KHL
Chabarovsk – Jokerit 2:4 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 2:1 (2:0 po s.n.) | Kunlun – CSKA Moskva 3:4 (po pr.)
Čerepovec – Soči 1:0 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Minsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Toljatti 3:1 (kon.)
Red Star Kunlun
3:4 (0:2, 0:1, 3:0 - 0:1)
CSKA Moskva
Pondělí 11.09.2017, 13:30 • LeSports Center • KHL

Po dvou třetinách vedla Moskva o tři branky a o její výhře snad nikdo nepochyboval. Pak ale přišla třetí třetina, ve které domácí tým zlepšil výkon. Dvakrát se trefil Gilbert Brulé a Alexej Ponikarovskij poslal zápas do prodloužení. To rozhodl v samotném závěru Maxim Šalunov.

Českoslovesnká stopa v zápase
    Marek Ďaloga (KUN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:50 (16:08:52)

64:59 Sergej ŠUMAKOV - 3:4

64:59
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Tento zápas vyhrává hostující celek. Do brejku se dostal dvě vteřiny před koncem prodloužení SERGEJ ŠUMAKOV. Dokázal překonat domácího brankáře, a tak rozhoduje o výhře Moskvy.

64:00
    Probíhá poslední minuta nastavení.

63:46
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nedostává do zakončení.

63:19
    Tomi Karhunen kryje další střelecký pokus CSKA Mosvy.

62:45
    Domácí začínají další akci od své branky. Sledujeme klidnější pasáž prodloužení.

62:24
    Kunlun se nyní probojoval do útočného pásma, ovšem se zakončením má problémy.

62:00
    Probíhají poslední tři minuty prodloužení.

61:41
    Sergej Šumakov mohl rozhodnout prodloužení. Dostal se do přečíslení dva na jednoho. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, se kterou si domácí hráč poradil.

61:11
    Tomi Karhunen musel zasahovat po dobré střele Kirilla Kaprizova. Buly před domácí brankou.

60:58
    Hostující celek má kotouč pod kontrolou a čeká na vhodný moment pro zakončení.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak uvidíme prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    Zdá, se že se bude prodlužovat. Další šanci hostů měl Maxim Šalunov. Jeho pokus ale velmi dobře dokázal zastavit domácí brankář Tomi Karhunen.
    58:26 Alexej PONIKAROVSKIJ - 3:3

58:26
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Hra bez brankáře se Kunlunu vyplatila! Kotouč se odrazil do míst, kde byl zcela volnýALEXEJ PONIKAROVSKIJ. Ten chytil hokejku pořádně a poslal puk do odkryté brány. Asistence: Geoffrey Kinrade.

58:21
    Domácí hrají v šesti.

58:02
    Moskva špatně rozehrála, Greg Scott nenašel spoluhráče, a tak je z toho icing.

57:13
    Hráči Moskvy vybojovali kotouč, a tak se pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Sergej Šumakov dobře zakončoval, jeho pokus kryje Tomi Karhunen.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:30
    Ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do žádné šance. Hraje se ve středním pásmu.

55:59

55:40
    Kyle Chipchura dobře vypálil od modré čáry, jeho pokus kryje hostující brankář Lars Johansson.

54:37
    Kunlun se ale nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice.

54:10
    Přesilovku mají nyní k dispozici domácí hokejisté, kteří tak mají možnost vyrovnat.

53:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., sekání).

53:10
    Mnoho střeleckých pokusů CSKA Moskva neměla, nicméně hraje styl hry, který vyhovuje.

52:38
    Moskva hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky, Kunlun se musí bránit tlaku soupeře.

51:14
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Arturs Kulda – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
    49:59 Brandon YIP - 2:3

49:59
    Domácí celek v polovině třetí třetiny snižuje na rozdíl jediné branky. Do dobré střelecké pozice si s jel BRANDON YIP, který byl sice atakován, ale i tak dokázal proměnit svou šanci. Důraz se domácímu hráči vyplatil.

49:40
    Po komerční přestávce pokračuje třetí třetina zápasu. Kunlun se snaží s výsledkem něco udělat.

48:24
    Zakázané uvolnění vrací hru před braku hostů.

47:27
    Gilbert Brulé nedokázal překonat gólmana z bezprostřední blízkosti.

47:05
    Wojtek Wolski byl připravený pro střelu, ale kotouč se k němu nedostal.

46:39
    Poslední minutu přesilové hry mají k dispozici hokejisté Red Star.

46:08
    CSKA Moskva se zatím zodpovědně brání, hostující celek vede o dvě branky podle všeho míří za výhrou.

45:45
    Polovina přesilovky je pryč, zatím se Kunlun do žádné výraznější střelecké pozice nedostal.

