Jihoafr. republika – Burkina Faso 3:1 (kon.) | Uganda – Ghana 0:0 (kon.) | Nigérie – Zambie 1:0 (kon.)
Kamerun – Alžírsko 2:0 (kon.) | Guinea – Tunisko 1:4 (kon.) | Libye – DR Kongo 1:2 (kon.)
Kapverdy – Senegal 0:2 (kon.) | Maroko – Gabon 3:0 (kon.)
Jihoafrická republika
3:1 (3:0)
Burkina Faso
Sobota 07.10.2017, 15:00 • FNB Stadium, Johannesburg • Kvalifikace MS (Afrika) • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V pátém kole základní fáze Africké kvalifikace se proti sobě utkají Jihoafrická republika a Burkina Faso. Hrát se bude na FNB Stadium v Johannesburgu, který nabídne kapacitu pro 94 700 diváků. Tyto týmy se už spolu jednou utkali v letošní kvalifikaci, kdy se hrálo na půdě Burkina Faso a utkání skončilo smírně 1:1.

Jihoafrická republika:

Jihoafrické republice se zatím v kvalifikaci příliš nedaří. Nachází se na posledním místě s pouhým jedním bodem. Jediný bod získala s dnešním soupeřem po remíze 1:1. Poté prohráli 1:2 s Kapverdy jak venku tak překvapivě doma. Střelci, kteří se každý jednou prosadili jsou Furman, Jali a Rantie. Hlavním trenérem je skot Stuart Baxter.

Burkina Faso:

Burkina Faso zatím vede tabulku se šesti body. Jednou vyhrála a to nad Kapverdama 2:0 a poté třikrát remizovala. Poslední zápas přivítala na své půdě Senegal. Už v deváté minutě poslal Burkinu do vedení Bertrand Traore. Ovšem do poločasu ještě Senegal vstřelil gól a ve druhé poločase dokonce vedl. Ale minutu před koncem si dal vlastní gól senegalský hráč Pape Seydou Ndiaye a utkání skončilo remízou 2:2. Nejlepším střelcem je Banou Diawara, který si připsal už dva přesné zásahy. Hlavním trenérem je portugalec Paulo Jorge Rebelo Duarte.

Jihoafrická republika: Khune (C) – Daniels, Gould, Vilakazi, Mkhize, Zungu, Zwane, Mokotjo, Jali, Hlanti, Tau
    Náhradníci: Williams – Langerman, Dolly, Manyama, Serero, Kekana, Ndlovu, Mahlambi, Johannes, Grobler, Mothiba, Madisha

Burkina Faso: Koffi – Yago, Kone B., Malo, Nakoulma, Traore A., Ouattara, Kabore (C), Traore B., Bayala, Toure
    Náhradníci: Diakite, Sanou – Paro, Bouba, Banhoro, Diawara, Jr. Sylla, Koura, Kone M., Bance, Aziz Ki, Ouédraogo

Rozhodčí: Alioum Alioum – Evarist Menkouande, Elvis Noupue.

Hráči již jsou nastoupeni a nyní budou znít obě hymny týmů.

1

1
    Úvodního výkopu se ujali domácí.

1
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Tak to je neskutečné! První minuta a domácí PERCY TAU dává gól! Po prodlouženém autu šel nejdravěji do hlavičky a míč skončil za brankovou čárou!
    1. TAU - 1:0

3
    Nyní na zemi po souboji leží Cyrille Bayala.

5
    Hosté jsou po úvodním gólu zaskočeni, ale už rozjíždějí další akci.

6
    Ovšem ta končí jenom u domácího brankáře.

6
    Brankář Herve Koffi se postará o odkop z brány.

7
    Burkina drží míč ve středu hřiště, ale ztrácí ho a dopředu mohou jít domácí.

8
    Jali poslal na zem svého protihráče a píská se faul.

9
    Do zakončení se dostal útočník Burkiny, ale byl mu odpískán ofsajd.

10
    Percy Tali poslal na zem protihráče a píská se faul.

11
    Burkina to zkouší po levé straně a poté se do střely dostal Nakoulma, ale brankář předvádí skvělý zákrok!
    11. Nakoulma (BFA)

