Columbus – Carolina 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 1:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | Dallas – Washington 3:4 (po pr.)
Arizona – Tampa 5:3 (kon.) | Minnesota – Anaheim 5:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:7 (kon.)
San Jose – Colorado 3:2 (po pr.) | Detroit – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Boston 5:1 (kon.)
Ottawa – Columbus 6:7 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Toronto Maple Leafs
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Neděle 22.01.2017, 01:17 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre v Torontu sledovalo 19 544 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:23:08)

3. Mike Hoffman 1+0

Třetí vzájemné utkání Toronta s Ottawou je tedy u konce a do vedení se v tomto minisouboji dostává dnes hostující celek. Senátoři sice zásluhou Bobbyho Ryana vyhráli první třetinu, avšak v druhé měli navrch pro změnu domácí a Tyler Bozak dokázal vyrovnat. Na další trefu se čekalo do 47. minuty, kdy po tečování Kadriho střely mohl radovat Matt Martin, avšak ani toto vedení nebylo rozhodující. Na konci řádné hrací doby totiž Ottawa v přesilové hře odvolala brankáře a odměnou byla vyrovnávací trefa Mikea Hoffmana.

V prodloužení měli více šancí domácí, nicméně ti nedokázali využít dvě nadějná přečíslení a šlo se tak do samostatných nájezdech. Ty byly po třech sériích vyrovnané, neboť se prosadil jen hostující Bobby Ryan s domácím Mitchellem Marnerem. Rozhodovalo se tak ve čtvrtých pokusech. Tyler Bozak neuspěl, Tom Pyatt ano a bylo rozhodnuto. Bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech tak získávají hosté!

Střely na bránu

Toronto Maple Leafs – 33 (7, 15, 7, 4)
    Ottawa Senators – 27 (13, 4, 8, 2)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem vítězné branky je TOM PYATT.

4. série
    1:2
    Rozhodnuto! Tom Pyatt (OTT) jel poměrně pomalu, ale těsně před bránou udělal rychlý manévr do forhendu a zakončil přesně pod břevno.

4. série
    1:1
    Mezi betony teď mířil Tyler Bozak (TOR), nicméně puk se zastavil o Condonovy betony.

3. série
    1:1
    Také Erik Karlsson (OTT) volil střelu, avšak Andersen si pohlídal všechny mezery.

3. série
    1:1
    James van Riemsdyk (TOR) přestřelil. Hosté mohou rozhodnout.

2. série
    1:1
    Odpověď na Marnerův gól měl přinést Kyle Turris (OTT), avšak ten trefil puk poslal do nastavené lapačky.

2. série
    1:1
    Mitchell Marner (TOR) kotouč téměř zastavil na hranici brankoviště a dal gól. Condon byl hodně rozzlobený, avšak sudí se poradili u videa a branka je uznána.

1. série
    0:1
    Na druhé straně nájezdy zahájil Bobby Ryan (OTT), jenž zamíchal pukem a rychlou střelou z forhendu skóroval.

1. série
    0:0
    Jako první se k nájezdu rozjel Auston Matthews (TOR), avšak jeho bekhend skončil v Condonově lapačce.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:49
    V závěru prodloužení to ještě vypadalo na šanci. Dva hráči Toronta se zjevili za obranou soupeře, avšak nakonec si důležitý obranný zákrok připsal Ceci.

64:09
    Erik Karlsson se vydal na krásný výlet přes celé kluziště. Sám se prodral až před Andersena a nakonec ještě oslovil Hoffmana. Jeho střela z mezikruží vylétla těsně nad bránu.

63:42
    Povedená pasáž ze strany Toronta končí střelou do Condonovy hrudi. Po buly se puku ujímají hosté.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 28. Bozak (J. van Riemsdyk, Kadri), 47. M. Martin (Kadri, Gardiner) – 15. B. Ryan (Methot, Neil), 59. Hoffman (E. Karlsson, Phaneuf), rozh. náj. Pyatt