Ruský olympijský tím – Slovensko 4:2 (kon.)
konec
Ruský olympijský tím
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Slovensko
sk Neděle 12.11.2017, 13:15 • Curt Frenzel Stadium, Augsburg, Nemecko • Německý pohár
Předzápasové kurzy: 1.4 5.5 5.58
Partner:
   
  Slováci v záverečnej powerplay veľa vody nenamútili a s Ruskom prehrali rozdielom dvoch gólov. Triumf na Nemeckom pohári teda nedokázali obhájiť a končia až na druhom mieste práve za Ruským olympijským tímom. (15:41:50)
   
  Koniec zápasu.
   
  58:41
  Čiliak odkorčuľoval na striedačku. Slovensko sa ešte pokúsi o malý zázrak s piatimi korčuliarmi.
   
  58:29
  Ruský olympijský tím dal gól!
  Zrejme je rozhodnuté. ALEXEJ MAKEJEV využil ďalšiu presilovku, dosiahol už svoj štvrtý gól v tomto zápase a posistil vedenie ruského celku. Asistencia: Michail Naumenkov.
   
  57:41
  Rusi si posúvajú puk popri mantineli, ale zatiaľ nezakončujú. Slovensku berie ich preislovka veľké množstvo síl.
   
  57:00
  Cingelove vylúčenie prišlo vo veľmi zlej chvíli. Rusi majú puk na hokejkách a usádzajú sa v útočnom pásme.
   
  56:39
  Vylúčenie v tíme Slovensko (Lukáš Cingel – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  56:19
  Naši sa stále snažia udržať v pásme. Teraz tam puk nahodil Marcinko a pri zadnom mantineli sa oň strhol veľký súboj.
   
  55:43
  Hecl teraz súpeorvi vypichol puk a dostal sa do súboja jeden proti jednému, ale v ňom aj on o puk prišiel a zakončovať napokon nemohol.
   
  55:14
  Ďaloga má puk za svojou bránkou a Slovensko strieda. Naši reprezentanti budú musieť nanovo zakladať ďalšiu akciu.
   
  54:40
  Zakázané uvoľnenie v podaní Ruska. Slovensko zvyšuje svoju útočnú aktivitu, ale domáci sa zatiaľ dobre bránia.
   
  53:17
  Napokon sme sa strely dočkali. Z ľavej strany spoza kruhu pálil Mikuš, ale jeho pokus Košečkin vyrazil na ochrannú sieť.
   
  52:47
  Pri pokuse o prechod do útočnej tretiny sme sa dopustili iba ofsajdu. Slovensku sa nedarí prejsť pred Košečkina a usadiť sa tam.
   
  52:13
  Nepresnosti na našej strane nás pripravili o pásmo. Snahu a bojovnosť našim reprezenantom nemožno uprieť, ale výraznejší tlak zo Slovenskej strany absentuje.
   
  51:44
  Slovensko vyhralo buly v útočnej tretine a začalo tam kombinovať. Sukeľ napokon na modrej čiare posunul puk Mikušovi, ktorý strieľal z ľavej strany, ale Košečkin všetko videl.
   
  51:11
  Teraz sa Rusom nepodarilo rozohrať od svojej bránky. Puk vyhodili cez všetky čiary, takže je z toho iba zakázané uvoľnenie.
   
  50:27
  Vylúčený Valach sa vracia späť na hraciu plochu a Slovensko opäť pokračuje v plnom počte. Na prípadné vyrovnanie majú naši reprezentanti ešte takmer desať minút.
   
  50:13
  Rusko sa napokon dostalo aj do zakončenia. Pri ľavej žrdi bol Semionov a pokúšal sa puk predrať za čiaru, ale pozorný Čiliak uspel.

  Veronika Pancuráková

  Branky a nahrávky: 4. Makejev (Naumenkov, Osnovin), 33. Makejev (Chochlačjov, Fiodorov), 39. Makejev (Fiodorov, Osnovin), 59. Makejev (Naumenkov) – 25. Haščák (Bakoš), 26. Ďaloga (Paulovič, Krištof)


  Ruský olympijský tím: Košečkin (Samsonov) – Blažijevskij, Provolnev, Rafikov, Jarullin (A), Naumenkov, Ožiganov, Koledov – Kuzmenko, Okulov, Svetlakov – Makejev, Chochlačjov, Fiodorov (A) – Kagarlickij (C), Michejev, Semionov – Šumakov, Osnovin
  Slovensko: Čiliak (Laco) – Čerešňák, Čajkovský (A), Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký (C), Hecl – Bubela, Bakoš, Haščák – Cingel, Marcinko (A), Lamper – Krištof, M. Sukeľ, Paulovič

  Rozhodčí: Kopitz, Schrader – Hinterdobler, Schwenk (všetci GER)