Florida – Toronto 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Tampa – Montreal 4:3 (po pr.)
St. Louis – Philadelphia 6:3 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Philadelphia Flyers
Čtvrtek 29.12.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásné čtvrteční ráno. (05:26:25)
    První hattrick v kariéře - Robby Fabbri!

Střely - 25:20 (11:5, 9:4, 5:11)

Je za námi konec velmi zajímavého utkání, které bylo plné obratů. Konečné skóre zní poměrně jasně, St. Louis Blues – Philadelphia Flyers 6:3!. Ale pojďme popořádku.

Skóre otevřel ve 4. minutě Simmonds. Domácím se ještě do konce první periody povedlo otočit, když přesilové hry využili Shattenkirk a Fabbri.

V prostřední části mířil přesně pouze Cousins, jehož teči pomohla do branky noha Edmundsona. Stav byl srovnaný 2:2.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe Philadelphii, skóre v pětačtyřicáté minutě obrátil Schenn. O tři minuty později vedli opět hokejisté St. Louis, když se postupně v rozmezí osmdesáti vteřin prosadili Perron a Upshall. Definitivní tečku za výsledkem dal Fabbri, který se trefil dvakrát mezi 56. a 58. minutou.

59:23
    S kotoučem za vlastní brankou je Gostisbehere, utkání se jenom dohrává. Nadšené publikum tleská hokejistům v modrých dresech.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny!

58:26
    Střela od Girouxe mířila na Huttona, který si s ní poradil. Domácí brání tříbrankové vedení, seč jim síly stačí.

58:00
    Hosté hrají v šesti v poli, Mason je na střídačce!

57:54
    Na dvě minuty za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Stastny.

57:36
    Snížit se pokusil Konecny, ale mladý útočník Philadelphie Huttona neohrozil, poněvadž byl jeho pokus zblokovaný do ochranné sítě.

57:32
    O vítězi je rozhodnuto, přesto je potřeba dohrát poslední minutky. Fanoušci v Scottrade Center bouří.
    57:04 Robby FABBRI - 6:3

57:04
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A na led létají čepice, protože ROBBY FABBRI využil přihrávku od Jaškina a trefil se do prázdné branky, čímž zkompletoval hattrick – 6:3! Asistence: Dmitrij Jaškin, Paul Stastny.

56:40
    Hosté jsou v šesti v poli, Mason je na střídačce!

56:11
    Hosté se provinili vůči pravidlům zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Masona.

55:52
    Schwartz si najel do útočného pásma, neváhal a tvrdě vystřelil. Brankář Mason kotouč chytil do lapačky a podržel. Vhazovat se bude v obranném pásmu Flyers.

55:36
    S hokejisty Philadelphie inkasovaná branka zamávala, nyní to budou mít hodně složité. Po komerční přestávce se bude pokračovat.
    55:01 Robby FABBRI - 5:3

55:01
    A troufám si tvrdit, že je rozhodnuto! Náramně to udělal ROBBY FABBRI, který vybojoval puk na levé straně mantinelu, poté si sjel až mezi kruhy, odkud poslal nechytatelnou střelu na bližší tyč – 5:3! Asistence: Patrik Berglund, Dmitrij Jaškin.

54:02
    A opět se situace opakuje.

53:55
    Domácí se proti pravidlům provinili zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Huttona.

53:44

53:33
    Přesilová hra domácího celku pomalu končí. Aktuálně z ní zbývá jedenáct vteřin. Vhazuje se po pravici Masona.

53:05
    Mason musel chytit pokus Stastnyho, který pálil od pravého kruhu, velmi důležitý zákrok brankáře hostů!

52:19
    Do úniku se dostal Simmonds, ale na Huttona si nepřišel, útočníka Flyers navíc křižoval jeden z obránců Blues.

51:44
    Tohle není pro Philadelphii dobrá zpráva. Dvě minuty za podražení dostává Schultz. Přesilovou hru mají domácí.

