Žilina – Nitra 2:4 (kon.) | Skalica – Trenčín 0:2 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
MsHK Žilina
2:4 (1:1, 0:3, 1:0) Stav série: 0:3
HK Nitra
sk Pátek 07.04.2017, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

58:49
    Myslím si, že dnešný zápas je rozhodnutý. Matt Cope postupoval do útočného pásma, fauloval ho Rastislav Konečný, a tak za držanie putuje na trestnú lavicu.

51:49
    A máme tu ďalšie vylúčenie. Za podrazenie putuje na trestnú lavicu aj Jamie Milam. Na oboch trestných laviciach je teraz poriadne plno.

50:16
    Celá situácia sa ešte konzultovala s kapitánmi oboch mužstiev. Teda, nie je to až tak pravda, keďže Marek Hovorka momentálne je zrejme už v šatni a namiesto neho tam bol Michal Juraško. Vyzerá to tak, že Juraj Jurík dostal osobný trest za protesty.

50:16
    A je po presilovej hre hostí. Branislav Mezei si teraz nedal pozor a nešťastne zasiahol Juraja Juríka do tváre. Hrať sa tak bude v rovnakom počte hráčov na ľade.

49:44
    Po reklamnej prestávke sa strhla ďalšia bitka. Lukáš Kríž sa pustil do Judda Blackwatera a zrejme ho možno považovať za víťaza tejto bitky. Obaja hráči idú na trestnú lavicu, dostali osobné tresty a hostia si konca zahrajú ešte presilovú hru.

46:47
    Matt Cope opäť putuje na trestnú lavicu. Tentokrát dostáva menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Pre Žilinu sa tak naskytá jedna z posledných šancí ma zdramatizovanie duelu.

42:42
    Boli sme svedkami pästnej výmeny názorov medzi Marekom Hovorkom a Lukášom Paukovčekom. Z môjho pohľadu bol jasným iniciátorom bitky domáci hráč, ktorý je priadne frustrovaný. Obaja hráči dostávajú trest za údery, no okrem toho domáci hráč dostáva ďalšie dve minúty za krosček.

33:57
    Domáci hokejisti budú hrať krátku presilovú hru o dvoch mužov. Za držanie totiž putuje na trestnú lavicu aj Lukáš Paukovček. Ten dostáva menší trest za držanie.

32:09
    Domáci hokejisti budú mať výhodu ďalšej presilovej hry. Po zákroku mimo televíznych kamier putuje na trestnú lavicu za nedovolené bránenie Matt Cope.

21:33
    Domáci hokejisti budú mať možnosť vyrovnať skóre dnešného zápasu. Zbytočným faulom v útočnom pásme sa totiž previnil Michal Krištof – dve minúty za držanie.

15:08
    Žilina si zahrá prvú presilovú hru v dnešnom zápase. Menší trest za držanie dostáva center štvrtej nitrianskej formácie Lukáš Paukovček.

05:58
    Teraz sa nám na ľadovej ploche strhla menšia potyčka medzi Filipom Bajtekom a Daniel Brejčákom. Obaja hokejisti už putujú na trestnú lavicu za údery.

Miroslav Kováčik

Branky a nahrávky: 1. Hovorka (Holovič, Brejčák), 53. Holovič (Konečný) – 20. Kutálek, 21. Ručkay (Blackwater), 26. Korím (Paukovček, Štefanka), 30. Blackwater (Cope)

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Bokroš, Čížek, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Kríž – Jurík, Hruška, Hovorka – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – Zlocha, Švec, Prokop.
    HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Tomáš Orolín – Peter Šefčík, Roman Výleta.