NY Rangers – Toronto 2:4 (kon.) | Washington – Chicago 6:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 2:5 (kon.)
Carolina – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 1:2 (kon.)
Arizona – Winnipeg 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
Florida Panthers
2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
New York Islanders
Sobota 14.01.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL
    Hattrick, 500 bodů v kariéře a výhra, John Tavares si nemůže stěžovat.

Z tohoto duelu je to vše, přeji Vám poklidný sobotní den. (04:44:33)
    Časté vylučování, skvělý Greiss a hattrick kapitána Tavarese. Florida v odvetě s NY Islanders padla.

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kindl (FLA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:21
    Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:23.

1. John Tavares (NYI) 3+0
    2. Vincent Trocheck (FLA) 1+1
    3. Nick Leddy (NYI) 1+2.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 29 – 42 (10:5, 11:20, 8:17)
    Zablokované střely: 11 – 10
    Trestné minuty: 21 – 15
    Využité přesilové hry: 1/3 – 0/6
    Bodyčky: 26 – 22
    Vyhraná vhazování: 34% – 66%.

Je dobojováno! Florida vstoupila do třetí třetiny pravou nohou a po necelých dvou minutách hry snížila zásluhou Reillyho Smithe na 2:3. Po Tavaresově trefě ze 48. minuty ale domácí hráči psychicky úplně odešli a zbytek zápasu už strávili zejména před Luongem, jenž si nakonec připsal 37 zákroků. Panterům se tak ani popáté v sezóně nepovedlo prodloužit vítěznou sérii na tři zápasy a především kvůli hattricku Johna Tavarese prohráli sedmý z posledních osmi domácích zápasů.

59:45
    Alan Quine z pravé strany ještě hledal nějakého ze svých spoluhráčů, kteří se v mezikruží ke střele ale neprobili.

59:09
    O vítězi zápasu je rozhodnuto. Není se tak co divit, že na tribunách už jen několik posledních stovek těch nejvěrnějších příznivců Floridy.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:16 John TAVARES - 2:5

58:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    Teď už to hostům vyšlo! Přes Leddyho a Cizikase se puk opět dostal k JOHNU TAVARESOVI, který střelou z dálky pohodlně zkompletoval svůj dnešní hattrick. Asistence: Casey Cizikas, Nick Leddy.

58:08
    Tavaresova střela přes celé hřiště také nebyla dostatečně přesná. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici Greisse.

58:04
    Domácí se u modré čáry provinili přihrávky rukou, hra je tak vykázána doprostřed hrací plochy.

57:52
    Ekbladova střela byla sražena za branku, kde si pro puk dojel Smith. O žádný velký nápor Floridy se ale nejedná.

57:25
    Clutterbuck mohl definitivně rozhodnout, zakončení ze středního pásma ale nasměroval mimo opuštěnou klec.

56:54
    Tak přeci jen se Panteři ještě pokusí vstřelit kontaktní branku. Roberto Luongo míří na střídačku a pouští do hry šestého hráče!

56:38
    Tempo hry pochopitelně výrazně opadlo. Podle projevu domácích hráčů to dokonce vypadá, že se jim už ani nechce tlačit za vyrovnáním.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 10. Trocheck (Jágr, Yandle), 42. R. Smith (Trocheck, Yandle) – 3. Chimera (Beauvillier), 4. Tavares (Leddy, Jo. Bailey), 37. Leddy, 48. Tavares (Jo. Bailey), 59. Tavares (Cizikas, Leddy)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Kindl – Griffith, Trocheck, Jágr – R. Smith, J. Jokinen (A), Marchessault – Sceviour, Sgarbossa, McCann – S. Thornton, MacKenzie (C), P. Thompson.
    New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Pelech, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – R. Strome, B. Nelson, Ladd (A) – Chimera, Beauvillier, Quine – Clutterbuck (A), Cizikas, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Chmielewski, O'Rourke – Miller, Murray

Diváci: 14 352