Třinec – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Sparta 1:4 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:1 (po pr.)
Mountfield HK – Jihlava 5:2 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Liberec – Plzeň 2:5 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 24.11.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 25. kolo

Zápas skončil v samotném začátku prodloužení, když propálil Bartošáka Jakub Černý. Jinak jsme nesledovali nikterak zajímavý duel. Domácí ale přeci jen lehce po zásluze odcházejí šťastnější.
    Hvězdy zápasu: Viktor Hübl – Petr Kolouch (20:01:18)

60:24 Jakub ČERNÝ - 2:1

60:24
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Rozhodující branku střílí z dorážky z bezprostřední blízkosti JAKUB ČERNÝ! Litvínov tak bere dva body.
    Asistence: Daniel Sörvik

60:01

Po šedesáti minutách jsme se nedozvěděli jméno vítěze. Uvidíme, zda-li se tak stane v prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Milan Bartovič – 2 min., příliš mnoho hráčů).

58:48
    Útočné snažení Litvínovských zastaveno posunutou bránou Bartošáka.

57:47
    Jiří Gula vyslal tvrdou pumelici, která měla mířit do pravé šibenice. Patrik Bartošák ale nemusel zasahovat.

56:55
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

56:07
    Hosté už hrají ve čtyřech stejně jako domácí. Litvínov nabídnutou šanci využít nedokázal.

54:55
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., nedovolené bránění).

54:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., držení protihráče).

54:20
    David Květoň si taky na trestné posedí déle. Dalších deset minut vyfasoval za zásah do oblasti hlavy a krku.

54:07
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (David Květoň – 2 min., hrubost).

53:19
    Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Ridery.

52:57
    Litvínov by mohla ubráněná přesilovka soupeře nakopnout. Budou se však muset obejít bez elitního beka Kubáta, jenž by eventuelně naskočil až v prodloužení.

51:50
    Domácí ustáli náročné oslabení a Lukáš Válek naskakuje na led.

51:10
    Jakub Černý odmázl kotouč co nejdál od branky Petráska.

50:56
    Časomíra bude pozdržena o 3 vteřiny.

50:56
    Ondřej Jurčík inkasoval velmi tvrdou ránu pukem do nechráněných míst a nehybně zůstal ležet na ledě.

50:14
    Dnešní utkání sleduje 4745 diváků.

49:50
    Karel Kubát si navíc odnese na trestnou lavici i desetiminutový osobní trest. Dvouminutový trest za něj odpyká Lukáš Válek.

49:50
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., naražení zezadu).

49:22
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., vysoká hůl).

48:50
    Po chabém útoku domácích oba týmy střídají. Snad čerstvé síly přinesou oživení.

47:59
    Hraje teď takovým způsobem, že gólmani mohou být naprosto v klidu. Nikdo se neodhodlá ke střele.

46:23
    Petr Kolouch se z ničeho nic ocitl v obrovské šanci po fatální chybě domácího obránce. Litvínovským vychází přesilovka mizerně.

45:35
    Vervě se nedaří usadit se v útoku. Hráči Ridery mají snadnou práci s bráněním.

44:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., nedovolené bránění).

42:52
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice rychle srovnávají! Zvláštní situace, kde se po střele Lukáše Kucsery odrazil kotouč přes ležícího obránce do nic netušícího Patrika Zdráhala, který se rychle zorientoval a dorazil puk do brány.
    Asistence: Lukáš Kucsera.
    42:52 David KVĚTOŇ - 1:1

42:52
    Vítkovice vstřelily gól, ale rozhodčí si prohlédnou videozáznam.
    42:05 Viktor HÜBL - 1:0

42:05
    První branka zápasu je na světě! Hlavní zásluhu si připisuje Karel Kubát, který po prvním nezdaru připravil parádní pozici pro VIKTORA HÜBLA. Střelec Hüblova kalibru se z podobných pozic nemýlí.
    Asistence: Karel Kubát

41:56
    PO obrovské skrumáži na brankové čáře zachraňuje Rideru hvizd rozhodčího.

41:12
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Karol Sloboda – 2 min., podražení).

41:11
    Formace Hanzl-Nejezchleb-Černý si teď dělala s Vítkovickými, co chtěli. Výsledkem jejich snažení je faul hostujícího borce.

40:33
    Karel Kubát po pečlivé připravě vyslal pumelici pouze na zadní mantinel. Patrik Bartošák vůbec nemusel zasahovat.

Další třetina začne přibližně v 19:15.

Nadále čekáme na první gólovou radost na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Druhé dějství bylo vyrovnané. Obě strany si připsaly nebezpečné šance. Avšak domácí přeci jen působili aktivněji a navíc si zahráli i přesilovku 5 na 3. Výsledek je ale 0:0, a tak se nechme překvapit, co si pro nás hráči připraví na třetí třetinu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:35
    Kotouč opustil ledovou plochu a skončil na střídačce. Vhazování v útočném pásmu Vervy.