51:16
    Parayko projel z obranného pásma až po útočné, předal puk Fabbrimu, který hledal Stastnyho, jenže kotouč od hokejky jednoho z obránců Flyers zamířil do ochranné sítě.

50:34
    Ke střele z prostoru mezi kruhy se dostal Berglund. Švédský útočník ve službách St. Louis přestřelil.

49:54
    Cousins najel do útočného pásma a vystřelil, Hutton ránu vytáhl do rohu, domácí poté vyhodili na zakázané uvolnění.

49:40
    Nepřesná přihrávka z dílny Flyers znamená zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Masona.

49:17
    Od modré čáry střílel Gudas, jenže český zadák ve službách Philadelphie mířil vedle.

49:12
    Hutton si bezpečně poradil se střelou Simmondse, který se ještě poté zapojil do strkanice s obránci St. Louis, nic ostřejšího z toho ale nebude.

48:52
    Edmundson špatně přihrál, takže se domácí sami vyhnali z útočného pásma, což jim ale nevadí. Stále jsou u puku.

48:15
    Od modré čáry to zkusil Voráček, ale jeho střela mířila vedle branky. Kotouč mají na hokejkách domácí.

48:01
    Couturier to neudělal špatně. Dobře stínil Huttonovi ve výhledu, jenže brankář St. Louis si stejně se střelou od modré čáry dokázal poradit. Vhazovat se bude po komerční přestávce v obranném pásmu domácího mužstva.

47:44
    Hosté jsou vývojem evidentně zaskočeni, protože do útočného pásma míří opět hokejisté Blues.
    47:13 Scottie UPSHALL - 4:3

47:13
    Neskutečná tříminutovka, ve které padá třetí gól! Edmundson nahodil puk na branku Masona, jeho střelu tečoval SCOTTIE UPSHALL mimo dosah brankáře Flyers a domácí znovu otáčejí vývoj skóre – 4:3! Asistence:

46:52
    Hostům se nepovedla akce, domácí jdou opět do přečíslení tři na dva, které ale nezvládli. Přesto drží puk v útočné třetině.
    45:53 David PERRON - 3:3

45:53
    A je opět srovnáno, vedení Flyers trvalo pouhých 100 vteřin! Hostům se nepovedlo vyhodit kotouč z obranného pásma, který na modré čáře zachytil Parayko. Obránce domácího týmu nahodil na branku, hokejku do střely vložil DAVID PERRON, po jehož odrazu už mířila černá pryž za Masona – 3:3! Asistence: Colton Parayko.
    44:13 Brayden SCHENN - 2:3

44:13
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Nyní už gól určitě platit bude, hosté se dostávají do vedení! Simmonds si vyměnil kotouč s Gostisbeherem, poté se puk dostal před branku, kam si najel BRAYDEN SCHENN, jenž neměl problém prostřelit Huttona – 2:3! Asistence: Shayne Gostisbehere, Wayne Simmonds.

43:59
    Stastny vyjel s kotoučem do středního pásma a poté jej poslal za branku Masona, domácí ušetřili další vteřinky.

43:45
    Philadelphia dosáhla vstřelení gólu, ale rozhodčí předtím pískali. Z pravého kruhu střílel Voráček, krásným zákrokem se prezentoval Hutton, jehož do branky i s pukem dostal Simmonds. Na brankovišti byl zmatek. Rozhodčí se chvilku radili a poté branku neuznali.

43:08
    Kotouč míří až k Masonovi, který svému celku pomáhá s rozehrávkou. Domácí se zatím dobře brání.

42:35
    Dvě minuty za vražení na hrazení si odpyká Jaškin. Početní výhodu mají hokejisté Flyers.

42:15
    Hosté si zahrají přesilovou hru, kterou už několik vteřin rozhodčí signalizují.

