Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Winnipeg Jets
Pátek 07.04.2017, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje u sledování dalšího utkání vrcholící základní části kanadskoamerické NHL, v němž Columbus Blue Jackets přivítají Winnipeg Jets. Tak si to nenechte ujít!

COLUMBUS BLUE JACKETS

Ještě před týdnem Jackets reálně bojovali o čelní příčky celé ligy, pak ale přišla série čtyř porážek v řadě, a nyní už je tak jasné, že Columbuští se v prvním kole silnému soupeři nevyhnou – půjdou totiž na obhájce titulu z Pittsburghu! Parta Johna Tortorelly ovšem stále bojuje o možnost začít sérii na domácím kluzišti, o motivaci tak dnes bude mít domácí celek postaráno.

WINNIPEG JETS

Jets posílení o mladého snajpra Patrika Laineho ani letos na postup do play-off nedosáhli a základní část dohrávají už jen z povinnosti. Winnipeg má ve svém jádru několik perspektivních hráčů, celek z vymrzlé Manitoby ale stále trápí slabší obrana a průměrní brankáři – Ondřej Pavelec je zraněný, mladíci Hellebuyck s Hutchinsonem mají úspěšnost zákroků jen těsně nad hranicí 90 %. Winnipežští už nejsou pod žádným tlakem a na jejich výkonech se to projevilo, dnes Jets zaútočí už na šestou výhru v řadě!

Mark Scheifele, 80 bodů (31+49)
    Blake Wheeler, 72 bodů (25+47)
    Patrik Laine, 65 bodů (37+28)

Marko Daňo, 11 bodů (4+7)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Nutivaara, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Harrington, Quincey – N. Foligno, Dubinsky, Atkinson – Saad, Wennberg, Gagner – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson – Hartnell, Jenner, Bjorkstrand.

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – Morrissey, Trouba, Melchiori, Byfuglien, Stuart, Nogier – Perreault, Little, Wheeler – Ehlers, Scheifele, Laine – Copp, Lowry, Armia – B. Tanev, Roslovic, Thorburn.

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Wheler, Miller.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:29
    Ehlers nic nevymýšlel a vyhodil puk do středního pásma, Brandon Dubinsky a Cam Atkinson už zakládají další protiakci Jackets.

00:52
    Druhý jmenovaný Atkinson si ještě prodloužil střídání a dostal se ke střele z ostrého úhlu, jeho projektil ale postrádal přesnost, a debutant Eric Comrie tak byl bez práce.

01:37
    Jets pod tlakem jen vyhodili puk do útočného pásma, domácí bek David Savard teď má spoustu času na rozehrávku a nikam nespěchá.

02:10
    Boone Jenner se dostal k dorážce Quinceyho nahození od modré, Comrie se ale přemístil včas a připsal si povedený zákrok betonem.

03:03
    Josh Anderson se odvážně vydal kupředu po levém křídle a poté zkusil z kruhu vystřelit, strážce svatyně Jets si však i tentokrát poradil.

03:39
    Columbuští v úvodu střílejí doslova ze všech pozic, po nahození Savarda si Eric Comrie připsal už svůj pátý zákrok.

04:08
    Po parádní kombinaci Columbuských na jeden dotek už na Atkinsona zívala odkrytá hostující klec, domácí útočník ale pořádně netrefil puk!

05:03
    Už se hraje dlouho bez přerušení a poprvé v zápase se dostávají do hry i Jets, Mark Scheifele teď navíc zavezl puk do útočného pásma.

05:56
    S Morrisseyho nahozením od modré si Joonas Korpisalo snadno poradil a před námi je komerční přestávka.

06:58
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí jsou za aktivní vstup do zápasu odměněni vedoucím gólem. Kapitán NICK FOLIGNO se zmocnil odraženého puku ve vlastním pásmu, rozjel se po levém křídle a přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Comriemu šanci! Bez asistence.
    06:58 Nick FOLIGNO - 1:0

07:41
    Blue Jackets i nadále pokračují ve svých útočných choutkách a kombinují v soupeřově pásmu, k žádné střele to ale zatím nevedlo.

08:28
    Na druhé straně to po zavezení puku do útočného pásma zkusil Brandon Tanev, s jeho pokusem si však Korpisalo snadno poradil a přerušil hru.

09:21
    Eric Comrie před dotírajícím Calvertem pro jistotu přerušil hru, následovat tak bude další buly v útočném pásmu Jackets.

10:14
    Winnipeg si po komerční přestávce zahraje dlouhou přesilovku, Scott Harrington (CBJ) totiž vyfasoval celkem čtyři minuty za vysokou hůl.