37:03
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Výtisk – 2 min., hrubost).

37:03
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Peter Jánský – 2 min., faul loktem).

36:01
    Jiří Gula dvakrát nebezpečně vypálil od modré. Tlak Litvínova pokračuje.

35:43
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., krosček).

35:25
    Jakub Černý mířil svou ránu mezi betony Patrika Bartošáka. Hostující gólman předvedl parádní zákrok holí.

34:52
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rostislav Olesz – 2 min., držení protihráče).

34:24
    Jakub Lev spálil vyloženou tutovku, když před ním už stála jen prázdná brána. Útočník hostů nepochopitelně nedal.

33:20
    Domácím se hned ze začátku oslabení podařilo vyhodit puk před všechny čáry.

32:45
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., sekání).

32:45
    Lukáš Kucsera se po přihrávce od Petra Koloucha dostal do šance v tváří v tvář Michaelu Petráskovi. I se štěstím se podařilo domácímu brankáři akci zneškodnit.

31:12
    Richard Nejezchleb skvěle našel volného Briana Ihnačáka před bránou. Ihnačák se snažil vyzrát na Bartošáka pomocí kličky, jenže gólman Vítkovic se roztáhl kolem pravé tyčka a zamezil jakémukoli průniku puku.

30:44
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šimon Stránský – 2 min., příliš mnoho hráčů).

30:40
    Zkažená přihrávka na modrou od Hübla pro Sörvika. Litvínov se sám dostal z útočného pásma.

29:36
    Šimon Stránský ukořistil puk v obranném pásmu a dojel si až do bekhendového zakončení na druhé straně. Michael Petrásek odmítl pustit čisté konto.

28:38
    Brian Ihnačák sestřelil u mantinelu Lukáše Kloka. Následuje komerční přestávka.

27:54
    Domácí v plném počtu. Ani druhá přesilovka v řadě nedopadla pro hosty dobře.

26:18
    Nebezpečná přízemní střela Karola Slobody jen těsně minula levou tyčku Petráskovy branky. Litvínov se o několik sekund poté osvobozuje.

25:54
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., podražení).

25:08
    Stanislav Dietz osvobodil domácí. Oba týmy střídají.

24:13
    Střela Jakuba Lva z bezprostřední blízkosti skončila na zadním mantinelu. Vítkovice nadále okupují útočné pásmo.

23:52
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., držení protihráče).

23:14
    Po souboji o kotouč mezi Kubátem a Bartovičem skončila černá guma mezi diváky. Vhazování ve střední třetině.

22:32
    Michael Vandas už neměl potřebnou sílu a rychlost, aby si zpracoval puk mířící do brejkové pozice.

21:55
    Litvínov se usadil v útočném pásmu. Vítkovice se ale po chvilkovém tlaku osvobozují.

20:53
    Brian Ihnačák po přiťuknutí od Richarda Nejezchleba vyzkoušel pozornost Patrika Bartošáka. Hostující gólman se nenechal nachytat.

20:20
    Nebezpečná střela Davida Květoně trefila Michaela Petráska do masky. Rozhodčí raději přerušili hru a jeli zkontrolovat, zda není domácí brankář otřesen.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Fanoušci si rozhodně v první třetině nepřišli na své, když nepadl ani jeden gól. Zároveň nesledujeme nikterak pohledné utkání. První polovina úvodního dějství patřila domácím, poté se hra otočila a hrozili i hosté. Doufejme, že další třetiny přinesou gólové šance a branky samotné.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Patrik Zdráhal se ještě v posledním sekundách dostal do zakončení. Michael Petrásek nemusel zasahovat proti ráně letící nad.

18:54
    Litvínovští operují v útočném pásmu, ale naprosto neefektivně. Patrik Bartošák už si dobrých pár minut nemusel připsal zákrok.

17:59
    Vítkovice se trochu probudily a nabízejí svým příznivcům pohledné akce.

16:45
    Lukáš Válek dostal přihrávku na modrou, když hosté zrovna střídali. Bohužel pro domácí nestihl litvínovský forvard zakončit a do střely mu obránce vložil svou hůl.

15:50
    Kotouč se po střetu hráčů ocitl na střídačce. Vhazování ve středním pásmu.

14:46
    V další velké šanci ztroskotal opět na Petráskovi Roman Szturc. Jeho bekhendové zakončení skončilo ve výstroji litvínovského hrdiny.

13:55
    David Květoň po fantastické individuální akci, při níž předvedl i trik známý jako ,,Spin-o-rama'', nevyzrál na dobře postaveného Michaela Petráska.

13:32
    Gólman Petrásek se vůbec nepáral s obloučkem nahozeným ze středního pásma Markem Hrbasem a schoval kotouč raději do lapačky.

12:47
    Vítkovice zahájily zápas poměrně pasivně. Ani ubráněné oslabení neoživilo její útočné choutky. Teď se navíc hráči hostů provinili zakázaným uvolněním.