41:41
    Poněkud klidný úvod závěrečné periody, s pukem na hokejce Parayko, který se pokusí najít skulinu v obraně Philadelphie.

41:04
    Schwartz byl aktivní na brankovišti, ale nedokázal zamést kotouč za Masona. Následně je pískáno, neboť klubko hráčů zašláplo puk u mantinelu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:29
    S kotoučem za brankou Provorov, mladý obránce Flyers zakládá první útočnou akci v této třetině.

40:01

Střely 20:9 (11:5, 9:4, -:-)

Je za námi druhá dvacetiminutovka, ve které padl jediný gól. Vstřelil jej ve 25. minutě Cousins, takže Flyers dokázali na ledě Blues srovnat na 2:2! Před námi je ještě třetí třetina, která by mohla o vítězi tohoto klání rozhodnout.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52
    Nic podstatného by se už stát nemělo, o puk se bojuje v rohu v obranném pásmu Philadelphie.

39:39
    Tlak domácích sílí, nyní pálil Fabbri, ale střela mu nesedla a šla mimo.

39:13
    Opět skvěle Mason! Tentokrát se brankář Flyers dokázal vytáhnout proti střele Shattenkirka.

38:46
    V obrovské šanci se ocitl Steen, který z prostoru mezi kruhy střílel těsně vedle!

38:33
    S kotoučem na holi vstříc ofenzivnímu dobrodružství mířil Steen, ale proti přesile neměl sebemenší šanci.

37:47
    Na druhé straně se Hutton musel ohánět po střele Voráčka, kterou ještě nepříjemně zkoušel tečovat Leier.

37:14
    Střelu od Parayka musel Mason vyrazit pravým betonem. Tohle byla velmi tvrdá střela od obránce Blues.

35:00
    Pět minut do konce druhé třetiny drží kotouč na polovině hřiště domácí hokejisté.

33:28
    Opět se nehraje. Tentokrát je na vině ofsajd Flyers. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:11
    Mason si připsal další těžký zákrok po střele Pietrangela z hranice levého kruhu!

32:46
    Do útočné třetiny najel Fabbri, který chtěl ještě vylepšit situaci přihrávkou na Jaškina, který už s takovou variantou nepočítal.

32:10
    Je pískán ofsajd St. Louis, pokračovat se bude po komerční přestávce.

Střely: 15 – 7

31:42
    Do útočného pásma si najel Jaškin. Jeho střela z pravého kruhu mířila vedle branky, kterou obývá Mason.

31:05

30:38
    Těžká minutka pro hosty. Přestože mají přesilovou hru, byli to domácí, kteří se mohli prosadit! Velmi aktivní byl Brodziak, jenž vystřelil v krátkém sledu snad třikrát ze všech možných pozic, ale Masona nepřekonal!

29:41
    Mason dlouhou přihrávkou oslovil na modré čáře Simmondse, který najel do útočného pásma a střelou z pravého kruhu pořádně protáhl Huttona!

29:32
    Bouwmeester to udělal šikovně, když dokázal odpálit kotouč až za Masona. Hosté to musí zkusit znovu.

29:05
    A máme tu další trest. Nyní budou mít výhodu přesilové hry hosté, neboť za hákování byl vyloučen Upshall.

28:43

28:29
    Do útočného pásma si najel Parayko a z pravého kruhu střílel na vzdálenější tyč, bohužel pro domácí těsně minul!

28:13
    Simmonds dokázal pro hosty pošetřit cenné vteřinky, když s kotoučem vjel do středního pásma a pak jej poslal až k Masonovi.

27:56
    Ani další pokus o proniknutí do útočného pásma není pro domácí úspěšný. Tentokrát se provinili ofsajdem.

27:26
    Domácí dlouho kombinovali v útočné třetině, až se s pukem vyhnali do středního pásma. Musí to tedy zkusit znovu.

26:43
    Dvě minuty za nedovolené bránění brankáři si půjde sednout Leier. Přesilová hra pro domácí.

