Mouscron – Oostende 1:2 (kon.) | Kortrijk – Mechelen 0:2 (kon.) | Charleroi – Westerlo 2:1 (kon.)
Gent – Eupen 0:1 (kon.)
KV Kortrijk
0:2 (0:1)
YR KV Mechelen
Sobota 11.02.2017, 20:00 • Guldensporen Stadion (Kortrijk) • Belgická liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vše fanouškům belgického fotbalu přeji krásný sobotní večer. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi KV Kortrijk a YR KV Mechelen.

KV Kortrijk
    Zdá se, že domácí fotbalisté konečně překonali sérii proher, kterou v belgické Jupiler league prožívali. V posledních 2 zápasech totiž získali všech 6 bodů, navíc nasázeli hned 5 branek. Předtím však v lize vyhráli naposledy 4.11.2016. Proto jim v tabulce patří až 10. místo se ziskem 30 bodů z 25 zápasů. V tomto zápase tak jistě budou chtít potvrdit zlepšující se formu, zvláště když hrají na domácím stadionu.

Poslední 3 zápasy:
    St. Lutych – KV Kortrijk 0:3
    KV Kortrijk – Luteren 2:1
    Genk – KV Kortrijk 3:0

Hostující tým je na tom o trochu lépe než domácí, žádná sláva to však také není. Nejlepší období prožívali hráči Mechelen v prosinci minulého roku, kdy z 5 utkání získali hned 13 bodů. V novém roce se jim však nepodařilo výsledky zopakovat a pozvolna tak klesají tabulkou. Momentálně jim patří 7. místo se ziskem 38 bodů.

-10

KV Kortrijk: Sifakis-van Loo, Barbarič, Goutas, D´Haene-Rolland, Chevalier, van der Bruggen-Kage, Saadi, Ouali
    Náhradníci: Kaminski, Kovačevič, Mercier, Pavlovič, Joaozinho, Sarr, Stojanovic, Veldwijk

YR KV Mechelen: Coosemans-Chen, Cocalič, Vitas, Bjelica-Matthys, Rits, Kolovos, Filipovič, Claes-Osaguona
    Náhradníci: Cobbaut, Croizet, Jaadi, Moris, Paulussen, Peffer, Swolfs, Zeroual.

-2
    Hráči obou jsou již na hrací ploše. Domácí budou hrát v červených dresech, hostě oblékli dresy bílé.

1

1
    Sledujeme opatrný úvod. Míč na kopačkách mají hosté a kombinují na své polovině.

3
    KV Mechelen se snaží kombinační hrou dostat do vápna domácích, zatím se jim to však nedaří.

4
    nyní byl k vidění první centr do pokutového území domácích, obrana si s ním však poradila na výbornou.

5
    První roh v dnešním utkání rozehráli hráči Mechelen. Obrana odvrací, následuje další roh.

6
    Po druhém rohovém kopu následoval třetí. Následně byla hra přerušena pro útočný faul, míč tak mají domácí.

7
    Hostující celek si vybojoval volný přímý kop z velice slibné pozice. Brankář domácích si již staví 6-ti člennou zeď.

8
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Nádhera! K míči se postavil UROS VITAS a krásnou ranou obstřelil zeď. Míč letěl přesně k levé tyči a gólman Kaminski se natahoval marně. Hostě tak velmi brzy vedou 1:0.

10
    Hosté jsou stále aktivnější, při následující akci je však zastavil ofsajd.

11
    Domácí hráč Chevalier se dožadoval odpískání rohu. Sudí ho však nevyslyšel.

13
    A to samé se opakuje znovu. Rohu se dožaduje Kage (KOR) a křičí na asistenta sudího. To by si zasluhovalo žlutou kartu.

15
    Máme za sebou první čtvrthodinku a domácí si zatím, s prominutím, ani nečuchli. Hostující obrana pracuje perfektně.

16
    Po pravé straně to zkusil individuálně Matthys (KRT), jeho centr byl však zblokován.

18
    První náznak šance Kortrijku. Vysoký centr si ale bez problémů pohlídal gólman Coosemans (MEC).

19
    Rozhodčí musí hodně uklidňovat domácí hráče. Nyní to byl Chevalier (KRT), který nesmyslně zatáhl za dres jednoho z hostujících borců. Ani nyní žlutou kartu nevidíme.

20
    Tvrdou střelu z hranice vápna vyslal Matthys (MEC), brankář domácích byl připraven.

21
    Domácí si opět koledovali o žlutou kartu. Rolland (KRT) velice nevybíravě zajel do jednoho z hostů, rozhodčí však zůstává v klidu.

