Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 0:4 (kon.) | Toronto – San Jose 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Buffalo 6:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 2:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Arizona – Nashville 3:2 (po pr.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Colorado – Columbus 2:0 (kon.)
Arizona Coyotes
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Nashville Predators
Pátek 05.01.2018, 03:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z tohoto utkání už je to všechno, mějte se fajn. (05:59:29)

Československá stopa v utkání
    Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Christian Fischer (ARI) 1+0
    2. Anthony Duclair (ARI) 1+0
    3. Antti Raanta (ARI) 37 zák., 2 góly, 94,9%.

Je dobojováno! Máme za sebou zajímavé utkání, během kterého měl Nashville více ze hry, ale přesto si z Glandale odváží pouze jeden bod. Arizona necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vyrovnala na 2:2 a nechala tím zapomenout na dva inkasované góly v rozmezí sedmnácti sekund. V nevyzpytatelném prodloužení se štěstí překlopilo na stranu Kojotů, jejichž vítězný gól vstřelil Christian Fischer.

62:19 Christian FISCHER - 3:2

62:19
    Arizona právě vstřelila branku!
    Kojoti otáčí zápas a radují se z hodně upracovaného vítězství! Arvidsson s Johansenen propadli v útočném pásmu a z toho vznikl rychlý brejk Jakoba Chychruna. Jeho bekhendové zakončení Saros ramenem vyrazil před sebe a tam už byl CHRISTIAN FISCHER, jenž dopravil kotouč do brány. Ta byla Sarosem lehce vychýlena, ovšem rozhodčí gól přesto uznali. Na platnosti rozhodující trefy pak nic nezměnila ani výzva Preds, kteří si stěžovali na nedovolené bránění brankáři. Asistence: Jakob Chychrun, Derek Stepan.

61:33
    Saros udržel hosty ve hře o druhý bod! Goligoski v situaci dva na jednoho nechal zakončení na Cousinsovi, který finského gólmana ani jednou ze dvou pokusů nepřekonal!

60:51
    Clayton Keller dostal přihrávku od Ekmana-Larssona a raději vyjel do středního pásma, kde pod tlakem Fialy vyrobil velkou chybu. Švýcarský útočník pasem do mezikruží vytvořil velkou šanci pro Ekholma, jenž z dobré pozice přestřelil!

60:16
    Domi s Kellerem získali puk ve středním pásmu, poté se ale vůbec nepochopili a prvně jmenovaný se musí vracet k obranné modré čáře.

60:01

Střely na branku po 3. třetině: 22 – 38 (8:17, 8:7, 8:14).

Nashville začal třetí třetinu přesně tak, jak skončil tu předchozí, a bleskově otočil stav na 2:1. Zápas po šedesáti minutách hry ale ještě nekončí, o což se zasloužil hlavně domácí brankář Raanta. Ten pochytal celou řadu šancí a v závěru se naopak mohl radovat z vyrovnání Cousinse. O majiteli druhého bodu se tak rozhodně v prodloužení, případně v samostatných nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35
    Saros si u levé tyče pohlídal Martinookovo bekhendové nahození a utkání tak spěje do prodloužení.

59:07
    Jeden z domácích zasáhl puk vysokou holí. Sudí byli nekompromisní a nařídili buly po levici Raanty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:25
    Raanta se dobře přesunul a ještě ve slajdu vytěsnil Turrisovu střelu příklepem do ochranné sítě.

58:05
    Odpověď Predátorů se nekoná kvůli odpískanému postavení mimo hru.
    57:11 Nick COUSINS - 2:2

57:11
    Velké přesilovkové trápení přece jenom končí vyrovnáním na 2:2! Demers si na modré čáře vyměnil puk s Goligoskim a tečovanou střelou zpoza pravého kruhu ho poslal do ohně. Tam se po zákroku Sarose nejlépe zorientoval NICK COUSINS a poslal svou dorážku skrz nohy Ekholma až do sítě. Asistence: Jason Demers, Alex Goligoski.

56:02
    Nashville neustále vrací puk za Raantovu branku a ani v oslabení si nepřidělává žádné starostí navíc.

55:37
    Domácím se zatím nedaří podržet puk a jeho čas na vyrovnání se hodně rychle krátí.

55:12
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., nedovolené bránění).

54:13
    Zbytečné problémy v domácí obraně zachránil až Raanta, který rychle zareagoval a nepustil za sebe možnost Coltona Sissonse.

53:49
    Chychrun neposlal puk do nebezpečných míst a kotouč se od jedné z hostujících hokejek dostal až do ochranné sítě.

