Omsk – Kazaň 0:2 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 5:4 (po pr.)
Sobota 11.03.2017, 12:00 • Omsk Arena • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítám všechny příznivé ruské KHL. Dnes máme na programu druhý zápas série!

Ak Bars Kazaň zvládla první utkání na ledě Omsku a v prodloužení tak ukořistila první vítězství.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, J. Medveděv (C), Grigorjev, Meňšikov, Orlov, Děrvuk – Pestuško, Sobotka, Lemťugov – I. Michejev, Zubov, Pjanov – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Fajzullin, Juňkov, Booth.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Jarullin, Batyršin, Sidorov – Azevedo, Tkačjov, Sekáč – Golubev, Svitov (C), Archipov – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Lukojanov, Malychin, Varnakov (A) – M. Lazarev..

00:01

00:01
    Kotouč je na ledě a druhé utkání je v plném proudu.

01:06
    Ahnelov se na modré čáře rozhodl pro nahození kotouče do brankového prostoru. Jeho úmysl ale mezi kruhy, kde zasáhl prvního clonícího hráče.

01:49
    Neposedný kotouč se za brankou odrazil od Garipovovy hole před branku, kde naštěstí pro Ak Bars byl připravený Jordán, jenž vyváží kotouč z obranného pásma.

03:03
    Michejev se snažil ukořistit puk v útočném pásmu, leč marně.

03:28
    Pestuško dostal nabídku k pravé tyči, ale Garipov tento úmysl vystihl a stihl utěsnit svou branku.

03:59
    Glinkin na pravém křídle nabral rychlost a snažil se zasunout kotouč okamžitě po objetí branky. Pohotový Furch se stihl přemístit a pravým betonem vrací kotouč do rohu kluziště.

05:07
    Přihrávku ve středním pásmu na pravé křídlo, kde byl Pjanov zachytil na středovém kruhu centr Ak Bars a tak útočná akce Omsku končí.

06:40
    Po krátkém tlaku hostů a následném vyhození Omsku jsou na puku opět hráči Ak Bars, kteří se marně snaží vytvořit tlak.

07:38
    Gustafsson ukázal skvělou souhru s Ahnelövem a zpoza tlaku zvládají rozjet útok Avangardu.

07:49
    Zubov je na buly příliš netrpělivý a je vykázán.

08:07
    Svitov neměl komu rozehrát a proto se s kotoučem vrací zpět za vlastní branku.

08:19
    Archipov zpracoval vysoký oblouček na útočné modré čáře a střelou z ostrého úhlu směrovanou těsně pod horní tyč přestřeluje branku Furcha.

08:20
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Nikolaj Lemťugov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Justin Azevedo – 2 min., hrubost).

09:33
    Chochrjakovovy na levé tyči přeskočil kotouč čepel a z dobré pozice nezvládl zakončit.

10:24
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Damir Musin – 2 min., hákování).

10:28
    Okamžitě po buly spustil Avangard kanonádu, ale ani jedna rána nezaměstnala připraveného Garipova.

11:07
    Další prudkou střelu vyráží Garipov za branku.

11:30
    Meňšikov se na levém hrazení u modré čáry napřáhl ke skvělé střele, která Garipovovi propadla výstrojí a kotouč zamířil těsně vedle pravé tyče za branku.

12:24
    Ak Bars přečkali své první oslabení a vyloučený Musin za hákování je již na ledě.

13:05
    Furch musí být v pozoru! Po nenápadně akci hostů přišla svižná střela ze středu levého kruhu pro vhazování a odraženému kotouči mezi kruhy měl nejblíže Golubev, kterému na poslední chvíli byla přizvednuta hole.

13:45
    Pestuško má k nahozenému kotouči daleko a tak jej přebírají hosté.

14:18
    Pestuško vyjel z rohu kluziště útočného pásma a rychlou střelou zaskočil Garipova, kterému vyskočil kotouč z výstroje, čehož se snažil využít Sobotka, ale s obráncem na zádech neměl klid na zakončení.

14:31
    Útok Avangardu přerušuje hvizd čárových. Je odpískáno postavení mimo hru.

16:08
    První třetina patří jasně domácím, kteří jsou v jednom kuse nastěhování v pásmu Ak Bars.

16:48
    Volný Fajzullin se snažil clonit výhled Garipovovi a případně tečovat kotouč do branky. Střela od modré ale končí sražená do rohu kluziště a Fajzullin se tak ke své příležitosti nedostal.

17:22
    Lemťugov ve vysoké rychlosti po nenápadné zadovce málem nechal kotouč za sebou, což by poslalo hosty do úniku dva na samotného Furcha.

18:01
    Lukojanov si zvládl prohozeném obehrát prvního obránce, ale u druhého a zároveň posledního hráče před Furchem takové štěstí neměl.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát jednu minutu.

