Philadelphia – Montreal 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Edmonton 2:0 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:4 (kon.) | Arizona – Chicago 3:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 5:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 03.02.2017, 03:20 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:20.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části hokejové NHL, v němž ST. LOUIS BLUES přivítá TORONTO MAPLE LEAFS.

Domácí potřebují body jako sůl. Třízápasovou domácí sérii nezačali totiž dobře, když s konkurentem o play-off, Winnipegem Jets, prohráli 3:5. Navíc se Bluesmani až příliš přiblížili na dohled týmům, bojujícím o postupovou osmičku. Po sérii nevýrazných výsledků je tak na čase, aby se St. Louis odpíchlo k lepším výsledkům.

Toronto je bod od postupové osmičky, konkrétně od osmé Philadelphie Flyers, která má ale hned o tři odehrané zápasy navíc! Ve Východní konferenci je o elitní osmičku urputná bitva a bez šancí není zatím ani poslední Detroit, který momentálně ztrácí sedm bodů, ale má o zápas méně, než osmá Philadelphia. Torontu by se tak dnes body z ledu St. Louis náramně hodily!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Edmundson – Perron, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Jakupov, Berglund, Fabbri – Reaves, Barbašev, Upshall.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, J. van Riemsdyk – Co. Brown, Bozak, Komarov – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin..

00:01

00:38
    Jaden Schwartz poslal puk do útočného pásma, kde si najel David Perron, ten i vypálil, Frederik Andersen musel zasahovat.

01:22
    Další zákrok Andersena, která nyní zastavil atak domácích, který zakončil Colton Parayko.

02:15
    Domácí opět v útočném pásmu, Toronto pod drtivým tlakem v úvodu zápasu.

02:42
    Alex Pietrangelo zachytil nahozený puk soupeře a domácí znovu útočí.

03:32
    Nazem Kadri dostává puk do útočného pásma a vypadá to na první útočnou akci hostů.

03:43
    James van Riemsdyk se dostal do zakončení, Jake Allen musel zasahovat, hra přerušena.

04:27
    Connor Brown se dostal k odraženému puku, najel si z levé strany do mezikruží a vypálil, šanci Toronta ale Jake Allen dokázal zneškodnit.

04:54
    Hosté i nadále krouží v útočném pásmu, Jake Allen opět přerušuje hru.

05:45
    Scottie Upshall se snažil natlačit před Andersena, ale v poslední chvíli mu sjel puk z hole a hrají tak hosté.

06:40
    Domácí nahazují puk za branku Toronta, kde o něho nyní svádí urputnou bitvu.

07:45
    William Nylander vybojoval puk ve vlastní třetině a hosté mohou rozehrát.

08:05
    Po chybě v rozehrávce Toronta se do brejku dostal David Perron, který šel sám na Frederika Andersena, jež ho dokázal vychytat!
    08:05 David Perron neuspěl tváří v tvář Andersenovi

08:58
    Bojuje se za brankou Toronta, domácí získávají zásluhou Tarasenka puk.

09:15
    Po přihrávce Tarasenka pálí Jaden Schwartz vedle branky soupeře a domácí ztrácí útočné pásmo.

10:00
    Je za námi úvodní desetiminutovka, která nabídla výtečný hokej, k vidění bylo již několik šancí, stav ale zatím zůstává bezbrankový.

12:12
    Robby Fabbri pálí z levé strany, Andersen ale nemusel zasahovat, puk míří vedle branky Toronta.

12:49
    Ve statistice střel vedou domácí jasně 8:3!

13:08
    Roman Polák bojuje o puk v rohu vlastní třetiny, ale není úspěšný.

13:29
    To až nyní Tyler Bozak získává puk pro Maple Leafs a hosté se mohou vymanit z vlastního pásma.

14:12
    Jake Allen má puk ve své lapačce, po střele Zacha Hymana, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

14:23
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Po vyhraném vhazování se hosté udrželi v útočném pásmu, po zisku puku za brankou přihrává James van Riemsdyk do předbrankového prostoru, odkud pohotově pálí MITCHELL MARNER, který překonal Jake Allena. Asistence: Tyler Bozak a James van Riemsdyk.
    14:23 Mitchell MARNER - 0:1

15:24
    Nepřesný střelecký pokus Gardinera a puk se odráží ven ze třetiny St. Louis.

