Kanada – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Team Suisse – Davos 8:3 (kon.)
Team Suisse
8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
HC Davos
Sobota 30.12.2017, 20:20 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup • Semifinále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:44:17)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Denis Hollenstein (Team Suisse) a Magnus Nygren (Davos).

Utkání je u konce a po drtivé třetí třetině se z postupu do finále raduje Team Suisse. Švýcarský výběr udeřil v této části hry hned čtyřikrát a naprosto zdemoloval šance Davosu na případný obrat. Postupně se trefili Eric Blum, Reto Schäppi, Tanner Richard a Grégory Hofmann. Skóre se tak zastavilo na výsledku 8:3. Pro Davos krutý výsledek, ale i takový umí být hokej. Každopádně zítra se můžeme těšit na finálový souboj, který obstarají Team Canada a Team Suisse.

59:37
    Ještě jedno vyloučení na straně Davosu, dvě minuty za držení hole dostal Enzo Corvi.

58:59
    Jedna z posledních akcí tohoto utkání, rozjíždí ji Team Suisse zpoza vlastní branky.

57:54
    Martschini vyslal kousek od modré tvrdou ránu, Sennovu branku ale o kousek minul.

56:45
    Publikum ve Vaillant Areně se baví dobrým hokejem a vytleskává i akce soupeře.

55:04
    Až nyní musel gólman švýcarského výběru dávat větší pozor, rána z levého kruhu jel ale nepřekonala.

53:47
    Davos se snaží alespoň zkorigovat hrozivý výsledek, ale už docela dlouhou dobu se vůbec nedostal na dostřel Genoniho branky.

52:55
    Hraje se dlouho bez přerušení a hodné bezstarostný hokej. Při pohledu na tabuli je jasné proč.

51:52
    Další přihrávku mezi kruhy přes Sennem zvládli obránci Davosu odvrátit, nemusí tak přijímat další tvrdou ránu v této gólově nepovedené třetině.

50:51
    Geering čeká, až mu jeho spoluhráči dostřídají a poté zahájí další výpad hráčů v červených dresech.

49:59
    Puk je znovu na holích hráčů Teamu Suisse, je to teď prakticky hokej na jednu branku.
    48:55 Grégory HOFMANN - 8:3

48:55
    Team Suisse právě vstřelil branku!
    Už to ale skutečně debakl je... Osmá branka do Sennovy sítě padla po přihrávce zpoza branky na volného GRÉGORYHO HOFMANNA, který zblízka neměl problém prostřelit gólmana Davosu. Asistence: Lino Martschini, Taner Richard.

47:52
    I přes nepříznivý stav pro Davos panuje v aréně skvělá atmosféra a diváci takřka bez ustání povzbuzují.

46:50
    Verminovu střelu z levého kruhu pokryl Senn parádním semaforem a vysloužil si potlesk tribun.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Hollenstein (Cunti), 12. Praplan, 37. Fora (Herzog), 37. Schlumpf (Cunti), 41. E. Blum (Praplan, Hollenstein), 44. Schäppi (Scherwey, Fora), 44. Richard (Martschini, Hofmann), 49. Hofmann (Martschini, Richard) – 9. R. Kousal (Sallinen), 13. Buck (D. Wieser, Kessler), 36. Nygren (R. Kousal, Sallinen)

Team Suisse: Genoni (Boltshauser) – Diaz, Geering, E. Blum, Schlumpf, Genazzi, Fora, Kreis, Sutter – Hollenstein, Cunti, Praplan – Martschini, Richard, Hofmann – Vermin, Herzog, Suter – Scherwey, Bodenmann, Schäppi.
    HC Davos: Senn (van Pottelberghe) – Nygren, Lofquist, Paschoud, Schneeberger, Jung, Heldner, Du Bois, Aeschlimann – Sallinen, Morin, R. Kousal – Buck, D. Wieser, Kessler – Mi. Johansson, M. Wieser, Little – Corvi, Simion, Ambühl.