Ufa – Perm 3:0 (kon.) | FK Krasnodar – Groznyj 3:2 (kon.) | Machačkala – Chabarovsk 4:0 (kon.)
FK Krasnodar
3:2 (0:2)
FK Achmat Groznyj
Neděle 03.12.2017, 14:30 • Stadion Kubaň, Krasnodar • Ruská Premier Liga • 19. kolo

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:26:08)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:17.

Tak druhý poločas nám přinesl, v Rusku, málokdy vídaný zvrat z 0:2 na 3:2. Krasnodar dokázal třemi brankami otočit vývoj utkání a to navíc ještě neproměnil pokutový kop! Hosté za celý druhý poločas nedokázali reagovat na výrazně lepší hru svého soupeře a bohužel dobře rozehrané utkání ztratil.

90+4

Zákroky brankáře Vitalij Gudijev: 3.

Zákroky brankáře Andrej Sinicyn: 3.

90+3
    Groznyj ještě mohl vyrovnat, ale střela jednoho z hráčů mířila mimo.
    90+2. JOÃOZINHO - 3:2

90+2
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Claesson výborně našel JOÃOZINHA a ten dokonává obrat svého týmu!

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Cristian Ramírez (FK Krasnodar).

89
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Fjodor Smolov, přichází Andrei Ivan.

88
    Další zajímavý centr, který skončil u pravé tyče a jen stačilo doklepnout míč do branky. Avšak obránci hostů se velmi rychle vzpamatovali a odklízí míč do bezpečí.

87
    Nyní jejich kombinace postoupila o něco blíž brance a nebezpečný centr na penaltový puntík sbírá vybíhající Gudijev.

86
    Krasnodarští momentálně kombinují ve středovém kruhu.

85
    Blíží se nám konec zápasu, dočkáme se ještě nějaké branky nebo se obě mužstva rozejdou smírně. Za druhý poločas by si určitě Krasnodar zasloužil vyhrát.

84
    Žlutou kartu dostává Vitalij Gudijev (FK Achmat Groznyj).

83
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Charles Kaboré, přichází Maciel Wanderson.
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Magomed Mitrišev, přichází Ravanelli.

82
    A po jednom z centru tečuje míč Smolov a ten jej poslal do břevna branky!

81
    Domácí celek je opět v útoku a posílá další nebezpečné centry před branku Gudijeva.

80
    Centr na hranici šestnáctky se daří domácím úspěšně odvrátit.

80
    Žlutou kartu dostává Andreas Granqvist (FK Krasnodar).

79
    Hostům se podařilo dostat míč konečně za půlku a nakonec vybojovali standardní situaci.

77
    Krasnodar směle kombinuje na polovině soupeře a Groznyj se urputně brání.

76
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, přichází Joãozinho.

75
    Hosté jsou ve druhém poločase jako vyměnění. Nyní neví jak najít recept na domácí celek.

74
    Sergej Petrov vystřelil z pravé strany a u levé tyčky se snažil o dorážku jeden z jeho spoluhráčů. Avšak byl tísněn obráncem a míč nakonec míří do zázemí.

73
    Rohový kop rozehrál Krasnodar na krátko, následně přichází střelecký pokus, ale ten zamířil nad branku.

72
    Mauricio Pereyra to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl tečovaný a bude následovat rohový kop.

70
    Domácí jsou dvacet minut před koncem stále při chuti a míří za další brankou. To by byl obrat jak se patří. Ve druhém poločase jsou jasně lepším celkem.

69
    Mamajev si při oslavě gólu vysvlékl dres a vidí samozřejmě žlutou kartu.
    68. Pavel MAMAJEV - 2:2

68
    A přece dokázal Krasnodar ze svého tlaku vytěžit vyrovnávací branku. Velkou práci při ní odvedl kapitán týmu Granqvist, který přihrál na střed pokutového území na Mauricia Pereyru a ten ještě přihrál do ideálnější pozice a PAVEL MAMAJEV měl prázdnou branku.