11:03
    Domácí dostali puk do útočného pásma a Boone Jenner teď navíc sbírá další cenné vteřinky v rohu kluziště.

11:46
    Po bídné rozehrávce Jets se ke střele ze zajímavé pozice dostal Kyle Quincey, domácí zadák si ale na Comrieho nepřišel!

12:20
    Bránící Jack Johnson nepustil Laineho do zakončení, hosté však z toho nakonec vytěžili alespoň buly v útočném pásmu. To už je polovina z Harringtonova trestu za námi.

13:06
    Kotouč opět letí až ke Comriemu, hráčům v bílých dresech tato přesilovka zatím ani trochu nevychází.

13:41
    Laine nabil na levý kruh napřaženému Scheifelemu, jeho následná dělovka ale zaduněla jen o zadní hrazení a Jackets se poté opět osvobodili.

13:54
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jets to nakonec ještě před návratem Harringtona na led stihli, máme tak vyrovnáno. Bryan Little nezištně přenesl hru na volného JACOBA TROUBU, jenž střelou pod lapačku překvapil zaskočeného Korpisala. Asistence: Bryan Little a Joel Armia.
    13:54 Jacob TROUBA - 1:1

14:49
    Veterán Stuart to zkusil od modré, Joonas Korpisalo však tentokrát přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.

15:25
    Uplynula sotva minuta a půl od vyrovnávací trefy Trouby a Winnipežští už dokonali obrat! Blake Wheeler obkroužil domácí svatyni a poté se k puku dostal důrazný MARK SCHEIFELE, který už si s klečícím Korpisalem poradil. Asistence: Blake Wheeler, Andrew Copp.
    15:25 Mark SCHEIFELE - 1:2

16:19
    Hosté se velmi účelně brání a ačkoliv v podstatě jen odpalují kotouče, zatím se jim tato taktika vyplácí.

17:07
    Bojovník Calvert objel Comrieho svatyni a poté z otočky zakončil, nicméně Eric Comrie měl dobrý výhled a spolehlivě zakročil.

17:51
    William Karlsson nic nevymýšlel a jen vyhodil kotouč do útočného pásma, Jackets se po dvou inkasovaných gólech s přechodem do útoku trápí.

18:37
    Little ze středního pásma vyhodil černou pryž až ke Korpisalovi, v samotném závěru první třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a zásluhou Nicka Foligna se dostali do vedení. Poté ale Jets vsítili dva góly v rozmezí ani ne dvou minut, a tak má nyní blíže k výhře Winnipeg.

Druhá třetina začne ve 2:02.

20:01

21:03
    Atkinson s Jonesem vybojovali puk na vlastní modré čáře, poté se už ale daleko nedostali a Jets zakládají protiútok.

21:24
    Alexander Wennberg měl po odvážném průniku do mezikruží na hokejce vyrovnání, ležící Comrie ale jeho bekhend vyrazil a poradil si i s dorážkou Gagnera!

22:20
    Ve druhé třetině se hraje prakticky bez přerušení. Do další zajímavé palebné pozice se teď dostal Oliver Bjorkstrand, který ale pořádně netrefil skákavý puk.

23:05
    Scheifeleho nenápadné nahození Korpisalo pro jistotu ukryl ve své výstroji, vhazovat se bude v obranném pásmu Columbusu.

23:49
    Čtvrtá lajna Jackets teď pořádně zatopila hostům s rozehrávkou, pak ale Columbuští selhali a do rychlé protiakce se vydal MATHIEU PERREAULT, který už si věděl s Korpisalem rady. Asistence: Bryan Little.
    23:49 Mathieu PERREAULT - 1:3

24:44
    Harringtonova rána z levého kruhu byla zblokována, načež se hokejistům Jets podařilo dostat puk do bezpečí.

25:40
    Columbus zatím o dva góly prohrává, zatímco jeho tabulkový soused z Pittsburghu rozdílem dvou gólů vede. Pokud by to tak vydrželo až do konce, bylo by jasné, že Jackets by začínali sérii na ledě obhájce titulu.

26:19
    Brandon Saad to zkusil z levého kruhu, Comrie si však zkušeně připsal už svůj 19. zákrok dosavadního průběhu utkání.

27:05
    Veterán Scott Hartnell zavezl touš do útočného pásma, tam ho ale v podstatě jen odevzdal hostujícím obráncům.

