Tondela – Marítimo 1:1 (kon.) | Estoril – Sporting 0:2 (kon.) | Rio Ave – FC Ferreira 0:0 (kon.)
CD Tondela
1:1 (1:0)
CS Marítimo
Sobota 25.02.2017, 17:00 • Estádio João Cardoso, Tondela (kapacita: 7.500 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 23. kolo

Vítám vás u on-line přenosu z utkání 23. kola portugalské Primeira Ligy. Na Estádio João Cardoso vyzve domácí CD Tondela CS Marítimo. Výkop je naplánován na 17. hodinu, srdečně vás zvu ke sledování.

Duelem vás provede Milan Šplíchal.

CS Marítimo
    Hostům se naopak daří nad očekávání. Momentálně drží šestou příčku a na pohárové umístění ztrácí pouhé tři body. Klíčem úspěchu je perfektní defenzíva, hráči Marítima obdrželi pouze 16 branek, lépe na tom jsou pouze Porto (11) a Benfica (12).

CD Tondela
    Domácí se nacházejí po dvaadvaceti kolech na poslední příčce se ziskem pouhých 14 bodů. Fotbalisté z třicetitisícového města ztrácí na záchranu pět bodů. Svěřenci trenéra Pedra Marquese mají problém se střílením gólů, zatím se trefili pouze 15x.

5. února | Belenenses – Tondela 0:0
    11. února | Tondela – Feirense 0:1
    17. února | Porto – Tondela 4:0

4 - Wagner
    3 - Jhon Murillo

Vzájemný zápas
    V tomto ročníku se oba celky utkaly v rámci 6. kola, duel zvládli lépe fotbalisté Marítima. Nutno dodat, že výsledek ovlivnila rychlá červená karta Tondely.

25. září 2016 | Marítimo – Tondela 2:0
    B: 27. Éber, 45. Dyego Sousa.
    ČK: 38. Gonçalves.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Tondela: Ramos – Jaílson, Pica, Amorim, Ruca – Tavares – Murillo, Claude, Pedro Nuno, Cardoso – Heliardo.

CS Marítimo: Charles – Cleber, Costa, Martins, Mauricio, Patrick, Sen, Silva, Soares, Sousa, Xavier..

Utkání brzy začne, hráči jsou již na hřišti.

1

2
    Domácí brankář chytá první centr, který letěl z pravé strany.

3
    Ruca srazil míč na rohový kop, ze kterého ovšem žádné ohrožení pro branku Tondely nepřišlo.

4
    Míč drží hosté na polovině hřiště. Snaží se překonat pozornou obranu Tondely.

5
    Zatím jsou hosté viditelně aktivnější, z levé strany přišel další centr, ovšem obrana domácích zůstává pozorná.

6
    Ramos pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, Marítimo je zatím aktivnější.

7
    Tým Tondela právě vstřelil branku!
    JHON MURILLO dostal míč v pokutovém území a tváří v tvář brankáři hostů se nemýlil – 1:0!
    7. Jhon MURILLO - 1:0

8
    Hosté jsou vývojem utkání zaskočeni, přesto se snaží o rychlou odpověď.

10
    Pedro Nuno potáhl míč po levé lajně, přihrál do středu hřiště na Tavarese, který tvrdou střelou minul branku Charlese!

11
    Domácí se tlačí do dalšího útoku, ale nepočínají si zrovna dobře. Ve finální části selhal Cardoso.

13
    Marítimo přežilo další nebezpečnou situaci, domácí nejsou k poznání. Poslední tým tabulky hraje velmi aktivně.

14
    Autor jediné branky upadl ve vápně, ale penalta se nepíská, což domácí nemohou pochopit.

16
    Nepřesná přihrávka, kterou poslal Ruca, znamená, že Marítimo bude mít vhazování.

17
    Z pravé strany centroval Sousa, ale míč proletěl pouze vápnem, nikdo z hostů jej nedokázal usměrnit za Ramose.

17
    Žlutou kartu dostává Pedro (CD Tondela).

18
    Nyní se chvilku nehraje, po úderu loktem se kolem hráče na zemi utvořil kruh několika fotbalistů, rozhodčí bude určitě udělovat žlutá napomenutí.