16:12
    Auston Matthews svádí souboj v útočném pásmu, úspěšnější je ale domácí Colton Parayko.

16:41
    Střela Marinčina míří vedle branky, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

16:55
    Až po další nepřesné střele, tentokrát pálil Bozak, míří puk ze třetiny St. Louis, které tak může bleskově prostřídat.

17:37
    Icing Toronta, které je ale po vstřeleném prvním gólu aktivnější.

17:50
    Další icing Toronta, vhazování znovu před Andersenem.

17:58
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A i gól St. Louis padá po vyhraném vhazování, které stálo na počátku celé akce, kdy se puk dostal na modrou, odtud vypálil ALEXANDER STEEN a puk prošel Andersenovi, před nímž skvělou práci odváděl Paul Stastny, někde mezi betony do branky. Asistence: Kevin Shattenkirk a Paul Stastny.
    17:58 Alexander STEEN - 1:1

18:19
    Prvním vyloučení v zápase, domácí Lehterä zahákoval Komarova a dostává dvouminutový trest.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, puk míří ze třetiny St. Louis.

19:55
    Auston Matthews netrefuje z levé strany branku St. Louis a to je zřejmě to poslední, co jsme v této části zápasu mohli vidět.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, která rozhodně diváky nenudila. Hrál se parádní hokej, obě mužstva se tlačila do zakončení a nakonec jsme se dočkali i gólů. Hosté se po vedoucím gólu dostali do pohody a měli jasnou převahu, nicméně nedlouho po jejich gólu dokázali domácí vyrovnat a tím zastavit rozlet Toronta.

Další třetina začne přibližně v 4:16.

20:01

20:11
    Hra opět přerušena, v úvodu druhé třetiny se ještě krátkou dobu musí domácí bránit ve čtyřech.

20:19

21:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., podražení).

21:30
    Puk míří za branku Toronta, hosté to musí zkoušet znovu.

21:48
    Zatím velmi dobrá hra St. Louis při vlastním oslabení.

22:08
    Paul Stastny a poté i Jaden Schwartz se dostali při vlastním oslabení do zakončení, Frederik Andersen nyní podržel svůj tým.

22:24
    Po vyhraném vhazování se hosté dostali do útočného pásma, Auston Matthews vypálil z pravé strany, Jake Allen chytá a přerušuje hru.

23:03

23:45
    St. Louis neudrželo útočné pásmo, Carl Gunnarsson musí spěchat za pukem, směřujícím do třetiny domácích.

24:10
    Po střele Kevina Shattenkirka, od modré, se Andersen musel posadit na zadek a přesvědčit se, že puk je kdesi pod ním.

25:08
    Toronto nahazuje puk, ale dopředu jdou domácí.

25:45
    Bozak vyhodil puk ze třetiny, ale domácí jako by zavřeli střední třetinu, kde končí většina akcí Toronta.

26:12
    Zakázané uvolnění Toronta, hra se tak stěhuje před Andersena.

26:27
    Aktivita domácích má vyústění ve druhém gólu St. Louis! Roman Polák prohrál souboj v rohu, od zadního mantinelu přihrává Steen, mezi nohama bránícího Matthewse, před branku, kde si již věděl rady PAUL STASTNY. Asistence: Alexander Steen a Alex Pietrangelo.
    26:27 Paul STASTNY - 2:1

27:02
    Parádní individuální akce VLADIMIRA TARASENKA, který se uvolnil na pravém křídle, nabruslil si do lepšího střeleckého postavení, více k mezikruží, odkud vypálil přesně k tyči, nad lapačku bezmocného Andersena. Asistence: Jori Lehterä a Colton Parayko.
    27:02 Vladimir TARASENKO - 3:1

28:09
    Tyler Bozak pálí z pravé strany, ale puk míří vedle branky St. Louis, dobrá obranná práce Tarasenka.

