Mountfield HK – HC Litvínov 6:2 (kon.) | Liberec – Slavia 6:2 (kon.) | Zlín – Jihlava 3:0 (kon.)
Třinec – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Pardubice – Chomutov 3:2 (1:0 po s.n.)
Sparta – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 14.01.2017, 16:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké odpoledne z velké haly pardubické Tipsport areny! Dynamo tady od 16:00 vyzve v rámci 34. kola DHL Extraligy juniorů v důležitém zápase chomutovské Piráty!

Půjde o hodně – Pardubice se ze spodních pater tabulky chtějí pomalu ale jistě vyškrábat nahoru, Chomutov po včerejší prohře naopak vypadl z elitní osmičky, do které se bude určitě chtít rychle vrátit. Oba soupeře dělí v tabulce pouhých osm bodů. První vzájemné utkání těchto týmů v letošním ročníku zvládli lépe Piráti, kteří doma zvítězili vysoko 5:1. Kdo se bude radovat dnes?

PIRÁTI CHOMUTOV

Situace kolem 8. místa tabulky nejvyšší juniorské soutěže je teď pořádně zapeklitá. Piráti jsou v tomto boji také namočení – po včerejší porážce 1:3 v Hradci Králové dokonce vypadli z postupové osmičky. Na deváté příčce ale stále ztrácí pouhých šest bodů na čtvrté místo. Tři body z Pardubic je tak můžou vrátit na pozice zajišťující účast v playoff.

HC DYNAMO PARDUBICE

Na postup do playoff si určitě myslí i pardubičtí junioři. Ti jsou na 12. místě extraligové tabulky momentálně v o něco horší pozici než jejich dnešní soupeř, ztráta na 8. místo však není nikterak markantní. Dynamo půjde do dnešního duelu povzbuzené dobrým výsledkem i výkonem ze čtvrtečního zápasu proti Litvínovu, který ovládlo v poměru 5:0.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Faltys, Horyna, Klinecký, Rudy, Trejbal, Zukal – Dušek, Hoskovec, Kaut, Kubišta, Martinec (A), Petrus, Rohlík (C), Roubal, Štefka, Voženílek (A), Zadina, Zídek

Piráti Chomutov: Pavlát (Strejc) – Buchtela, Hajič, Hlaváček, Kopic, Lidák (C), Novák, Smutný – Adámek (A), Krejčiřík, Lauko, Palička, Polák, Részegh, Rindoš (A), Svoboda, Šilar, Tůma, Wágner

Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý.

00:01

00:20
    František Wágner se po klopýtnutí jednoho z pardubických beků objevil sám před Kloučkem, bekhendem ale přestřelil!

00:32
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš! MIROSLAV ROHLÍK po Duškově přistrčení přebruslil bránícího hráče a přesnou střelou nad Pavlátovo rameno otevírá skóre zápasu! Asistence: Dominik Dušek.

01:22
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lauko – 2 min., držení protihráče).

01:38
    Piráti se osvobozují.

01:49
    Mezi kruhy se po nepřesné rozehrávce domácích dostal Részegh, trefil ale pouze Kloučka.

02:49
    Chomutovští se zatím velice dobře brání, Dynamo nebylo v přesilovce ve vážnější šanci.

03:22
    Lauko už je na ledě, hosté v plném počtu.

03:41
    Puk skončil v rohu za chomutovskou bránou. Ani jeden z týmů neměl zájem hrát, proto rozhodčí přerušil hru.

04:02
    Rudy nahodil puk na bránu přes klubko hráčů, o dorážku se ještě snažil Petrus. Obrana hostí ho ale zpacifikovala dřív, než se dostal ke kotouči.

04:37
    Nepřesná rozehrávka Pardubic – zakázané uvolnění.

05:34
    Tom Polák byl tísněný Zukalem, přesto dokázal vystřelit. Jeho rána šla těsně vedle, Klouček nemusel zasahovat.

06:26
    Trejbal na útočném výletě. Domácí bek vypálil, Pavlát ale jeho pokus vyrazil do rohu.

06:43
    Klouček musel natáhnout svoji rukavici proti velmi nebezpečné střele Krejčiříka v akci dvou proti jednomu! Domácí brankář zapeklitou situaci zvládl s bravurou.

07:51
    Zápas je zatím velmi vyrovnaný, hraje se převážně ve středním pásmu.

08:22
    Pavlátovi teď trochu zavařil poskakující kotouč, který si chomutovský gólman málem srazil až za svá záda. S pomocí obrany ale nakonec plamínek nebezpečí uhasil.

09:29
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Zadina – 2 min., podražení).

09:51
    Hraje se daleko od domácí branky.

10:15
    Lauko kombinoval se Svobodou, druhý jmenovaný mířil z úhlu těsně vedle.