52:49
    Další práce pro domácího strážce branky, který jako jediný ještě drží naděje Arizony. Tentokrát si zachytal proti Josiho střele z blízkosti mantinelu.

52:26
    Na opačném konci bojiště Raanta zastavil puk po nepřesném zakončení Johansena a přinutil rozhodčího přerušit hru.

51:45
    Josiho pobídka nedošla až do místa určení a domácí ve třech rychle vyrazili vstříc Sarosovi. Ten ale čelil jen prostému nahození z hole Cousinse.

51:06
    Kojotům se v poslední době vůbec nedaří přechod do útoku. Drtivou většinu času má kotouč plně pod kontrolou Nashville.

50:26
    Weber založil další akci hostů dlouhou přihrávkou na Sissonse, jemuž stačilo pár rychlých kroků a už byl v zajímavé šanci, při které si vylámal zuby na Raantovi.

49:22
    Ekholm rozdal puk na útočnou modrou Arvidssonovi. Ten ho pod tlakem co nejrychleji nahodil na branku a získal pro Preds buly v útočném pásmu.

48:39
    Goligoski nerozehrál přesně, ovšem hráči z města country s neposedným pukem ihned vjeli do ofsajdu.

48:22
    Zajímavé momenty na obou stranách! Keller nejprve z bodu pro vhazování nastřelil břevno. Bonino o chvíli později otočil hru a v brejku dvou na jednoho ještě přihrál k brankovišti Åbergovi, jenž se z bezprostřední blízkosti přes Raantu neprosadil.

47:44

47:38
    Ani Luke Schenn nic složitého nevymýšlel a poslal puk co nejdál od Anttiho Raanty.

46:55
    Rieder vyhodil a jeho počínání hned vzápětí napodobil Stepan. Kojoti se brání bez větších problémů.

46:32
    Christian Dvorak schytal Subbanovu ránu do brusle. Naštěstí pro něj zafungoval chránič, který jako jediný přišel k úrazu.

46:22
    Nashvillu trochu trvá usazení v útočném pásmu, vteřiny z jeho přesilové hry mezitím rychle utíkají.

45:44
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Cousins – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:35
    Hartnell se prosadil v rohu kluziště na úkor Chychruna. Johansen jeho přihrávku ale nevyužil, když vypálil do připraveného Raanty.

45:15
    Predators se po druhém gólu nikam bezhlavě neženou, Jemelin znovu pošetřil několik sekund za vlastní brankou.

44:36
    Turris bekhendem nahazoval puk do domácího brankoviště, kde se Raanta nenechal překvapit. Problémy pak neměl ani s Ekholmovou netečovanou střelou od modré.

44:02
    Chychrun dvakrát zkusil štěstí při střele od modré. První skončila na betonu Sarose, jenž vzápětí zasahovat už nemusel.

43:26
    A znovu se Predátoři nachází až za vlastním brankářem, tentokrát vyčkává autor vyrovnávajícího gólu Ryan Ellis.

42:39
    Weber hodně poškádlil diváky, když snad dvacet sekund váhal s rozehrávkou. Chvíli po ní Arizona kotouč vybojovala.

42:06
    Domi vyjel zpoza hostující klece. před tou už ale bylo přehuštěno a kotouč před případnou koncovkou ztratil.

41:50
    Schenn si jako obránce nabruslil do levého kruhu, jenže po přihrávce od Duclaira Juuseho Sarose nepřekonal.

41:15
    Fiala přebral přihrávku ze zadního mantinelu a zblízka pálil bez přípravy do dobře postaveného Raanty. Domácí posléze vyhodili na icing.
    40:08 Craig SMITH - 1:2

40:08
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté udeřili devět sekund před koncem druhé části a nyní osm sekund po startu následující třetiny! CRAIG SMITH se před vhazováním trochu porafal s Martinookem, posléze vystartoval napadat chybujícího Ekmana-Larssona a zprava vystřelil nesmírně přesně do horního rohu branku nad Raantovo rameno. Bez asistence.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 14 – 24 (6:17, 8:7).

Hodně bojovná druhá třetina nabídla dohromady jenom patnáct střel na branku, ale i to stačilo na vstřelení dvou gólů. Tu první k radosti domácích fanoušků vstřelil Anthony Duclair, nicméně až do přestávky vedení Kojotů nevydrželo – pár sekund před druhou sirénou vyrovnal Ellis a zrušil nulu na kontě brankáře Raanty. Před třetí části je tak všechno otevřené a můžeme se těšit na dramatickou koncovku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:51 Ryan ELLIS - 1:1

39:51
    Vyhození na icing se Kojotům v úplném závěru druhé třetiny nevyplatilo! Colton Sissons uspěl na vhazování proti Stepanovi, Hartnell pak posunul puk na RYANA ELLISE a jeho bleskurychlou střelu zápěstím zastavila až síť za zády Anttiho Raanty. Asistence: Scott Hartnell, Colton Sissons.