26:12
    Domácí na chvilku zamkli svého soupeře v obranném pásmu, ale nedokázali z toho vytěžit nic než jednu střelu od modré čáry.

25:17
    VandeVelde sestřelil Tarasenka, který se pořádně prolétl, útočník domácího mužstva zůstal po zákroku nezraněn.

24:32
    Domácí se pokoušeli odvolat branku pomocí Coach challenge, která byla neúspěšná. Hokejisté St. Louis tak přichází o možnost vzít si oddechový čas!
    24:32 Nick COUSINS - 2:2

24:32
    Těsně po konci přesilové hry se hosté prosadili! Provorov nahodil kotouč na branku, puk tečoval NICK COUSINS do Edmundsona, který si jej srazil do vlastní branky – 2:2! Asistence: Ivan Provorov, Travis Konecny.

24:27

23:51
    Kotouč je opět až za Masonem, tudy cesta pro Flyers nepovede.

23:18
    A nyní následoval odpal přes celé hřiště, hostům se zatím nedaří v této přesilové hře nijak ohrozit Huttona.

22:54
    Domácí výborně brání toto oslabení, tentokrát dokázali vybojovat vhazování v útočném pásmu, což jim samozřejmě stačí.

22:49
    Voráček a spol. se nedokázali dostat na první pokus do útočného pásma, jelikož je zastavil ofsajd.

22:27
    Dvě minuty za zdržování hry dostal Bouwmeester, který odpálil puk v obranném pásmu mimo led.

22:07
    A opět je pískáno. Tentokrát útočnou akci domácího mužstva zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.

21:59
    Domácí se provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Huttonem.

21:36
    Cousins dostal kotouč na hranici pravého kruhu, odkud vystřelil dost nebezpečně, ale naneštěstí pro Flyers netrefil branku.

21:10
    Na druhé straně se zaskvěl Mason, který vychytal Edmundsona, jemuž mezi kruhy přihrál Schwartz.

20:33
    Hosté na chvilku zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale jelikož nedokázali vystřelit, tak nemohli Huttona nijak ohrozit.

20:01

Druhá třetina za chvilku začne, hokejisté jsou již na ledě.

Střely: 11 – 5

Je za námi první třetina, která nabídla porci tří gólů. Jako první se prosadili hosté, po krásné kombinaci otevřel již ve čtvrté minutě skóre Wayne Simmonds. Domácí nezaháleli a přidali, což se jim vyplatilo. V šestnácté minutě se tvrdou střelou v početní výhodě trefil Kevin Shattenkirk. A pouhých dvanáct vteřin před koncem úvodní periody využil další přesilovou hru Robby Fabbri. Viditelně spokojenější jdou do kabin domácí.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Neskutečná situace. Hokejisté St. Louis měli v útočném pásmu vhazování, na které se postavili v šesti! Brankář Hutton odjel na střídačku, aby uvolnil místo právě jednomu hokejistovi do pole. Stastny vyhrál bully a přihrával doprava, kam si najel Steen, jemuž puk sjel z hokejky!
    19:48 Robby FABBRI - 2:1

19:48
    Domácí hokejisté to ještě stihli, využívají v tomto utkání druhou přesilovou hru! Shattenkirk v samostatném úniku Masona nepřekonal, kotouč se odrazil k Paraykovi, jenž přihrál pod sebe, kam si najel ROBBY FABBRI, který střelou na vzdálenější tyč brankáře Flyers překonal – 2:1! Asistence: Colton Parayko

19:33
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma, přesilová hra bude co nevidět končit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:40
    Hokejisté Flyers brání toto oslabení skvěle, kotouč se jim povedlo vyhodit přes všechny čáry. Domácí to musí zkusit znovu.

17:53
    Ljubimov se snažil zachytit kotouč, ke kterému měl blíže Pietrangelo, jenže jej hákoval, takže si odsedí dvě minuty.

