Chabarovsk – Omsk 0:4 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:3 (po pr.) | Kunlun – Chanty-Mansijsk 2:1 (po pr.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jaroslavl 4:1 (kon.)
Toljatti – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 0:7 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
CSKA Moskva
Pátek 05.01.2018, 15:00 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Favoritem je bezesporu hostující celek, avšak CSKA má již postup do play off již zaručený, můžeme se klidně dočkat překvapení a Podolsk může nad svým soupeřem klidně bodovat. Jestli tomu tak bude, či nebude, sledujte naši on-line reportáž, ze které Vám taktéž přineseme gólová videa a videa z důležitých šancí v zápase.

Vzájemné zápasy v roce 2017
    CSKA Moskva Podolsk 1 : 3
    CSKA Moskva Podolsk 2 : 1 (přátelský zápas)

CSKA Moskva
    Naopak CSKA se již může šetřit do vyřazovacích bojů. Nachází se s přehledem na druhém místě Západní konference se ziskem 106 bodů. Na první Petrohrad má větší rozdíl a to v podobě 8 bodů. Nicméně Petrohrad prohrál poslední dva zápasy a CSKA naopak vítězilo a rozdíl se trochu smazal. CSKA v minulém zápase porazilo houževnatý Jokerit 2:1 po prodloužení, kdy rozhodující branku vstřelil Nikuškin.

HC Viťaz
    Podolsk se nachází na jedenáctém místě a na postupové místo do play off momentálně ztrácí propastných 17 bodů. Realita, že by si Viťaz mohl zahrát vyřazovací boje je téměř utopií. V posledním zápase prohrál 1:4 s Jokeritem. Jinak forma tohoto týmu je jako den a noc, jednou prohra, pak zase přijde výhra.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Viťaz: Saprykin (Todykov) – Jepišin, Katičev, Voronkov, Mozík, Gimajev, S. Romanov, P. Lukin, Pautov – Horák (A), Myttynen, Rendulić – Makejev, Afinogenov (C), A. Nikulin – A. Lazarev, Kopejkin (A), D. Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Moisejev.

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Pašnin, Ar. Sergejev, Nestěrov, Marčenko, Ožiganov, Naumenkov – Tělegin, Platt, Scott (A) – Kuzmenko, Andronov (C), Ljubimov – V. Žarkov, Kaprizov, Okulov – Šumakov, Ničuškin, K. Petrov – Grigorenko.

Rozhodčí: Yury Oskirko, Denis Bonda – Viktor Tomilov, Yakov Palei.

00:01

00:38
    Jako první se do pásma dostal domácí, kteří nedokázali ohrozit branku svého soupeře.

01:26
    Ani hosté ze svého prvního útoku nevytěžili nic zajímavého.

02:01
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Zničehonic se do vedení dostává hostující celek. CSKA vybojovali puk v rohu kluziště a následně vystřelil Pašnin a SERGEJ ANDRONOV tečuje šikovně puk do branky. Brankář Viťazu buď nic neviděl nebo celou situaci hodně podcenil. Asistence: Vladimir Žarkov a Michail Pašnin.
    02:01 Sergej ANDRONOV - 0:1

03:25
    Hosté mají stále puk pod svou kontrolou a tento obraz hry bude v dnešním zápase nejspíše hodně k vidění.

04:42
    CSKA operuje v útočném pásmu soupeře, avšak zatím honí puk podél mantinelů a žádná střelba na branku.

05:12
    Čechov se úspěšně osvobozuje a snaží se o založení útočné akce.

05:37
    Střela od modré byla sražená a Igor Saprykin nyní nemusel zasahovat.

06:48
    Sledujeme zatím vlažnou hru, kdy hru tvoří zejména hosté, kteří nejsou nikterak nebezpeční, kromě jejich úvodní branky.

07:28
    Po komerční pauze se pokračuje ve hře...CSKA je u puku.

08:23
    Velká chyba rozehrávky Lukina, kterému sebral puk Kuzmenko a přihrál před branku na volného MICHAILA GRIGORENKA a ten poslal puk do branky. Asistence: Andrej Kuzmenko.
    08:23 Michail GRIGORENKO - 0:2

09:28
    CSKA nemá skoro žádný tlak, hraje v pohodě a obě branky padly poté, co domácí nedokázali dostat puk z vlastní třetiny a CSKA ihned trestá větší chyby svého soupeře.

10:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., podražení).

10:25
    Čechov sice vyhrál buly, ale v útočné třetině se dlouho nedokázal udržet a musí začít z vlastního pásma.

10:52
    Čechovu se již podařilo usadit se v útočné třetině, avšak nebezpečná střela zatím nepřichází.

11:35
    Další špatná rozehrávka, tentokrát brankáře Saprykina. Nakonec se však CSKA nedostalo do vážnější akce a spíše šetřilo čas v pásmu soupeře.

12:02

12:43
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., nedovolené bránění).

13:11
    Čechov se v oslabení dostal do úniku, kdy dva hráči postupovali proti jednomu obránci. Nakonec puk chytá Sorokin! První velká šance domácího celku.

14:16
    CSKA se usadilo v pásmu soupeře, ale Saprykin zatím nemá žádnou práci.