10:46
    Voženílek osvobodil Dynamo, unavená domácí čtveřice může vystřídat.

11:25
    Buchtela našel střílenou přihrávkou po zemi zcela volného Wágnera, proti jeho usměrnění ale dokázal Klouček na poslední chvíli vykopnout svůj beton!

11:29

12:17
    Pavlát teď po kratším tlaku Pardubic raději přerušil hru.

13:28
    Nepřesná Zukalova rozehrávka přešla přes všechny čáry, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Dynama.

13:58
    Rozjetý Lauko zavezl puk do pásma a přesně našel najíždějícího Lidáka, proti jehož sražené střele se musel Klouček natáhnout jak široký, tak dlouhý.

14:48
    Po nebezpečném nahození od modré čáry se dostal odražený puk k Filipu Zadinovi, který v dobré palebné pozici nezazmatkoval a chytrou přihrávkou našel ještě lépe postaveného JAKUBA HOSKOVCE, který neměl sebemenší problém s uklizením puku do odkryté klece! Asistence: Filip Zadina a Václav Zídek.

16:05
    Po druhém gólu Pardubic teď sledujeme klidnější pasáž hry.

16:50
    Pavlát ve své lapačce skryl sice naprosto propagační nahození z neutrální zóny, Pardubice tak alespoň vybojovaly pásmo.

17:39
    Klinecký vystavil na vlastní modré vystavil rozjíždějícímu se Šilarovi.

18:56
    Kopicovu dělovku Klouček vyrazil výborným zákrokem ramenem vysoko nad sebe. Puk se ale z výšku pomalu snášel do prázdné branky, kterou ale z jejího postavení vychýlil Vojtěch Faltys a zabránil tak gólu! Domácím trenérům teď jeho dvouminutový trest určitě nebude příliš vadit.

18:56
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Faltys – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

19:45
    Chomutov byl v přesilovce nebezpečný a byl v několika dobrých palebných pozicích, minimálně v první třetině se však Severočeši gólu nedočkají. Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.

20:00

Po herně vyrovnané první třetině jdou do kabin určitě spokojenější domácí hráči. Ti vedli zásluhou Rohlíka hned od první minuty, jejich vedení pak navíc ještě navýšil Hoskovec. Piráti však vůbec nehrají špatně a určitě pro ně v dalším průběhu zápasu není nic ztraceno.

20:01

20:38
    Piráti si do druhé třetiny přenesli přesilovou hru, zatím se jim ale nedaří usadit v pásmu.

20:56

21:00
    Těsně poté, co se Faltys vrátil na led, proskočil mezi dvěma pardubickými obránci Svoboda. Tváří v tvář Kloučkovi ale nedokázal zakončit lépe, než do ruky domácího gólmana!

21:41
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Horyna – 2 min., podražení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Petrus.

22:29
    Hosté jsou ve své další přesilovce opět nebezpeční a ostřelují Kloučka ze všech pozic. Ten však zatím odolává.

23:20
    Po dlouhém zámku chomutovské přesilovkové formace vyhazuje puk přes všechny čáry Voženílek, tohle oslabení už asi domácí zvládnou bez poskvrnky.

23:41
    Domácí jsou v plném počtu.

24:05
    Chomutov je teď výrazně aktivnější, obrana Pardubic se má co ohánět.

24:59
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Hlaváček – 2 min., hákování).

25:20
    Lidák překazil kombinaci Dynama a nikým neatakován vyhazuje puk až za branku domácích.

26:29
    Pardubicím se přesilovka vůbec nedaří, chomutovská čtveřice teď dokonce vyrazila do přečíslení. Kotouč ale nakonec po odrazu končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici Kloučka, z početní výhody domácích zbývá 18 vteřin.

26:59
    Hosté už jsou v pěti.

27:18
    Trejbal našel dlouhým pasem Zídka, ten ale sám proti přesile čtyř Pirátů nemohl nic vymyslet.

28:00
    Šilar jel sám na Kloučka, těsně před střelou ho ale zahákoval Zadina. Trestné střílení!

28:00
    Piráti právě vstřelili branku!
    DANIEL ŠILAR si navedl puk do bekhendu, prudkou brzdou pak zmátl Kloučka a forhendem zakončoval do prázdné brány!

28:45
    Chomutov po gólu logicky ožil, na pardubickou bránu teď míří střela za střelou.

29:03
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Kaut – 2 min., podražení).

29:29
    Klouček teď zasáhl proti tvrdé Rindošově ráně svou maskou, asi mu bude dlouho zvonit v uších...

29:36
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rudy – 2 min., držení protihráče).

29:36
    Piráti budou hrát 84 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři!

29:44
    První pokus o rozestavení přesilovkové formace hatí Chomutovu ofsajd.

30:04
    Tvrdou Novákovu střelu i následnou dorážku Klouček kryje, pardubická jednička ale zůstává ležet na ledě!