17:34
    Aktivnější jsou nyní jednoznačně domácí, které vstřelená branka velmi povzbudila. Vhazovat se ale bude ve středním pásmu poté, co se hokejisté Blues provinili ofsajdem.

17:16
    Nahození od modré čáry Mason raději skryl v lapačce, neboť domácí útočníci dotírali na brankáře Flyers.

16:33
    Od modré čáry střílel Schwartz, ale domácímu kanonýrovi kotouč ujel, takže jeho pokus mířil vedle a neohrozil Masona.

15:41
    Na druhé straně musel po střele z hranice levého kruhu zasahovat Hutton.
    15:01 Kevin SHATTENKIRK - 1:1

15:01
    A je srovnáno, domácím trvalo osmnáct vteřin, než využili přesilovou hru! Steen na hranici levého kruhu přihrál pod sebe, kde stál KEVIN SHATTENKIRK, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1! Asistence: Alexander Steen, Vladimir Tarasenko

14:52
    Ihned po vhazování střílel z hranice levého kruhu Steen, ale jeho ránu skvěle vytáhl Mason!

14:43
    Dvě minuty za držení protihráče odpyká Giroux. Domácí mají přesilovou hru.

14:19
    Přihrávka z pravé strany na Lehteru byla příliš prudká, finský útočník neměl dostatečnou rychlost, aby puk zachytil.

13:36
    Puk se dostal až za branku St. Louis, o zakázané uvolnění se nejedná, to jen domácí beci čekali na dostřídání útočníků.

13:09
    Na druhé straně se blýskl brankář Mason, který vychytal únik Fabbriho z levé strany! Domácí útočník nedokázal rodáka z Oakville v Ontariu překonat!

12:26
    Do útočné třetiny si najel Voráček, český útočník ve službách Philadelphie tvrdou střelou prověřil Huttona, ten ale odolal.

11:59
    Domácím nyní vypomohl s rozehrávkou Hutton. Hokejisté Blues si ale špatně přihráli, takže následuje zakázané uvolnění. Pokračovat se bude v obranném pásmu St. Louis, a to vhazováním.

11:11
    Oba týmy jsou v plném počtu.

11:00
    I domácí mohli skórovat, Perron nejprve z prostoru mezi kruhy pálil do Masona, jenž střelu vyrazil vedle branky, následně si útočník Blues kotouč dojel, ale nedokázal jej zasunout za brankáře Flyers!

10:28
    Do velké šance se prokličkoval aktivní Schenn, který pálil z prostoru mezi kruhy, ale Huttona nepřekonal!

09:46
    Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách, s pukem na hokejkách míří vstříc ofenzivnímu dobrodružství hokejisté St. Louis.

09:11
    VandeVelde po vhazování podrazil Reavese, který jej sekl přes nohy. Na trestnou lavici putují oba dva.

09:07
    Domácí nezvládli přechod do útočné třetiny. Berglund se provinil ofsajdem, takže nás čeká bully ve středním pásmu.

08:43
    Gostisbehere solem z vlastní třetiny do útočné vzbudil pořádný rozruch, situaci vylepšil přihrávkou na Schenna, jehož střela byla zblokovaná do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Huttona.

07:56
    Na druhé straně byl velmi aktivní Vandevelde, kterému se ale z prostoru mezi kruhy nepovedlo skórovat.

07:13
    Domácí jeli tři na dva, vše na sebe vzal kanonýr Schwartz, kterému se ale nepovedlo trefit branku! Následná dorážka k Masonovi nedoputovala.

06:40
    Perron vjel do útočného pásma, natáhl ke střele, kterou Mason chytil. Útočník Blues poté zbytečně vyvolával konflikt, nutno podotknout, že obránce Philadelphie se nenechali dvakrát pobízet, aby soupeři uštědřili nějakou tu ránu.

