Florida – Toronto 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:3 (po pr.)
St. Louis – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 29.12.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásné čtvrteční ráno. (05:26:25)
    První hattrick v kariéře - Robby Fabbri!

Střely - 25:20 (11:5, 9:4, 5:11)

Je za námi konec velmi zajímavého utkání, které bylo plné obratů. Konečné skóre zní poměrně jasně, St. Louis Blues – Philadelphia Flyers 6:3!. Ale pojďme popořádku.

Skóre otevřel ve 4. minutě Simmonds. Domácím se ještě do konce první periody povedlo otočit, když přesilové hry využili Shattenkirk a Fabbri.

V prostřední části mířil přesně pouze Cousins, jehož teči pomohla do branky noha Edmundsona. Stav byl srovnaný 2:2.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe Philadelphii, skóre v pětačtyřicáté minutě obrátil Schenn. O tři minuty později vedli opět hokejisté St. Louis, když se postupně v rozmezí osmdesáti vteřin prosadili Perron a Upshall. Definitivní tečku za výsledkem dal Fabbri, který se trefil dvakrát mezi 56. a 58. minutou.

59:23
    S kotoučem za vlastní brankou je Gostisbehere, utkání se jenom dohrává. Nadšené publikum tleská hokejistům v modrých dresech.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny!

58:26
    Střela od Girouxe mířila na Huttona, který si s ní poradil. Domácí brání tříbrankové vedení, seč jim síly stačí.

58:00
    Hosté hrají v šesti v poli, Mason je na střídačce!

57:54
    Na dvě minuty za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Stastny.

57:36
    Snížit se pokusil Konecny, ale mladý útočník Philadelphie Huttona neohrozil, poněvadž byl jeho pokus zblokovaný do ochranné sítě.

57:32
    O vítězi je rozhodnuto, přesto je potřeba dohrát poslední minutky. Fanoušci v Scottrade Center bouří.
    57:04 Robby FABBRI - 6:3

57:04
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A na led létají čepice, protože ROBBY FABBRI využil přihrávku od Jaškina a trefil se do prázdné branky, čímž zkompletoval hattrick – 6:3! Asistence: Dmitrij Jaškin, Paul Stastny.

56:40
    Hosté jsou v šesti v poli, Mason je na střídačce!

56:11
    Hosté se provinili vůči pravidlům zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Masona.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 16. Shattenkirk (Steen, Tarasenko), 20. Fabbri (Parayko), 46. Perron (Parayko), 48. Upshall (Edmundson, Pietrangelo), 56. Fabbri (Berglund, Jaškin), 58. Fabbri (Jaškin, Stastny) – 4. Simmonds (Konecny, B. Schenn), 25. Cousins (Provorov, Konecny), 45. B. Schenn (Gostisbehere, Simmonds)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester – Tarasenko (A), Lehterä, Steen (A) – Perron, Stastny, Schwartz – Jaškin, Berglund, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – MacDonald, Provorov, Gudas, Del Zotto, Gostisbehere, N. Schultz – Voráček, Giroux (C), Leier – Simmonds (A), B. Schenn, Konecny – Weise, Couturier, Cousins – Ljubimov, Bellemare, VandeVelde.