39:26
    Sledujeme výrazně klidnější pasáž zápasu. Oba týmy se neúspěšně snaží dostat ke kotouči a operovat s ním v nebezpečných prostorech.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:06
    Keller se chopil puku u obranné modré čáry, v útočném pásmu se však nedostal do žádné kombinace s Maxem Domim.

37:05
    Predátoři čekají na střelu mezi tři tyče už přes jedenáct minut. Stejnou odmlku už mají za sebou také domácí hokejisté, kteří mají aktuálně herně navrch.

36:46
    Puk odskočil na střídačku Coyotes. Zbytek druhé dvacetiminutovky se odehraje až po komerční pauze.

36:06
    Goligoski se pokusil potvrdit roli nejproduktivnějšího zadáka Arizony, ale ranou zpoza levého kruhu recept na překonání Sarose neobjevil.

35:09
    Sissons nastřelil Crouse, jenž se pokusil utrhnout do protiútoku, nicméně tyto plány mu zhatil právě vracející se Sissons.

34:43
    Z menší šavlovačky ve středu hřiště resultuje zakázané uvolnění celku z Glendale.

34:04
    Christian Fischer to vzal na sebe, po levém křídle projel do střelecké pozice, ovšem bekhendem Sarose tentokrát nepřelstil.

33:33
    Po ofsajdu Nashvillu vyletěl puk mezi diváky a hra je znovu na pár sekund zastavena.
    32:41 Anthony DUCLAIR - 1:0

32:41
    Kojoti se dostávají do vedení! Domácí byli o něco úspěšnější v takřka nekončené mele u mantinelu, kotouč nakonec vydoloval Martinook a posunul ho ANTHONY DUCLAIROVI, který si to z pravé strany nebojácně namířil brankoviště a zasunul puk přes pravý beton Sarose. Asistence: Jordan Martinook.

31:52
    Po hře vysokou holí přichází na řadu komerční pauza a úklid ledové plochy.

31:36
    Zakázané uvolnění Arizony posouvá hru před Raantovo pracoviště.

30:28

30:09
    Ekman-Larsson a Chychrun trefili jen clonící hráče, přesto se Kojoti na chvíli usadili v útočném pásmu.

29:46
    Sbírku deseti střel na branku Arizona zatím nerozmnožila, stále se hraje spíše na obranné polovině týmu hrajícího přesilovku.

29:10
    Další vyhození Predátorů, kteří rychle prchli na střídačku. Z jejich oslabení rychle uteklo čtyřicet sekund.

28:48
    Kojoti nerozehráli první přesilovou hru moc dobře a kvůli prohranému buly rychle přišli o pozici v blízkosti Sarosovy klece.

28:28
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., podražení).

28:02
    Goligoski dostal přihrávku na osu hřiště, jenže rána z první gólové parametry neměla. Totéž platilo o dorážce Jordana Martinooka.

27:30
    Některý z hráčů zasáhl puk vysokou holí a hra je přerušena. Následuje buly u modré čáry poblíž Sarose.

27:20
    Crouse dobře načasovanou přihrávkou poslal do úniku Duclaira, jehož bekhendový blafák na překonání Sarose nestačil!

26:51
    Schennovi přeskočil puk hokejku a Arizona kvůli tomu záhy přišla o pracně vybojované útočné pásmo.

26:19
    Derek Stepan to zkusil z otočky, ale před Sarosem nestál nikdo, kdo by hostujícímu brankáři znepříjemňoval zákrok lapačkou.

25:45
    Ekholm vypálil hodně nepřesně a puk se od zadního hrazení odrazil až do středního pásma. Kojoti konečně mohou střídat.

25:32
    Hlavně díky Subbanovi si Nashville vytvořil výrazný tlak. Domácí už jsou hodně dlouho na ledě a jen přihlíží kombinacím, protože to mají hodně daleko na střídačku.

24:35
    Subban dostal přihrávku na volnou pravou stranu, ale přízemní střela se zastavila o pravý Raantův beton.

23:35
    Obrana Kojotů dobře tlačí soupeře k mantinelům a z územní převahy Predators tak nepřichází žádná zakončení.