65
    Nyní se jim podařilo vyvézt míč i více, ale o žádný slibný útok se z jejich strany nejednalo.

64
    Achmat se zatím je brání a ani po zisku míče nedokáže adekvátně zaútočit. Maximálně se jim daří vyvézt míč k polovině hřiště.

63
    Krasnodar posílá jeden centr za druhým do pokutového území, avšak obrana hostů zatím funguje.

62
    Střídání v týmu FK Achmat Groznyj: ze hřiště odchází Leo Jaba, přichází Roland Gigolajev.

60
    Další útočný pokus, který končí na rohovém kopu.

59
    Krasnodar jakoby ani nemrzela neproměněná penalta a snaží se dál útočit.

58
    Žlutou kartu dostává Mauricio Pereyra (FK Krasnodar).
    58. Penalta

58
    Andreas Granqvist (FK Krasnodar) neproměňuje pokutový kop. Granqvist nedokázal unést tíhu okamžiku a poměrně lehkou střelu k levé tyči vystihl Gudijev a chytá!
    56. Penaltový zákrok.

56
    Byla nařízena penalta pro Krasnodar! Smolov byl faulován na hranici šestnáctky Ucijevem.

55
    Smolov se opět dostal s míčem do otevřené obrany soupeře, ale nakonec neuspěl se svou střelou a míč má ve svých rukavicích Gudijev.

53
    O nový náboj v utkání je tak postaráno.

52
    Smolov je při chuti a opět dostal míč a vystřelil. Tentokrát však míří mimo brankovou konstrukci.
    52. Fjodor SMOLOV - 1:2

52
    Ale tento útok domácích již končí snižující brankou. Claesson již mohl v pokutovém území se pokusit vystřelit, ale přihrál do výhodnější pozice, kde byl FJODOR SMOLOV a ten zavěsil míč pod břevno.

51
    Nebezpečný útok ze strany Krasnodaru, ale ten nekončí brankou.

50
    Fjodor Smolov fauluje a je zastaven v pokusu pokračovat dále. Ze začátku se mu to příliš nezamlouvalo, ale nezbývá mu než soupeři odevzdat míč.

49
    Plijev povalil Petrova a jemu pískán nedovolený zákrok.

48
    Střela Achmatu, ale míč míří nad branku a následuje odkop brankáře Sinicyna.

47
    Do druhého poločasu nastoupili oba celky ve stejných sestavách jako na začátku zápasu. Ani jeden z trenérů prozatím nesáhl ke střídání.

46
    Neuběhlo ani dvacet vteřin z druhého poločasu a Plijev se prezentuje střelou mimo branku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:35 .

Po prvním poločase vedou hosté o dvě branky a nutno říci, že zaslouženě. Hra se jeví jako vyrovnaná, avšak s tím, že Achmat využil příležitosti a přetavil je ve dvě branky. Krasnodar se snaží, tak uvidíme, jestli dokáže ve druhém poločase zápas zdramatizovat.

45+1

45
    Rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu.

45
    Běží nám poslední minuta základní hrací doby.

44
    Fjodor Smolov se napřáhl ke střele z levé strany, ale posílá míč vedle levou tyč.

43
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře a nakonec je z toho přízemní střela, s kterou nemá Sinicyn žádné problémy.

41
    Philipe Sampaio bránil Claessona v pokutovém území a vypadalo to tak všelijak. Nicméně rozhodčí to posoudil tak, že se o faul nejednalo.

40
    První půle bezesporu vychází hostům, kteří mají i více ze hry a jejich vedení je zasloužené.

38
    Dobrá střela k levé tyči, ale tu si pohlídal Gudijev a chytá míč.

37
    Krasnodar se hnal do útoku a kousek před pokutovým územím byl jeden z hráčů domácích faulován a následuje standardní situace.

37
    Žlutou kartu dostává Rizvan Ucijev (FK Achmat Groznyj).
    36. Ismael Silva Lima - 0:2

36
    Achmat Groznyj právě vstřelil branku!
    ISMAEL SILVA LIMA se chopil zahrávaní standardní situace z velké vzdálenosti. Střílený centr se snažili tečovat před brankou ihned dva hráči Achmatu, ale ani jeden netečoval míč, který se tak šikovně odrazil v pokutovém území, že zapadl přesně k pravé tyči.

