Pittsburgh – Detroit 6:5 (po pr.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Carolina – Tampa 3:4 (kon.) | Montreal – Washington 2:4 (kon.) | St. Louis – Columbus 3:2 (po pr.)
Winnipeg – Edmonton 1:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:5 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:5 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 5:2 (kon.)
Calgary Flames
3:5 (3:1, 0:3, 0:1)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 21.09.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Kolotoč s názvem přípravné zápasy se roztočil. V tomto duelu proti sobě nastoupí Calgary Flames Vancouver Canucks.

Trenéři obou týmů využijí přípravné zápasy k tomu, aby se pokusili najít co nejvhodnější složení jednotlivých formací. Vzhledem k tomu, že oba týmy mají hodně hráčů na soupiskách, není možné předem odhadnout sestavy.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Calgary Flames: Gilles (Parsons) – Kulak, Stone, Andersson, Kylington, Valimäki, Bartkowski – Hrivik, Backlund, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Versteeg – Cramarossa, Laraz, Foo – Lomberg, Dube, Glass

Vancouver Canucks: Bachman (Demko) – Judlevi, Subban, Sautner, Brisebois, Holm, McEneny – Rodin, Chaput, Lind – Molino, Menga, Boeser – Archibald, Cassels, Virtanen – Gadjovich, Hamilton, Goldobin.

Zápas za malý moment začne.

00:01

00:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácího týmu. Ten se tak musí bránit.

00:39
    Flames se pokoušeli dostat do útočné třetiny, ale nesehráli to dobře. Píská se postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:04
    Sledujeme klidnější úvod zápasu, optickou převahu mají domácí hokejisté. Na střelecký pokus čekáme.

01:43
    Oliver Kylington se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval obránce.

02:05
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Krátce po začátku zápasu se domácí celek dostává do vedení. Po velké chybě hostující obrany a Dubeově přihrávce se z předbrankového prostoru prosazuje zkušený TANNER GLASS. Asistence: Dillon Dube.
    02:05 Tanner GLASS - 1:0

02:15
    Hostující brankář musel zasahovat. Ryan Lomberg vypálil z mezikruží, brankář Thatcher Demko kryje.

02:39
    Na druhé straně musel být pozorný John Gillies, který zkrotil střelecký pokus Andreye Pedana.

03:32
    Vhazovat se bude před brankou Canucks, domácí celek vstoupil do zápasu aktivně a hned z kraje první třetiny se dostal do vedení.

04:00
    Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích, kotouč vypadl z hrací plochy. Virtanen vyhrál buly.

04:54
    Po delší době registrujeme střelecký pokus. Z horní části kruhu Michael Carcone střelou zápěstím ohrozil brankáře. Ten kotouč vyrazil.

05:48
    Po necelých šesti minutách vedou domácí hokejisté již o dvě branky. Po pěkné kombinaci zůstal zcela volný před brankou RYAN LOMBERG. Ten kotouč jemně tečoval mimo dosah brankáře. Fanoušci Flames se radují. Asistence: Rasmus Andersson a Dillon Dube.
    05:48 Ryan LOMBERG - 2:0

06:34
    Nejprve byla Holmova rána zablokovaná, a pak Thatcher Demko kryje Backlundovu střelu z předbrankového prostoru.

06:50
    Z mezikruží to zkoušel domácí Bett Kulak. Jeho střelecký pokus nebyl vůbec špatný, ale brankář Vancouveru si vylepšil pozici a kotouč kryje.

07:24
    Vhazována ve středním pásmu na polovině Vancouveru vyhráli domácí hokejisté, ale do zakončení se rychle neprobojovali.

08:31
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Colle Cassels – 2 min., sekání).

08:37
    Rychle po vyhraném buly to zkoušel Michael Stone. Jeho rána od modré postrádala přesnost. Nebyla to špatná rána.

09:00
    Domácí hokejisté se v početní výhodě nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma a k zakončení.

09:25
    Vancouver vyhazuje přes všechny čáry, domácí tak musí až od své branky.

10:31
    Vancouver hraje v plném počtu. Domácí se během přesilové hry do střelecké pozice nedostali.

11:18
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dillon Dube – 2 min., hákování).

11:18
    Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu, a tak se může pokusit hrát aktivně v početní výhodě.

11:45
    Vancouver se nemůže stabilněji usadit před domácí brankou. Flames se zodpovědně brání. Přesilové hry zatím nevycházejí podle představ.

13:00
    Před brankou Flames se střetl Cassels a Kylington. Oba jsou poněkud otřesení, ale ve hře budou pokračovat.

