Chicago – Minnesota 2:3 (kon.) | Vancouver – New Jersey 1:2 (po pr.) | Anaheim – St. Louis 1:2 (po pr.)
Buffalo – Dallas 4:1 (kon.) | Boston – NY Islanders 0:4 (kon.) | Detroit – Montreal 1:0 (kon.)
San Jose – Winnipeg 5:2 (kon.) | Los Angeles – Tampa 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Minnesota Wild
Pondělí 16.01.2017, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

V tomto dramatickém zápase se domácí dostali do dvoubrankového vedení, ve druhé třetině Minnesota dokázala vyrovnat. Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:2. V poslední části hry se dokázali prosadit hosté, rozhodující branku vstřelil Jason Pominville. Minnesota vyrovnala klubový rekord v počtu po sobě jdoucích vyhraných zápasů na ledě soupeře. (03:44:29)

59:38
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Suter – 2 min., podražení).

59:24
    Brent Seabrook trefil ránou od modré tyčku branky!

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Chicago se vlastní chybou připravilo o útočné pásmo. Hosté mohou vystřídat.

58:23
    Corey Crawford je na střídačce. Jeho spoluhráči se dostali do postavení mimo hru. Domácí hrají v šesti.

58:10
    Corey Crawford pokukuje po střídačce, svou branku pravděpodobně opustí.

57:49
    Patrick Kane si vybruslil do dobré střelecké pozice, zakončení se mu ale nepodařilo podle představ.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

56:40
    Osobních soubojů začíná přibývat. Rozhodčí nechávají hře volnější průběh.

56:10
    Minnesota Wild dostala hru do středního pásma, domácí se nemohou prosadit a čas jim rychle ubíhá.

55:31
    Brian Campbell má puk za svou brankou. Domácí fanoušci podporují své oblíbence v cestě za vyrovnáním.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny. Domácí hokejisté stále ztrácí jeden gól. Minnesota vede a drží náskok.

54:31
    Artěmij Panarin se dostal do útočného pásma, ale neměl komu přihrát. Zakončit nedokázal. Další nadějná akce končí.

53:20
    Domácí hráči se snaží vyrovnat, pozorně ale hrají hosté. Devan Dubnyk má přehled o hře, hodně mu pomáhají obránci.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. P. Kane (Anisimov, Panarin), 25. P. Kane (Anisimov) – 27. Niederreiter (Mikael Granlund, Brodin), 31. Stewart (Schroeder, Suter), 46. Pominville (Scandella)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, T. van Riemsdyk, Seabrook, Kempný, Rozsíval, B. Campbell – Hinostroza, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Kero, Pánik – Rasmussen, Schmaltz.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Gawryletz, Alphonso