35
    Krasnodar se nyní ale bude muset bránit, neboť se za polovinou hřiště dopustil faulu.

34
    Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale většinou hrají s míčem daleko od branky a obrana soupeře se v probíhajícím zápase zatím dobře brání.

33
    Groznyj se bez výraznějších problémů ubránil rohové situaci Krasnodaru.

33
    Žlutou kartu dostává Anton Švec (FK Achmat Groznyj).

32
    Žlutou kartu dostává Fjodor Smolov (FK Krasnodar).

30
    Ihned po rozehrání míče se Krasnodar vydal do útoku a byla z toho zajímavá a nebezpečná střela nad branku. Gudijev se pořádně protáhl.
    29. Anton ŠVEC - 0:1

29
    A hosté využívají rohový kop a dávají z něj první branku tohoto zápasu. Centrovaný míč od Rošiho šikovně tečnul hlavičkou ANTON ŠVEC a míč propadl ke vzdálenější zadní tyči.

28
    Útok vedený po levé straně, nakonec je z toho pouze rohový kop pro Groznyj.

27
    Faulována byl Plijev a Petrov za tohle vidí žlutou kartu.

26
    Hosté se na polovině soupeře kousek za půlkou dopouští faulu a Granqvist rozehrává na své spoluhráče v obraně.

24
    Snaha o přenesení hry z pravé na levou stranu Achmatu příliš nevyšla a míč míří do zázemí.

23
    Krasnodar rozehrával kousek za půlkou. Všichni na hranici šestnáctky čekali centr, ale nakonec se hráči rozhodli pro krátkou přihrávku a nakonec z tohoto útoku nebylo žádné nebezpečí pro hostující celek.
    22. Dobrý střelecký pokus hráče Krasnodaru.

22
    Pěkná střela domácího hráče, ale Gudijev byl připraven a předvádí jistý zákrok, při kterém mu míč nevypadl z rukou.

20
    Krasnodar si nyní nebezpečně počínal na hranici šestnáctky a tak dlouho váhal se střelou, až se jeden z hráčů dostal do ofsajdového postavení.

19
    Hosté se provinili ofsajdem a ani z tohoto útoku nic nekápne.

18
    Žlutou kartu dostává Ismael Silva Lima (FK Achmat Groznyj).

18
    Následná střela ze střední vzdálenosti byla rutinním zákrokem pro Sinicyna.

18
    Ismael Silva Lima poslal míč do malého vápna, ale Krasnodar se dokázal ubránit.

17
    Hosté zůstanou u míče a budou zahrávat po faulu standardní situaci z pravé strany.

16
    Cristian Ramírez čistě skluzem znemožnil Ucijevovi odcentrovat z pravé strany.

15
    Tečovat centrovaný míč se snažil kapitán Granqvist, ale rozhodčí u něj viděl faul a píská se.

15
    Mauricio Pereyra se chystá rozehrát rohový kop...

14
    Střela hostů, která nebyla vůbec špatná, nicméně mezi tři tyče se nevešla.

13
    Fjodor Smolov se snažil doběhnout dlouhý míč, ale ten je již v moci Gudijeva.

12
    Centr z pravé strany a Sinicyn má vše pod kontrolou a chytá míč.

11
    Jejich útok byl záhy zastaven obranou Krasnodaru a z tohoto útoku nic nebude.

10
    Hosté vybojovali na svém soupeři míč a míří s ním dopředu.

9
    Boj o míč uprostřed hrací plochy, ze kterého vyšel vítězně domácí celek. Ten následně dlouhým míčem za obranu chtěl vyslat svého hrotového útočníka směrem na branku. Ale centrovaný míč byl příliš dlouhý a má jej v klidu brankář Achmatu.