45:07
    Vhazovalo se ve středním pásmu, Moskva se dobře brání a zatím nepřipouští zdramatizování zápasu.

44:30
    Domácí celek má k dispozici další přesilovou hru, ale ani tentokrát se nemůže Kunlun probojovat do zakončení.

43:38
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Makjejev – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

43:10
    Do další výborné šance se dostal domácí celek. Hostující obrana zaspala a vznikal situace dva na jendoho. Cory Kane nedokázal ale přesněji přihrát.
    41:38 Gilbert BRULÉ - 1:3

41:38
    Domácí celek využívá přesilovou hru a snižuje na rozdíl svou branek. Wolski výborně viděl najetého GILBERTA BRULÉHo, který celkem snadno zakončoval. Asistence: Wojtek Wolski a Alexej Ponikarovskij.

41:20
    Kunlun se probojoval do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

40:43
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., držení protihráče).

40:20
    Kirill Kaprizov se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Tomi Karhunen. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Ještě jedno přerušení hry, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:16
    Kyle Chipchura byl před brankou zcela volný, ale ani nadvakrát nepřekonal brankáře soupeře. Velká šance Kunlunu.

38:53
    Ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu se třetina dohrává.

38:20
    Michail Pašnin vedl rychlou akci svého týmu, ale hráči v bílém, hosté, se do zakončení nedostali.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:54
    Hra je přerušena, Lars Johansson kryje kotouč po střele domácího týmu. Dobře zakončoval Wojtek Wolski.

37:15
    Valerij Ničuškin to zkoušel samostatně, dlouhou dobu si o přihrávku klepal Ivan Tělegin, který byl zcela volný. Pas se k němu nedostal.

36:35
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale brankář Moskvy zasahovat nemusel, protože jedinou domácí ránu zblokoval Alexej Marčenko.

36:01
    Sledujeme klidnější pasáž hry, brankáři mnoho práce nemají.

35:35
    Další potyčka před brankou CSKA. Sudí tentokrát vylučovat nebude, ale vše vyřeší domluvou.

34:21
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Sergejev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Nestěrov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brett Bellemore – 2 min., hrubost).

34:04
    Kunlun stáhl hru na tři formace, pokouší se získat lepší tempo a vypracovat si více šancí.

33:40
    Hraje se ve středním pásmu, Michail Pašnin vybojoval kotouč a rychle jej vracel do útočného pásma.

32:44
    Zápas po komerční přestávce pokračuje. Domácí hokejisté se snaží, ale zatím jsou hostující obránci nad jejich síly.

32:00
    Moskva má kotouč za svou brankou, kde počká na vystřídání. Nové hráče do hry posílá také domácí celek.

31:44
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, bojuje se o nadvládu ve středním pásmu.

30:47
    Kunlun se pokouší vstřelit první branku v zápase, zatím ale domácí celek naráží na výborně hrající obranu CSKA.

30:33
    Andrej Světlakov výborně vypálil, jeho pokus kryje skvěle Tomi Karhunen.

30:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

28:50
    Hraje se před brankou Red Star, ale nikdo z hostujícího celku se do střelecké pozice nedostal.

28:19

27:53
    Domácí celek se zatím zodpovědně brání, sledujeme dobře odvbráněné oslabení z pohledu Kunlunu.

26:40
    Další přesilovou hru mají k dispozici hráči CSKA. Ti přesilovku rozehráli aktivně.

26:19
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon DeFazio – 2 min., vysoká hůl).

25:52
    Hráči CSKA pokračují v aktivní hře, nyní se do dobré střelecké pozice dostal Alexej Marčenko, jehož pokus byl zablokovaaný obráncem.

25:00
    Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč. Hostující celek vede o tři branky, má více ze hry a míří za výhrou.
    23:52 Kirill KAPRIZOV - 0:3

23:52
    Z kraje druhé třetiny navyšují hokejisté z hlavního města Ruska svůj náskok. Marčenko našel výborně postaveného KIRILLA KAPRIZOVA, který snadno zakončoval. Asistence: Alexej Marčenko.

23:38
    Nyní se Moskva dostala snadno do útočného pásma, vypálil Greg Scott, jehož pokus kryje brankář.

23:00
    Kunlun se pokouší hrát aktivně, ale nemůže se probojovat do výraznější střelecké pozice.

22:50
    Brandon Yip se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje hostující brankář celkem snadno.

22:20
    Více ze hry má nyní domácí celek.

