Lille – AS Excelsior 4:1 (kon.) | Guingamp – Le Havre 2:1 (kon.) | Blois – Nantes 1:2 (kon.)
Besançon – Nancy 0:3 (kon.) | Louhans-Cuiseaux – Dijon 0:2 (kon.) | PSG – Bastia 7:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
7:0 (2:0)
SC Bastia
Sobota 07.01.2017, 21:00Francouzský pohár

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (22:56:00)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 12:14.

7:0. Takový je výsledek dnešního pohárového zápasu. Pařížané byli po celý zápas o mnoho aktivní a přesnou hrou v útočné fázi si vytvořili bezpočet gólových příležitostí. V prvním poločase se nejdříve prosadil kapitán týmu Thiago Silva a povedenou střelou také Adrien Rabiot. Kaňkou na dnešním zápase bude pro domácí předčasné střídání právě kapitána týmu, který nenastoupil do druhého poločasu. Ve druhé části přišlo hned pět branek. Po Nkunkově zásahu se radoval také Motta a z pokutového kopu Lucas. Šestou branku vstřelil po exkluzivní kombinaci Angel Di Maria, aby mohl završit celý zápas zimní posila pařížského celku Julian Draxler, která zakončil samostatný únik.

PSG bez problémů postupuje do další části francouzského poháru.

90+1

90+1
    V poslední nastavené minutě se hosté radovali ze vstřelené branky. Po rohovém kopu dopravil míč do sítě Saint-Maximin, ale radost mu zkazil zdvižený praporek rozhodčího.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase jednu minutu.
    89. DRAXLER - 7:0

89
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Sedmá branka v hostující síti. JULIAN DRAXLER nastupuje dnes poprvé za nový tým a hned skóruje. Po fantastické přihrávce Hatema Ben Arfy se dostal do samostatného úniku. Před brankářem německý fotbalista zpomalil a přehodil ho do horní části branky.

88
    Utkání se již jen dohrává. PSG pouští soupeře do kombinace. Z levého kraje chtěl poslat míč do vápna Danic. Meunier dokázal míč zbrzdit ještě před šestnáctkou.

86
    Hned šest domácích hráčů se pohybovalo před pokutovým územím soupeře. Motta však zastavil akci a po nepřesné přihrávce ztrácí míč.

85
    Domácí začínají polevovat v koncentraci a hosté se také dostávají do hry. Mostefa si přihrával ve středu pole s Keitou, ale akce nikam nevedla.

84
    Thomas Vincensini zachránil svůj tým od sedmé branky. Matuidi zakončoval ze stoprocentní šance a hostující brankář ho dokázal zneškodnit.

83
    Domácí útoční hráči chtějí co nejkrásněji dopravit míč do sítě. Podobně jako to před malou chvíli zkoušel Di Maria, tak nyní zakončoval patou Nkunku, ale trefil balon jen do boční sítě.

81
    Zhruba deset minut před koncem zápasu se dostal k centru aktivní Thomas Meunier. Nyní chtěl ale najít spoluhráče na hranici vápna, ale jeho zpětná přihrávka nebyl přesná.

80
    Marquihos se musel po dlouhé době zapojit do bránění. Rychlý průnik Saint-Maximina odvrátil skluzem.

79
    A na Vincentiho se valila další útočná akce. Vše zazdil útočným faulem Matuidi, který dokonce inkasuje žlutou kartu.

78
    Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Nangis, přichází Cabral.
    77. Di MARIA - 6:0

77
    Tak to byla již exhibiční branka domácího celku. Meunier si vyměnil na pravé straně míč s Ben Arfou, naběhl si do volného místa a mohl v klidu centrovat před branku. Tam byl ANGEL DI MARIA, který měl tolik času, že si mohl přihrávku zpracovat a poté napálit míč do sítě.

Vít Schück

Branky: 31. Silva, 42. Rabiot, 50. Nkunku, 57. Motta, 64. Lucas (pen.), 77. Di Maria, 89. Draxler

Karty:   79. Matuidi (PSG) – 56. Marange (BSA)

Paris Saint-Germain: Trapp – Meunier, Marquinhos, Silva (C) (46. Kimpenbe), Kurzawa – Rabiot (58. Draxler), Motta, Matuidi – Lucas (67. Di Maria), Ben Arfa, Nkunku
    Náhradníci: Areola – Cavani, Di Maria, Draxler, Kimpembe, Maxwell, Verratti

SC Bastia: Vincensini – Djiku, Peybernes, Marange, Bengtsson – Ngando (54. Diallo), Mostefa, Keita, Danic – Saint-Maximin, Nangis (78. Cabral)
    Náhradníci: Charruau – Acheampong, Cabral, Diallo, Raspentino, Triki