8
    Hosté se nyní ubránili útoku vedeného po pravé straně a budou vhazovat.

7
    Achmat se prezentuje další střelou, ale i ta míjí o hodně brankovou konstrukci. Nicméně obrana Krasnodaru není příliš pevná.

6
    Sinicyn nyní bude zahrávat odkop od své branky po neúspěšné střele hráče Achmatu.

4
    Rohový kop zahrával nyní Groznyj, ale pro brankáře Sinicyna to neznamenalo žádné nebezpečí.

3
    Domácí vybojovali na polovině hřiště míč a již pokračovali do nebezpečného útoku, avšak jeden z obránců se stihl včas vrátit a bere míč soupeři.

2
    Groznyj se taktéž snažil o útok, ale nebyl příliš úspěšný směrem dopředu.

1
    Domácí vybojovali ihned z prvního útoku rohový kop, který zahrával Pereyra. Následovala střela vysoko nad branku.

1

FK Krasnodar: Sinicyn – Ramírez, Granqvist (C), Gricajenko, Petrov – Gazinskij, Kaboré – Claesson, Pereyra, Mamajev – Smolov.
    Náhradníci: D. Adamov, Kricjuk – Ivan, Laborde, Martynovič, Podběrezkin, Joãozinho, Ristić, Šiškin, Wanderson, Janbajev, Žigulev.

FK Achmat Groznyj: Gudijev – Ucijev (C), Semjonov, Ángel, Sampaio, Plijev – Roši, Švec, Silva Lima, Jaba – Mitrišev.
    Náhradníci: Gorodov – Achjadov, Balaj, Bacujev, Ravanelli, Gigolajev, Ivanov, Ch. Kadyrov, Mohammadi, Sadajev.

Rozhodčí: S. Ivanov.

V souboji devatenáctého kola na sebe narazí sousedící týmy v tabulce. A to Krasnodar, který se nachází na pátém místě (30 bodů), proti Akhmatu, kterému momentálně patří šestá příčka (25 bodů).

Krasnodaru se poměrně daří, když z pěti utkání dokázal třikrát zvítězit a dvakrát odešel jako poražený tým. Obě porážky přišly s celky, které se momentálně nachází výše v tabulce (Spartak Moskva a Lokomotiv Moskva). Na svém hřišti však není Krasnodar úplně precizní. Jejich bilance 3-2-3 hovoří za vše. V minulém zápase dokázali zvítězit 1:0 na hřišti Uralu.

Achmat a jeho forma po pěti zápasech se dá téměř ztotožnit s formou Krasnodaru. Dvakrát vítězství, dvě remízy a jedna porážka. Achmat na venkovních hřištích hrál prozatím osm zápasů a pouze dvě dokázal zvítězit za tři body. Jinak dokázal vybojovat dva body za dvě remízy a čtyřikrát odešel na prázdno. Hosté taktéž v minulém kole dokázali zvítězit a to po výsledku 2:1 nad Ufou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Adam Dořák

Branky: 52. Smolov (Claesson), 68. Mamajev (Pereyra), 90+2. Joãozinho (Claesson) – 29. Švec (Roši), 36. Silva Lima

Karty:   27. Petrov (KRS), 32. Smolov (KRS), 58. Pereyra (KRS), 69. Mamajev (KRS), 80. Granqvist (KRS), 90. Ramírez (KRS) – 18. Silva Lima (GRZ), 33. Švec (GRZ), 37. Ucijev (GRZ), 84. Gudijev (GRZ)

Neproměněná penalta: 58. Granqvist (KRS), brankář Gudijev zneškodnil

FK Krasnodar: Sinicyn – Ramírez, Granqvist (C), Gricajenko, Petrov – Gazinskij, Kaboré (83. Wanderson) – Claesson, Pereyra, Mamajev (76. Joãozinho) – Smolov (89. Ivan).

FK Achmat Groznyj: Gudijev – Ucijev (C), Semjonov, Ángel, Sampaio, Plijev – Roši, Švec, Silva Lima, Jaba (62. Gigolajev) – Mitrišev (83. Ravanelli).

Rozhodčí: S. Ivanov