27:12
    Tortorellova parta je zpátky ve hře. BRANDON SAAD ujel po pravém křídle, natlačil se až před Comrieho a přesnou střelou z bezprostřední blízkosti také domácího brankáře překonal! Asistence: Oliver Bjorkstrand.
    27:12 Brandon SAAD - 2:3

27:54
    Calvert nahozením z nulového úhlu vybojoval další buly v útočném pásmu, ke kterému však dojde až po komerční přestávce.

28:31
    Blake Wheeler zavezl puk do útočného pásma a poté nabil na pravý kruh volnému Scheifelemu, jehož dělovka orazítkovala břevno!

29:26
    Ještě za námi není ani polovina základní hrací doby a už jsme byli svědky pěti gólů, diváci v Nationwide Areně dnes zatím mají o zábavu postaráno.

30:16
    Jenner se po trmě-vrmě na modré čáře dostal k odraženému puku a vystřelil, jeho pokus ale ke Comriemu nakonec ani nedoletěl.

30:58
    Debutant Roslovic nahodil puk do útočného pásma, kde o něj ale Jets přišli a domácí už zakládají další protiútok.

31:40
    Svěřenci Johna Tortorelly se osvobodili tak chytře, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, hra tak může vesele pokračovat.

32:19
    Brandon Dubinsky teď osvobodil domácí chytrou žabičkou, která doletěla až ke Comriemu, Jackets tak mohou konečně vystřídat.

32:35
    Blue Jackets přidávají druhý gól v rozmezí pěti minut a máme vyrovnáno! Opět se o to postaral důrazný BRANDON SAAD, kterému tentokrát stačilo jen usměrnit zblokovaný pokus Wennberga usměrnit do sítě. Asistence: Alexander Wennberg.
    32:35 Brandon SAAD - 3:3

33:30
    Hra byla po delší době přerušena, a tak bude následovat komerční přestávka, po níž se bude vhazovat před Comriem.

34:17
    Nepovedená rozehrávka Winnipegu skončila na hokejce Kylea Quinceyho, domácí jsou po dvou slepených trefách opět na nohou a svého soupeře jasně přehrávají.

35:12
    Hokejisté Columbusu hostům už dobré dvě minuty vůbec nepůjčili puk, od Saadova gólu se ale k dalším nebezpečným střelám zatím nedostali.

36:02
    Harringtonovo nenápadné nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě, hra bude pokračovat až po další komerční přestávce.

37:01
    A znovu. Seth Jones ze středního pásma nahodil puk směrem k Comriemu, nicméně jeho nahození bylo zblokováno až do ochranné sítě.

37:58
    V samotném závěru druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, kotouč se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.

38:50
    Důrazný Oliver Bjorkstrand se v mezikruží dostal k odraženému kotouči a bez váhání vystřelil, jeho pokus ale výrazně minul Comrieho branku.

39:56
    Josh Anderson ještě stihl vystřelit, jeho dělovka od modré ovšem zaduněla jen o zadní hrazení.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetina přinesla parádní hokej plný zvratů a šancí. Hokejisté Winnipegu záhy po jejím začátku přidali svůj třetí gól a dostali se do trháku, Brandon Saad pak ale díky dvěma slepeným gólům srovnal. Ve třetí třetině, která začne ve 2:57, se tak máme na co těšit!

40:01

40:54
    Hned zkraje třet í třetiny mohl Dustin Byfuglien vyrovnat, jeho dělovku z mezikruží však Korpisalo dokzat polapit.

41:50
    Jennerovo nahození z otočky doletělo přímo do míst, kde stál brankář Eric Comrie, který pro jistotu přerušil hru.

42:44
    Hosté teď zaváhali v obraně a těžit z toho mohl Brandon Saad, který ale ze samostatného úniku na Comrieho nevyzrál!

43:26
    Matt Calvert (CBJ) vyfasoval dvě minuty za hákování, Columbus tak dnes podruhé půjde do čtyř.

44:06
    Hosté si berou promrhaný náskok zpět a opět mají blíže k vítězství. Perreault nabil na vrchol kruhů napřaženému JACOBU TROUBOVI, jehož dělovku Korpisalo i vinou zakrytého výhledu nestihl zastavit. Asistence: Mathieu Perreault a Bryan Little.
    44:06 Jacob TROUBA - 3:4

44:58
    Oliver Bjorkstrand zavezl puk do útočného pásma a přenesl hru na Jennera, jehož střelu z levého kruhu však obětavě zblokoval vracející se Josh Morrissey!

45:50
    Folignovo nenápadné nahození od modré Comrie okamžitě vyklepal ze své lapačky a rozehrál další protiakci Jets, hosté už se ale nikam neženou.

