Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.) | Liberec – Chomutov 1:4 (kon.) | Plzeň – Pardubice 10:2 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 4:2 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Piráti Chomutov
Neděle 24.09.2017, 16:00 • Home Credit Arena • Tipsport extraliga (ČR) • 7. kolo
Předzápasové kurzy: 1.7 4.6 4.05
Partner:
   
  Je dobojováno. Vítězem dnešního utkání se stávají hosté z Chomutova, kteří se tak vrací na výsluní v podobě prvního místa tabulky. Sledovali jsme vyrovnané utkání, které Piráti dokázali ve svůj prospěch zlomit v závěrečných minutách. Lukáš Jašek sice hned v úvodu třetí periody zaslouženě vyrovnal, poté se ale hostům podařilo vytěžit z minima maximum. Nejprve Ivan Huml uspěl v předbrankovém prostoru, následně Roman Chlouba zastihl Willa v nedbalkách a tečku za duelem učinil Michal Vondrka trefou do opuštěné klece. (20:40:36)
   
  Konec zápasu.
  59:31 Michal VONDRKA - 1:4
  Zdroj: Hokejka TV
   
  59:31
  Piráti právě vstřelili branku!
  Piráti s chutí dělají tečku za dnešním zápasem. Hosté vybojovali kotouč a vydali se s ním vstříc opuštěné kleci. Huml ještě nabídl přihrávku MICHALOVI VONDRKOVI, jenž navzdory Pyrochtově snaze posílá kotouč do sítě.
   
  59:01
  Pro hosty už to vypadá velice dobře, o puk se totiž bojuje daleko od jejich svatyně.
   
  58:31
  Střela Lakatoše ale končí nad brankou a stejnému hráči byl o chvíli později zblokován pokus do ochranné sítě.
   
  58:00
  Slovák za brankou prohrál souboj s gravitací a tlak Liberce sílí.
   
  57:25
  Jánošík oslovil Pyrochtu, proti jehož projektilu nastavil Laco beton.
   
  57:19
  Oddechový čas pro hosty.
   
  57:19
  A další zakázané uvolnění Chomutovských.
   
  57:05
  Huml vyhazuje kotouč na icing, načež vehementně protestuje, podle jeho názoru se totiž hracího předmětu jako poslední dotkl Pyrochta.
   
  56:30
  Liberec to zkouší s šesti brušlaři v poli!
   
  56:25
  Pyrochta byl na modré čáře napadán a nezbývalo mu tedy nic jiného, než nahodit puk na branku. Slovenský gólman jej ale nachází v rukavici.
   
  55:56
  Je zřejmé, že bodový zisk je dnes Liberci poměrně vzdálen. Trenér Pešán ale nadále udílí energicky pokyny, Tygři to ještě nevzdávají.
   
  55:56
  Tygři stejně jako jejich soupeř přečkali dlouhé oslabení ve třech bez úhony a jsou opět v plném počtu. Chomutov se i přes to hnal dopředu, ale zastavil je ofsajd.
   
  55:03
  Mohli jsme být svědky ojedinělého momentu, a sice gólu při oslabení 3 na 5! Obránce Petr Kolmann se zničeho nic dostal do samostatného úniku, ale na Laca si bekhendem nepřišel.
   
  54:40
  Chomutovští v rámci přesilovky pět na tři operují v pásmu, schází jim ale střelba.
   
  53:38
  Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Michal Plutnar – 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
   
  53:38
  Tygrům tečou nervy a na lavici hanby usedá po Jelínkovi také Michal Plutnar, jenž se provinil zásahem do oblasti hlavy a krku.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 42. Jašek (Bulíř) – 28. V. Růžička (Vondrka), 53. Huml (Valach), 54. Chlouba, 60. Vondrka (Huml, Tomica)


  Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Havlín, Kolmann, Maier – Lakatoš, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Ordoš – J. Stránský, Jašek, D. Špaček – Hrabík, Vantuch, A. Dlouhý.
  Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Skokan, Koblasa – Chrpa, Chlouba, Hlava.

  Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Blümel