20
    Hosté zahráli na jeden dotyk, ale nedostali se k tomu, aby ohrozili branku soupeře.

21
    Domácím se nedaří přesně kombinovat, fotbalisté Marítima přicházejí snadno k míči.

23
    Nepřesný centr z pravé strany nemusel Ramos řešit.

24
    Další špatný centr zleva. Hosté se musí zlepšit, pokud chtějí na hřišti Tondely bodovat.

26
    Utkání zatím nenabízí příliš ofenzivní krásy, o míč se spíše bojuje ve středu pole.

27
    Costa se dopustil na polovině hřiště útočného faulu. Míč mají hosté, kteří se snaží překonat pozornou obranu domácího celku.

28
    Tentokrát to byli domácí, kteří se provinili proti pravidlům.

29
    Tondelu zastavil v útočném snažení ofsajd. Mezitím se brankář Charles nechává na hřišti ošetřovat.

30
    Půlhodinka je za námi, domácí vedou o jednu branku a drží míč ve své moci.

31
    Obránce Patrick si seběhl na střed hřiště a levačkou vystrašil Ramose, který ale nemusel zasahovat! Míč letěl o metr vedle branky.

32
    Patrick tentokrát zatáhl míč do vápna, odkud vystřelil, ale ani tentokrát nedokázal překonat Ramose.

33
    Za hosty zatím nejvíce trápí soupeře zejména obránce Patrick, ale ani on zatím nedokázal najít recept na překonání Ramose.

35
    Eli se musel nechat ošetřovat a nyní pomalu kráčí za pomezní čáru.

37
    Do konce první půle zbývá osm minut, domácí drží nadějný náskok a pozorně se brání.

38
    Autor jediné branky leží na hřišti po jednom ze soubojů, vypadá to, že soupeř bude potrestán.

38
    Žlutou kartu dostává Patrick (CS Marítimo).

39
    Obrana hostů musela likvidovat nepříjemný centr Eliho, situaci zvládla. Z následného rohu domácí nezahrozili.

40
    O míč se bojuje ve středu hřiště. Domácím tohle určitě vyhovuje.

41
    Costa běžel zprava do vápna, mohl přihrát pod sebe na Sena, který byl v lepší pozici, ale střílel sám. Bohužel pro hosty velmi nepřesně.

42
    Domácí bojují na hraně svých možností, míč mají sice na kopačkách častěji hosté, ale zatím nedokázali najít recept na pozornou obranu.

43
    Fotbalisté Tondely si přihrávají na své polovině, nikam nespěchají. Do konce prvního poločasu zbývají zhruba dvě minuty.

44
    Náhradníci domácích se připravují za lajnou na příchod na hřiště. Je možné, že se tak stane v brzké době, po jednom ze soubojů se totiž za obličej drží Goncalves.

45
    Centr z levé strany kryje Ramos v klidu do náruče.

45+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

45+2
    Xavier se probíjel do šance, dokázal z levé strany i vystřelit, jenže rána mířila těsně nad!

45+3
    Hosté měli aut, který byl hozen až do vápna. Brankář Ramos míč lapil a vykopl jej mimo nebezpečné území.

45+4

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první půle, která nenabídla mnoho krásy. Do vedení se dostali domácí v sedmé minutě, když se prosadil Murillo. Poté bylo k vidění několik šancí hostů, jenže ani jedna neskončila v brance.

Střely: 3 – 8
    Střely na branku: 2 – 0
    Držení míče: 44% – 56%
    Rohy: 1 – 1
    Ofsajdy: 1 – 0

Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

Aktéři zápasu míří na hřiště, zanedlouho se bude pokračovat.

46

47
    Domácí jsou na míči aktivnější, ale zatím se nedokázali prosadit.

48
    Cardoso naběhl do vápna, obehrál protihráče a technickou střelou na zadní tyč protáhl Charlese!

49
    Z následného rohu nic nebylo, míč mají hosté.

49
    Rohový kop hostů skončil ofsajdem, domácí fotbalisté mají míč na svých kopačkách.

51
    Ramos chytil centr letící z pravé strany. Větší nebezpečí před brankou Tondely zatím nehrozí.

52
    Pica fauloval před vápnem, hosté budou mít k dispozici zajímavou standartní situaci.

53
    Ramos nemusel zasahovat poté, co měli hosté přímý kop. Míč po střele Xaviera letěl nad.

55
    Na středu hřiště leží fotbalista Marítima. Po faulu na jeho osobu budou mít hosté míč.

56
    Hosty zastavil v útočném snažení hvizd rozhodčího, je pískán ofsajd.

57
    Hosté jsou poměrně aktivní, ale nedokáží se prosadit. Chybí jim klid při finálních přihrávkách.

58
    Centr z pravé strany dokázala pozorná obrana Tondely odvrátit na roh. Hosté mají šanci k vyrovnání.

59
    Z něj se ale nic nebezpečného neurodilo.

60
    Marítimo právě vstřelilo branku!

Na rohový kop si naskočil MELO DA SILVA a prudkou hlavičkou nedal Ramosovi šanci – 1:1!
    60. Melo DA SILVA - 1:1

61
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Eli, přichází Wagner.