46:46
    Harringtonova rozehrávka nikoho v modrém dresu nenašla, sledujeme hlušší pasáž hry, ve které se ani jednomu týmu nedaří ani kloudně rozehrát.

47:38
    Mark Scheifele vybojoval puk za domácí svatyní a poté nabil na střelu Wheelerovi, jehož pokus z mezikruží ale Korpisalo dokázal zlikvidovat.

49:21
    Hra byla po delší době přerušena a do Nationwide Areny se vrátíme po komerční přestávce.

49:37
    Svěřenci Johna Tortorelly znovu propadli ve středním pásmu a hosté toho dokázali využít. Perreault se zmocnil kotouče a ujel po levém křídle, aby nakonec předložil puk do předbrankového prostoru BRYANU LITTLEOVI a ten si už zakončení vychutnal. Asistence: Mathieu Perreault a Dustin Byfuglien.
    49:37 Bryan LITTLE - 3:5

50:42
    Další Scheifeleho nahození z pravé strany už si Joonas Korpisalo pohlídal a přerušil hru, před námi je další komerční brejk.

51:21
    Jennerovo nahození do předbrankového prostoru nikoho v modrém dresu nenašlo a hosté poté odpálili kotouč až do útočného pásma.

51:59
    Ofsajd a v něm Mark Scheifele, který přejel útočnou modrou příliš brzy, a tak uvízl v postavení mimo hru.

52:33
    Sam Gagner se k překvapení všech dostal po odrazu puku o zadní mantinel k dorážce Saadovy dělovky, puk ale poté proletěl těsně vedle.

53:20
    Z vrcholu pravého kruhu to teď zkusil Nick Foligno, nicméně velmi dobře chytající Comrie si i tentokrát poradil.

53:42
    Eric Comrie i nadále deptá columbuské střelce. Nikým nehlídaný William Karlsson se teď dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale na brankáře Jets si nepřišel!

54:00
    Drama je opět na světě! Skvěle to teď provedl velezkušený Scott Hartnell, který se z pravého křídla natlačil až na úroveň kruhů a poté mezi nohama Byfugliena procedil přesný pas na BOONEA JENNERA, jenž už to měl ze stoprocentní pozice snadné. Asistence: Scott Hartnell a Oliver Bjorkstrand.
    54:00 Boone JENNER - 4:5

55:04
    Kontaktní branka vlila domácím hráčům novou krev do žil. Wennberg se teď rozjel ve středním pásmu, přejel do toho útočného a vystřelil, na Comrieho si ale nepřišel.

56:01
    Quinceymu se nepodařilo rozehrát podle představ, Jets tak nyní mají příležitost nasbírat pár cenných vteřinek v útočném pásmu.

56:58
    Scheifele hledal v předbrankovém prostoru volného Coppa, pas mířící k němu však ještě dokázal na poslední chvíli zblokovat Seth Jones.

57:50
    Saad zaváží puk do útočného pásma a Joonas Korpisalo mezitím prchá na střídačku.

58:19
    Jets vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, načež si John Tortorella vybral oddechový čas. Dá se čekat, že tlak domácího týmu bude v závěru gradovat...

58:54
    Jonesova tečovaná dělovka od modré za Comrieho zády rovněž neskončila, navzdory čtyřem obdrženým gólům debutant v kleci Jets dnes chytá opravdu skvěle.

59:51
    Puk je ve středním pásmu a zdá se, že je hotovo!

Je dobojováno. Columbuským se v průběhu druhé třetiny sice podařilo umazat ztrátu 1:3, Jets si ale vzali dvougólové vedení díky trefám Trouby a Littlea zpět. Šest minut před koncem sice snížil na rozdíl jediného gólu Boone Jenner, na víc se už ale Jackets nezmohli. Parta Johna Tortorelly tak utrpěla pátou porážku v řadě, zatímco Winnipeg pošesté po sobě zvítězil.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
    1. Bryan Little (WPG) 1+3
    2. Brandon Saad (CBJ) 2+0
    3. Jacob Trouba (WPG) 2+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    -

Dobrou noc a příště na počtenou! (03:36:27)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 7. N. Foligno, 28. Saad (Bjorkstrand), 33. Saad (Wennberg), 54. Jenner (Hartnell, Bjorkstrand) – 14. Trouba (Little, Armia), 16. Scheifele (Wheeler, Copp), 24. Perreault (Little), 45. Trouba (Perreault, Little), 50. Little (Perreault, Byfuglien)

Rozhodčí: Furlatt, L'Ecuyer – Wheler, Miller