Brno – Zlín 2:4 (kon.) | Karviná – Slovácko 1:0 (kon.) | Ostrava – Jihlava 1:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:4 (2:3)
FC Zlín
Neděle 03.12.2017, 11:00 • TCM Brno-Ivanovice-UT • Juniorská liga – Morava • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Dnes sev rámci dalšího kola moravské skupiny Juniorské ligy utkají FC Zbrojovka Brno a hostující FC Fastav Zlín.

FC Zbrojovka Brno: Mrázek – Zukal (C), Hykš, Kroutil, Vintr, Svensson, Šustr, Holman, Slunský, Sedlák, Žalud.
    Náhradníci: Trbušek – Obůrka, Sedlmajer, Papež, Jurásek

FC Fastav Zlín: Šiška – Votava, Košák, Tkadlec (C), Zhykol, Nečas, Zahradník, Štípek, Podio, Bartolomeu, Mlýnek.
    Náhradníci: Štěpánek, Mlýnek, Souza, Venený, Lebánek

Rozhodčí: Slabý – Polák, Hock.

1

1
    Hostující fotbalisté uvedli míč do hry a na úvod duelu kombinují na obranné polovině.

3
    Zlínští jsou aktivnější a stále drží míč, ovšem fotbalisté Brna zatím svědomitě brání.

4
    Bartolomeu získal odražený míč a vydal se dopředu, nicméně jeho centr do vápna byl zablokován.

5
    Obrana domácích si poté poradila také s průnikem Podia, ten byl u brankové čáry zakřižován a je z toho roh.

6
    Rohovy kop obrana Zbrojovky odvrátila a domácí vyrážejí do útoku.

8
    Nečas si na hranici vápna odstavil soupeře, z otočky vystřelil, ale Mrázek byl připraven.

10
    Kroutil byl vlevo faulován, jenže domácí dopředu neprošli, a taktéž po faulu o míč přišli.

11
    Brno právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Fastav přišel na obranné polovině o míč, čehož využil FILIP HOLMAN, který z hranice vápna fantasticky podsekl balon a přeloboval brankáře hostů – 1:0!

13
    Hosté znovu chybovali a z hranice vápna to zkoušel Slunský, ovšem Šiška jeho pokus vytáhl na roh!

15
    Domácí měli nakonec k dispozici rohové kopy hned dva, ale ani z jednoho nezahrozili.

17
    Velká šance hostů! Votava dostal parádní kolmicí za obranu, z první vypálil, ale jeho pokus se otřel o tyč a zamířil vedle branky!

20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Balon se po rychlé kombinaci dostal k PABLU PODIOVI, jenž z hranice vápna zamířil přesně k bližší tyči – 1:1!

22
    Zbrojovka mohla mít své vedení brzy zpět! Holman dostal nabito zhruba na hranici vápna, mířil dobře do odkryté brány, ale jeden z obránců Zlína na čáře míč vykopává.

23
    Hra je teď přerušená. Před vápnem byl faulován Slunský a vyžádal si ošetření. Zbrojovka bude mít možnost přímého kopu ze zajímavé pozice.

25
    A bylo z toho další nebezpečí! Míč si postavil Hykš, jehož dobře mířenou ránu dokázal Šiška pouze vyrazit před sebe. Následně Zlínští raději zahráli míč na roh.

26
    Slunský skutečně nebude moct pokračovat, a tak jsme svědky prvního střídání. Na hřiště přichází David Jurásek.

29
    Vintr teď dobrým pasem hledal za obranu zabíhajícího Holmana, jeho přihrávku ale nakonec Mlýnek dokázal zhatit.

31
    I přes šance Brna je na míči častěji Zlín. Teď se hosté pokusili o útočnou snahu, kterou ovšem zastavil zdvižený praporek pomezního.

32
    Hráči Zlína to nyní mohou zkusit znovu. K dispozici budou mít rohový kop.

32
    K hlavičce se dostal Tkadlec, ale míč do brány neprošel. Zablokovala jej domácí obrana.

33

Zbrojovka předvedla fantastický rychlý kontr, vyšperkovaný ještě lepším zakončením. Střídající DAVID JURÁSEK po přesném křižném pasu nic nevymýšlel, napálil míč z první a svou ranou přeloboval bezmocného Šišku.

35
    Zlín bude mít možnost odpovědět z dalšího rohu.

36
    Podio si naběhl na přední tyč, míč z jeho hlavy ale mezi tři tyče nemířil.

38
    Třetí roh pro Zlín v horizontu pěti minut, tentokrát však neplatilo tradiční "do třetice", když tento byl ze všech zdaleka nejméně povedený a obrana Brna jej bez problémů odvrátila.

39
    Teď už byl ale Zlín vyrovnání blízko. Mlýnek dostal hodně prostoru na hranici vápna a Zbrojovka měla štěstí, že netrefil bránu.

40

Zbrojovce varování nestačilo a Fastav i podruhé v zápase srovnává skóre. Po zaváhání domácí obrany převzal mezi stopery kolmici MATĚJ VOTAVA a zamířil neomylně k zadní tyči. Mrázek se mohl již jen bezmocně ohlédnout.