30:04
    Domácí brankář bude po ošetření v pořádku. Do uzavření registrovaného partnerství se mu to zahojí...

30:39
    Piráti střílí ze všech pozic, zatím neúspěšně.

31:03
    Dynamo ve čtyřech!

31:04
    Klouček se rychle přesunul a zasáhl proti Tůmovi, na kterého zívala odkrytá klec!

31:36
    Dynamo dlouhé oslabení přežilo, přesně s jeho koncem navíc ujel Zídek a mířil jen těsně vedle!

32:33
    Pardubice budou muset zkonsolidovat síly, chomutovští hokejisté jsou teď po sérii přesilových her ve velkém laufu.

33:43
    Martinec dojel vyhozený puk a tvrdým příklepem vyzkoušel Pavláta. Ten musel zasahovat po dlouhé době.

34:08
    Tůma mířil z úhlu do růžku pardubické branky, svůj cíl jen těsně minul. Puk se pak od plexi odrazil až do středního pásma.

34:38
    Martinec se objevil v šanci mezi kruhy, tísněný dvěma obránci však nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

35:05
    Filip Palička mířil mezi Kloučkovy betony, ten ale dobře zasáhl hokejkou.

36:00
    Zídek nedokázal vložit svou hůl do Klineckého nabídky na teč, Pavlát puk ukryl ve své rukavici.

36:29
    Buchtela z dobré palebné pozice trefil příklepem jen svého spoluhráče Adámka a to do míst, kde se tělo setkává s židlí.

37:21
    Zukal ve středním pásmu u mantinelu tvrdě, ale čistě dohrál Krejčiříka. Hra se pak posunula o kousek dál a oba hráči si své role vyměnili. Domácí obránce byl po Krejčiříkově ostrém zákroku v rohu chvíli otřesený, za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku.

37:21
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Krejčiřík – 2 min., nedovolené bránění).

37:38
    Zadina měl hlavu nahoře a krásným křižným pasem vyzval ke skórování Kauta, jeho střela se ale pouze otřela o horní tyč!

38:10
    V akci znovu Zadina. Jeho střela Pavlátovi propadla, tygřím skokem ji ale chomutovský brankář dokázal zastavit ještě před brankovou čarou!

39:21
    Do další příležitosti se už v přesilovce domácí nedostali, hosté v plném počtu.

39:52
    Druhá třetina už se zřejmě v poklidu dohraje.

39:59
    Kaut se ještě na závěr pustil do trochu ostřejší výměny názorů s Rindošem, do šarvátky se pak zapojili i ostatní hráči. Na začátku poslední třetiny budou nejspíše rozdány nějaké ty tresty.

40:00

Obraz hry se v prostřední dvacetiminutovce změnil. Větší aktivitou oplýval Chomutov, zejména díky častým přesilovkám se dostával do tlaku a na Kloučka mířilo velké množství střel. Ve 28. minutě snížil na aktuálních 1:2 z trestného střílení Šilar, hosté pak ještě nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3. Třetí třetina bude určitě velmi zajímavá!

40:01

40:25
    Piráti začali tlakem. Rindošova střela šla ale vysoko nad, s nahozením Wágnera pak Klouček neměl výraznější problémy.

40:54
    Zadinova střela se zastavila na Novákových bruslích.

41:40
    Chomutovská obrana teď funguje dobře, ani Štefkův pokus k Pavlátovi neprošel.

42:51
    Polák zavezl puk do pásma Pardubic, proti přesile domácích se ale nedokázal prosadit. Dynamo ale po zisku kotouče pouze vyhazuje přes všechny čáry.

43:41
    Martin Kaut předložil puk do velké šance Zídkovi, ten ale se střelou příliš otálel a jeden z vracejících se chomutovských beků mu stihl do jeho střely vložit hokejku. Pavlát nakonec nemusel zasahovat.

44:01
    Icing Chomutova.

44:37
    Ostrá rána Trejbala od modré mířila těsně mimo!

45:10
    Hoskovec vystihl nepřesnou rozehrávku Smutného a z boku se řítil na Pavláta, v rozhodující chvíli mu však puk přeskočil hokejku.

46:00
    Dynamo hraje ve třetí třetině zatím to, co potřebuje. Puk je většinu času daleko od jeho branky, Piráti se zatím nedostali do souvislejšího tlaku.

47:01
    Zhruba minutu se teď hrálo v obranném pásmu Chomutova, vše ukončil Pavlát přikrytím puku po nahození od modré čáry.

47:21
    Hostující brankář poslal puk do ochranné sítě. Vylučovat se nebude, hrací předmět se totiž předtím otřel o plexisklo.