62
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Cleber, přichází Ghazaryan.

64
    Do konce utkání zbývá něco kolem třiceti minut, stav je vyrovnaný a hosté se snaží zvrátit vývoj!

65
    Do obrovské šance se dostal Pedro, který tváří v tvář Charlese trefil gólmana Marítima!

66
    Pětadvacet minut do konce utkání, fotbalisté Marítima svírají soupeře před jeho pokutovým územím, ale nedokáží se dostat na dostřel branky.

68
    Míč mají v držení domácí, kteří vůbec nikam nespěchají. Zřejmě jim stačí i jeden bod.

70
    Dvacet minut do konce utkání drží míč na svých kopačkách hosté, kteří se pokoušejí zvrátit stav duelu na svou stranu.

71
    Žlutou kartu dostává Xavier (CS Marítimo).

72
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Pedro, přichází Batista.

73
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Costa, přichází Brito.

75
    Patnáct minut před koncem je stav stále vyrovnaný. Utkání moc ofenzivní krásy nenabízí, o míč se bojuje ve středu hřiště.

76
    Hosté se provinili proti pravidlům útočným faulem, přicházejí tak o možnost pokračovat ve svém ofenzivním snažení.

78
    A opět se fotbalisté ve žlutých dresech ženou do útoku, dokáží skórovat?

79
    Penalta pro Tondelu!

79
    Žlutou kartu dostává Soares (CS Marítimo).

79
    Wagner penaltu neproměnil, trefil levou tyčku z jeho pohledu!
    79. Wagner mohl rozhodnout z penalty, jenže trefil tyč!

80
    Domácí jsou zalezlí na vlastní polovině, hosté se snaží najít nějakou mezírku v pozorné obraně.

82
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Cardoso, přichází Murilo.

83
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Xavier, přichází Bessa.

84
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba metr za vápnem. Dokáží z této příležitosti skórovat?

85
    Obrovská smůla pro hosty! K přímému kopu se postavil Bessa, míč orazítkoval břevno a zamířil mimo!

86
    Další ošemetná situace v pokutovém území Tondely, hosté ji však nedokázali využít.

87
    Hosty nyní zastavil ofsajd. Míč tak mají fotbalisté Tondely, kteří nikam nespěchají.

88
    Ramos vykopává míč z vápna, domácí nikam nespěchají a snaží se ubránit bod.

89
    Domácí obránci už ani neví, jak míč odkopávají. Hosté mají k dispozici další rohový kop.

90
    Do vzduchu se pověsil Sousa, ale jeho hlavička mířila nad branku.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+2
    Domácí ještě měli příležitost k tomu, aby rozhodli utkání, jenže míč brankář Charles vyboxoval mimo nebezpečné území.

90+3
    Žlutou kartu dostává Tavares (CD Tondela).

90+3

Je za námi konec utkání, ve kterém nakonec se oba celky rozešly smírně. Ve druhém poločase se jako jediný trefil v 60. minutě Silva, který srovnal skóre na 1:1. Deset minut před koncem pohrdl penaltou domácí Wagner, když trefil tyčku.

Děkuji za sledování přenosu a přeji krásný zbytek víkendu. (18:58:40)

Milan Šplíchal

Branky: 7. Murillo – 60. Silva

Karty:   17. Pedro (TND), 90+3. Tavares (TND) – 38. Patrick (MAO), 71. Xavier (MAO), 79. Soares (MAO)

Neproměněná penalta: 79. Wagner (TND), mimo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:13. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
    CD Tondela: Ramos – Jaílson, Pica, Rafael, Ruca – Tavares, Pedro, Goncalves – Murillo, Eli, Cardoso.
    CS Marítimo: Charles – Patrick, Mauricio, da Silva, Martins – Cleber, Sen, Soares – Costa, Sousa, Xavier.