14:37
    Sedm sekund do návratu vyloučeného Vyglazova a domácí pravděpodobně toto oslabení zvládnou. CSKA se nedostalo k ničemu a skoro spíše inkasovali.

14:43

14:54
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vojtěch Mozík – 2 min., podražení).

15:27
    Saprykin chytá střelu z pravé strany. Předtím se také zaskvěl proti střele z levé strany, kterou vyrazil svým betonem.

15:42
    Arťom Švec-Rogovoj se rozjel sám směrem na branku CSKA. Avšak obránce jej ihned za modrou čarou zpacifikoval.

16:28
    CSKA nakonec využívá tuto přesilovou hru, kdy po přihrávce z levé strany se z pravé strany trefuje přesně MICHAIL GRIGORENKO, který vymetl pravý růžek branky. Asistence: Nikita Nestěrov a Sergej Šumakov.
    16:28 Michail GRIGORENKO - 0:3

17:54
    Hosté v pohodě kontrolují hru a tato třetina patří jen jim. Čechov se po celou třetinu spíše jen brání a před branku Sorokina se příliš nedostali.

18:22
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jegor Voronkov – 2 min., vysoká hůl).

18:59
    Další únik Čechova dvou hráčů proti jednomu obránci. Avšak přihrávka Vyglazova neprošla a obránce CSKA zamezil této šanci.

19:42
    A další únik, tentokrát Makejev dokázal přihrát na svého spoluhráče na levou stranu, ale ten minul puk.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině jasně vede favorit zápasu, který měl po celou dobu hru pod svou kontrolou. Čechov byl nebezpečný jen při svých únicích v době, kdy CSKA zahrávalo přesilovou hru. Avšak ani jeden z těchto úniků neskončil snižující brankou.

20:01

20:22

21:47
    Druhá třetina se nese zatím v poklidném tempu, kdy nepozorujeme nic zajímavého a oba brankáři zatím nemuseli zasahovat.

22:40
    Po vyhraném buly přišla střela od hostů,ale ta zamířila mimo a odráží se od zadního mantinelu.

23:49
    Najednou je tu velká šance domácích, ale hráč Čechova po přihrávce nedokázal před Sorokinem dotlačit puk do branky.

24:37
    Čechov se snažil o další útok či střelu na branku, ale tentokrát si je obrana CSKA pohlídala.

25:11
    Střelu z pravé strany Sorokin s přehledem vyráží za branku.

26:16
    Domácí jsou v posledních minutách aktivnější, ale chybí jim nějaká pořádná střela, kterou by ohrozili Sorokina v brance.

27:29
    Hosté však nyní operují v pásmu soupeře, ale ani oni nemohou dostat Saprykina do nějaké nebezpečné situace.

28:07
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Borna Rendulić – 2 min., držení protihráče).

28:28
    Špatná rozehrávka hráče CSKA a puk zamířil až do středního pásma. Domácí musí pryč z obranného pásma Čechova.

29:15
    A je tu čtvrtá branka hostů. Saprykin předtím vyrazil dvě nebezpečné střely, ale na dorážku IGORA OŽIGANOVA již byl krátký. Asistence: Roman Ljubimov a Konstantin Okulov
    29:19 Igor OŽIGANOV - 0:4

30:42
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Vojtěch Mozík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

31:03
    CSKA nyní motá hlavu svému soupeři, jedna střela blokována, druhá míří mimo. Nakonec se domácím daří vyhodit puk.

31:37
    Saprykin si připisuje další zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.

31:58
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., sekání).

32:20
    Komerční pauza a po ní budou za malou chvíli hrát domácí přesilovou hru. Jen co se na led vrátí vyloučený Mozík.

32:42

32:53
    Čechov drží puk, ale zatím ve svém pásmu a snaží se založit přesilovkovou formaci.

33:58

34:22
    CSKA pohodlně míří za svým vítězstvím v tomto zápase. Ničuškin si vzal puk a velmi lehce s ním nabruslil až do útočného pásma, kde před branku přihrával na KIRILLA PETROVA a ten již měl jen za úkol přesně trefit puk do branky. Asistence: Valerij Ničuškin a Michail Naumenkov.
    34:22 Kirill PETROV - 0:5

35:42
    Čechov nemlže najít ten správný recept na hru svého soupeře a s pěti gólovým mankem v zádech se již hraje hodně těžko.

36:30
    Saprykin raději ukryl puk u své levé tyčky, neboť se nebezpečně přibližoval hráč Moskvy.

37:40
    Moskva drží puk a v klidu si s ním kombinuje a směrem do útoku se příliš nežene a vyčkává až soupeř otevře nějaké to okýnko.

38:15
    Avšak menší okno otevřela obrana hostů a domácí opět měli menší šanci na čestný zásah, ale puk byl příliš dlouhý a hráč Čechova jej nestačil zachytit.