22:23
    Domi zpoza koncové čáry přihrával před brankoviště na Fischera jenž z bezprostřední blízkosti neprocedil kotouč skrz Sarose.

22:01
    Rieder protečoval Subbanem nahozený puk až do ochranné sítě lemující útočné pásmo Nashvillu.

21:21
    Raanta moc neviděl na Ekholmovu střelu od modré čáry. Přesto ji vyrazil, když byl víceméně trefen.

21:04
    Perliniho střela zápěstím končí v náruči Sarose, jenž si raději počkal na hvizd hlavního rozhodčího.

20:33
    Výlet Dvoraka skončil až před levým kruhem, odkud domácí útočník vystřelili výrazně nad břevno.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 16.

První třetina zápasu mezi Arizonou a Nashvillem měla očekávaný průběh v podobě převahy Predátorů. Ti přečkali složitější vstup do první třetiny a postupem času si začali vytvářet řadu šancí, které vyvrcholily Sissonsem nastřelenou brankovou konstrukci. Ani jeden z finských brankářů ale neinkasoval a druhá část proto začne za stavu 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:38
    Anthony Duclair těžil z práce Cousinse a tvrdě pálil z levého křídla. Sarosovu branku kotouč o několik decimetrů přeletěl.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:40
    Nepřehledná trma vrma dopadla pro Arizonu dobře. Preds se ale udrželi v pásmu i po zablokované střele Ekholma a Sissons trefil zleva tyčku!

18:05
    Demersovu pobídku tečoval Rieder k brankovišti, u kterého se kotouč neodrazil k číhajícímu Stepanovi. Na druhé straně Raanta zasahoval proti Smithově zakončení z pravého mantinelu.

17:42
    Predátorům nesedl přechod do útočné fáze a ze špatné rozehrávky resultuje zakázané uvolnění.

17:15
    Luke Schenn převzal puk na modré čáře, přízemní střela ale nebyla moc razantní a Saros ji bez větších starostí vyrazil.

16:58
    Ze souboje mezi Connautonem a Watsonem vyletěl puk na střídačku Coyotes. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:48
    Finský brankář ve službách Nashvillu si sáhl pro nepokrytý kotouč a zastavil hru. Následuje komerční přestávka.

16:16
    Arizona už bezmála dvanáct minut nevystřelila. Do zápasu přitom vstoupila velmi dobře a párkrát vystrašila Sarose.

15:26

15:12
    Craig Smith dal hokejku do prudké přihrávky z levého kruhu, prvním dotykem kotouč na branku ale nepřesměroval.

14:33
    Archibald při domácím úniku hledal Riedera, ale ten finální přihrávku nezkrotil a z nulového úhlu už neměl možnost zakončovat.

14:13
    Mattias Ekholm se opřel do sraženého puku, jenomže Raanta byl znovu ve správný čas na správném místě.

13:48
    Fiala tečoval letící puk a nasměroval ho do Raanty. Jeho spoluhráči vzápětí vyhodili do bezpečí.

13:26
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derek Stepan – 2 min., hákování).

13:12
    Proti Åbergově střele zápěstím z vrcholku levého kruhu už Raanta předvedl úspěšný zákrok, který je pro něj sedmým v tomto zápase.

12:42
    Kevin Fiala zkusil štěstí z hodně ostrého úhlu, Raantovu klec střela z levé strany ale dosti minula.

11:50
    Kyle Turris dostal přihrávku v nesprávný moment a jeho postup byl zastaven pro postavení mimo hru.

11:23
    Keller práskl do puku ještě ve středním pásmu a prakticky ho odevzdal soupeřům v bíložlutých dresech.

10:50
    Crouse trochu přetáhl přihrávku na rozjetého Archibalda. Ten se musel trochu natáhnout pro kotouč a už se dostal mimo ideální úhel, odkud marně hledal škvírku mezi nohama Sarose.

10:20
    Hra se na několik sekund zasekla u krajních mantinelů v útočném pásmu Nashvillu. V souboji o puk ale byli úspěšnější domácí.

09:47
    Kojoti se dostali z nejhoršího jen díky vyhození přes všechny čáry.

09:08
    Kyle Turris se svými dorážkami nepochodil. Bez gólu se obešel i následný velký zmatek před Raantou, kde operoval především Craig Smith.

08:58
    Na druhé straně z blízkosti pravého mantinelu pálil Austin Watson, ovšem Raanta s velkých přehledem puk zastavil a přerušil hru.