12
    Roh hosté rozehráli nakrátko a následně ztratili míč.

14
    Hosté se snaží dostat na polovinu soupeře pomalou kombinací.

16
    Ouattara neposlal přesný centr a domácí budou mít odkop od své brány.

17
    Bayala nezpracoval míč, který na něho poslal z druhé strany hřiště spoluhráč a velmi se rozčiluje.

18
    Domácí drží míč na středu hřiště, ale hosté se nijak moc do presinku nezapojují.

19
    A hosté mohou ohrozit bránu z přímeho kopu.

20
    Ale centr z něho nikoho nenašel.

21
    Tali fauloval Bertranda Traoreho a píská se faul.

23
    Vilakazi při útoku fauloval protihráče a tím je jejich akce zmařena.

24
    Africký fotbal je spíše více bojovný než technický, což potvrzuje velké množství faulů.

26
    Alain Traore rozehrál roh, který skončil daleko za všemi hráči a domácí mají aut.

27
    Hosté ale nepřesnou přihrávkou ztrácí míč, který končí u brankáře Khuna.

28
    Domácí hráč Andile Jali dostal nepříjemně naloženo a hra je přerušena.

30
    Hra pokračuje.

31
    Bakary Kone skvěle zasáhl, když jako poslední obránce obral o míč řítícího se útočníka domácích.

33
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Bayala, přichází Bancé.

34
    THEMBA ZWANE dostal nádhernou přihrávku přesně mezi obránce a sám před brankářem si dokázal poradit střelou k levé tyči!
    34. ZWANE - 2:0

38
    Domácí mohou přidat další gól z rohového kopu. Ale s centrem Taua si Koffi poradil a chytá.

39
    Hosté neprošli po levé straně a domácí jdou rychle dopředu.

41
    Ovšem po nepřesném centru Jaliho je akce zmařena.

42
    Domácí obrana Jihoafrické republiky pracuje zatím skvěle a do ničeho hosty nepustili.

43
    Ofsajd ve kterém se ocitli hosté.

44
    Vilakazi přišlápl nohu Bancemu a píská se faul.

45
    Zwane se v dobré šanci ocitl v ofsajdu.

45+1
    Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.

45+2
    Tak to už vypadá na debakl! Percy Tau vymyslel geniální přihrávku patičkou a SIBUSISO VILAKAZI si sám před brankářem poradil střelou k pravé tyči! Asistence: Tau.
    45+2. VILAKAZI - 3:0

45+3

V prvním poločase domácí Jihoafričané přímo vlétli na Burkinu, která než se rozkoukala tak už v první minutě dostala gól, když skóre otevřel Percy Tau. Hosté se nedostali k vážnějšímu ohrožení branky a v 34. minutě dal Themba Zwane gól a domácí vedli už 2:0. V nastaveném čase přidal další gól Sibusiso Vilakazi a domácí vedou po poločase už 3:0.

Druhý poločas začne přibližně v 16:04.

46

47
    Tentokrát se výkopu ujmuli hosté, ale ihned ztratili míč nepřesným nákopem.

48
    Nakoulma chtěl jít po levé straně, ale vybojoval alespoň roh. Do rohu šel brankář Khune, který míč vyrazil.

48
    Themba Zwane se ocitl v obrovské příležitosti! Obešel si dva hráče, ale následná střela šla těsně vedle pravé tyče!
    48. Zwane (JAR)

50
    Mkhize vystřelil z velkého úhlu a brankář Koffi míč vyrazil.

51
    Bertrand Traore se dostal do skvělé šance, ale jeho střelu brankář Khune nádherně vyrazil!

53
    Domácí se trošku zatáhli na svou půli a nyní útočí Burkina.

54
    Se střelou hostů si Khune poradil tak, že míč pouze vyrazil před sebe a následně chytil.

55
    Vilakazi je dnes při chuti a prověřil brankáře střelou z dálky.

56
    S centrem z levé strany si Khune poradil.

57
    Malo skvělým zákrokem zažehnal nebezpečí a domácí mají rohový kop.

58
    Roh byl rozehrán nakrátko a poté Jali ztratil míč.

59
    Bertrand Traore teď nešetrně poslal na zem protihráče, ale rozhodčí první kartu dnešního zápasu nevytáhl.

60
    Burkina je poslední minuty aktivnější, ale ztratila míč, když chtěla jít po pravé straně.

61
    Vilakazi se krásně dostal před obránce a přehodil i brankáře, ale střela končí těsně vedle levé tyče v boční síti!
    61. Vilakazi (JAR)