23
    První žlutou kartu dostává Dimitrios Goutas (KRT) za zbytečný faul uprostřed hřiště.

25
    Domácí hráči vybojovali roh, který rozehráli na krátko.

25
    Druhou žlutou kartu domácího týmu dostává Hannes van der Bruggen. Musím dodat, že kdyby rozhodčí vytáhl kartu červenou, nebylo by se čemu divit.

27
    Krásnou dalekonosnou střelu z dobrých třiceti metrů nyní musel lapit gólman Coosemans (MEC).

28
    Domácí vyrovnali hru. Míč mají na noze stále častěji, finální fáze jejich kombinací však postrádá přesnost a hosté se zatím bez větších problémů brání.

30
    Teď měli hosté smůlu. Krásnou přihrávku vyprodukoval Rits, byla však mířena do ofsajdu.

30
    Nerad bych předbíhal, ale pokud domácí celek dohraje utkání bez červené karty, bude to malý zázrak. Za další zbytečný zákrok se ale, naštěstí pro domácí, žádná karta neuděluje.

33
    Dlouhý nákop nedokázal Kage (KRT) zpracovat. Míč tak mají hosté.

34
    Kuriózní situace – není míč. Domácí brankář Sifakis se asi půl minuty marně dožadoval od podavačů balónu.

35
    Hosté jakoby chytli druhý dech. Už dlouho teď svírají domácí a snaží se prokombinovat do pokutového území.
    35. Dalekonosná rána hostů

37
    Jen to na tribunách zahučelo. Střela z velké vzdálenosti jen těsně minula branku Sifakise (KRT).

38
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

39
    Z rohového kopu nic nebylo. Brankáč Coosemans (MEC) bude vykopávat.

40
    Již 3. hráč domácích dostává žlutou kartu. Tomislav Barbarič fauloval velice ostře a hosté budou zahrával volný přímý kop ze slibné pozice.

41
    Ofsajd. Rozehrávat budou borci KV Kortrijku.

43
    Slibnou kombinaci hostů zastavuje zbytečný útočný faul.

44
    Krásný centr nyní vyslal Bjelica (MEC), jeho spoluhráč však hlavičkou nasměroval vysoko nad bránu domácích.
    44. Hlavička Filipoviče

45+1
    Domácí se v posledních okamžicích první půle snaží vyrovnat, obě jejich střely však byly zblokovány hostujícími obránci.

45+2

Je za námi první poločas, ve kterém měli více ze hry hosté. Již v 8. minutě otevřel skóre zápasu Uros Vitas, když krásnou ranou z přímého kopu překonal domácího brankáře. Následně domácí přiostřili hru a vyfasovali hned 3 žluté karty. Ve druhém poločasu tak budou muset být opatrnější, zvláště když žlutou kartu mají oba jejich stopeři.

2. poločas zanedlouho začně, hráči obou týmů jsou již na hrací ploše.

46

47
    Ostrý faul hostujícího kapitána Xaviera Chena byl odměněn žlutou kartou.

48
    KV Kortrijk začal druhý poločas lépe než jeho protivník a snaží se o co nejrychlejší vyrovnání.

50
    Hosté se pokusili o rychlý protiútok, finální přihrávka však byla velmi nepřesná.

51
    Nepřesná kombinace domácích dává šanci hráčům Mechelen.

52
    Za ošklivý šlapák dostává žlutou kartu Anthony van Loo (KRT)

53
    Saadi (KRT) poslal do vápna hostů krásný centr, nikdo z jeho spoluhráčů na něj bohužel nedosáhl.

54
    Diváci nyní pískají na hostujícího gólmana Coosemanse. Ten chtěl ušetřit pár vteřin a velice dlouho otálel s odkopem od vlastní branky.

56
    po faulu jednoho z domácích borců bude Mechelen rozehrávat standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti.

56
    Hosté vybojovali roh, domácí obrana si ale poradila na výbornou. Následuje druhý roh.

57
    Barbarič nyní skluzem na hranici vlastního vápna vůbec netrefil míč a zajel do protihráče. Dostává tedy 2. žlutou kartu, což znamená, že v dnešním utkání dohrál.
    57. Červená karta po 2. žluté

59
    UROS VITAS má techniku přímých volných kopů nacvičenou excelentně. Míč poslal přes zeď přesně do pravého horního růžku a gólman domácích tak byl bezmocný. Svým druhým dnešním gólem upravuje stav utkání na 0:2.
    59. VITAS - 0:2

61
    Domácí teď budou muset hodně zabrat, aby zápas alespoň zremizovali. Zatím kombinují na vlastní polovině.

63
    Po sérii nepřesností to domácí zkusili dlouhým nákopem, nebyli však úspěšní.

63
    Střídání v týmu KV Kortrijk; odchází E.Rolland, přichází V.Kovačevic.

65
    Domácí sice mají míč na svých kopačkách, jsou však hluboko na své polovině hřiště.

66
    Domácí teď utkání psychicky nezvládají. Dožadovali se rohu, rozhodčí byl však jiného názoru, a Chevalier (KRT) málem hodil míč po brankáři hostů. Naštěstí si tento čin včas rozmyslel.