13:23
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hostující celek se také prosazuje. Přesilovou hru sice nevyužil, ale převaha Canucks pokračovala dál a z předbrankového prostoru poslal přesně mimo dosah brankáře kotouč bekhendovou střelou ANTON RODIN. Asistence: Cole Cassels a Jake Virtanen.
    13:23 Anton RODIN - 2:1

13:56
    Hostující celek dál útočí, Zack MacEvan poslal kotouč výrazně nad branku.

15:00
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, převahu má momentálně domácí mužstvo, které vede už jen o jednu branku. Vanouver hraje také dobře, zejména po vstřelené brance se pokouší zrychlit hru.

16:05
    Michael Frolík dobře vypálil, jeho střelecký pokus kryje domácí hostující Brisebois.

16:28
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, bude se vhazovat.

16:45
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, ani jeden celek se vyloženě nikam nežene, navíc se hraje hodně takticky.

16:51
    Wacey Hamilton dobře vypálil, jeho pokus byl zablokovaný, a pak neuspěl ani Jordan Subban, jehož rána byla nepřesná.

17:28
    Tak na tento pokus byl hostující brankář Demko krátký. V horní části mezikruží se ke střele zápěstím dostal MARK JANKOWSKI. Jeho pokus se vyhnul všem nástrahám a zapadl za brankovou čáru. Gólu předcházela špatná rozehrávka hostujícího celku. Asistence: Kris Versteeg.
    17:28 Mark JANKOWSKI - 3:1

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, optickou převahu mají domácí hokejisté.

18:08
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Carcone – 2 min., držení protihráče).

18:46
    Z dobré pozice to zkoušel Andrew Mangiapene, jenomže jeho zakončení postrádalo přesnost.

19:10
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Philip Holm – 2 min., sekání).

19:11
    Přesilovku pět na tři hrají domácí hokejisté. Do zakončení se dostal Michael Stone, jeho tvrdou ránu příklepem kryje Demko.

19:38
    Michael Stone se znovu dostal do zakončení, ale přesný nebyl. Podobně si vedl později také Michael Frolík.

20:00

Po první třetině vede střelecky aktivnější domácí celk o dvě branky. Diváci v Calgary sledují rychlý hokej, momentálně hrají Flames přesilovku pět na tři, ale nemohou ji proměnit. Uvidíme, jak se jim povede ve druhé třetině.

20:01

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou, přesilovku dál mají domácí hokejisté.

20:28
    Oliver Kylington se probojoval do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců.

21:28
    Brankář Jon Gillies musel být pozorný, do zajímavé šance se dostal Cole Cassels, ale maskovaného muže nepřekonal.

22:00
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hostující hráči.

22:14
    Z kraje druhé třetiny se po rychlé akci prosazuje hostující celek, který tak snižuje na rozdíl jediné branky. Ránou o modré čáře se prosazuje zkušený BROCK BOESER. Čtvrtý gól v přípravných zápasech pro tohoto hráče. Asistence: Olli Juolevi, Jalen Chatfield.
    22:14 Brock BOESER - 3:2

22:40
    Vyrovnat mohl Jayson Megna. Jeho pokus zápěstím nebyl vůbec špatný, ale brankář Flames si dokázal poradit.

22:45
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., podražení).

23:20
    Mikael Backlund se probojoval do zajímavé střelecké pozice. Z kruhu ale ránou příklepem nezamířil přesně.

23:30
    Domácí se osvobozují, puk vyhazuje přes všechny čáry Kris Vesteeg.

24:00
    Přesilovka se domácímu týmu nedaří podle představ, nemůže se stabilněji dostat do pásma.

24:25
    Jayson Megna vystřelil, ale jeho zablokoval Brett Kulak.

24:45

24:48
    Darren Achilbald dobře vypálil z mezikruží, brankář si s touto střelou dokázal poradit.

25:15
    Dobře kotouč před brankou tečoval jeden z hostujících hráčů. Domácí brankář kryje jeho pokus.

26:09
    Z kruhu vypálil domácí Curtis Lazar. Jeho střelecký pokus kryje brankář Thatcher Demko.

26:50
    Sledujeme klidnější pasáž zápasu, hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

27:22
    Po delší době registrujeme střelecký pokus. Jordan Subban od modré čáry prověřil pozornost brankáře.

27:41
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michel Carcone – 2 min., hákování).

27:56
    Valimäki dostal kotouč do útočného pásma, domácí celek se pokouší vymyslet přesilovkovou kombinaci. Ale zatím marně.

