Žilina – Nitra 2:4 (kon.) | Skalica – Trenčín 0:2 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HK Detva
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 07.04.2017, 18:00 • ZŠ Detva • Tipsport Liga (SR) play-off • Baráž

V závere zápasu sa stretnutie len dohrávalo a skončilo sa to výsledkom 2:5. (20:31:38)

58:07
    Martin Šimon dostáva 5 + DKZ a Michal Kabáč 2. min za napadnutie a 5 + DKZ za údery.

58:07
    Za domácou bránou sa trhla ďalšia bitka. Kabáč napadol najprv Gachulinca. Následne tam nakorčuľoval Šimon a rozdali si to medzi sebou.

57:53
    Po prihrávke Říhu zakončuje Petro, ale Durný je pripravený.

56:39
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Domáci odvolali brankára Orčíka, ale ten nestihol byť dlho na hráčskej lavici, keď puk do brány dostáva RICHARD HUNA.
    Samostatne.

56:02
    Tak isto 2 + 2 min. dostáva aj Matej Moravčík. Jeden trest ja hrubosť druhý krosček.

56:02
    Sládok dostáva 2+2 za hrubosť a 10. min. za zhodenie rukavíc. Trest si odsedí František Poliaček

56:02
    Po dobiedzaní pred Durným sa pustil Moravčík do Žilku, ale na blízku bol Sládok a ten mladíka v drese hostí podal, ako sa patrí.

54:46
    Gachulinec zachytil puk následne však strelou trafil len Petra.

53:46
    Po strele Cibáka nemusel Orčík zasahovať.

53:00
    Škavridlo mieril medzi betóny Durného, ale ten si s pukom poradil.

50:49
    Priamo pred rozhodcom Lokšíkom dostal Videlka úder do tváre, ale rozhodca hru len prerušil. Následne si musel vypočuť od divákov odkiaľ pochádza.

50:32
    Hostia sú v plnom počte.

V tretej tretine v domácom drese už nehrá Branislav Srnka.

49:33
    Detva dala gól!

Domáci tak isto využívajú presilovku 5 na 3, keď sa dokázal strelou z kruhu presadiť obranca MARTIN ŠIMON.
    Asistencie: Lukáš Říha, Tomáš Torok.

48:57
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk po strele Gachulinca.

48:32
    Ďalší hráč na trestnej lavici hostí. Martin Kriška dve minúty podrazenie.

48:11
    Detva je v plnom počte.

47:51
    Za napadnutie dostáva dve minúty aj Michal Kabáč.

47:30
    Viac ako polovica trestu je za nami a domáci brankár nemusel zasahovať.

46:11
    Za pád pod nohy dostáva domáci brankár Filip Orčík dve minúty, ktoré si odsedí Lukáš Říha.

45:57
    Po strele Škvaridla sa puk odrážal. Až sa dostal ku nemu Říha, ale nebol úspešný.

44:21
    Lištiak dostal puk do rýchlosti, ale mieril mimo bránu.

43:29
    Říha nahadzoval spoza brány puk na Durného a chcel aby sa odrazil od jeho chrbta do brány, ale nebol úspešný.

42:32
    Róbert Huna sa dostal pred Orčíka, ale trafil len betóny domáceho brankára.

41:37
    Po strele Viktora Fekiača vyrazil Durný puk pred seba, kde si nakorčuľoval Hrušík, ale minul bránu.

41:00
    Domáci dostali puk do stredného pásma.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Záver druhej tretiny sa už len dohrával a tak po 40. min. je v Detve stav 1:4.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:17
    Liptáci sú v plnom počte.

37:34
    Detva je v štvorici.

37:20
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Dve minúty Juraj Petro za hákovanie.

37:04
    Po strele Videlku vyrazil Durný puk opäť n ochrannú sieť.

36:17
    Torok pri striedačke hostí vybojoval puk a následne ho Richard Stehlík hákoval za čo dostáva dve minúty.

35:34
    Za napadnutie dostáva domáci hráč Lukáš Hrušík dve minúty.

35:21
    Mačkovičovu strelu Durný zrazil na zadný mantinel.

34:05

33:36
    Liptákom sa vracia z trestnej lavice Cibák.

33:03
    Frederik Fekiač strelou trafil len do Lužu.

32:24
    Po strele Sládka zrazil Druný puk na ochrannú sieť.

32:05
    Michal Šiška dostáva dve minúty za sekanie.

Dnešné stretnutie sleduje 850 divákov.

31:36
    Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Martin Cibák dve minúty.

30:52
    Na opačnej strane zakončuje Gašpar a Durný chytá.