28:32
    Nyní již ale Allen musel zasahovat, po střele Bozaka.

28:49
    Tlak Toronta přerušil ofsajd a následuje komerční přestávka.

29:49
    První vyloučení v sestavě Toronta, za podražení dostává trest Kadri.

30:08
    Domácí po vyhraném vhazování v útočném pásmu.

30:31
    Dělovku Steena, od modré, zablokoval bránící hráč Toronta, domácí i nadále drží útočné pásmo.

30:46
    Vladimir Tarasenko netrefuje z pravé strany branku Toronta.

30:54
    Roman Polák nyní uhlídal Tarasenka, který se hnal k dorážce před branku Toronta.

31:02
    St. Louis využívá přesilovou hru! Celou přesilovku sehráli domácí velmi dobře, v podstatě nepustili soupeře z jeho třetiny, až se dostal puk na levou stranu, kde z voleje prostřelil Andersena COLTON PARAYKO, pro něhož to byl čtvrtý gól v přesilovkách v této sezóně. Asistence: Alex Pietrangelo a Robby Fabbri.
    31:02 Colton PARAYKO - 4:1

31:56
    Objev letošní sezóny AHL, Ivan Barbašev, se blýskl parádním hitem v souboji s Carrickem a následně vybojoval faul, za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Mitchel Marner a domácím se tak nabízí další přesilová hra!

32:05
    Důležitý začátek přesilové hry domácích, kteří se po vyhraném vhazování opět od úvodních sekund usazují v útočném pásmu.

32:32
    Dělovka Tarasenka zamířila do brankové konstrukce!

33:02
    Hosté dostávají puk ze třetiny a mohou prostřídat, také domácí posílají čerstvé síly.

33:56

34:20
    Domácí se dostávají znovu do útočného pásma, velmi snadno, Toronto nedokáže ubránit vlastní modrou.

35:00
    Je tu poslední pětiminutovka druhé třetiny, která hostům vůbec nevychází a po třech inkasovaných gólech jsou blízko porážce.

35:38
    Toronto ve vlastní třetině, domácí se ale zatím nemohou dostat ke střele.

36:31
    Hra přerušena, puk se dostal mimo ledovou plochu.

37:15
    Carl Gunnarsson zablokoval střelu Kadriho a domácí jdou do útoku.

37:22
    Andersen nastavil lapačku proti střele Fabbriho a přerušil hru.

38:08
    Vladimir Tarasenko trochu zapomněl puk za sebou, na pravém křídle, tím dal šanci soupeři zformovat obranný šik.

38:50
    Hra přerušena, jeden z čárových zřejmě dostal pukem do obličeje.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, zranění čárového nebylo vážné, pokračuje se ve hře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině odskočili domácí svému soupeři na rozdíl tří gólů a vzhledem k tomu, že Toronto zatím nijak nedokáže čelit rychlým útokům domácích, zdá se utkání rozhodnuté. Maple Leafs ale mají na případný zvrat celou jednu třetinu, zlepšit se však musí hlavně v obraně, kde to zatím nefunguje příliš ideálně.

Další třetina začne přibližně v 5:13.

40:01

41:00
    William Nylander se dostal do brejku a donutil Jake Allena k zákroku, následný pokus Romana Poláka končí v ochranné síti.

41:41
    Carl Gunnarsson již vyjel s pukem za útočnou modrou, je odpískán ofsajd St. Louis, vhazování ve středním pásmu.

Dnešní utkání sleduje 19 258 diváků.

42:20
    Nahozený puk za branku Andersena dojíždí Kadri, který vybojoval útočné pásmo pro svůj tým.

42:42
    Andesen pravým betonem vyráží střelu Upshalla.

43:35
    Dlouhý pas Marinčina na Bozaka, po střele van Riemsdyka musí Jake Allen zasahovat, hra přerušena.

45:13
    Upshall dostává puk do útočného pásma, následně se dostává i ke střele z levé strany, Andersen má puk kdesi ve své výstroji.