29:00
    Dlouhou dobu se domácí celek nemohl dostat do zakončení. Spencer Foo dostal puk před branku, odkud vypálil. Jeho pokus tak tak kryje brankář Thatcher Demko.

29:41
    Hostující celek se dokázal ubránit, navíc mu pomohla i tyč. Tu trefil tvrdou ránou z mezikruží domácí Andrew Manigiapane.

29:59
    Hostující Michael Carcone elegantně obkroužil branku, ale nedokázal kotouč poslat na přední tyč. Zajímavé řešení.

30:10
    Tanner Glass střelou příklepem řádně vystrašil hostujícího brankáře, který ale kotouč našel ve výstroji.

30:37
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápas. Domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

30:58
    Ve středním pásmu se Hrivik střetl s Chaputem. Oba jsou mírně otřeseni, ale v zápase budou pokračovat dál.

31:50
    Sledujeme klidnější část hry, ani jeden celek se nikam nežene. Jayson Megna se probojoval po chybě obrany k zakončení, ale Brett Kulak zablokoval jeho pokus.

32:01
    Hostující celek se dostal do zajímavé střelecké pozice, zkoušel to z mezikruží Cole Cassels, ale jeho pokus kryje domácí brankář.

32:31
    Oliver Kylington dobře vypálil, jeho pokus z horní části kruhu drží brankář.

33:45
    Jalen Chatfield to vzal na sebe. Jeho zakončení z bezprostřední blízkosti nebylo přesné.

33:47
    Po krásné kombinaci je vyrovnáno. NIKOLAJ GOLDOBIN dokázal na brankové čáře trefit kotouč a poslat jej do brány. Dobré čtení hry od hráče Canucks. Vancouver dává vyrovnávací gól. Asistence: Michael Chaput a Jalen Chatfield.
    33:47 Nikolaj GOLDOBIN - 3:3

34:24
    Domácí tým se probojoval do šance, dobře vypálil Curtis Lazar, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

35:10
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Ryan Lomberg – 2 min., vysoká hůl).

35:16
    Příklepem to zkoušel Philip Holm, ale jeho pokus nebyl povedený. Následně brankáře Flames nepřekonal ani Michael Chaput.

35:35
    Další akci Vancouveru zastavuje postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. K puku se dostali domácí.

37:07
    Hostující celek se poprvé v zápase dostává do vedení. Podařilo se mu proměnit přesilovou hru. JAKE VIRTANEN nenápadnou střelou na první tyč nachytal domácího brankáře, který byl zcela v optimálním postavení. Asistence: Jordan Subban.
    37:07 Jake VIRTANEN - 3:4

37:30
    Velká rána pro Calgary, které dlouhou dobu mělo výrazný náskok. Domácí hokejisté o své vedení přišli.

37:55
    Od modré to zkoušel Jordan Subban. Tentokrát hostující celek svou šanci nevyužil.

38:23
    Domácí Valimäki se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus ale kryje brankář Gillies.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Chaput – 2 min., sekání).

39:58
    Foo dobře vypálil, jeho pokus zablokoval Briseboi.

40:00

Díky výrazně lepší hře ve druhé třetině se hostující celek dostal do vedení. Tři góly vstřelil Vancouver ve druhé dvacetiminutovce. Domácí střelci naopak vyšli zcela naprázdno. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina.

40:01

40:30
    Domácí celek má k dispozici přesilovku, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.

41:23
    Nyní dobře zápěstím vypálil domácí Kris Versteeg, ale jeho pokus kryje brankář Thatcher Demko.

41:47
    Hostující Olli Juolevi od modré čáry vyzkoušel pozornost brankáře, ten byl ale připravený a kotouč vyrazil.

42:22
    Rasmus Andersson se probojoval do zakončení, ale jeho pokus výborně zablokoval Brock Boeser.

43:06
    Dobré čtení hry předvedl Michael Frolík, když zablokoval ránu od modré čáry. Následně se do zakončení dostal Mikael Backlund, ale trefil jen brankáře.

44:00
    Puk se dotkl ochranné sítě nad brankou Flames, bude se vhazovat v útočném pásmu Vancouveru.

44:24
    Domácí Matt Bartkowski se protlačil až do zakončení, ale brankáře nepřekonal. Thatcher Demko si následně poradil i s jeho dorážkou.

45:11
    Od modré čáry to zkusil Oliver Kylington. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale branku trefit nedokázal.