47:40
    Tak se hosté přece jen dočkali. Rychlonohý JAKUB LAUKO dojel na levém křídle vyhozený puk a z úhlu se natlačil až před Kloučka, odkud zamířil přesně nad jeho rameno! Asistence: Josef Rindoš a Ondřej Buchtela.

48:49
    Chomutovu vlila vyrovnávací branka krev žil, je ho teď plné hřiště.

49:40
    Martinec se snažil vrátit Pardubicím vedení, jeho střela však neměla gólové parametry.

50:03
    Zakázané uvolnění na straně Pirátů.

50:18
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Kopic – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:18
    Jestli chtějí Pardubice tři body, teď v přesilovce mají ideální možnost s tím něco udělat.

50:48
    Pardubičtí zamkli svého soupeře v pásmu, zatím je to ale bez střelby.

51:13
    Kautova přízemní střela se neujala. Piráti pak vyhazují, oba týmy střídají.

52:00
    Dušek se proháčkoval až před Pavláta, byl už ale moc blízko brankáři na to, aby mohl přehodit jeho beton!

52:18
    Hosté se ubránili.

53:02
    Lauko ve středním pásmu sestřelil Voženílka, faul se navzdory protestům domácí střídačky nepíská.

53:37
    Klouček si teď sám trochu zavařil, když nezkrotil nahození z rohu hřiště. Své zaváhání pak ale napravil výborným zákrokem proti Šilarově dorážce!

53:57
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Martinec – 2 min., hákování).

55:00
    Přesilovka se Chomutovu příliš nedaří.

55:57
    Nic se nestalo, domácí v plném počtu.

56:43
    Lauko obkroužil útočné pásmo, obránci Dynamo ho ale odzbrojili.

57:32
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, nicméně bez výraznějších šancí.

58:16
    Hajičovu střelu od modré Klouček pokryl.

58:36
    Ani jeden tým teď nechce udělat chybu, hraje se opatrně.

59:38
    Zápas spěje do prodloužení.

59:48
    Krejčiřík měl zblízka na holi rozhodnutí, Klouček ale zachránil Dynamu alespoň bod!

60:00

Po tříminutové přestávce přijde na řadu prodloužení v novém formátu 3 na 3! Čeká nás velká zábava!

60:01

60:28
    Šance střídá šanci na obou stranách, zatím bez gólového efektu.

60:59
    Zadinova bomba od modré šla jen kousek mimo.

61:23
    Pardubice jsou v prodloužení více na puku.

62:06
    Klouček musel zasahovat proti nebezpečné střele Rindoše, který byl sám mezi kruhy!

62:52
    Rozhodčí v prodloužení pouští hru, na obou stranách prošlo několik velmi sporných zákroků.

63:35
    Dynamo krouží v útočném pásmu...

63:48
    ...není ranky, není branky.

64:04
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Buchtela – 2 min., podražení).

Oddechový čas pro domácí. V přesilovce 4 na 3 budou mít šanci získat bod navíc!

64:22
    Chomutov vyhazuje.

64:41
    Kautova střela šla nad, odraz od mantinelu navíc vyhnal Pardubice z pásma.

64:57
    Nejspíš uvidíme nájezdy. Pavlát teď do lapačky skryl střelu Zadiny.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Pět minut hry navíc o vítězi zápasu nerozhodlo, po úpravě ledové plochy tak uvidíme samostatné nájezdy!

Jako první pojede chomutovský hráč.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Lauko neproměňuje. Chomutovský mladík mířil mezi betony, Klouček ale tento prostor uzavřel.

1. série
    1:0
    Zídek zamířil rychlou střelou a hlavně přesnou střelou nad Pavlátovu lapačku!

2. série
    1:0
    Lidák přestřelil!

2. série
    1:0
    Voženílek vymíchal Pavláta, ten ale stačil na poslední chvíli zasáhnout držadlem hole!

3. série
    1:0
    Rindoš neprocpal puk skrz Kloučkův beton!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
    O zisku extra bodu pro domácí soubor rozhodl hned v první sérii nájezdů VÁCLAV ZÍDEK!

Důležité utkání nakonec zvládly o něco lépe Pardubice. Ty po první třetině vedly 2:0, dobře hrající Chomutov ale dokázal v průběhu zápasu srovnat. Duel pak dospěl až do penaltové loterie, ve které byli šikovnější domácí borci.

Dynamo si dnes za bojovný výkon minimálně bod zasloužilo, nakonec má dva. I Piráti si ale za předvedenou hru zaslouží pochvalu, na východě Čech se dnes hrál skvělý hokej!

Díky za pozornost a při dalším onlajnu z Pardubic se těším na počtenou! (18:35:54)

Karel Málek

Branky a nahrávky: 1. Rohlík (Dušek), 15. Hoskovec (Zadina, Zídek), rozh. náj. Zídek – 28. Šilar (TS), 48. Lauko (Rindoš, Buchtela)