63
    Jihoafričané to zkoušeli po pravé straně, ale nepřišli a ještě faulovali.

64
    Hosté získali míč a rozjíždějí akci po levé straně.

65
    Ofsajd ve kterém se ocitl Percy Tau.

66
    To je škoda pro domácí! Percy Tau dostal skvělou přihrávku a řítil se sám na bránu, ale pomezní opět zvedá praporek.

67
    Teď je na hřišti velká roztržka a rozhodčí posílá ze hřiště Bonganiho Zungu.

68
    Žlutou kartu dostává Jali (Jihoafrická republika).

70
    Po roztržce Burkina využila dvou rohů.

72
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Jali, přichází Kekana.

73
    Vilakazi vystřelil štiplavou ránu, ale Koffi jí vyrazil!

73
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Toure B., přichází Aziz Ki.

75
    Aziz Ki se dostal ke se střele, ale skóre je stále stejné.

76
    Střídání v týmu Burkina Faso: ze hřiště odchází Ouattara, přichází Diawara.

78
    Bertrand Traore neprošel přes Sandile Hlantiho.

78
    Bakary Kone zatáhl za ruku Taliho při střele a dostává žlutou kartu.

80
    Percy Tau vyslal z přímého kopu střelu, která skončila vedle levé tyče.

81
    Bance nedokázal dostat míč do brány z puntíku pokutového kopu.

82
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Vilakazi, přichází Manyama.

83
    Burkina se snaží něco udělat s výsledkem, ale zbývá už pouze sedm minut základní doby.

84
    Ofsajd ve kterém se ocitl Prejuce Nakoulma.

85
    Domácí jsou teď hodně zataženi.

86
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Tau, přichází Ndlovu.

87
    Burkina Faso právě vstřelila branku!
    ALAIN TRAORE se opřel do přímého kopu a nádhernou střelou dává gól!
    87. Traore A. - 3:1

89
    Domácí drží míč, ale hosté je rychle napadají.

90
    Bertrand Traore vystřelil v dobré pozici, ale krásným zákrokem mu střelu zblokoval Mkhize, který se u toho zranil.

90+1
    Aziz Ki zkusil vystřelit z dálky, ale střela byla zblokována.

90+2
    Tentokrát se do rány z pětadvaceti metrů opřel Alain Traore, ale střela skončila vysoko nad bránou.

90+3
    Nepřesná přihrávka domácích.

90+3
    Na zemi leží Mkhize a drží se za stehno, jsou povoláni i doktoři.

90+4

90+5
    Hosté se centry chtějí dostat do zakončení, ale nedaří se jim to.

90+6
    Mohou ohrozit bránu z rohového kopu.

90+6
    Ale ten všechny hráče ve vápně přeletěl.

90+6

V prvním poločase domácí Jihoafričané přímo vlétli na Burkinu, která než se rozkoukala tak už v první minutě dostala gól, když skóre otevřel Percy Tau. Hosté se nedostali k vážnějšímu ohrožení branky a v 34. minutě dal Themba Zwane gól a domácí vedli už 2:0. V nastaveném čase přidal další gól Sibusiso Vilakazi a domácí vedou po poločase už 3:0. Hne zkraje druhého poločasu se do velké příležitosti dostal Zwane, ale náskok svého týmu nezvýšil. V 61. minutě se opět do šance dostal Vilakazi, ale těsně minul levou tyč. V 67. minutě byl po potyčce vyloučen domácí Bongani Zungu. Tři minuty před koncem dal krásný gól z přímého kopu Alain Traore. Konec zápasu si už domácí pohlídali. (17:08:19)