68
    Na hřišti teď zůstává po nevinně vypadající srážce ležet jeden z domácích borců a vypadá to, že bude muset střídat.

69
    Zraněným hráčem je Idir Ouali (KRT), který nyní v doprovodu lékařů kulhá ze hřiště do útrob stadionu.

70
    Hra pokračuje, domácí teď chvíli hrají v devíti a málem inkasovali, nepříjemnou hlavičku však gólman Sifakis chytil.

71
    Střídání v týmu KV Mechelen+ odchází Ch.Osaguona, přichází Y.Croizet.

71
    Vynucené střídání v týmu KV Kortrijk, kvůli zranění odstupuje I.Ouali, přichází S.Sarr.

73
    Hosté kontrolují hru, s míčem na kopačkách obléhají pokutové území domácích.

75
    Domácí si přeci jen vypracovali jakýsi náznak šance. Střela však míjí branku gólmana Coosemanse o dobré dva metry.

77
    Hosté teď dobře zahustili území před vlastním vápnem a nepustili domácí do zakončení.

78
    A hosté nikam nechvátají. Jak dlouho se dá zahrávat autové vhazování nám nyní ukázal kapitán Chen (MEC).

79
    Vysoký centr lapil do rukavic brankář hostů a bude rozehrávat.

80
    Hosté teď zbytečně překombinovali zajímavý protiútok a míč nakonec ztratili. Kdyby měl jeden z borců více odvahy a vypálil, bylo by to lepší řešení.

82
    Domácí budou zahrával volný přimý kop asi z 35 metrů. To je zajímavá příležitost.

82
    Střídání v týmu KV Kortrijk, odchází H.Kage, přichází X.Mercier.

82
    Střídání v týmu KV Mechelen, odchází T.Matthys, přichází R.Jaadi.

83
    S hezkým centrem si poradila obrana Mechelenu.

85
    A mohlo to být 3:0! Jeden z domácích obránců ztratil míč, hosté se řítili do rychlého protiútoku a po přesné kombinaci a hezké přízemní střele musel Dimitrios Goutas (KRT) vykopávat míč z brankové čáry. Skóre se tak nemění.
    85. Goutas (KRT) zabránil jistému gólu

86
    Střídání v týmu KV Mechelen, odchází D.Kolovos, přichází L.Paulussen.

87
    Zahrozili i domácí. M.Xavier obdržel přesnou přuhrávku uvnitř pokutového území a svou tvrdou střelu poslal jen těsně na břevno.
    87. Střela těsně na břevno hostující branky

88
    Domácí to ještě nevzdávají a vybojovali roh.

88
    A další rohový kop domácích následuje. Ani z toho se však domácím nepodařilo ohrozit hostujícího gólmana.

90
    Za aktivitu v posledních minutách by si domácí gól zasloužili. S jedovatou střelou měl gólman Coosemans co dělat. Svůj tým však podržel.

90+2
    Hosté drží balón daleko od své brány. Tento zápas už zcela jistě vyhrají.

90+3
    Rozhodčí dává domácím borcům ještě trochu času na to, aby vstřelili svému soupeři alespoň jeden gól.

90+3

Je konec! Z vítězství se raduje hostující družstvo KV Mechelen a nutno dodat, že zaslouženě. Již v 8. minutě se prosadil z přímého volného kopu Uros Vitas a poslal hosty do brzského vedení. Domácí poté hráli velice ostře a vykoledovali si v první půli hned 3 žluté karty. Do druhé půle nastoupili stejně razantně a doplatili na to. Po druhé žluté dostal červenou kartu Tomislav Barbarič (KRT) a hned z následujícího přímého kopu se opět prosadil Uros Vitas. Hosté si poté zkušeně náskok pohlídali. ikdyž se domácí do několika šancí ještě dostali, skórovat se jim nepodařilo a zápas tak skončil 0:2.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:1. Rohy: 3:5. Fauly: 21:14.

To je ode mne pro dnešek vše, užijte si zbytek sobotního večera a u dalších fotbalových přenosů nashledanou. (22:02:00)