19:22
    Archipov nestihl dojet k přiklepnutému kotouči na středovém kruhu včas a v držení jsou opět hráči Omsku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetinu byl jednoznačně více zaměstnaný Emil Garipov, který si poradil s jedenácti střelami, zatímco na Dominika Furcha byly nasměrovány pouhé tři střely.

Statistiky

Střely: 11-3; Přesilovky: 0/1-0/0; Hity: 9-2; Vhazování: 8-4.

20:01

20:06
    Avangard chce navázat na tlak z úvodní třetiny, ale prudký pas končí sražený do hlediště a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

20:24
    Martynov napřáhl z vrchu mezi kruhy, ale na poslední chvíli se rozhodl ještě pro kličku a nakonec se ke střele nedostal.

21:16
    Sobotka výborně clonil před Garipovem a střela jen těsně minula vzdálenější tyč. Hned poté Sobotka vybojoval kotouč v rohu kluziště a na spodku pravého kruhu pro vhazování našel najíždějícího Pestuška, který dokázal z těžké pozice v pokleku nebezpečně vystřelit.

22:21
    Glochov na poslední chvíli vypíchl kotouč napřaženému Juňkovi a posílá hru do středního pásma.

23:34
    Golubev se po propadnutí domácí obrany dostal do úniku a forhendem se snažil roztáhnout Furcha, který si mezírku mezi betony pohlídal a poté stihl zareagovat i pravým betonem po dorážce prvně jmenovaného.

25:10
    Ak Bars vycítili příležitost a ze zajištěné obrany se vydávají do útočného pásma víc a víc.

25:26
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., hákování). Andrei Popov to v útočném pásmu přehnal a zbytečným faulem oslabuje svůj tým. Druhá přesilová hra pro Avangard.

25:59
    Martynův pokus o diagonální pas přes dva hráče Ak Bars v útočném pásmu nevyšel a musí se vracet pro kotouč až do obranné třetiny.

27:08
    Meňšikovova dělovka končí na levém kruhu, kde jí zastavili hosté obětavým vyjetím proti střele.

27:26
    Ak Bars Kazaň přečkala i druhé oslabení a ponaučený Popov za hákování je zpět na ledě.

28:20
    Meňšikov prostřelil ulici ve středním pásmu a trefil přesně položenou čepel Chochrjakova, jenž z nulového úhlu přestřeluje branku. Garipov přečetl úmysl a utěsnil celou bližší tyč.

30:02
    Golubev zaváhal s rozehrávkou a z ničeho nic byl v obklopení dvou hráčů Avangardu.

30:45
    Malychin se dostal do úniku po záchranné žabičce z obranného pásma! Rychlou kličkou vymáchal Furcha a celá levá strana branky byla volná. Když se ale chystal nasměrovat kotouč do odkryté sítě, tak mu kotouč sjel z čepele za branku.
    30:45 Zatím největší šance zápasu.

31:14
    Lemťugov na pravém hrazení útočné třetiny našel rozjetého Sobotku, který bekhendem otestoval Garipova.

31:17
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Zacharčuk – 2 min. + 10 min. osobní trest za nesportovní chování., Zásah do oblasti hlavy a krku).

32:30
    Avangard se nemůže dostat ke střele a tak se Zubov rozhodl o rychlé vyjetí od hrazení do levého kruhu odkud vystřelil na Garipova. Ten vyrážečkou vytěsnil kotouč vysoko do ochranné sítě.

33:06
    Lukojanov se vydal ve vlastním oslabení na útočný výlet a přidal k dobru přibližně deset cenných vteřin.

33:24
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Booth – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Maxim Lazarev – 2 min., krosček).

35:02
    Hra čtyři na čtyři nepřináší žádné větší šance.

35:24
    Booth s Lazarevem jsou již na ledě a hra pokračuje v plném počtu hráčů na obou stranách.

35:42
    Booth dostal přesnou přihrávku na pravý kruh do vysoké jízdy a střelou z první trefil pouze Levý beton připraveného Garipova.

36:30
    Ohtamaa předvedl ve středním pásmu bravurní bodyček, ale při vší smůle Booth nebyl v držení kotouče a je signalizovaná výhoda pro domácí.

36:34
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., nedovolené bránění).

37:32
    Ak Bars se zatím úspěšně brání, ale musí změnit svůj styl hry a udržet emoce na uzdě. Přece jen třetí oslabení ve druhé třetině je moc, při tak důležitém utkání.

38:34
    Ohtamaa si odpykal trest a už je zpět na ledě. Kazaň přečkala další oslabení a hráči Avangardu zatím nemohou najít recept na perfektního Garipova.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:37
    Dělovku Medveděva z vrchu pravého kruhu pro vhazování vyráží Garipov svou vyrážečkou mimo hrací plochu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:01

40:29
    Sobotka zavezl kotouč do útočné třetiny, ale za brankou Pjanov prohrál osobní souboj a v držení jsou hosté.