46:27
    Vhazování po levici Allena, hosté úspěšnější a zůstávají v útočném pásmu.

46:45
    Jenže Nikita Zajcev přišel o puk a tím Toronto o útočné pásmo.

47:27
    Torontu se nabízí přesilová hra při vyloučení Berglunda.

48:05
    Toronto drží útočné pásmo.

48:18
    Ale Steen zachytil puk a společně se Stastnym mohou jít do protiútoku, nicméně již nemají síly, tak alespoň pošetřili čas.

49:10
    Poslední sekundy z přesilové hry Toronta, kterou hosté nesehráli vůbec špatně.

49:27
    Toronto v této přesilové hře sráželo množství střel mimo branku, naposledy Nylander s Matthewsem.

50:38
    Roman Polák odstavil Barbaševa od puku ve středním pásmu.

50:41
    Akci Toronta ale zastavil odpískaný ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

51:16
    Hosté drží útočné pásmo, pokus Zajceva míří vedle branky Allena.

51:35
    Jake Allen si v brance St. Louis na nedostatek práce rozhodně stěžovat nyní nemůže.

51:50
    Vladimir Tarasenko nabral puk na hůl a poslal ho ze třetiny.

52:28
    To je zřejmě definitivní rána do vazu Torontu! Hosté byli v posledních minutách aktivnější, častěji se dostávali do zakončení, ale skórují domácí. Po střele od modré se puk odrazil před branku, kde se dokázal, i přes snahu bránícího Kadriho, prosadit dorážkou PAUL STASTNY, pro něhož je to jubilejní gól s pořadovým číslem 200! Asistence: Colton Parayko a Joel Edmundson.
    52:28 Paul STASTNY - 5:1

53:04
    Čárový rozhodčí Murray, který dostal v závěru druhé třetiny pukem do hlavy, zřejmě do levého ucha, odchází z ledu!
    53:04 V závěru druhé třetiny dostal čárový rozhodčí Murray pukem do hlavy, zřejmě do levého ucha a nyní odstupuje ze zápasu.

54:34
    Toronto znovu v útočném pásmu, Parayko zblokoval střelu soupeře od modré.

55:13
    Ve statistice střel jsou domácí lepší – 29:22, ale pokračuje tlak Toronta.

56:15
    Vhazování ve třetině St. Louis vyhrává domácí Jori Lehterä, puk tak míří ze třetiny.

57:16
    Zápas se již pouze dohrává, o vítězi je dnes rozhodnuto.

58:32
    Zakázané uvolnění Toronta, hra se stěhuje před Andersena.

59:00
    Poslední minuta tohoto utkání, puk mají ve své moci domácí.

59:10
    Tarasenko nyní ustál hit od Sošnikova, který se od domácího střelce odrazil jako kdyby byl z papíru.

59:21
    Tarasenko a Sošnikov dostávají tresty za dohrání předchozí situace, kdy hostující hráč vlétl do Tarasenka.

St. Louis slaví, po předchozí domácí prohře s Winnipegem se diváci konečně mohou radovat z výhry svého týmu. Bluesmani získávají velmi cenné body v boji o play-off a hlavně dnešní skvělý výkon je příslibem i do dalších zápasu. Naopak Toronto dnes předvedlo hodně rozpačitý výkon, zejména v defenzivě dnes hosté vůbec nestačili a přidá-li se k tomu i horší ofenziva, není divu, že se hosté dnes prosadili pouze jednou.

Roman POLÁK (TOR) 0+0 0 střel, čas na ledě 17:30

Martin MARINČIN (TOR) 0+0 2 střely, čas na ledě 19:35.

Dnešní utkání sledovalo 19 258 diváků.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:58:09)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 18. Steen (Shattenkirk, Stastny), 27. Stastny (Steen, Pietrangelo), 28. Tarasenko (Lehterä, Parayko), 32. Parayko (Pietrangelo, Fabbri), 53. Stastny (Parayko, Edmundson) – 15. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk)

Rozhodčí: O’Rourke, Leggo – Racicot, Murray

Diváci: 19 258