30:18

ANDREJ LIŠTIAK si obhodil Jendroľa následne zakončil strelu do šibenice Orčíka.
    Asistencie: Michal Šiška, Michal Kabáč.

29:11
    Po akcii Matúša Súkeľa si pripísal na svoje konto ďalší zákrok Orčík.

28:37
    Rozhodca pustil hru, aj keď sa to domácemu obecenstvu nepáči.

27:20
    Vybíral sa snažil prekvapiť Orčíka, ale minul bránu.

26:47
    Lunter krížnou strelou minul bránu.

26:22
    Po strele Urama zasahuje Orčík.

26:12
    Strelu Valjenta vyrazil Durný puk na ochrannú sieť.

26:01
    Po strele Srnku spoza Kadlubiaka nemal Durný problém s pukom.

25:31
    Po prihrávke Srnku minul Durného svätyňu Torok.

24:46
    Po strele Moravčíka mieril mimo bránu Kabáč.

23:41

AJ presilovku o jedného hráča využívajú hostia, keď sa presadil JAKUB LANGHAMMER.
    Asistencia: Jakub Súkeľ.

23:35
    Sládok mohol v oslabení zakončiť, ale zablokovali mu hokejku.

22:59

Liptáci využili presilovku o dvoch hráčov, keď sa presadzuje MATÚŠ SÚKEĽ.
    Asistencie: Martin Kriška, Marek Uram.

22:30
    Prihrávku Urama nezachytil na modrej Nádašdia za pukom sa sa rozbehol Gachulinec, ktorý ho dostal do útočného pásma.

22:12
    Dve minúty pre Tomáša Škvardila za vyhodenie puku.

Rozhodca Stano si bol vykonzultovať strelu domácich, ktorá skončil na brvne Durného.

21:48
    Za podrazenie dostáva Viktor Fekiač dve minúty.

21:11
    Říha chcel poslal puk pred Durného, ale trafil len do bočnej konštrukcie brány.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina súboja medzi Domácou Detvou a Liptovským Mikulášom. Stav po 20. min. je nerozhodný 1:1.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:25
    Luža po prihrávke Urama trafil lne do Říhu puku a od toho sa odrazil k Videlkovi, ktorý mohol do ďalšieho brejku, ale ďaleko sa s pukom nedostal.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

17:53
    Orčík radšej prerušil hru pred dobiedzajúcim Kabáčom.

15:46

Po strele Šišku sa puk dostal k MICHALOVI KABÁČOVI a ten nemal problém už prekonať domáceho Orčíka.
    Asistencie: Michal Šiška, Vladimír Vybíral.

15:41
    Videlka sa chcel dostať do zakončenia, ale pred bránou spadol a jeho bekhend nebol razantý.

15:03
    Po strele Gachulinca z medzi kruhov vytiahol Durný parádny semafór.

14:53
    Torok si stiahol puk na hokejku a zakončil nepresne. Trafil len zadný mantinel.

14:21
    Říha hľadal za pred bránou Srnku, ale trafil len hokejku súpera.

13:26
    Po strele Stehlík znovu Orčík puk vyrazil k mantinelu.

13:21
    Napokon takmer po pol minúte Detva vyhodila puk cez všetky čiary.

12:48
    Po strele Šišku musel Orčík puk vyraziť k mantinelu, kde boli hráči v červenom. Domácim sa nedarí dostať k puku.

12:17
    Mačkovič aj napriek tomu, že bol bez hokejky pomáhal spoluhráčom pred svojou bránou zabrániť súperovi zakončiť. Napokon domáci poslali puk cez všetky čiary.

11:50
    Domáci zle rozohrali a puk poslali len na zakázané uvoľnenie.

11:06
    Po buly sa dostal do zakončenia Hrušík, ale Durný je znovu pripravený.

11:03
    Videlka zachytil vo vlastnom obrannom pásme puk. unikol, ale jeho samostatný únik Durný zneškodnil, aj keď nevedel, kde má puk.

10:36
    Gachulinec s spoločne s Torok nevybojovali puk za bránou Orčíka v súboji s robustným Kabáčom.

10:00

Po strele Sládka dokázal Durný puk vyraziť pred seba, kde bol však TOMÁŠ ŠKVARIDLO, ktorý už nemal problém otvoriť skóre zápasu.
    Asistencie: Jozef Sládok, Jakub Žilka.

09:25
    Po zakončení Matúša Súkeľa musel zasiahnuť aj domáci FIlip Orčík.

09:02
    Videlka nahodil puk do pásma, kde však boli len hráči Mikuláša.

08:38

07:56
    Strelu Šimona musel Durný vyrážať.

07:06
    Strela Žilku po ľade bola nepresná.