21:01
    Zápas, ve kterém zatím padly jen dva góly, pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině vede CSKA Moskva na ledě Kunlunu o dvě branky. Hostující celek hrál od první minuty aktivně a svou převahu vyjádřil góly.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    18:55 Greg SCOTT - 0:2

18:55
    Hostující celek využívá přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení. Prosazuje se tvrdou střelou GREG SCOTT. Asistence: Maxim Šalunov

18:18
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Geoffrey Kinrade – 2 min., hákování).

17:46
    Domácí rozehrávají za svou brankou, nikam se neženou. Mnoho času už v první třetině není.

16:51
    Mnoho střel k vidění není, bojuje se o každý metr hrací plochy.

16:00
    Kunlun se probojoval do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.

15:30
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:25
    Zakázané uvolnění Moskvy vrací hru před hostující svatyni.

14:19
    Lars Johansson kryje zakončení domácího celku.

14:04
    Alexandr Popov vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější střelecké pozice se nedostal.

12:57
    Mnoho hokejové krásy k vidění není, sledujeme podprůměrný zápas.

12:25
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou CSKA.

12:00
    Hraje se spíše ve středu hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

11:33
    Michail Naumenkov byl připravený na modré čáře, přihrávka se k němu nedostala. Přesilovka Moskvy je u konce.

10:33
    Skvěle hraje hostující celek přesilovou hru, z dobré pozice to zkoušel Greg Scott ale minul branku.

09:11
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Brandon Yip – 2 min., nedovolené bránění).

09:00
    Komerční přestávka.

08:41
    Brandon DeFazio vypálil z dobré pozice, jeho pokus kryje hostující brankář. Vhazovat se bude před brankou CSKA.
    08:18 Andrej KUZMENKO - 0:1

08:18
    Hostující celek se po rychlé akci dostává do vedení, kotouč dostal na modrou čáru ANDREJ KUZMENKO, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Geoff Platt a Nikita Nestěrov.

07:52
    Wojtek Wolski rozehrává od své branky, jeho dlouhá přihrávka nebyla vůbec přesná, a tak hraje soupeř.

07:30
    Domácí se dokázali ubránit, a tak dostali hru do útočného pásma.

07:14
    Moskva má kotouč za svou brankou, a tak hosté zakládají postupnou akci.

06:34
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku, obrana Kunlunu musí být pozorný.

06:13
    Domácí hokejisté se nemohou dostat do tempa, hosté mají více ze hry.

05:45
    Ivan Tělegin dojel vyhozený kotouč spoluhráčem, následně se také dostal do zakončení. Brankář Rad Star kryje.

05:12
    Sledujeme rychlý hokej, který ovšem mnoho šancí nenabízí.

04:45
    CSKA hraje na své polovině, Sergej Šumakov vedl hostující akci, ale jeho pokus kryje brankář Kunlunu.

02:30
    Luke Lockhart to zkoušel samostatně, ale neuspěl. Jeho rána nebyla vůbec špatná.

00:49
    Více ze hry mají domácí, kteří se pokouší vstřelit první branku v zápase.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Red Star Kunlun odehrál osm zápasů – čtyři vyhrál v základní hrací době, jeden na nájezdy a tři prohrál. V zatím posledním zápase nestačil Kunlun na Helsinky. Finskému týmu podlehl 1:4. Red Star hrál aktivně, dokázal si vypracovat dobré střelecké pozice, ale brankář Helsinek chytal velmi dobře.

CSKA Moskva odehrála osm zápasů – pět vyhrála v základní hrací době, dva v prodloužení a dva prohrála. Posledních pět zápasů tým vyhrál, a v této sérii by rád pokračoval i teď. CSKA hraje momentálně podle svých představ, pokud vezmeme poslední čtyři zápasy, tak má skóre 14:2. Útok i obranu funguje tak, jak má, navíc beci mnoho střel zablokují, díky čemuž má brankář výrazně méně práce.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Red Star Kunlun a CSKA Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 42. Brulé (Wolski, Ponikarovskij), 50. Yip, 59. Ponikarovskij (Kinrade) – 9. Kuzmenko (Platt, Nestěrov), 19. Scott (Šalunov), 24. Kaprizov (Marčenko), 65. Šumakov

Red Star Kunlun: Karhunen (Hellberg) – Järvinen, Kinrade, Blacker, A. Kulda, Vorobej, Ďaloga, Bellemore – Wolski, A. Kosticyn, Kane – Brulé, Yip, DeFazio – Thuresson, Ponikarovskij, Chipchura – Lockhart, Squires, Jüe.
    CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Marčenko, Nestěrov, Makjejev, Pašnin, Naumenkov, Ar. Sergejev, Blažijevskij, Ožiganov – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Al. Popov, K. Petrov, Scott – Tělegin, Ničuškin, Světlakov – Platt, Okulov, Kuzmenko.