05:59
    Tarasenkova formace aktivně operovala v útočném pásmu, ale kotouč uzmout nedokázala. Flyers jsou v defenzívě skvělí.

05:30
    Na druhé straně najel do útočné třetiny Parayko, jehož ránu musel Mason skrýt v lapačce!

05:17
    Hosté opět na chvilku zamkli svého soupeře v obranné třetině, čehož ale nedokázali využít. Voráček a po něm Schultz měli dobré příležitosti, ale nevystřelili.

04:34
    Cousins nahodil kotouč ze středního pásma na Huttona, který jej snadno vyrazil do rohu. Puk přebrali domácí beci.

03:51
    Na druhé straně se domácí ihned pokoušeli odpovědět, ale Perronova střela neměla gólové parametry.
    03:25 Wayne SIMMONDS - 0:1

03:25
    To byla velmi pohledná akce, která dostala hosty do vedení! Schenn přihrával z pravého kruhu přes útočné pásmo na Konecnyho, který neváhal a přihrál do prázdné branky, kde byl aktivní WAYNE SIMMONDS, jemuž nedělalo problémy trefit odkrytou klec – 0:1! Asistence: Travis Konecny, Brayden Schenn.

02:48
    Domácí jsou pasivní v obranném pásmu, hostům se povedlo soupeře uzamknout ve vlastní třetině.

02:16
    Kotouč se po odrazu z levé strany dostal na hranici pravého kruhu, kam si najel Pietrangelo. Jeho tvrdou střelu musel Mason chytit, což se mu povedlo!

01:40
    Další ofsajd. Tentokrát porušili pravidla hokejisté z Philadelphie.

01:06
    Ze středního pásma nahazoval za branku Masona Perron, jenže domácí o puk přišli, takže brankář hostů nemusel zasahovat.

00:29
    Nahození z levé strany bylo následně posouzeno jako ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu, provinili se domácí.

00:06
    Na vhazování byl sice úspěšnější Tarasenko, ale jako první se ke kotouči dostali hosté.

00:01

Aktéři střetnutí jsou již na ledě, diváci hlasitě aplaudují. Co nevidět duel začne.

Jak je v NHL zvykem, utkání začne s drobným zpožděním. Rozhodně se ale máme na co těšit!

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester – Tarasenko (A), Lehterä, Steen (A) – Perron, Stastny, Schwartz – Jaškin, Berglund, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – MacDonald, Provorov, Gudas, Del Zotto, Gostisbehere, N. Schultz – Voráček, Giroux (C), Leier – Simmonds (A), B. Schenn, Konecny – Weise, Couturier, Cousins – Ljubimov, Bellemare, VandeVelde.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u online přenosu z nejslavnější hokejové ligy světa. Milan Šplíchal vás provede utkáním mezi St. Louis Blues a Philadelphia Flyers. Zápas začíná v 02:00.

Hokejisté St. Louis prožívají dobrou sezónu. V pětatřiceti zápasech nasbírali 41 bodů se skórem 98:103 a nacházejí se na třetím místě v Centrální divizi. Klíčovým hráčem mužstva je Vladimir Tarasenko, který je nejlepším střelcem i nahrávačem Blues!

5. David Perron - 19 bodů (9+10)

Hráči Philadelphie nastřádali ve 36 zápasech 44 bodů se skórem 110:108, což jim stačí na pátou příčku v Metropolitní divizi. Flyers nemají stálou formu, střídají vítězství s porážkami. Nechme se překvapit, jak dopadnou proti Blues.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 16. Shattenkirk (Steen, Tarasenko), 20. Fabbri (Parayko), 46. Perron (Parayko), 48. Upshall (Edmundson, Pietrangelo), 56. Fabbri (Berglund, Jaškin), 58. Fabbri (Jaškin, Stastny) – 4. Simmonds (Konecny, B. Schenn), 25. Cousins (Provorov, Konecny), 45. B. Schenn (Gostisbehere, Simmonds)