08:33
    Domi s Connautonem se postarali o rychlý protiútok. Akci dva na dva zleva zakončoval Domi, jenže Saros zůstal bez práce.

07:34
    Hraje se dlouho bez přerušení, a tak oba týmy musí střídat během hry. Ta se odehrává ve velmi slušném tempu.

06:56
    Perlini se štěstím projel do útočného pásma, kde Rieder dával puk do druhé vlny, ale Chychrun se ke střele z osy hřiště nedostal.

05:44
    Naprosto stejně skončilo i nahození Romana Josiho. Pokus o rychlý brejk Kojotů pak zmařilo horší zpracování Anthonyho Duclaira.

05:05
    Alexej Jemelin si klepl o přihrávku, jenže nahozené od modré čáry neprošlo přes jednoho z mnoha clonících hokejistů.

04:20
    Goligoski vyhodil puk na Sarose, který urychlil rozehrávku a Predátoři se velmi rychle vrátili do útočné třetiny.

03:47
    Chychrunovu třelu zpoza pravého kruhu Saros vyrazil. Tentýž obránce Arizony se pak výtečně vrátil s únikem Arvidssona a pomohl ho zneškodnit.

03:18
    Ellis se u modré čáry hezky prosmýkl přes Goligoského a dostal se do střelecké pozice. Zleva si na Raantu ale nepřišel.

03:06
    Fialova přihrávku do předbrankového prostoru Smith nezpracoval a finský gólman Arizony rychle posunul puk k zadnímu mantinelu.

02:39
    A další dvě střely od modré čáry. V obou případech tentokrát pálil Weber, ale Raanta znovu nemusel zasahovat.

02:26
    Tak se stalo až nyní. Přes Järnkroka a Ekholma se puk dostal k Subbanovi, jehož razantní střela proletěla vedle Raantovy branky.

01:50
    Connautonovo nahození si za brankou zastavil Saros, ovšem jeho kolegové se znovu nedostali do útočného pásma.

01:15
    Domácí vstoupili do zápasu opravdu aktivně. Ani Fischer útočící po pravém křídle svou střelu do sítě ale nedostal.

00:39
    Goligoského příklep z delší vzdálenosti už nebyl přesný. Perliniho dorážka z pravé strany dopadla podobně.

00:21
    Hned po jednadvaceti musel Saros zasahovat proti střele od modré. Svým charakteristickým tahem to zkoušel Oliver Ekman-Larsson.

00:01

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Goligoski (A), Chychrun, L. Schenn, Connauton – Rieder, Stepan (A), Perlini – Fischer, Domi, Keller – Archibald, Dvorak, Crouse – Duclair, Cousins, Martinook.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Jemelin – Arvidsson, Johansen (A), Järnkrok – C. Smith, Turris, Fiala – Sissons, Bonino, Hartnell – Salomäki, Watson, Åberg.

Rozhodčí: Meier, Hebert – Barton, Sericolo.
    Freddie Hamilton je nově hráčem Arizony

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Predators zatím zažívají poklidnou sezónu a mají dobře nakročeno k postupu do vyřazovacích bojů. Nashville z devětatřiceti zápasů jen jedenáctkrát nebodoval, na svém kontě má 51 bodů a v Západní konferenci sídlí na pátém místě. Na druhé Los Angeles Predátoři ztrácí jen dva body a navíc mají o pár odehraných zápasů méně. První zápas v novém roce se tomuto celku ale nepovedl, neboť na ledě Vegas ani jednou neskóroval a prohrál 0:3.

Nejproduktivnější hráči:
    1. F. Forsberg – 34 bodů (15+19)
    2. P.K. Subban – 29 bodů (9+20)
    3. K. Turris – 27 bodů (8+19).

Kojoti jsou po první polovině základní části nejhorším týmem v celé soutěži. Na svém kontě mají pouhých devět výher a z posledního místa Západní konference ztrácí na čtrnáctý Edmonton propastných čtrnáct bodů. Naposledy se Arizona střetla s Anaheimem, se kterým devět minut před koncem ještě držela remízový stav, ovšem nakonec nezískala ani bod a prohrála 2:5.

1. C. Keller – 32 bodů (14+18)
    2. D. Stepan – 24 bodů (8+16)
    3. A. Goligoski – 20 bodů (4+16).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 33. Duclair (Martinook), 58. Cousins (Demers, Goligoski), 63. Fischer (Chychrun, Stepan) – 40. Ellis (Hartnell, Sissons), 41. C. Smith

Rozhodčí: Meier, Hebert – Barton, Sericolo

Diváci: 13 190