11:40
    Ondřej Roman už spěchal na bránu Michaela Petráska. Přihrávka od spoluhráče mířila ovšem do ofsajdu.

10:50
    Viktor Hübl se dostat do velmi slibné pozice. Nikým neatakovaný mohl v pohodě zakončovat. Střela ale musel vzít bekhendem, a tak neměla potřebnou razanci.

10:21
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., držení protihráče).

09:48
    Michaelu Patráskovi vypadl kotouč z výstroje po nenápadné střele zpoza obránce. Nikdo z hostujících hráčů se ale k dorážce nedostal.

08:20
    Domácí zamkli svého soka v obranném pásmu. Po drtivém tlaku, v němž přišlo několik zakončení, ukryl puk do lapačky Patrik Bartošák.

07:41
    Tentokrát tu máme nepohlídaný přechod přes útočnou modrou v podání Vítkovických.

07:17
    Trávníček předal skvěle kotouč do jízdy pro osamoceného spoluhráče. Puk se ale dostat ke Karlo Pilaři, který nepatří mezi vyhlášené střelce. Podle toho také šance dopadla.

06:53
    Třetí ofsajd v krátkém časovém sledu od domácích. Vhazování bude následovat ve středním pásmu.

06:18
    Litvínovští drží okovy zápasu pevně ve svých rukou. Vítkovice se nemohou dostat do útoku, natož do pořádné šance.

05:29
    Viktor Hübl se snažil zachránit puk ještě v útočném pásmu. Dostal se s ním ale za modrou čáru, a tak rozhodčí píská ofsajd.

04:10
    Kapitán Litvínova Michal Trávníček unikal sám na Patrika Bartošáka. Čistým způsobem mu znemožnil zakončit dojíždějící obránce klubu z Ostravy.

03:49
    Prudká rána Jiřího Guly našla pouze ochrannou síť po teči jednoho z útočníku Ridery.

03:23
    Karel Kubát, tak jak to umí, prokličkoval střední pásmo a pokusil se ohrozit brankáře Vítkovic. Bartošák schoval kotouč do lapačky. Vhazování v útočném pásmu domácích.

02:27
    Karel Pilař zkusil od modré nahodit puk přímo na gólmana Bartošáka. Kotouč skončil na zadním mantinelu.

01:32
    První šanci si schoval do devatenácté minuty kapitán hostů Rostislav Olesz. Michael Petrásek kotouč vyrazil levým betonem před sebe.

00:48
    Litvínov drží kotouč na holích. Patrik Bartošák v brance zatím nemusel řešit žádnou střelu.

00:01
    Úvodní buly zápasu vyhráli domácí a hned zakládají první akci.

00:01

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Bartovič – Olesz (C), Lev, Szturc – Kucsera, P. Zdráhal, Kurovský – T. Jáchym, Š. Stránský, Tomi.

Rozhodčí: Bulanov, Úlehla – Ondráček, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Daniel Kurovský v letošní sezóně vstřelil zatím pět branek.

Gólová radost Daniela Kurovského ???????? #CCMHockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC VERVA Litvínov – 13. místo, 29 bodů, 51:66
    Aktuální forma: P, V, V, V, P
    Litvínov se vyhrabal z krize ze začátku ročníku. Sice mu patří až 13. příčka, ale směrem vzhůru jsou rozestupy minimální. Tým si více věří, vyhrává za tři body, ale i nadále sráží hráče některé zbytečné porážky s celky s podobným bodovým kontem. Také produktivita Chemiků strmě stoupla. Především Richard Nejezchleb se prezentuje výbornými výkony. V předchozích třech vyhraných zápasech to byl vždy on, kdo dal vítězný gól.
    Brankářská jednička: Michael Petrásek – 21 zápasů, 92,50% úsp. zákroků
    Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Michael Petrásek

HC Vítkovice Ridera – 5. místo, 37 bodů, 72:64
    Aktuální forma: P, Psn, V, P, V
    Vítkovice po slabším období zabraly a připsaly si solidní bilanci (7 výher z 10 utkání). Poslední dva zápasy se ale Ostravanům nepovedly (v Plzni 3:4, s Hradcem 3:6). V Litvínově určitě nebudou chtít protáhnout tuto sérii. Vítkovičtí navíc střílejí poměrně dost gólů. Gólman domácích se bude muset mít na pozoru.
    Brankářská jednička: 21 zápasů
    Hvězdy týmu: Ondřej Roman, Jakub Lev, Ivan Baranka

Krásné hokejové odpoledne. Extraliga je v plném proudu a dnes budeme svědky již 25. kola. Podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že se bude jednat o jednoznačný duel. Bodový rozestup ale není nikterak velký, a tak to jistě budou mít Vítkovičtí na Zimním stadionu Ivana Hlinky složité. Navíc Śeveročeši už našli způsob, jak porážet své soupeře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 43. V. Hübl (Kubát), 61. J. Černý (Sörvik) – 43. P. Zdráhal (Kucsera)

Rozhodčí: Bulanov, Úlehla – Ondráček, Špůr