38:25
    Čechov taktéž sráží velmi častá vyloučení, což u tohoto týmu není nic neobvyklého. Nyní podruhé na trestné lavici Rendulić za hru vysokou holí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

CSKA v této třetině již další branku nepřidá. Na začátku té třetí bude dohrávat přesilovou hru. Čechov se velmi často nechává vylučovat. CSKA dala dvě branky z přesilové hry. Jinak CSKA dominovalo i ve druhé třetině a dá se říci, že hrají tak na půl plynu a třetí třetina již bude formalitou, neboť zdramatizování zápasu ze strany Čechova by bylo hodně překvapivé.

40:01

40:25

41:46
    Podolsk drží puk na svých čepelích, ale k brance Sorokina se dostává jen ztěžka. A když už se dostane do pásma soupeře, je velmi rychle odzbrojen.

42:33
    Šestá branka hostů. MICHAIL GRIGORENKO dostal puk poblíž modré čáry a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Kirill Petrov a Michail Pašnin.
    42:33 Michail GRIGORENKO - 0:6

42:33
    Střídání v týmu HC Viťaz: ze hřiště odchází Igor Saprykin, přichází Anton Todykov.

45:10
    CSKA kontroluje hru a Podolsk nepouští skoro vůbec před svou svatyni.

45:53
    Soupeř ztrácí puk za brankou CSKA a hosté se rozjíždí k další ofenzívě.

46:05
    Po komerční pauze se pokračuje...CSKA vyhrálo buly, následně se však opět přerušuje.

46:37
    Nahození puku od modré čáry a před Todykovem byla nepřehledná situace. Nakonec má brankář puk ve své moci.

47:28
    Přihrávka na levou stranu, avšak hráči CSKA Moskva vůbec puk nesedl a ve snaze jej dobře trefit, tak upadl na ledovou plochu.

48:51
    Po delší době se v útoku objevil i Podolsk, ale nedokázal na Sorokina vyslat žádnou střelu.

49:17
    Při druhém útoku byl již Podolsk nebezpečnější, ale Sorokin a obrana CSKA je v dobré připravenosti.

49:25
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min.,podražení).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min.,hákování).

50:01
    Podolsk operuje a přihrává si v útočném pásmu, ale bez střelby...

50:18
    ...konečně přišla i střela, která byla blokována. Následně se hráči CSKA podařilo obloučkem vyhodit puk až před Todykova.

50:54
    Podolsk se rychle vrátil zpět a snaží se o další pokus překonat Sorokina v brance.

51:18
    Tělegin se zmocnil puku a dostal se až do zakončení a donutil Todykova k zákroku.

51:29
    Hosté v plném počtu. Podolsk nedokázal využít ani dvojnásobné oslabení soupeře a na jejich kontě tak stále svítí nula branek.

52:53
    Velká nepřehledná situace před Todykovem, nakonec je střela sražená mimo a opět se bude vylučovat.

52:57
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jevgenij Katičev – 2 min., nebezpečná výstroj).

53:29
    CSKA se tak snažilo o zteč branky, že jim opět unikli dva hráči Podolsku, ale obránci se stihli včas vrátit a překazili jejich akci.

54:32
    Hosté hrají přesilovku bez nějakého většího zájmu na branku a v poklidu si přihrávají a čekají na výhodnou pozici.

54:57

55:17
    Velmi snadná branka! CSKA kombinovalo v pásmu soupeře a IVAN TĚLEGIN jen tak zkusil vystřelit puk na branku, kde stáli jeho dva další spoluhráči. Avšak ani jeden netečuje puk a jen výborně clonili a Todykov jen překvapeně pohlédl, kam puk zapadl. Asistence: Michail Pašnin.
    55:19 Ivan TĚLEGIN - 0:7

56:03
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min.,podražení).

57:16
    CSKA se zatím přesilovce soupeře brání bez větších obtíží a Saprykin nemusel doposud řešit žádnou složitou situaci.

58:03

59:00
    Minuta do konce základní hrací doby a utkání se již prakticky jen dohrává.

59:30
    Todykov ještě musel předvést dobrý zákrok proti šanci Šumakova!

Je tu konec a CSKA pohodlně v dnešním zápase vítězí. Na vítězství se příliš hráči nenadřeli. Postupně CSKA střílelo branky. Tři branky daly v první třetině a po dvou brankách ve zbývajících třetinách. Podolsku ublížilo taktéž časté vylučování. Celkově jsme mohli vidět hodně vyloučení, dohromady 12 vyloučených hráčů.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost! (17:19:13)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 3. Andronov (V. Žarkov, Pašnin), 9. Grigorenko (Kuzmenko), 17. Grigorenko (Nestěrov, Šumakov), 30. Ožiganov (Ljubimov, Okulov), 35. K. Petrov (Ničuškin, Naumenkov), 43. Grigorenko (K. Petrov, Pašnin), 56. Tělegin (Pašnin)

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (43. Todykov) – Jepišin, Katičev, Voronkov, Mozík, Gimajev, S. Romanov, P. Lukin, Pautov – Horák (A), Myttynen, Rendulić – Makejev, Afinogenov (C), A. Nikulin – A. Lazarev, Kopejkin (A), D. Sjomin – Vyglazov, Švec-Rogovoj, Moisejev.

Rozhodčí: Yury Oskirko, Denis Bonda – Viktor Tomilov, Yakov Palei