Finsko – Kanada 1:5 (kon.) | Švýcarsko – USA 1:2 (kon.) | Slovensko – Rusko 3:9 (kon.)
Česko – Švédsko 3:7 (kon.)
konec
Švýcarsko
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
USA
Úterý 08.08.2017, 15:30 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A
Partner:
  37:27 Curtis HALL - 1:2
   
  37:27
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Z přesilovky uběhlo pouhých 8 vteřin a Američané jdou podruhé v tomto zápase do vedení! Krátce po vyhraném buly se strhl závar před brankou Akiry Schmida, v němž se nejlépe zorientoval CURTIS HALL a došťouchl puk až za brankovou čáru. Asistence: Philippe Lapointe, Jacob Semik.
  16:45 Gian-Marco WETTER - 1:1
   
  16:45
  Švýcarsko právě vstřelilo branku!
  Jenže teď Američané zaváhali v obranné třetině a už je vyrovnáno! Valentin Nussbaumer našel krásnou žabičkou před branku si sjíždějícího GIAN-MARCA WETTERA, kterému stačilo pouze spávně nasměrovat hůl a přiklepnout kotouč do odkryté části klece. Asistence: Valentin Nussbaumer.
  01:09 Jack DRURY - 0:1
   
  01:09
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  To byl bleskový začátek, Spojené státy už vedou 1:0! Adam Samuelsson posunul po mantinelu puk na JACKA DRURYHO, který udělal pár rychlých kroků směrem ke středu hřiště a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Samuelsson.

  Klára Petrásková

  Branky a nahrávky: 17. Wetter (Nussbaumer) – 2. Drury (Samuelsson), 38. Hall (Lapointe, Semik)


  Švýcarsko: A. Schmid (Charlin) – Gross (A), Kälin, Berni (C), Aebischer, Moser, Prysi, Wyss – Oana, S. Schmid (A), Patry – Gerber, Wetter, Calzimiglia – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Kiener, Wüest, Pena Triana – Schwab.
  USA: Kraws (Saville) – Mackinnon, Ch. Krygier, Semik (A), Samuelsson, Demin, Krygier, Ferrandino – Lapointe (A), Hain, McLaughlin – Savage, Drury (C), Randl – Donovan, Hall, Haskins – Caponi, Jenkins, Meyer – Jensen.

  Rozhodčí: Kika, Pražák – Frodl, Špůr