06:38
    Liptái zle striedali a príliš veľa hráčov na ľade dostávajú dve minúty. Trest si odsedí Jakub Súkeľ.

05:48
    Torok váhal s koncovkou. Pekne sa dostal pred Durného, ale premrhal moment na zakončenie až sa dostal z uhla.

05:35
    Po strele Gachulinca zasiahol Durný.

04:16
    Jendroľ len nahodil puk do útočného pásma a domáci striedajú.

03:46
    Obe mužstvá sú v plnom počte.

02:40
    Na druhej strane to skúšal Gachulinec po ľade, ale našiel pripravený betón Durného.

02:11
    Orčík podržal domácich po akcii hostí.

01:46
    A máme tu prvé vylúčenia v zápase. Hráč hostí Juraj Kadlubika dostáva dve minúty za držanie a domáci Filip Šedivý dve minúty za filmovanie pádu.

00:57
    Následne po buly prevetral Durného od modrej Mačkovič.

00:55
    Nahodený puk pred bránu hostí Durný podržal v lapačke pred Hrušíkom.

00:44
    Čiarový rozhodca videl obe korčule Srnku v útočnom pásme a tak odpískal Detve postavenie mimo hry.

00:11
    Po kolízii domáceho brankára s jedným z hráčom Detvy netrafil prázdnu bránu Langhamer.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Lunter – Žilka, Gašpar, Škvaridlo – Říha, Srnka, Torok – Hrušík, V. Fekiač, Videlka – Poliaček, Petro, Šedivý.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný (Nagy) – Kadlubiak, Stehlík, Luža, Nádašdi, Šiška, Moravčík, Bagin, Mezovský – J. Súkeľ, Cibák, Langhamer – Kriška, M. Súkeľ, Uram – Lištiak, Kabáč, Vybíral – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna.

Rozhodca: Lokšík, Stano – Junek, Kollár.

Hokejové play out začína svoju záverečnú štvrtinu. V 10. kole na seba narazia v tabuľke druhý celkom s vedúcim. Pod Poľanou teda bude hostiť HC 07 Orin Detva súpera z Liptova MHK 32 Liptovský Mikuláš.

Detva sa dostala na druhú postupovú priečku, ale dobre si uvedomuje, že ešte nič nemá isté. Po 9 kolách má na konte 15 bodov. V posledných troch kolách dokázala vyhrať všetky tri súboje, keď vyhrali najprv práve proti Liptovskému Mikulášu 3:2 následne si poradili so Skalicou na jej ľade 6:3 a v boji o druhé miesto doma zdolali Trenčín 3:1. Práve zápas proti Dukle bol tým, ktorý dostal Detvu nad čiaru postupu. Lenže v kabíne podpoľanského klubu si veľmi dobre uvedomujú, že ešte nič nemajú isté. Pred nimi sú tri zápasy a všetky tri budú veľmi dôležité. Na domácom ľade by chceli aj proti vedúcemu celku získať tri body a urobiť tak ďalší krok k Tipsport lige.

Liptovský Mikuláš je už len jede krok k zotrvaniu aj v ďalšej sezóne v Tipsport lige. Potrebujú na istú definitívu získať jeden bod. V posledných troch zápasoch si na svoje konto pripísali 5 bodov a spolu ich majú už 21. Minulý piatok doma podľahli Detva 2:3, ale chuť si napravili v Trenčíne, kde vyhrali 2:1 pp. a doma zdolali aj Skalicu. V Detve by chceli získať potrebný bod, ale sú si vedomí aj toho, že ho zadarmo nedostanú, keď ich súper bude tak isto chcieť uspieť, aby sa jej podarilo udržať si náskok pred Trenčínom.

Máme sa teda, na čo tešiť. Detva si chce udržať náskok pred Duklu Trenčín a Liptáci by chceli získať potrebný bod. Ak by sa to Mikulášu neporadilo majú na to ďalšie dva súboje a to na domácom ľade proti Trenčínu v nedeľu prípadne v utorok v Skalici.

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 10. Škvardilo (Sládok, Žilka), 50. Šimon (Říha, Torok) – 16. Kabáč (Šiška, Vybíral), 23. M. Súkeľ (Kriška, Uram), 24. Langhammer (J. Súkeľ), 31. Lištiak (Šiška, Kabáč), 57. Ri. Huna

HK Detva: Orčík (Škorvánek) – Sládok, F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Valjent, Mačkovič, Jendroľ, Lunter – Žilka, Gašpar, Škvaridlo – Říha, Srnka, Torok – Hrušík, V. Fekiač, Videlka – Poliaček, Petro, Šedivý.

Rozhodčí: Lokšík, Stano – Junek, Kollár