42

Máme tu rychlý obrat! Závěr poločasu se Brnu těžce nepovedl, když domácí inkasují dvakrát v rozmezí tří minut. Zbrojovce se tentokrát nepodařilo zachytit průnik Fastavu po levé straně, ve vápně se míč dostal k MARTINU NEČASOVI a ten pohotovým přízemním pokusem na zadní tyč posílá Zlín poprvé v zápase do vedení.

44
    Zaskočená Zbrojovka již vyhlíží poločas, Zlín je i v posledních minutách úvodního dějství aktivnější.

45
    Kroutil si připisuje faul na útočné polovině. Víc se toho již asi v první půli nestane.

45

Viděli jsme zajímavou první půli, ve které padlo hned pět branek. Zlín byl po většinu poločasu lepší, Zbrojovka ale dvakrát využila zaváhání hostí, kteří tak museli dohánět. Fastav však nakonec dokázal skóre otočit díky dvěma trefám v závěrečné pětiminutovce a do šaten se tak jdou ohřát spokojenější hosté. Druhý poločas začne krátce po poledni.

46

47
    O první útočnou snahu druhé půle se postaral domácí Sedlák. Ten na pravé straně ale nedokázal přes bránícího hráče odcentrovat a ve finále si ještě pomohl faulem.

48
    Hned dvakrát teď fauloval hostující Zhykol, za což vidí od sudího žlutou kartu.

50
    Bartolomeu si od levé čáry navedl míč do středu na střelu, branku ale zcela minul.

51
    Mrázek teď musel skvělým zákrokem zasáhnout proti ráně Votavy. Ten zakončoval hezkou akci hostí po přiťuknutí patičkou.

53
    Už se hraje na druhé straně hřiště. Zbrojovka bude zahrávat od rohového praporku.

54
    Roh ale resultoval pouze v útočný faul Vintra na hranici vápna.

55
    Druhé střídání Zbrojovky. Sedlmajer nahrazuje na hřišti Vintra.

56
    Bartolomeu teď ukázal své rychlé nohy, když se podél levé lajny protáhl až do zakončení. Mrázkovu bránu však přestřelil.

57
    Zakončoval také Votava, ale Mrázek mohl zůstat znovu klidný. Zlínští sice zakončují často, ovšem nepřesně.

59
    Hosté se teď marně dožadovali penalty po pádu Zhykola ve vápně. Sudí Slabý zůstal ledově klidný.

61
    I přes nepříznivý stav se Brnu stále nedaří se vyburcovat k nějaké větší aktivitě. Obrázek hry se od začátku moc nezměnil a Fastav je nadále aktivnější.

62
    Změnit se to pokusil individuálním průnikem Holman, přes obranu Zlína ale neprošel a míč ztratil.

64

Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Bartolomeu na levé straně vysunul Zhykola, jehož zpětnou přihrávku si našel MATĚJ VOTAVA a svým druhým zásahem zvyšuje na 2:4.

65
    Již třetí změna na straně Brna. Svensson přepustil své místo Obůrkovi

66
    A další změna – střelce úvodní branky Holmana střídá Papež.

68
    Zlín nadále pokračuje v útočné aktivitě a snaží se o pátou branku. Hosté z hranice vápna připisují další nepřesný pokus.

69
    Jednoho z nejvýraznějších hráčů Dmytra Zhykola nahradí na závěrečnou dvacetiminutovku Souza.

71
    Další útok Zlína. Na Nečasův centr z levé strany nabíhal Votava, na míč ale ve vápně nedosáhl.

73
    Bartolomeu teď posílal z přímého kopu míč do vápna, Zukal však bez problémů odvrátil.

76
    Zlín teď zahrával dvojici rohů, z nich ale žádné nebezpečí pro Brno neplynulo.

76
    Roh si vyzkoušelo i Brno po sražené Juráskově ráně, efekt byl však stejný. Zlín v klidu odvrací míč.

77
    Miroslav Kroutil teď za řeči směrem k rozhodčímu vidí žlutou kartu.

79
    Dvougólového střelce a autora doposud vítězné branky Matěje Votavu střídá Mlýnek.

81
    Další roh Fastavu odvrací Šustr.

83
    Braterská spolupráce na hřišti trvala jen čtyři minuty. Druhého z bratrů Mlýnků střídá na závěrečné minuty Štěpánek.

85
    Nečasův centr domácí obrana odvrátila na roh. Ten byl sice odražen, ale z následné akce se v dobré střelecké pozici ocitl Mlýnek. Z první však bránu minul.

87
    Do zápisu se dostává i Patrik Šustr, ovšem jiným způsobem, než by Zbrojovka potřebovala. Tři minuty před koncem sudí Slabý ještě sahá ke karetnímu trestu.

89
    Hraje se přesně tam, kde hosté potřebují. Zbrojovce se nedaří se dostat do šance, která by mohla znamenat alespoň snížení. Naopak hosté budou zahrávat další rohový kop.

90
    Základní hrací dobu uzavírá zblokovaná rána Bartolomea.

90+1

Zlín nakonec potvrzuje roli mírného favorita a Zbrojovku poráží poměrem 2:4. Domácí přitom v první půli dvakrát vedli, Zlín se ale ještě do přestávky ujal gólem Matěje Votavy vedení a stejný hráč poté zápas definitivně zlomil svou druhou trefou po hodině hry. Hosté byli po většinu zápasu lepší a z Brna si odváží tři body zaslouženě. Z Brna se s vámi loučíme a těšíme se u dalších onlajnů. (12:59:04)