41:22
    Svižnou střelou Sobotky z mezikruží puk míjí vzdálenější tyč!

42:03
    Furch má kotouč ve své moci po střele Popova, který vybojoval kotouč mezi kruhy.

42:36
    Po řadě přerušení je kotouč opět ve hře, ale sotva se rozběhla časomíra a je tu další zakázané uvolnění.

43:35
    Avangard ukončuje útočné tažení Ak Bars a Medveděv za brankou čeká na příchod čerstvých sil ze střídačky.

45:00
    Domácím se nedaří přestup do útočného pásma. Ak Bars získávají kotouče na modré čáře a okamžitě jej vrací co nejdál od Garipova.

46:18
    Garipov likviduje další pokus, tentokrát se o otevření brankového stavu pokoušel Pjanov.

46:29
    Oba týmy hrají velmi defenzivně. Sem tam se najde nějaká střela, která ale pro brankáře není nijak nebezpečná.

47:57
    Avangard se rychlými přihrávkami dostával do slibné pozice, ale ke střele se nikdo neměl a kotouč získávají hosté.

48:55
    Jordán se dostal za brankou pod tlak a vyhazuje kotouč o mantinel do středního pásma.

50:10
    Dělovka Medveděva málem rozbila ochranné sklo za brankou, od kterého se puk odrazil zpět před branku kam si sjížděl právě Medveděv, ale kvůli blokované holi se k dorážce na pravém kruhu již nedostal.

50:57
    Jordán poslal střelu zápěstím po ledě, kterou Furch vyrazil do rohu obranného pásma Omsku.

51:20
    Osm hráčů bojovalo o kotouč na hranici brankoviště Garipova! Vší silou Ak Bars odevzdávají puk do střední třetiny a uklidňují situaci.

52:40
    Booth dojel vyhozený kotouč jako první, ale i přes protesty čárový rozhodčí vrací hru před Furcha.

54:19
    Lukojanov se ve středním pásmu vyhnul jednomu hráči, ale záhy ho vybruslil Ahnelov, kterýho bodyčkem poslal tvrdě na led!

54:42
    Třetí třetina se opravdu protahuje, opět je odpískáno již po několikáté zakázané uvolnění.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát pět minut a žádný z týmů se netlačí do vyložené šance.

55:28
    Furch ustál střelu z pravého kruhu a pevným postojem ukrývá kotouč ve své výstroji.

55:28
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Juňkov – 2 min., podražení).

56:07
    Ak Bars kombinuje v útočném pásmu, ale zatím jsou vidět pouze přihrávky a žádná střela!

56:30
    Přihrávky jsou očividné a domácí se osvobozují.

56:35
    Kazaň vstřelila branku!
    Je tu první branka zápasu a z pohledu Avangardu nemohla přijít v horší moment! Justin Azevedo vybojoval kotouč za brankou a okamžitě bekhendem jej poslal na pravou tyč, kde byl FJODOR MALYCHIN, který skákavý kotouč z první trefil bravurně mezi Furchovy betony. Asistence: Justin Azevedo a Vladimir Tkačjov.
    56:35 Fjodor MALYCHIN - 0:1

58:30
    Omsk hraje bez brankáře! Furch je na střídačce a dává prostor šestému hráči.

59:01
    Burdasov se doslova a do písmene hrnul do branky, ale Garipov ustál tento souboj a udržel kotouč před brankovou čarou.

Oddechový čas pro domácí.

59:10
    Nahození ze středního pásma mířené na branku Garipov sráží do rohu kluziště.

59:20
    MICHAL JORDÁN pečetí dnešní utkání trefou do prázdné branky.
    59:20 Michal JORDÁN - 0:2

Podle všeho je rozhodnuto.

Dnešní druhé sériové utkání bylo opravdu vyrovnané a opatrné.

V první třetině měli jasně navrch domácí hráči, kteří přestříleli Kazaň 11-3.

Druhá třetina byla o něco klidnější až do chvíle, kdy se Malychin dostal do samostatného úniku a kotouč mu v důležitém momentu sjel z čepele.

Třetí třetina měla podobný průběh jako druhá. Oba týmy nechtěly udělat chybu a tak v Omsk Arena byla vidět velmi defenzivní hra. Při ztrátě kotouče se útočící tým okamžitě stáhl a na modrých čarách vznikala "zeď", kterou bylo téměř nemožné přejít. V samotném závěru byl vyloučený Juňkov, který hasil situaci u pravé tyče Furchovy branky a právě toto z mnoha vyloučení využil v čase 56:35 šťastnou trefou do skákavého kotouče Fjodor Malychin. O dvě minuty později zmařil domácím šance na vyrovnání Michal Jordán, který trefil prázdnou branku, když Furch seděl na střídačce.