NIKOLAOS KARELIS! Nejenže dal hat-trick, ale ještě zařídil červenou pro soupeře. Každopádně teď to měl velice snadné, protože Buffel mu naservíroval míč na hlavu před prázdnou bránu a řecký forvard se nemýlil!

115
    Zápas se tak vyvíjí už celkem klidně, domácí celek se sice snaží, ale v deseti se nemůže dostat tuplem do žádné šance.
    113. Červená karta pro Matu.

113
    Tak toto je velká komplikace pro domácí, protože jdou do deseti! Clinton Mata stáhl unikajícího Karelise, který se poroučel k zemi a sudí musel tasit červenou za zmaření zjevné brankové příležitosti!

110
    Domácí už jsou sice více u míče, ale zatím se nedostávají do žádné šance, Genk zápas hlídá.

108
    Genk zatím zvládá i ve druhé půli prodloužení svoji úlohu velice dobře, drží míč ve své moci a navíc dostatečně daleko od své brány.

106
    Začalo druhé prodloužení.

První poločas prodloužení je tak za námi a lépe jsou na tom po něm hosté – za ty se dnes podruhé prosadil Karelis, když využil společně s Buffelem chyby obrany domácích a poslal svůj tým do vedení. Dokáže Charleroi tento duel ještě zvrátit?

105
    První prodloužení skončilo.

104
    Genk ještě před pauzou podruhé střídá, své účinkování na hřišti pro dnešek končí Samata, nahradí ho Sušić.

102
    Domácí celek se dostává před poločasem prodloužení do tlaku, vidím sérii rohových kopů, ovšem se všemi si zatím obrana kolem Jakuba Brabce věděla rady.

100
    Už máme za sebou 100 minut dnešního duelu a Genk po nich drží vedení, to teď ale musí bránit, protože Charleroi bude mít k dispozici přímý kop.

98
    Genk se snaží hrát jednoduše a nic nevymýšlet, volí tedy nakopávané míče dopředu a tam se ho snaží trochu podržet.

96
    Pochopitelně, domácí se snaží tuto ztrátu vymazat, ale pro dlouhý míč si celkem v pohodě došel gólman Bizot.