45:43
    Joseph Cramarossa se položil do střely soupeře. Brock Boeser nezakončil podle svých představ.

46:28
    Sledujeme klidnější část hry, hraje se ve středním pásmu. Ani jeden celek se nikam nežene.

46:44
    Ryan Lomberg střelou zápěstím prověřil pozornost brankáře. Ten byl připravený.

47:49
    Cole Cassels se probojoval do dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje Mark Jankowski.

48:30
    Momentálně není k vidění mnoho střeleckých pokusů, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek nechce chybovat.

49:06
    Z kruhu dobře vypálil Mikael Backlund, jeho pokus kryje Thatcher Demko. Vhazovat se bude před jeho brankou.

49:40
    Flames se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale domácí se nemohou probojovat do výraznější střelecké pozice.

50:01
    Dostáváme se do druhý poloviny třetí třetiny, jednobrankový náskok Canucks stále platí.

50:46
    Domácí Valimäki to udělal dobře, od modré čáry nahodil na branku, a tak získal pro své spoluhráče vhazování v útočném pásmu.

51:39
    Hostující tým se dostal do dobré střelecké pozice, ale domácí obrana si zkušeně dokázala poradit. Z pohledu Flames čas ubíhá velmi rychle.

52:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se hodně takticky. Necelých osm minut zbývá do konce třetí třetiny.

53:04
    Výborně to udělal domácí Mikael Granlund, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

53:54
    Zdá se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Hostující celek v závěru třetí třetiny navyšuje svůj náskok na dva góly. Po rychlé akci vypálil přesně bekhendovou stranou hole JALAN CHATFIELD. Asistence: Darren Atchibald, Cole Cassels.
    53:54 Jalan CHATFIELD - 3:5

54:42
    Flames se dostali do těžké pozice, po první třetině vedli 3:1, pak ale výrazně lépe začal hrát soupeř, který nyní vede o dva góly.

54:56
    Hostující Nikolaj Goldobin se probojoval do další dobré střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost. Brankář Parsons kryje.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hostující celek vede o dvě branky a míří za výhrou.

55:49
    Domácí Michael Stone střelou příklepem zkoušel překvapit brankáře Vancouveru. Thatcher Demko byl připravený, jeho pokus snadno kryje.

56:08
    Olli Juolevi se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval Curtis Lazar.

56:27
    Za brankou Canucks se střetl Cramarossa a Chatfield. Oba hokejisté v zápase budou pokračovat.

57:13
    Zach McEwen dobře vypálil, jeho pokus snadno kryje brankář Tyler Parsons.

57:40
    Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

58:02
    Dvě minuty hry zbývají, Flames se dostali do pásma, Ryan Lomberg tvrdě vypálil. Branku ovšem minul.

58:35
    Valimäki se probojoval do střelecké pozice, kotouč ale netrefil podle svých představ. Navíc puk končí v hledišti.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí se zatím marně snaží o zdramatizování zápasu.

59:27
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, třetí třetina se blíží rychle ke konci.

Domácí hokejisté měli dobrý vstup do zápasu, po první třetině vedli 3:1. Ve druhé dvacetiminutovce ale Vancouver dominoval, vstřelil tři branky, postupně se trefil Brock Boeser, Nikolaj Goldobin a Jake Virtanen. Ve třetí třetině pak hostující celek své vedení navýšil, bekhendem pálil přesně Jalen Chatfield. Vancouver se oklepal po nedávné vysoké porážce od Las Vegas.

Tři hvězdy zápasu
    1. Brock Boeser (VAN) 1+0
    2. Jalen Chatfield (VAN) 1+2
    3. Dilon Dube (CGY) 0+2 (06:06:07)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Glass (Dube), 6. Lomberg (Andersson, Dube), 18. Jankowski (Versteeg) – 14. Rodin (Cassels, Virtanen), 23. Boeser (Juolevi, Chatfield), 34. Goldobin (Chaput, Chatfield), 38. Virtanen (Subban), 54. Chatfield (Atchibald, Cassels)

Calgary Flames: Gilles (40. Parsons) – Kulak, Stone, Andersson, Kylington, Valimäki, Bartkowski – Hrivik, Backlund, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Versteeg – Cramarossa, Laraz, Foo – Lomberg, Dube, Glass
    Vancouver Canucks: Bachman (Demko) – Holm, Pedan, Juolevi, Brisebois, Chatfield, Subban – Boeser, Menga, Rodin, Virtanen, Hamilton, Chaput, Bancks, Archibald, Cassels, Carcone, MacEwen, Goldobin